Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, απο τα γνωστα μαγαζια ανταλλαγων της ομονοιας για καινουργιο κινητο ξερει κανεις τι παιζει?

ειναι ελληνικα?

 

Σε ένα τουλάχιστον που ξέρω είχε και ελληνικό, βέβαια πήγα πριν μια βδομάδα, οι τιμές μπορεί να έχουν αλλάξει προς τα κάτω, στα 540 περίπου και ευρωπαϊκό, πολωνικό που πήρα εγώ και πήρε άμεσα jelly bean, στα 500 περίπου. Επίσης είδα πολλά αγρατσόυνιστα ελαφρά μεταχειρισμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις γυρισα απο κωτσοβολο,πηγα να παρω το κινητο αφου εριξαν την τιμη απο 669 σε 615 και εκαναν τις 30 ατοκες...

Πηγαινω στο καταστημα και λεω θελω να αγορασω το samsung galaxy s3 blue 16g και μου λεει η κοπελα αυτο που εχει αρχικη 669? και λεω οχι την εχετε κατεβασει την τιμη στα 615 και μου απανταει,ναι ναι......(τι διαλο δεν ξερουν ποσο πουλανε τα κινητα τους?απο το pc ειδε και μου ειπε την τιμη).

Δεν δινω σημασια σε αυτο και αμεσως μετα μου λεει,πολυ ωραια αλλα το κινητο θελει παραγγελια και θα ειναι εδω σε 10 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εκει απλα σηκονομαι και φευγω.

Ειναι δυνατον?το παρακολουθω αυτο το κινητο απο οταν παρουσιαστηκε απο τοτε που ηρθε στην ελλαδα δεν εχω παρατηρησει ελλειψη πουθενα και εχει ελλειψη ο κωτσοβολος?

Η προσφορα με τις 30 ατοκες ισχυει εως 10 του μηνος αν δεν κανω λαθος,μηπως θελουν να κανουν καμια απατεωνια εκει?

Link to comment
Share on other sites

http://flb-mode.com/galaxy-s-lll-16-gb-blue

Μήπως έχει πέσει στην αντίληψή σας το συγκεκριμένο site? το θεωρείτε αξιόπιστο?

 

Πρώτη φόρα το βλεπω ....πάντως εχει καλή τιμή . Ίσως πολύ καλή για να είναι αληθινή :confused:

Δεν μπορώ στην συγκεκριμένη σελίδα να κανω και μετάφραση με τον chrome ,δεν ξέρω γιατι δεν ανταποκρίνεται ουτε δεξί κλικ με το ποντίκι αλλα ουτε και paste -copy :mad:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να θέλουν να κάνουν απατεωνιά, τουλάχιστον σε αυτό. Έχω πάρει πολλά προϊόντα από αυτούς στο παρελθόν. Και στο site τους γράφουν ότι είναι διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας. Ο κοτσος τα συνηθίζει αυτά... Έχω φιλαράκι που δουλεύει εκεί. Αν δεν το έχουν διαθέσιμο, ανεξάρτητα τι προϊόν είναι, μπορεί να κάνουν και 2-3 βδομάδες να το φέρουν. Για κινητό βέβαια είναι πολύ.. Εδώ το καλοκαίρι που πήρα κινητό από αυτούς και υποτίθεται το είχαν διαθέσιμο θα έκαναν 10 μέρες να μου το στείλουν! Ευτυχώς μετά από πολλά τηλέφωνα επί καθημερινής βάσης βρέθηκε διαθέσιμο σε κατάστημα νωρίτερα και το τσίμπησα. Τώρα για το θέμα των δόσεων, εσύ κάνεις την αίτηση, είτε σε κατάστημα, είτε από το site. Το πολύ σε 2 μέρες έχεις απάντηση, κατοχυρώνεις σε περίπτωση έγκρισης την παραγγελία-προσφορά, πας υπογράφεις και μετά περιμένεις το κινητό. Δεν νομίζω να αργήσει πολύ, γιατί το κινητό κυκλοφορεί ευρέως πλέον. Απλά να ξέρεις ότι λόγω της κατάστασης δεν δίνουν εύκολα εγκρίσεις οι τράπεζες. Για μένα προχώρα το, είναι καλή περίπτωση αν δεν έχεις μετρητά. Ότι θες pm.

 

υγ τα παραπάνω αναφέρονται σε δόσεις δανείου, αν έχεις κάρτα τη χτυπάς άμεσα

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρα το βλεπω ....πάντως εχει καλή τιμή . Ίσως πολύ καλή για να είναι αληθινή :confused:

Δεν μπορώ στην συγκεκριμένη σελίδα να κανω και μετάφραση με τον chrome ,δεν ξέρω γιατι δεν ανταποκρίνεται ουτε δεξί κλικ με το ποντίκι αλλα ουτε και paste -copy :mad:

 

Το κατάστημα δεν φαίνεται να στέλνει Ελλάδα, οπότε μάλλον δεν αξίζει να ασχοληθείτε.

Link to comment
Share on other sites

Με τις πωλήσεις που κάνει δεν είναι παράλογο να μην έχουν στοκ..γιατί δεν ρώτησες για δόσεις σε ένα μαγαζί που το έχει κάτω από 500 ευρώ στο σκρούτζ που το έχουν 2-3 άμεσα διαθέσιμο? :happy:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω καποιο καταστημα που να κανει την ευκολια με τις δωσεις οπως τον κωτσοβολο...Αυτα τα καταστηματα που αναφερεις νομιζω πως θελουν πιστωτικη...Αν ξερετε κατι αλλο πειτε μου..

 

υ.γ πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετιση πελατων και μου ειπαν 15 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αυτό φίλε μου πρέπει να πάρεις μερικά τηλέφωνα για να μάθεις..δεν χάνεις τίποτα να ψάξεις από το να δώσεις 130 ευρώ παραπάνω..:)

 

υ.γ πηρα τηλεφωνο στην εξυπηρετιση πελατων και μου ειπαν 15 μερες...

 

Για το κοτσόβολο μιλάς πάντα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με Κινητομάνια για να το αγοράσω, παρακάτω σας στέλνω το μήνυμα που έστειλα και την απάντηση τους, τι λέτε σας φαίνεται εντάξει να το παραγγείλω;

ΕΓΩ :

Θα ήθελα να γνωρίζω τα εξής πριν το παραγγείλω:

1.Ισχύει μετά την αγορά το DOA; Δηλαδή σε περίπτωση ελαττωματικού θα μπορώ να το επιστρέψω και να μου το αντικαταστήσετε με νέα συσκευή σε περίοδο 10 ημερών από την ημέρα αγοράς;

2.Η συσκευή προορίζετε για την Ε.Ε. και αν ναι από πια χώρα έγινε εισαγωγή;

3.Ισχύει η εγγύηση των 2 ετών; Σε περίπτωση βλάβης απευθύνομαι σε εσάς ή στα Service points της Samsung;

4.Είναι δυνατόν να παραλάβω συσκευασία που δεν έχει ξανά ανοιχτεί; "σφραγισμένο" όπως ακριβώς έρχεται από το εργοστάσιο;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ελπίζω σύντομα να γίνω και πελάτης σας!

 

Απάντηση :

 

TO DOA EINAI 7ΗΜΕΡΕΣ

Η ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕ SERVICE ΣΤΗ SAMSUNG

Samsung Galaxy S III I9300 16GB

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο Birdphone, με παραλαβη απο το καταστημα. Ολα κομπλε, το κουτι δεν ηταν ανοιγμενο, κανενα αυτοκολλητακι σκισμενο. Απλα ειχαν τυλιξει το ελληνικο εγχειριδιο με ζελατινα μαζι με το κουτι. Οπως επρεπε!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο Birdphone, με παραλαβη απο το καταστημα. Ολα κομπλε, το κουτι δεν ηταν ανοιγμενο, κανενα αυτοκολλητακι σκισμενο. Απλα ειχαν τυλιξει το ελληνικο εγχειριδιο με ζελατινα μαζι με το κουτι. Οπως επρεπε!

 

Θα σου έλεγα να ελέγξεις το ιμει με τηλέφωνο στην Samsung για να ελέγξεις την εγγύηση γιατί το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είναι το πλέον αξιόπιστο.

 

Edit: Τελικά ένας φίλος μου που νόμιζα ότι το είχε πάρει από εκεί, το είχε πάρει από άλλου. Αλλά από ότι είδα και από άλλους σήμερα εδώ μέσα για το birdphone καλύτερα να το ελέγξεις να είσαι σίγουρος.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

απο εκει που ηταν ενα απο τα πιο αξιοπιστα προτου μερικες σελιδες σημερα το βγαλαμε αναξιοπιστο?:blink:
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Eγω το πηρα σημερα απο το πλαισιο τελικα γιατι στο birdphone δεν ειχανε καθολου 32ρια. Mαζι πηρα χαρτες αξιας 30 ευρω, ενα dual sim samsung (απλό) και μια δωροεπιταγη των 50 ευρω. μαλιστα ηταν το τελευταιο κομματι που χε μεινει στα καταστηματα
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εμπειρία σας ποιό από τα "σκρουτζομάγαζα" προτείνετε για να αγοράσω?

Θα με βόλευε να περάσω από το ίδιο το μαγαζί να αγοράσω και όχι αποστολή μεσω ταχυδρομίου (όπως και να το κάνουμε ή απευθείας επαφή με το καταστημα έχει άλλη χάρη και σιγουρια) ;)

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εμπειρία σας ποιό από τα "σκρουτζομάγαζα" προτείνετε για να αγοράσω?

Θα με βόλευε να περάσω από το ίδιο το μαγαζί να αγοράσω και όχι αποστολή μεσω ταχυδρομίου (όπως και να το κάνουμε ή απευθείας επαφή με το καταστημα έχει άλλη χάρη και σιγουρια) ;)

 

Άμα θες να πας από μαγαζί άντε στο kaizer στην ομόνοια. Εγώ από εκεί πήρα το δικό μου.

 

Είναι και το πιο φθηνό τώρα που κοίταξα.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Άμα θες να πας από μαγαζί άντε στο kaizer στην ομόνοια. Εγώ από εκεί πήρα το δικό μου.

 

Είναι και το πιο φθηνό τώρα που κοίταξα.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.... να υποθέσω πως ισχύει κανονικά εγγύηση και θα πάρει κανονικά και την αναβαθμιση του android όποτε βγεί?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.... να υποθέσω πως ισχύει κανονικά εγγύηση και θα πάρει κανονικά και την αναβαθμιση του android όποτε βγεί?

 

Ναι, αλλά ρώτα τον από ποια χώρα είναι. Εμένα είναι από Βουλγαρία αλλά το είχα πάρει όταν πρωτοβγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Στης αντίστοιχης αλυσίδας στην πανεπιστημίου, από την άλλη μεριά της ομόνοιας δηλαδή είχε πολωνικό και χωρίς να το ξέρω πήρα jelly bean αμέσως, μου έχει βγεί πολύ καλό.

 

edit: Για όποιον ενδιαφέρεται, σήμερα φίλος που δεν διέθεται μετρητό, το παρήγγειλε από oteshop σε 6 άτοκες μέσω του λογαριασμού. Εγώ του είπα ότι πληρώνει φέσι 150 ευρώ αλλά για κάποιον που δεν έχει μετρητό και δεν θέλει μπλεξίματα με τράπεζες, κάρτες, δάνεια κτλ είναι μια κάποια λύση. Το αναφέρω απλά γιατί αν πάς σε κατάστημα οτέ να το πάρεις σου ζητάνε τα μισά μπροστά που είχα ρωτήσει εγώ παλαιότερα, για παραγγελία από το site δεν ζητάνε προκαταβολή.

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εμπειρία σας ποιό από τα "σκρουτζομάγαζα" προτείνετε για να αγοράσω?

Θα με βόλευε να περάσω από το ίδιο το μαγαζί να αγοράσω και όχι αποστολή μεσω ταχυδρομίου (όπως και να το κάνουμε ή απευθείας επαφή με το καταστημα έχει άλλη χάρη και σιγουρια) ;)

 

Χθες παρελαβα το δικο μου απο birdphone. Αψογη εξυπηρετηση. Μου στειλανε Αγγλικο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με birdphone όλα καλά και ωραία με διαθεσιμότητα και ευγενικότατοι αλλά στο τέλος δεν είχα προσέξει ότι δεν δέχονται πληρωμή με κάρτα.... μόνο μετρητα ή τραπεζική κατάθεση :-( οπότε πάω να το πάρω από kaizer... ξέρει κανείς τί χωρας SII δίνουν εκεί και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα? γιατι σε επικοινωνία με αυτους μου είπαν ευρωπαϊκο με εγγύηση, αλλά καλύτερα είπαν να το πάω σε αυτους και να το στείλουν αυτοι στη samsung αν χρειαστεί η εγγύηση, αλλά δεν είπαν από ποιά χώρα.... Προχωράω άφοβα σε αγορά? :-)
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με birdphone όλα καλά και ωραία με διαθεσιμότητα και ευγενικότατοι αλλά στο τέλος δεν είχα προσέξει ότι δεν δέχονται πληρωμή με κάρτα.... μόνο μετρητα ή τραπεζική κατάθεση :-( οπότε πάω να το πάρω από kaizer... ξέρει κανείς τί χωρας SII δίνουν εκεί και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα? γιατι σε επικοινωνία με αυτους μου είπαν ευρωπαϊκο με εγγύηση, αλλά καλύτερα είπαν να το πάω σε αυτους και να το στείλουν αυτοι στη samsung αν χρειαστεί η εγγύηση, αλλά δεν είπαν από ποιά χώρα.... Προχωράω άφοβα σε αγορά? :-)
Ποσο στο δινει ο Kaizer φιλε μου?
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με birdphone όλα καλά και ωραία με διαθεσιμότητα και ευγενικότατοι αλλά στο τέλος δεν είχα προσέξει ότι δεν δέχονται πληρωμή με κάρτα.... μόνο μετρητα ή τραπεζική κατάθεση :-( οπότε πάω να το πάρω από kaizer... ξέρει κανείς τί χωρας SII δίνουν εκεί και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα? γιατι σε επικοινωνία με αυτους μου είπαν ευρωπαϊκο με εγγύηση, αλλά καλύτερα είπαν να το πάω σε αυτους και να το στείλουν αυτοι στη samsung αν χρειαστεί η εγγύηση, αλλά δεν είπαν από ποιά χώρα.... Προχωράω άφοβα σε αγορά? :-)

 

Αν πας ομόνοια υπάρχουν 2 κάιζερ, ο ένας δίπλα στο χόντο και είναι αυτός που υπάρχει στο σκρούτζ, πιο παλιά έδινε βουλγάρικα, ρουμάνικα κτλ κανονικά ευρωπαϊκά αλλά έχει και ελληνικό με λίγα λεφτά παραπάνω Υπάρχει και ο άλλος που αναφέρω πιο πάνω που κι αυτός έχει ευρωπαϊκά, όταν το πήρα έτυχε και είχε πολωνικό αλλά έχει και ελληνικά Δεν ξέρω όμως για τις τιμές του αλλά αν του πεις ότι ο άλλος (στο χόντο) το δίνει τόσο θα στο δώσει κι αυτός πιθανόν Δεν είναι το ίδιο μαγαζί απλά έχουν ίδια επωνυμία. Γενικά από αυτόν στην πανεπιστημίου ότι συσκευές σε samsung galaxy έχω πάρει δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα, θέμα είχα με άλλες μάρκες πχ htc. Πηγαίνεις κοιτάς και ανάλογα πράττεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...