Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μονο που οταν θα το ανοιξω δεν θα ειναι πια αργα?. θα μπορω να το επιστρεψω?

αγορασε κανεις αλλος απο multirama?.

Edited by nikos0101
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παρόλο κάποια αρνητικά που βλέπω... λέω να το πάρω τελικά.Το θέμα όμως είναι από που... μετρητά δεν παίζουν και μονό με πιστωτική μπορώ.Πιο μαγαζί προτείνετε που να μην με γδαρη ? Κανένα 2 που πήρα τηλ ότι θέλει ο καθένας ζητάει. Άλλος μου ζήτησε 3% στην τιμή... άλλος καθόλου αλλά έχει μόνο το μπλε..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Λέω να αγοράσω το 16GB από Kinitomania και θα ήθελα τη γνώμη σας μιας και δεν το ξέρω το μαγαζί καθόλου. Πολύ θετικό ήταν ότι στις αξιολογήσεις του skroutz έχουν απαντήσει σε κάποιες αρνητικές περιπτώσεις. Αυτό μου έδειξε τουλάχιστον μια κάποια σοβαρότητα.

Anyway... Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς το εν λόγο κατάστημα;

 

thx...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητομάνια είναι κοντά στο σπίτι μου, έχω πάρει κάποιες φορές. Συνήθως φέρνει γερμανικά ή αγγλικά κινητά. Γενικά σε κάποια είχα θέμα, πχ στο πρώτο μου htc sensation κουνιόταν το πίσω κάλυμμα. Σε άλλα κινητά όχι πχ se arc s. Κάποια στιγμή κάποιοι είχαν πει ότι είχε φέρει ελληνικά sii..Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί κάποια κινητά τα έχει ανοιγμένες συσκευασίες, για να βάλουν ελληνικά λέει. Μα αν είναι ευρωπαΙκά android δεν έχουν by default ελληνικά; Κάντους ένα τηλ να δεις τι θα σου πουν.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητομάνια είναι κοντά στο σπίτι μου, έχω πάρει κάποιες φορές. Συνήθως φέρνει γερμανικά ή αγγλικά κινητά. Γενικά σε κάποια είχα θέμα, πχ στο πρώτο μου htc sensation κουνιόταν το πίσω κάλυμμα. Σε άλλα κινητά όχι πχ se arc s. Κάποια στιγμή κάποιοι είχαν πει ότι είχε φέρει ελληνικά sii..Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί κάποια κινητά τα έχει ανοιγμένες συσκευασίες, για να βάλουν ελληνικά λέει. Μα αν είναι ευρωπαΙκά android δεν έχουν by default ελληνικά; Κάντους ένα τηλ να δεις τι θα σου πουν.

 

Thx alexgiak.

Μάλλον θα πάω από εκεί αύριο και αν με ψήσουν θα το τσιμπήσω...;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.αυριο θα το παραγγειλω και γω και σκεφτομαι απο σμαρτισ.αλλα επειδη δεν ειμαι απο αθηνα και θα το παρω με κουριερ εχει παρει καποιος απο εκει σ3?η ενναλακτηκα καποιο αλλο που να εχει αγορασει καποιοσ προφατα να μου πει ?το κινητομανια που αναφερθηκε πιο πανω δεν βλεπω να εχει και πολυ καλες Αξιολογήσεις ....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παρόλο κάποια αρνητικά που βλέπω... λέω να το πάρω τελικά.Το θέμα όμως είναι από που... μετρητά δεν παίζουν και μονό με πιστωτική μπορώ.Πιο μαγαζί προτείνετε που να μην με γδαρη ? Κανένα 2 που πήρα τηλ ότι θέλει ο καθένας ζητάει. Άλλος μου ζήτησε 3% στην τιμή... άλλος καθόλου αλλά έχει μόνο το μπλε..

 

Λοιπόν εγώ γκρινιάζΑ πιο πολύ από όλους εδώ μέσα όταν μ τύχαινε κάτι στραβό.. άλλαξα Ρομ για πολλοστή φορά κ βρήκα κάτι που λίγο που την έχω το κινητό ΠΕΤΑΕΙ.. παρτο με κλειστά μάτια τα αξίζει μέχρι σεντ τα λεφτά του..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Λέω να αγοράσω το 16GB από Kinitomania και θα ήθελα τη γνώμη σας μιας και δεν το ξέρω το μαγαζί καθόλου. Πολύ θετικό ήταν ότι στις αξιολογήσεις του skroutz έχουν απαντήσει σε κάποιες αρνητικές περιπτώσεις. Αυτό μου έδειξε τουλάχιστον μια κάποια σοβαρότητα.

Anyway... Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς το εν λόγο κατάστημα;

 

thx...

 

Λοιπόν το αγαπημένο μας φόρουμ το διαφημίζει το εν λόγω μαγαζί.. εμένα γνώμη μου είναι φύγε μακρυά ... κ μην το πάρεις από εκεί.. είχα πάρει μια φορά μ έστειλαν ένα ανοιχτό με φωτοτυπίες βιβλιαράκι.. και το κορυφαίο.. το κινητό δεννννννν δούλευε... τελικά μου το αντικατέστησαν μετά από μέρες κ αφού έφαγα την στεναχώρια.. σκέψου με τι χαρά το περίμενα κ πως ένιωσα όταν τελικά δεν άνοιγε.. δε ξέρω μπορεί απλά.. να ήμουν άτυχος..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Thx alexgiak.

Μάλλον θα πάω από εκεί αύριο και αν με ψήσουν θα το τσιμπήσω...;)

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, πριν πας κοίτα μία και στο skroutz, αν κάποιος το δίνει φτηνότερα κάνε λίγο παζάρι, αυτοί κοιτάνε κάθε μέρα το skroutz και βάζουν την χαμηλότερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.αυριο θα το παραγγειλω και γω και σκεφτομαι απο σμαρτισ.αλλα επειδη δεν ειμαι απο αθηνα και θα το παρω με κουριερ εχει παρει καποιος απο εκει σ3?η ενναλακτηκα καποιο αλλο που να εχει αγορασει καποιοσ προφατα να μου πει ?το κινητομανια που αναφερθηκε πιο πανω δεν βλεπω να εχει και πολυ καλες Αξιολογήσεις ....

 

Διάβασε κ το παραπάνω σχόλιο μου κ θα καταλάβεις.. όσο για το μαγαζί.. πλάκα κανείς? Birdphone ότι καλύτερο έχω πάρει αρκετές φορές

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

το πήρα σήμερα και εγώ από το birdphone. θα σας πω εντυπώσεις μετά το ΣΚ που θα το λειτουργήσω. Μέχρι τότε μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να μάθω για ποιά χώρα προοριζόταν και αν δηλαδή είναι Ευρωπαικό ή Αμερικάνικο? Νομίζω με το imei υπάρχει τρόπος να μάθεις. Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

το πήρα σήμερα και εγώ από το birdphone. θα σας πω εντυπώσεις μετά το ΣΚ που θα το λειτουργήσω. Μέχρι τότε μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να μάθω για ποιά χώρα προοριζόταν και αν δηλαδή είναι Ευρωπαικό ή Αμερικάνικο? Νομίζω με το imei υπάρχει τρόπος να μάθεις. Ξέρει κανείς;[/QU\

 

μολις μαθεις απο ποια χωρα ειναι μπορεις να το αναρτησεις γιατι θελω να το παρω και γω απο μπιρντφον?κατα τα αλλα σφραγησμενο και χωρις κανενα προβλημα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

το πήρα σήμερα και εγώ από το birdphone. θα σας πω εντυπώσεις μετά το ΣΚ που θα το λειτουργήσω. Μέχρι τότε μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να μάθω για ποιά χώρα προοριζόταν και αν δηλαδή είναι Ευρωπαικό ή Αμερικάνικο? Νομίζω με το imei υπάρχει τρόπος να μάθεις. Ξέρει κανείς;

 

Δες από τα βιβλιαράκια που έχει μέσα αν λέει πχ Samsung.pl (Πολωνικο) κτλ.. Μεγεια!

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο amazon.de η παραδοση ειναι ταχυτατη.Σε 2 μερες το εφερε στη πορτα μου η UPS.Το κακο ειναι οτι απο τοτε που ετυχε να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων "χαθηκαν" αγνωστο πως ολες οι διαθεσιμες γλωσσες πληκτρολογιου εκτος των Γερμανικων..Επισης απο οτι ειδα δε μπορω να αλλαξω Sales Code(εχει διαθεσιμη μονο την DBT)
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο amazon.de η παραδοση ειναι ταχυτατη.Σε 2 μερες το εφερε στη πορτα μου η UPS.Το κακο ειναι οτι απο τοτε που ετυχε να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων "χαθηκαν" αγνωστο πως ολες οι διαθεσιμες γλωσσες πληκτρολογιου εκτος των Γερμανικων..Επισης απο οτι ειδα δε μπορω να αλλαξω Sales Code(εχει διαθεσιμη μονο την DBT)

 

πέρνα την γερμανική με το odin και θα είσαι οκ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

το πήρα σήμερα και εγώ από το birdphone. θα σας πω εντυπώσεις μετά το ΣΚ που θα το λειτουργήσω. Μέχρι τότε μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να μάθω για ποιά χώρα προοριζόταν και αν δηλαδή είναι Ευρωπαικό ή Αμερικάνικο? Νομίζω με το imei υπάρχει τρόπος να μάθεις. Ξέρει κανείς;[/QU\

 

μολις μαθεις απο ποια χωρα ειναι μπορεις να το αναρτησεις γιατι θελω να το παρω και γω απο μπιρντφον?κατα τα αλλα σφραγησμενο και χωρις κανενα προβλημα ετσι?

 

σφραγισμένο με τα κατάλληλα αυτοκόλλητα επάνω. το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ήταν το κουτάκι και από πάνω το Ελληνικό βιβλιαράκι πακεταρισμένα μαζί. το βιβλιαράκι δεν θα έπρεπε να είναι μέσα στο κουτί;

Link to comment
Share on other sites

Δες από τα βιβλιαράκια που έχει μέσα αν λέει πχ Samsung.pl (Πολωνικο) κτλ.. Μεγεια!

 

Ευχαριστώ και για τα pm's...

Όταν γυρίσω σπίτι από τη δουλειά θα το κοιτάξω και θα ενημερώσω για τη καταγωγή του...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και για τα pm's...

Όταν γυρίσω σπίτι από τη δουλειά θα το κοιτάξω και θα ενημερώσω για τη καταγωγή του...

 

Έμενα παντός που είναι ελληνικό το βιβλιαράκι το είχε μέσα στο κουτί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Έμενα παντός που είναι ελληνικό το βιβλιαράκι το είχε μέσα στο κουτί.

 

Δεν με βολεύει η απάντηση σου... :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με βολεύει η απάντηση σου... :confused::confused::confused:

 

 

Και ελληνικό να μην είναι δεν τρέχει κάτι ( εφόσον φυσικά είναι ευρωπαϊκό). Τα ελληνικά πουλιούνται στο περίπου κανένα 20ε πιο ακριβά. Γύρω στα 545ε τα ευρωπαϊκά και 565ε τα ελληνικά.

 

Μόλις είδα ότι τα ελληνικά το συγκεκριμένο κατάστημα τα έχει στα 597ε το δικό μου το πήρα στην τιμή που ανέφερα πιο πάνω..

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παντως απο amazon.de η παραδοση ειναι ταχυτατη.Σε 2 μερες το εφερε στη πορτα μου η UPS.Το κακο ειναι οτι απο τοτε που ετυχε να του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων "χαθηκαν" αγνωστο πως ολες οι διαθεσιμες γλωσσες πληκτρολογιου εκτος των Γερμανικων..Επισης απο οτι ειδα δε μπορω να αλλαξω Sales Code(εχει διαθεσιμη μονο την DBT)

 

Πάτα πάνω εκεί που σου λέει τη γερμανική γλώσσα και θα σου βγάλει και τις άλλες επιλογές, εμένα σε ισπανικό έτσι μου έκανε, στην αρχή είχα αγχωθει λιγάκι αλλά ψάχνωντας βρήκα το πιο πάνω τιπ που έγραψα.

 

Όσο για το κινητομανια εμένα με είχε πεδεψει αρκετά 1 φορά που είπα να πάρω ένα s2 από εκεί πάρα τις δια βεβαιώσεις ότι είναι γερμανικό μου ήρθε και ήταν τελικά για την ασιατική αγορά ούτε ίχνος βιβλιαράκι για εγγύηση στην Ευρώπη και τράβηξα ζόρι να πάρω τα λεφτά μου πίσω, οπότε προσωπικά μακριά απ το συγκεκριμένο μαγαζί κακιά εμπειρία.. ;)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

κατοχος κι εγω απο σημερα.

το πηρα για οποιον ενδιαφερεται απο birdphone. σφραγισμενο απο γερμανια και μαζι ειχαν και ελληνικες οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...