Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!

 

Έχω ένα Galaxy S3 το όποιο πραγματικά ΣΕΡΝΕΤΕ.

Είχα διαβάσει παλιότερα κάποια πράγματα για το ροοτ που κάνουν στα κινητά και λειτουργούν καλύτερα αλλά δεν το επιχείρησα πότε... πλέον είμαι ένα βήμα πριν το πετάξω στον τοίχο...

όλα αυτά ξεκίνησαν με τις αναβαθμίσεις του android... το έχω κάνει factory reset και πάλι σερνετε...

 

διάβασα λίγο το Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III και το Samsung Galaxy SIII

 

έχει κατατοπιστικός οδηγούς που σε πάει βήμα βήμα το τι να κάνεις... αλλά ρε παιδιά δεν ξέρω αν κάνω root τι να κρατήσω και τι να διαγράψω.... στο Samsung Galaxy SIII έχει έτοιμα themes?

 

έχετε να προτείνετε κάτι ώστε να λειτουργεί όπως παλιά που πετούσε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να του περάσεις cyanogenmod 12.1 (lollipop). Αναλυτικός οδηγός: http://galaxys3root.com/t-mobile-galaxy-s3-roms/cm12-1-rom-for-galaxy-s3-android-5-1-1official/

 

Το είχα κάνει στο δικό μου και πετούσε!!! Ακόμα με αυτό το κινητό θα ήμουν, αν δεν καταστρεφόταν η συσκευή από πτώση...

 

Αν φοβάσαι να το κάνεις, μπορείς να βρεις κάποιον που ασχολείται με το άθλημα να στο κάνει.

Edited by gdp77

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Βαλτου cm 12.1 και θα παρει τα πανω του.Full smooth θα γινει.Και ενα greenify για το bloat να το παγωνεις ειναι αρκετο.Το εκανε φιλος σε s3 mini βαζοντας cm 11 4.4 και το μηχανημα δινει ρεστα.Ολα αψογα και πολυ σταθερη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο τελευταίος boeffla kernel cm12.1 απο εδώ το κατεβάζω; Μόνο το zip ή και το md5;

http://boeffla.df-kunde.de/sgs3/boeffla-kernel-cm-ng/cm12.1_download/Test/

 

Το λέω γιατί φλασαρα τη cm12.1 με τον stock kernel και παρότι ολα ήταν σφαίρα δεν έπαιζε σχεδόν κανένα παιχνίδι (best fiends, candy crush κτλ) και υπέθεσα οτι είναι λόγω kernel. Όταν φλασαρα με TWRP 2.8.7.0 (δεν ξέρω γιατί αλλά το 2.8.7.3 δεν μου το περνά) το zip,κόλλησε στο logo και αναγκάστηκα να περάσω stock rom. Μήπως καλύτερα να βαλω την archi που έχει aroma installer;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Ενας φιλος εχει ενα galaxy s3 που ψιλοσερνεται με stock rom.

Θελω να του βαλω cyanogenmod. Δεν τον νοιαζει να εχει lollipop(κ με kitkat μια χαρα ευχαριστημενος θα ειναι), τον νοιαζει να ειναι οσο πιο γρηγορο και απροβληματικο γινεται.

Τι προτεινεται: cyanogenmod 12.1(lollipop) ή cyanogenmod 11.0(kitkat)?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η πιο γρήγορη είναι η cm11 με boeffla kernel..

 

Αύριο ή μεθαύριο όμως βγαίνει επίσημη cyanogenmod 13 για το κινητό μας οπότε μπορεί να θέλει να περιμένει για αυτήν. Δεν θα είναι και κανένα αριστούργημα αλλά αφού κατάφερε να γίνει επίσημη, λογικά θα αξίζει. Μόλις βγει θα την φλασαρω και εγώ.

Για boeffla kernel ακόμα δεν είμαστε σίγουροι. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε επίσημη cm12 και βγαίνει η 13. Μωρέ μπράβο. ..

Πάντως έχω καταλήξει οτι ή περνάς cm για να έχεις ταχύτητα ή αφήνεις τη stock βγάζοντας το bloat και με greenify που πάει αξιοπρεπώς. Ας πούμε τώρα είμαι 2 μέρες με τη stock και δεν έχω παρατηρήσει τεράστιες διαφορές με την qs

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε επίσημη cm12 και βγαίνει η 13. Μωρέ μπράβο. ..

Πάντως έχω καταλήξει οτι ή περνάς cm για να έχεις ταχύτητα ή αφήνεις τη stock βγάζοντας το bloat και με greenify που πάει αξιοπρεπώς. Ας πούμε τώρα είμαι 2 μέρες με τη stock και δεν έχω παρατηρήσει τεράστιες διαφορές με την qs

Αν την stock την αδειασεις ειναι η μοναδικη μαζι με μερικες samsung bazed που ειναι σταθερη χωρις μικροπροβληματα.επισης η καμερα της samsung ειναι πολυ μπροστα στης cm κ οποιας αλλης aosp.κακα τα ψεματα το κινητο επιασε ταβανι ειδικα λογο ram,δεν εχει πως να το κανουμε κ οταν οι περισσοτερες ιστοσελιδες εκει εξω τυπου sport24 news247 γινονται μερα με την μερα πιο βαριες κ για 2 tabs ο browser χρειαζετε 200mb ακομα κ το browsing γινετε μαρτυριο.κ μην ακουσω για opera mini κ αλλα τετοια γιατι αυτο δεν ειναι browsing.

Link to comment
Share on other sites

https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300

Έτοιμη η πρώτη nightly :)

Δοκίμασα την τελευταία ανεπίσημη και ήταν απλά οκ. Να πω την αλήθεια.. Αν δεν ασχοληθεί ο boeffla να βάλει τον kernel του στην Marshmallow δεν βλέπω να αξίζει.. Ο ήχος είναι αδύναμος και το σύστημα απαιτεί oc και zram για σωστοτερη λειτουργία, κάτι που δεν προσφέρει ο kernel της cyanogen.

Link to comment
Share on other sites

https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300

Έτοιμη η πρώτη nightly :)

Δοκίμασα την τελευταία ανεπίσημη και ήταν απλά οκ. Να πω την αλήθεια.. Αν δεν ασχοληθεί ο boeffla να βάλει τον kernel του στην Marshmallow δεν βλέπω να αξίζει.. Ο ήχος είναι αδύναμος και το σύστημα απαιτεί oc και zram για σωστοτερη λειτουργία, κάτι που δεν προσφέρει ο kernel της cyanogen.

Αδελφε εχω stock πληρως ελαφρομενη κ boefla.η ram μου ειναι idle περιπου 450 mb αλλα στο bfowsing οπως ανεφερα παραπανω τυπου δευτερο tab σε σελιδα οπως news247 ερχετε το σκαλωμα.δηλδη δεν μενει τιποτα στην cache παραμονο ο browser κ μπορει ακομα κ αυτον να τον κατεβασει να κανει κ μια επανεκκινηση ο launcher.μονο στο browsing εχω θεμα πουθενα αλλου κ σε βαριες ιστοσελιδες.σε ρωταω γιατι δεν εχω zram την εχω κλεισει.πες μου τι ρυθμισεις εχεις στην zram σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω 4 devices, 400 mb, και 90 το swappiness. Αν το πας και στα 600mb, πάλι καλά θα είναι. Νομίζω αυτές είναι εντάξει ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω 4 devices, 400 mb, και 90 το swappiness. Αν το πας και στα 600mb, πάλι καλά θα είναι. Νομίζω αυτές είναι εντάξει ρυθμίσεις.

Σε ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Ελαααααα Φρέσκο πράμα... 6.0.1 και επίσημη...

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να κάνω εγκατάσταση την CyanogenMod???

 

 

http://www.teamandroid.com/2015/04/13/update-galaxy-s3-i9300-android-51-lollipop-cyanogenmod-121-rom/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://download.cyanogenmod.org/?device=i9300

Έτοιμη η πρώτη nightly :)

Δοκίμασα την τελευταία ανεπίσημη και ήταν απλά οκ. Να πω την αλήθεια.. Αν δεν ασχοληθεί ο boeffla να βάλει τον kernel του στην Marshmallow δεν βλέπω να αξίζει.. Ο ήχος είναι αδύναμος και το σύστημα απαιτεί oc και zram για σωστοτερη λειτουργία, κάτι που δεν προσφέρει ο kernel της cyanogen.

 

Μου τρεμοπαίζει η οθόνη που και που. Είπα πάει το κινητό παρέδωσε πνεύμα. Βάζω την μαμά. Δουλεύει κανονικά. Τι να γίνετε; Εχει να κανει με τον recovery;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν την stock την αδειασεις ειναι η μοναδικη μαζι με μερικες samsung bazed που ειναι σταθερη χωρις μικροπροβληματα.επισης η καμερα της samsung ειναι πολυ μπροστα στης cm κ οποιας αλλης aosp.κακα τα ψεματα το κινητο επιασε ταβανι ειδικα λογο ram,δεν εχει πως να το κανουμε κ οταν οι περισσοτερες ιστοσελιδες εκει εξω τυπου sport24 news247 γινονται μερα με την μερα πιο βαριες κ για 2 tabs ο browser χρειαζετε 200mb ακομα κ το browsing γινετε μαρτυριο.κ μην ακουσω για opera mini κ αλλα τετοια γιατι αυτο δεν ειναι browsing.

 

Εννοείς την 4.3 να αδειασεις. Με ενδιαφέρει αυτο... Πως το κανεις;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Μου τρεμοπαίζει η οθόνη που και που. Είπα πάει το κινητό παρέδωσε πνεύμα. Βάζω την μαμά. Δουλεύει κανονικά. Τι να γίνετε; Εχει να κανει με τον recovery;

 

ειναι θεμα της rom (και οχι του kernel απ οτι ειπαν μερικοι xda)

θα φτιαχτει απο την cm :)

εγω μαλλον θα περιμενω καμια εβδομαδα ακομα

 

btw βγηκε και ο boeffla kernel για cm13 :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω η πιο γρήγορη είναι η cm11 με boeffla kernel..

 

Αύριο ή μεθαύριο όμως βγαίνει επίσημη cyanogenmod 13 για το κινητό μας οπότε μπορεί να θέλει να περιμένει για αυτήν. Δεν θα είναι και κανένα αριστούργημα αλλά αφού κατάφερε να γίνει επίσημη, λογικά θα αξίζει. Μόλις βγει θα την φλασαρω και εγώ.

Για boeffla kernel ακόμα δεν είμαστε σίγουροι. Θα δείξει.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Εκτος απο γρηγορη, με νοιαζει να ειναι οσο το δυνατον πιο απροβληματιστη.

 

Γιατι θα του την περασω και δεν θα ξαναασχοληθω εγω ξανα κ ο φιλος δεν ειναι σχετικος καθολου με τα κινητα. Η επισημη stock δεν μας κανει γιατι ειναι 4.3 και χρειαζεται 4.4 και πανω για να λειτουργησει/συγχρονιστει με ενα ρολοι-παλμογραφο που πηρε.

 

Oποτε, κατεβάζω την τελευταια snapshot εκδοση cyanogenmod 11 απο εδω ή υπαρχει καποια συγκεκριμενη εκδοση cyanogenmod 11 (πχ η cyanogenmod 11 Μ12) που ειναι ακομα πιο σταθερη;

Edited by haHa
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία cm11 nightly (που έχει το γνωστό θεματακι με την κάμερα, όπως όλες οι cm11, δες μερικές σελίδες πριν τα ποστς μου), τα αντίστοιχα gapps (προτίμησε opengapps και προσοχή στην έκδοση Android, μην βάλεις καμία άκυρη :-P ), και προαιρετικά τον boeffla kernel που κάνει το κινητό να πετάει (αλλά αφού δεν ξέρει από αυτά μάλλον θα θέλει να αφήσουμε τον στοκ κερνελ).

 

Για ράδιο ξέρω πως μέχρι την lollipop δουλεύει το spiritfm, το οποίο έχω να αγγιξω πολύ καιρό μιας και δεν με νοιάζει πολύ το ράδιο :-P

 

Συγνώμη που δεν βάζω τα αντίστοιχα λινκς απλά δεν έχω πολύ χρόνο :) αν δεν τα βρίσκετε θα προσπαθήσω να στείλω ότι χρειάζεστε, ή θα το κάνει κάποιο άλλο παιδί από το φόρουμ :) ευτυχώς ακόμα έχει κόσμο το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την τελευταία cm11 nightly (που έχει το γνωστό θεματακι με την κάμερα, όπως όλες οι cm11, δες μερικές σελίδες πριν τα ποστς μου), τα αντίστοιχα gapps (προτίμησε opengapps και προσοχή στην έκδοση Android, μην βάλεις καμία άκυρη :-P ), και προαιρετικά τον boeffla kernel που κάνει το κινητό να πετάει (αλλά αφού δεν ξέρει από αυτά μάλλον θα θέλει να αφήσουμε τον στοκ κερνελ).

 

Για ράδιο ξέρω πως μέχρι την lollipop δουλεύει το spiritfm, το οποίο έχω να αγγιξω πολύ καιρό μιας και δεν με νοιάζει πολύ το ράδιο :-P

 

Συγνώμη που δεν βάζω τα αντίστοιχα λινκς απλά δεν έχω πολύ χρόνο :) αν δεν τα βρίσκετε θα προσπαθήσω να στείλω ότι χρειάζεστε, ή θα το κάνει κάποιο άλλο παιδί από το φόρουμ :) ευτυχώς ακόμα έχει κόσμο το θέμα

Ωραιος, ευχαριστω. Θα του βαλω τον boeffla kernel με default ρυθμισεις(ισως με λιγο undervolting) και θα τον αφησω ετσι, ελπιζοντας οτι θα ειναι σταθερος. Αν που πειτε οτι με τον default cm kernel θα ειναι μαλλον σταθεροτερο, τοτεθα κρατησω τον default cm kernel.

Θεωρειται σταθεροτερη η τελευταια cm11 nightly απο την τελευταια snapshot cm11?

 

Spiritfm θα κατεβασω. Ειναι απλο apk ή zip? Ρωταω γιατι βρηκα κ ενα zip κ με παρεξενεψε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή έχω 4 devices, 400 mb, και 90 το swappiness. Αν το πας και στα 600mb, πάλι καλά θα είναι. Νομίζω αυτές είναι εντάξει ρυθμίσεις.

Αδελφε με εκανες μαγκα.πολυ ωραια τα settings της zram.αν κανεις κεφι μυρασου κ τι governor χρησιμοποιεις κ οτι αλλο εχεις στον boefla γιατι το εχεις.τα θεματα παραπανω δεν μου τα ξανακανε κ δουλευει τελεια ο παππους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.teamandroid.com/2015/04/13/update-galaxy-s3-i9300-android-51-lollipop-cyanogenmod-121-rom/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μου τρεμοπαίζει η οθόνη που και που. Είπα πάει το κινητό παρέδωσε πνεύμα. Βάζω την μαμά. Δουλεύει κανονικά. Τι να γίνετε; Εχει να κανει με τον recovery;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εννοείς την 4.3 να αδειασεις. Με ενδιαφέρει αυτο... Πως το κανεις;

Φιλε μου απλα εισαι root στην 4.3 κ googlαρεις bloatware safe to remove gt-i9300 κ με ενα προγραμμα σαν το titanium back up την ξεβρωμιζεις.μολις τελειωσεις μπαινεις recovery κ κανεις ενα wipe dalvic cache να σεταρει την μνημη το κινητο με αυτα που εχουν απομεινει κ εισαι ετοιμος,μια rom αρκετα αδεια κ σταθεροτατη βεβαια γιατι ειναι η μαμα.περνα του κ τον boeffla που ειναι για την 4.3 την μαμα βαλε κ την źram που μου εγραψε ο φιλος παραπανω κ εισαι για μενα κομπλε.το παν ειναι να εχεις τους drivers της καμερας της samsung που ειναι πολυ καλη για αυτο δεν την αλλαζω να παω σε aosp η cm.

Link to comment
Share on other sites

Αδελφε με εκανες μαγκα.πολυ ωραια τα settings της zram.αν κανεις κεφι μυρασου κ τι governor χρησιμοποιεις κ οτι αλλο εχεις στον boefla γιατι το εχεις.τα θεματα παραπανω δεν μου τα ξανακανε κ δουλευει τελεια ο παππούς.

 

Ευχαριστώ! :)

Γενικότερα μην φοβάσαι να παίξεις με τις ρυθμίσεις του boeffla. Τουλάχιστον όσα είναι απλά και κατανοητά ρυθμιζε τα εσύ όπως σε βολεύει. Κάνε δοκιμές.

Για την zram ας πούμε εμένα μαρέσει να πάω το swappiness σε ψηλά επίπεδα. Στην ουσία αναγκάζει να χρησιμοποιεί αυτή ακόμα κι αν μερικές φορές δεν χρειάζεται, αντί για την πραγματική ram. Μου φαίνεται πως δουλεύει καλύτερα. Και απ όσο ξέρω δεν έχει επιπτώσεις στην μπαταρία ή την ταχύτητα.

 

Τώρα είμαι με cm12.1.. Να πω την αλήθεια δεν έχω πατήσει ποτέ touchwiz jellybean 4.3 :-P δεν ξέρω πως τα έχω καταφέρει. Είχα rootαρει το κινητό από 4.1 και είχα φύγει για cyanogenmod. Όταν αποφάσισα να δοκιμάσω ξανά touchwiz ήταν custom roms πάνω στην kitkat.

 

Τέλος πάντων.. Πάνω κάτω παντού τις ίδιες ρυθμίσεις έχω. Όπως είπα, αν δεν σου αρέσει κάτι κάνε δοκιμές.

 

Χρησιμοποιώ zzmove relax

Κάνω ΠΆΝΤΑ overclock στα 1.6ghz

Touchboost στα 500 ή 600mhz

Η gpu όπως είναι.

Zram ξέρεις.

Έχω και το touchwake ενεργοποιημενο με double tap αλλά αυτό είναι αν το θέλεις :-P όπως και το boeffla sound (που παρεμπιπτόντως είναι σωτήρας.. Κάνει την υποδοχή των ακουστικών γομαρι σε σχέση με οποιαδήποτε άλλο κινητό. Ειδικά σε ένταση.)

 

Αυτά νομίζω.. Ότι άλλο θέλεις... :)

 

 

Α και για όσους είχαν θέματα με την cm13 (κάτι λεν πως τρεμοπαιζει η οθόνη) κάπως πάνε να το διορθώσουν αλλά θέλει λίγη δουλειά ακόμα.. Όπως κάνω και εγώ.. για μια καλή έκδοση χωρίς κάποιο σοβαρό ζήτημα που να κάνει την ζωή δύσκολη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! :)

Γενικότερα μην φοβάσαι να παίξεις με τις ρυθμίσεις του boeffla. Τουλάχιστον όσα είναι απλά και κατανοητά ρυθμιζε τα εσύ όπως σε βολεύει. Κάνε δοκιμές.

Για την zram ας πούμε εμένα μαρέσει να πάω το swappiness σε ψηλά επίπεδα. Στην ουσία αναγκάζει να χρησιμοποιεί αυτή ακόμα κι αν μερικές φορές δεν χρειάζεται, αντί για την πραγματική ram. Μου φαίνεται πως δουλεύει καλύτερα. Και απ όσο ξέρω δεν έχει επιπτώσεις στην μπαταρία ή την ταχύτητα.

 

Τώρα είμαι με cm12.1.. Να πω την αλήθεια δεν έχω πατήσει ποτέ touchwiz jellybean 4.3 :-P δεν ξέρω πως τα έχω καταφέρει. Είχα rootαρει το κινητό από 4.1 και είχα φύγει για cyanogenmod. Όταν αποφάσισα να δοκιμάσω ξανά touchwiz ήταν custom roms πάνω στην kitkat.

 

Τέλος πάντων.. Πάνω κάτω παντού τις ίδιες ρυθμίσεις έχω. Όπως είπα, αν δεν σου αρέσει κάτι κάνε δοκιμές.

 

Χρησιμοποιώ zzmove relax

Κάνω ΠΆΝΤΑ overclock στα 1.6ghz

Touchboost στα 500 ή 600mhz

Η gpu όπως είναι.

Zram ξέρεις.

Έχω και το touchwake ενεργοποιημενο με double tap αλλά αυτό είναι αν το θέλεις :-P όπως και το boeffla sound (που παρεμπιπτόντως είναι σωτήρας.. Κάνει την υποδοχή των ακουστικών γομαρι σε σχέση με οποιαδήποτε άλλο κινητό. Ειδικά σε ένταση.)

 

Αυτά νομίζω.. Ότι άλλο θέλεις... :)

 

 

Α και για όσους είχαν θέματα με την cm13 (κάτι λεν πως τρεμοπαιζει η οθόνη) κάπως πάνε να το διορθώσουν αλλά θέλει λίγη δουλειά ακόμα.. Όπως κάνω και εγώ.. για μια καλή έκδοση χωρίς κάποιο σοβαρό ζήτημα που να κάνει την ζωή δύσκολη.

 

Εισαι πρωτος.αν κ ο boeffla αλλαζει σε settings απο rom σε rom.εχω παιξει κ εγω μπαλιτσα μονος αλλες φορες τα εκανα χειρωτερα αλλες καλυτερα αλλα με την zram πραγματι ειδα διαφορα.αυτη δεν την ειχα πειραξει γιατι οσο κ αν διαβασα δε μπορω να αντιλιφθω την λειτουργια της.

Link to comment
Share on other sites

Η cm 13 καλά τα πάει γενικά. Ο ήχος είναι πολύ χαμηλός σε σύγκριση με της μαμάς, και η φωτεινότητα θέλει ένα κλικ παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...