Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του Samsung Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα ειναι made in vietnam ουτε ξερω τι ειναι αλλα δεν το ψαχνω κιολας

Μάλλον δεν θα χει ευρωπαϊκή εγγύηση αυτό.

:wacko:

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vnp γιατι; ξερεις τιποτα παραπανω;

 

οχι, απλα εχω βρει 2-3 μπλε που πουλιουνται στο γερμανικο ebay και παρατηρησα οτι εχουν διαφορετικη προελευση.

αυτο που λεει made in vietnam ειναι 32αρι. τα αλλα 16αρια. το δικο σου τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πριν σου τραβηξουν την επιδοτηση να ρωτησεις αν μπορεις να το αγορασεις σαν σκετη συσκευη το 32gb, μην σου κανουν ''νερα'' μετα....

Δεν ξερω αν εχει μεσα τα ''ψεματα''(apps) της vodafone.

 

Μπορεί να την πάρει σαν σκέτη συσκευή απο το πλαισιο (έτσι την πήρα και γω) και έχει μέσα και κάτι apps της vodafone ...

 

Δώρα : κάτι χάρτες και ένα σετάκι της samsung (θήκες-δευτερη μπαταρια-φορτιστη επιτραπεζιο)

 

Θα περάσω αύριο να δω τι θα μου πουν, ελπίζω να γίνεται μετά clean update και να μην έχει θέμα αν είναι απλά apps απλά θα πέσει διαγραφή. Ευχαριστώ και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

μηπως τα 32αρια ειναι φτιαγμενα εκει?

 

Το δικό μου 32άρι μπλε είναι made in Korea

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

στο skroutz ειναι στα 543 ..

για ποτε το βλεπετε να πηγαινει στα 500 ?

 

Σύντομα όσο πλησιάζει και η ανακοίνωση του μηλοφωνου.. Μπορεί βέβαια μετά να αρχίσει πάλι να περνει τα πάνω του.. Πέρυσι φαντάσου το s2 με την κυκλοφορία του iphone 4s κατέγραψε ιστορικό χαμηλό στα 480(!!) για να κόψει από την φορά του μήλου και μετά άρχισε να ανεβαίνει για τα Χριστούγεννα.. Θα δείξει πάντως τίποτα από αυτά δεν είναι σίγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσω αύριο να δω τι θα μου πουν, ελπίζω να γίνεται μετά clean update και να μην έχει θέμα αν είναι απλά apps απλά θα πέσει διαγραφή. Ευχαριστώ και πάλι!!!

 

καλησπέρα παιδιά.πήγα το.απόγευμα στο πλαισιο Περιστεριου και παράγγειλα το s3 32gb white.βασικά με επεισε η πωλητρια να πάρω την 32αρα έκδοση λόγω των δώρων και αφού επεστρεψα σπιτι άρχισα να διαβάζω το myphone forums για την νέα συσκευής. και ξαφνικά τρώω 2 ηττες: οι δυο εκδόσεις τησ καμερας και κει που το ξεπέρασα τρώω την δεύτερη σφαλιάρα οτι οι συσκευες του πλαισιου είναι vodafone branded! και ρωτάω: δεν έπρεπε να με ενημερωσει η πωλητρια οτι η συσκευής ειναι τησ vodafone αφού εγώ πήρα να πάρω σκέτη συσκευής; τελικά μπορεί κάποιο παιδι που αγόρασε παρόμοια συσκευη να με ενημερώσεις τι στο καλό αφορά το branded.είναι μόνο κάποιες εφαρμογές που μπορούν να σβηστουν manual η μέτα απο κάποια επίσημη ενημερωση να φύγουν για πάντα;η το χειρότερο σεναριο να έχει η συσκευη vodafone firmware οπού εκεί αν αλλάξεις firmware θα χάσω την εγγύηση;thanks in advance

ps: έχω σύνδεση wind

Edited by johnnybegood
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.πήγα το.απόγευμα στο πλαισιο Περιστεριου και παράγγειλα το s3 32gb white.βασικά με επεισε η πωλητρια να πάρω την 32αρα έκδοση λόγω των δώρων και αφού επεστρεψα σπιτι άρχισα να διαβάζω το myphone forums για την νέα συσκευής. και ξαφνικά τρώω 2 ηττες: οι δυο εκδόσεις τησ καμερας και κει που το ξεπέρασα τρώω την δεύτερη σφαλιάρα οτι οι συσκευες του πλαισιου είναι vodafone branded! και ρωτάω: δεν έπρεπε να με ενημερωσει η πωλητρια οτι η συσκευής ειναι τησ vodafone αφού εγώ πήρα να πάρω σκέτη συσκευής; τελικά μπορεί κάποιο παιδι που αγόρασε παρόμοια συσκευη να με ενημερώσεις τι στο καλό αφορά το branded.είναι μόνο κάποιες εφαρμογές που μπορούν να σβηστουν manual η μέτα απο κάποια επίσημη ενημερωση να φύγουν για πάντα;η το χειρότερο σεναριο να έχει η συσκευη vodafone firmware οπού εκεί αν αλλάξεις firmware θα χάσω την εγγύηση;thanks in advance

ps: έχω σύνδεση wind

Εγώ απο plaisio 16GB έχει τον sony camera....

Και δεν ειναι branded. Tώρα για το 32GB δεν ξέρω ρώτα αφού δεν το πήρες καν μπορείς να πάρεις το 16αρι αλλά και αν το πήρες και είναι branded κανε φασαρία ότι δεν σε ενημέρωσαν!

Εγώ wind F2G...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο plaisio 16GB έχει τον sony camera....

Και δεν ειναι branded. Tώρα για το 32GB δεν ξέρω ρώτα αφού δεν το πήρες καν μπορείς να πάρεις το 16αρι αλλά και αν το πήρες και είναι branded κανε φασαρία ότι δεν σε ενημέρωσαν!

Εγώ wind F2G...

 

ευχαριστώ! άρα έχω δίκιο οτι θα έπρεπε να με ενημερώσει η πωλητρια!φαίνεται πουθενά απο τη συσκευασία αν είναι branded γιατί φοβάμαι οτι δε θα ξέρουν να μου απαντήσουν

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ! άρα έχω δίκιο οτι θα έπρεπε να με ενημερώσει η πωλητρια!φαίνεται πουθενά απο τη συσκευασία αν είναι branded γιατί φοβάμαι οτι δε θα ξέρουν να μου απαντήσουν

Το δικό μου κουτί δεν εχει τίποτα πάνω... Επίσης το plaisio εχει και vodafone και cosmote αρα λιγο δύσκολο να είναι branded.Ρωτα πάντως αν δεν ξέρουν αυτοί που τα πουλάν ποιος ξέρει. Πάντως η μια η θήκη που θα σου δώσουν δώρο είναι τρελή φόλα μην την βάλεις ειναι επικίνδυνη δεν προστατεύει απολύτως τίποτα...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι...τουλάχιστον στο δικό μου έχει εικονίδια της Vodafone ... και μόλις το άνοιξα έκανε και αναβάθμιση στην BULF1

 

καλημέρα.υπήρχε ενδειξη στο κουτί η κάπου αλλού οτι ήταν branded? είδα οτι σου έκανε.update vofafone firmware.τι δίκτυο έχεις;ευχαριστω

 

Το δικό μου κουτί δεν εχει τίποτα πάνω... Επίσης το plaisio εχει και vodafone και cosmote αρα λιγο δύσκολο να είναι branded.Ρωτα πάντως αν δεν ξέρουν αυτοί που τα πουλάν ποιος ξέρει. Πάντως η μια η θήκη που θα σου δώσουν δώρο είναι τρελή φόλα μην την βάλεις ειναι επικίνδυνη δεν προστατεύει απολύτως τίποτα...!

 

άπλωσ φοβάμαι οτι τα 32αρια είναι branded (κάπου διάβασα οτι η βοντα έχει την αποκλειστικοτητα εισαγωγής των 32) ας ελπίσω να βρω καποια άκρη και μην κάνω καμμιά μ.....κια

thanks

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για την ώρα απ'όσο έχω δει τα 32 GB είναι όλα vodafone branded. Unlocked, αλλά branded. Φυσικά βγαίνει εύκολα το branding, αλλά χάνεις και την εγγύηση κτλ. Έπρεπε να σου το πούνε για το branding, αλλά νομίζω ότι αν θέλεις το 32άρι δεν έχεις άλλη επιλογή (τουλάχιστον για τον πρώτο μήνα όσο διαρκεί η αποκλειστικότητα της vodafone). Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.υπήρχε ενδειξη στο κουτί η κάπου αλλού οτι ήταν branded? είδα οτι σου έκανε.update vofafone firmware.τι δίκτυο έχεις;ευχαριστω

 

Όχι στο κουτί δεν υπάρχει καμία ένδειξη απολύτως και μάλιστα ήταν κανονικά σφραγισμένο....

 

Το μόνο που έχει είναι κάτι apps της Vodafone και firmware της Vodafone ... (έχω σύνδεση Vodafone) ...

 

Πάντα μιλάμε για τα 32άρια...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο κουτί δεν υπάρχει καμία ένδειξη απολύτως και μάλιστα ήταν κανονικά σφραγισμένο....

 

Το μόνο που έχει είναι κάτι apps της Vodafone και firmware της Vodafone ... (έχω σύνδεση Vodafone) ...

 

Πάντα μιλάμε για τα 32άρια...

 

ευχαριστω.τελικα πηρα το 16αρι που ηταν οντωσ unbranded

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα το S3 ολοκαίνουριο με 550 ευρώ από ένα αξιόπιστο σιτε από το οποιο έχω ψωνίσει πολλές φορές!!!

 

 

http://www.ebw.gr/el/Product/12797/Samsung-Galaxy-S3-(S-III)-I9300-16GB-Marble-White-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-Smartphone-%CE%9A%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-8-MP-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-720-x-1280-pixels-4-8-inches-3G-GPS

 

Όποιος θέλει να το αγοράσει απο εδώ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα το S3 ολοκαίνουριο με 550 ευρώ από ένα αξιόπιστο σιτε από το οποιο έχω ψωνίσει πολλές φορές!!!

 

 

http://www.ebw.gr/el/Product/12797/Samsung-Galaxy-S3-(S-III)-I9300-16GB-Marble-White-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-Smartphone-%CE%9A%CE%AC%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-8-MP-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7-720-x-1280-pixels-4-8-inches-3G-GPS

 

Όποιος θέλει να το αγοράσει απο εδώ!!

Για την ακρίβεια το συγκεκριμένο μαγαζί το πουλάει πλέον στα €541,90.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια το συγκεκριμένο μαγαζί το πουλάει πλέον στα €541,90.

 

πουλαει τοσο γιατι δεν εχει διαθεσιμοτητα

χτες παραγγειλα και ακυρωσα

το πηρα απο armaoshop 609 και ειναι της wind

Link to comment
Share on other sites

απο ποια χωρα ειναι το s3 του ebw ??

 

Ενας φιλος που το πηρε απο εκει την προηγουμενη εβδομαδα,ηταν γερμανικο.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος που το πηρε απο εκει την προηγουμενη εβδομαδα,ηταν γερμανικο.

 

Κι εμένα γερμανικό μου είχαν πει, αλλά ήταν σουηδικό τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα γερμανικό μου είχαν πει, αλλά ήταν σουηδικό τελικά.

 

Δεν πειραζει,φτανει που ειναι Ευρωπαικο,για την εγγυηση φυσικα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Θα μου φέρουν την άλλη εβδομάδα το κινητό από την Αμερική. Σκέτη τη συσκευή χωρίς συμβόλαια και τέτοια πράγματα. Θα μπορέσω μετά να του περάσω ένα επίσημο ελληνικό firmware; Η συσκευή που κυκλοφορεί στην Αμερική είναι η ίδια με αυτή που κυκλοφορεί στην Ευρώπη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...