Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουν απαντηθει αρκετες φορες οι ερωτησεις σου.Χρησιμοποιησε το search

 

Θα μπορούσες απλά να μου πεις ότι όλα είναι ok ή ακόμα και να μην απαντήσεις καθόλου αφού δεν έχεις διάθεση.... μου είναι δύσκολο για συγκεκριμένες ερωτήσεις να διαβάσω 500 σελίδες που αναφέρονται στο s3. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την προσπάθεια, ελπίζω κάποιος άλλος φίλος εδώ μέσα να έχει περισσότερη διάθεση να μου απαντήσει.....

 

Και επανέρχομαι με νέες απορίες :p:p:p:p Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω άμεσα από το kinitomania.com στα 502 ευρώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής πριν κάνω κανένα λάθος.... στο κινητομάνια το αναγράφει ως Samsung Galaxy S III I9300 16GB..... στο επίσημο site της Samsung ως Samsung GALAXY SIII GT-I9300....... Είναι το ίδιο ή έχει διαφορά; (αν δεν το προσέξατε λείπει το GT).

 

Έχει κανείς από εδώ μέσα εμπειρία με το κινητομάνια; όλα εντάξει να συνεχίσω κανονικά;

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσες απλά να μου πεις ότι όλα είναι ok ή ακόμα και να μην απαντήσεις καθόλου αφού δεν έχεις διάθεση.... μου είναι δύσκολο για συγκεκριμένες ερωτήσεις να διαβάσω 500 σελίδες που αναφέρονται στο s3. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την προσπάθεια, ελπίζω κάποιος άλλος φίλος εδώ μέσα να έχει περισσότερη διάθεση να μου απαντήσει.....

 

Και επανέρχομαι με νέες απορίες :p:p:p:p Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω άμεσα από το kinitomania.com στα 502 ευρώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής πριν κάνω κανένα λάθος.... στο κινητομάνια το αναγράφει ως Samsung Galaxy S III I9300 16GB..... στο επίσημο site της Samsung ως Samsung GALAXY SIII GT-I9300....... Είναι το ίδιο ή έχει διαφορά; (αν δεν το προσέξατε λείπει το GT).

 

Έχει κανείς από εδώ μέσα εμπειρία με το κινητομάνια; όλα εντάξει να συνεχίσω κανονικά;

 

Φιλε ειναι το ιδιο...

:)
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες απλά να μου πεις ότι όλα είναι ok ή ακόμα και να μην απαντήσεις καθόλου αφού δεν έχεις διάθεση.... μου είναι δύσκολο για συγκεκριμένες ερωτήσεις να διαβάσω 500 σελίδες που αναφέρονται στο s3. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την προσπάθεια, ελπίζω κάποιος άλλος φίλος εδώ μέσα να έχει περισσότερη διάθεση να μου απαντήσει.....

 

Και επανέρχομαι με νέες απορίες :p:p:p:p Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω άμεσα από το kinitomania.com στα 502 ευρώ θα ήθελα να ρωτήσω το εξής πριν κάνω κανένα λάθος.... στο κινητομάνια το αναγράφει ως Samsung Galaxy S III I9300 16GB..... στο επίσημο site της Samsung ως Samsung GALAXY SIII GT-I9300....... Είναι το ίδιο ή έχει διαφορά; (αν δεν το προσέξατε λείπει το GT).

 

Έχει κανείς από εδώ μέσα εμπειρία με το κινητομάνια; όλα εντάξει να συνεχίσω κανονικά;

 

 

NAI ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΚΗ... μακρυααααααααα.... παρε απτο birdphone αν το εχει...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες απλά να μου πεις ότι όλα είναι ok ή ακόμα και να μην απαντήσεις καθόλου αφού δεν έχεις διάθεση.... μου είναι δύσκολο για συγκεκριμένες ερωτήσεις να διαβάσω 500 σελίδες που αναφέρονται στο s3. Τέλος πάντων σε ευχαριστώ για την προσπάθεια, ελπίζω κάποιος άλλος φίλος εδώ μέσα να έχει περισσότερη διάθεση να μου απαντήσει.....

 

Αγαπητε εχω απαντησει σε αρκετες ερωτησεις σου,συνεπως δεν υπαρχει ελλειψη διαθεσης.Καλο ειναι να κανουμε και μερικα πραγματα μονοι μας και δεν χρειαζεται να διαβασεις 500+ σελιδες.Ειπα να χρησιμοποιησεις το search.Και σε εσενα κανει καλο και στο θεμα που δεν γεμιζει ασκοπα σελιδες με τις ιδιες ερωτησεις

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Από τα "πουλάκια" το πηρα και εγώ πάντως για τρίτη φορά.... Σούπερ!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

NAI ΕΧΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΚΗ... μακρυααααααααα.... παρε απτο birdphone αν το εχει...

 

Μια απ τα ιδια,μακρια..

1 φορα μου εστειλαν 1 s2 βεβαιωνοντας μου οτι ηταν γερμανικο και τελικα ουτε καν για την ευρωπαικη αγορα δε προοριζοταν,ηταν ασιατικο για βιετναμ.

Ειδα και επαθα να βρω ακρη.

Και πιο παλια με 1 αλλο παλι τα ιδια οποτε ποτε ξανα εγω αγορα απο αυτο το μαγαζι

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απο kinitomania ειχα παρει για τη γυναικα μου το galaxy nexus πριν απο κανενα 2μηνο.Είχε ακομα και manual ελληνικο,συνεπως μπορει και να κ*&*φαρδίστηκα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

Παραδοση 20 εργασιμες μερες?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

 

ρε παιδια εδω λεει RAM: 2GB πως γινετε αυτο για ελλαδα?

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω λεει RAM: 2GB πως γινετε αυτο για ελλαδα?

 

Μάλιστα, είναι το αμερικάνικό, διπύρηνο, χωρίς εγγύηση στην Ευρώπη.....:X

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, είναι το αμερικάνικό, διπύρηνο, χωρίς εγγύηση στην Ευρώπη.....:X

 

ναι και εγω αυτο πιστευω ναι και λογικα δεν θα εχει ευρωπαικη εγγυηση.:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Περίπου στα 500 δεν είναι τώρα η τιμή του στα σκρουτζομαγαζα ;;; άσε που σε ένα μηνά που θα στο φέρουν (20 εργάσιμες) μπορεί να είναι και χαμηλότερα . Αρά για 30 ευρώ λιγότερο δεν αξίζει , χώρια ότι λογικά θα είναι και εκτός εγγύησης
Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα η ιστοσελίδα της εταιρίας είναι ιταλική. Άντε μετά βγάλε άκρη αν σου έρθει με πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλετε να γλυτώσετε και κάτι ακόμα υπάρχουν και οι αγγελίες τόσα παλικάρια παρακαλάνε να το ξεφορτωθούν :lol::lol::lol: πλακά κάνω. Άπλα όπως είπα για 30 ευρώ δεν αξίζει
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω λεει RAM: 2GB πως γινετε αυτο για ελλαδα?

 

εγω βλεπω και λεει 1G RAM που λεει 2? απο περιεργεια τους ρωτησα και ειπαν το τηλεφωνο ειναι απο ιταλια.

Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω και λεει 1G RAM που λεει 2? απο περιεργεια τους ρωτησα και ειπαν το τηλεφωνο ειναι απο ιταλια.

 

Θα ορκιζόμουν οτι το πρωί που κοίταξα έγραφε 2gb ram dual gore .:confused::confused:

Ρε μήπως έχουν πρόβλημα τα ματια μου :cool:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω και λεει 1G RAM που λεει 2? απο περιεργεια τους ρωτησα και ειπαν το τηλεφωνο ειναι απο ιταλια.

 

Ακόμα και ετσι να είναι (πραγματι 1gb λεει,αλλα εχει αλλο μελανο σημειο στα δικτυα λεει LTE!!) πρεπει να σκεφτεις δυο πραγματα

1. Σε 20 εργασιμες μερες καπου εκει θα κανει και απο ελληνικο μαγαζι και ισως χαμηλοτερα

2. Αν προοριζεται για χωρα εκτος Ευρωπαικης Ενωσης αντε βγαλε ακρη με το ιταλικο μαγαζι

 

 

@Μιχαλης

 

Πολυ πιθανο να μην εκαναν πουλακια τα ματια σου και να αλλαξαν την περιγραφη.Για δες εδω ομως που ακομα υπαρχει στην περιγραφη

" Έχει 1GB RAM, οθόνη HD, LTE, NFC και τόσα χαρακτηριστικά στο software που θα σας αφήσει με το στόμα ανοιχτό."

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλό ειναι να προσέχουμε απο ποια μαγαζιά αγοράζουμε και να μην παρασυρόμαστε απο της δηθεν χαμηλές τιμες γιατι μετά θα κλαίμε τα ωραία μας ευρω .

Τα 469 ευρω ειναι μια δελεαστική προσφορά για την αγορά του s3 αλλα προτιμώ να δωσω 30 -40 ευρω παραπάνω και να το παρω απο ενα αξιόπιστο μαγαζι παρα να βρεθω προ εκπλήξεων .

Και δεν αναφέρομαι μονο για την συγκεκριμένη προσφορά αλλα γενικά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα ορκιζόμουν οτι το πρωί που κοίταξα έγραφε 2gb ram dual gore .:confused::confused:

Ρε μήπως έχουν πρόβλημα τα ματια μου :cool:

 

φιλε εχεις απολυτο δικιο και το πρωι που το ειδα 2 εγραφε απλως τωρα μηπως φαγανε κραξιμο και το αλλαξανε επισης τωρα γραφει και τι επεξεργαστη φοραει το πρωι εγραφε dual-core.

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Θα ορκιζόμουν οτι το πρωί που κοίταξα έγραφε 2gb ram dual gore .:confused::confused:

Ρε μήπως έχουν πρόβλημα τα ματια μου :cool:

Φαίνεται ότι κάποιος έκανε copy paste τα χαρακτηριστικά από το internet και πήρε σαν βάση το αμερικάνικο.

Το πήραν χαμπάρι και το διορθώσανε, αλλά τους ξέμεινε το LTE!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ενα γνωστο μου παιδι που χει note απο skroutzομαγαζο, μου πε οτι οταν πρωτοβγηκε το s3 και το χαζευε σ ενα μαγαζι, ειχε ερθει η πωλητρια να του λεει ποσα θετικα εχει, οτι με καρτα βαζουν δοσεις κλπ. Οταν λοιπον της ειπε οτι ουτως η αλλως δε θα το παιρνε απ αυτους λογω τιμης, και ανεφερε τη διαφορα με τα σκρουτζομαγαζα, αρχισε να του λεει οτι αυτα δεν ειναι ελληνικα κι εκεις καλυπτουμε εγγυηση και τετοια. Επειδη ομως δεν μιλαγε σε καναν ασχετο, τελικα το παραδεχτηκε οτι ειναι το ιδιο.

 

Κι εμενα ειναι κοντα μου το birdphone. Οποτε οταν ειναι με βλεπω να παιρνω απο κει τη συσκευη μου. Ευτυχως που υπαρχει και το ιντερνετ και μαθαινουμε ο ενας απο τον αλλον.

 

 

Γενικα παντως σ οσα καταστηματα εχω ρωτησει, 16ρια εχουν περισσοτερα. Αλλα μου κανε εντυπωση που πλαισιο και public που ρωτησα, φερνουν και το κοκκινο.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Γενικα παντως σ οσα καταστηματα εχω ρωτησει, 16ρια εχουν περισσοτερα. Αλλα μου κανε εντυπωση που πλαισιο και public που ρωτησα, φερνουν και το κοκκινο.

 

Και το birdphone έχει το κόκκινο κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά είναι μεγάλη η διαφορά τι να λέμε τώρα. 669 στα επώνυμα μαγαζιά, 500 πλέον στα μη επώνυμα, για το ίδιο πράγμα και ίσως και καλύτερο γιατί μπορεί να παίρνει πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις. Απλά πρέπει να διαλέγουμε κάποιο από τα φτηνά μαγαζιά που δεν θα μας βγάζει την παναγία, αν ω μη γένειτο συμβεί κάτι και θέλει αλλαγή/επισκευή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...