Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση.

Το τηλέφωνο είναι με μαμά Ρομ ρουτ κ πρόσφατα έφαγε ένα φορμάτ πού κάνω αραιά και που.

Ξαφνικά τον τελευταίο καιρό η μπαταρία άρχισε να φεύγει νερό.

Παρατήρησα ότι στα στατιστικά της μπαταρίας αυτά είναι λάθος.

Δηλαδή του στυλ οθόνη 5% σύστημα 3% κ πάει λέγοντας αντί να είναι 25 15 κ τέτοιου μεγέθους νούμερα, δηλαδή ότι να ναι.

Κ ρωτάω bug η μία κακη μπαταρία που έβγαλε πρόβλημα ξαφνικά μπερδεύει έτσι το σύστημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
Παιδια ενας φιλος εχει ενα samsung s3 i900 4 χρονων και σερνεται απιστευτα μου ρωτησε να του αναλαβω να κανουμε κατι να μην κολαει. Δεν εχω ασχοληθει με android καθολου και μετα απο ψαξιμο η καλυτερη λυση βλεπω ειναι cyanomed 14.1 με andoird 7. Θα εχει γλωσσα συστηματος ελληνικα κανονικα με αυτην την rom? Το κινητο ειναι μαμα δεν εχει πειραχτει καθολου εχουμε εναν οδηγο να ακολουθησω βημα βημα για αρχη για το root και μετα για την εγκατασταση της rom ?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παιδια ενας φιλος εχει ενα samsung s3 i900 4 χρονων και σερνεται απιστευτα μου ρωτησε να του αναλαβω να κανουμε κατι να μην κολαει. Δεν εχω ασχοληθει με android καθολου και μετα απο ψαξιμο η καλυτερη λυση βλεπω ειναι cyanomed 14.1 με andoird 7. Θα εχει γλωσσα συστηματος ελληνικα κανονικα με αυτην την rom? Το κινητο ειναι μαμα δεν εχει πειραχτει καθολου εχουμε εναν οδηγο να ακολουθησω βημα βημα για αρχη για το root και μετα για την εγκατασταση της rom ?

Ασφαλώς και έχει ελληνική γλώσσα συστήματος. Όσο για οδηγούς μπορείς να βρεις πάρα πολλούς με ένα search στο google ;-)

 

Δες εδώ: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ένα ένα sgh-t999n και λογικά κλειδωμένο σε metropcs παίρνει γιατρειά...?

Με κάποιο root-rom etc? H μονο με ξεκλείδωμα μέσο ebay κλπ?

Ευχαριστώ!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα ένα sgh-t999n και λογικά κλειδωμένο σε metropcs παίρνει γιατρειά...?

Με κάποιο root-rom etc? H μονο με ξεκλείδωμα μέσο ebay κλπ?

Ευχαριστώ!

Δες εδώ

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370981

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια,

 

να σας πω εχω θεμα σοβαρο με ενα samsung galaxy S3 neo. αλλαξα την πλακετα main board και η καινουργια εχει CPU armeabi-v7a

δεν μπορω να γραψω το IMEI της παλιας χαλασμενης πλακετας , εχω δοκιμασει τα παντα. Μαλλον παιζει ρολο ο επεξεργαστης.

εχω δει με το ES εξερευνηση και Root Browser οτι στην SD cart εχει 2 φακελους με Backup IMEI που ξεκινανε απο 17....

τα 2 αρχεια ενα σε καθε φακελο ειναι σε *.ΒΑΤ

 

εχετε καμια λυση???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χαιρετω τη παρεα.Μια ερωτηση. Δοκιμασα να περασω τη lineage η οποια φορτωσε αλλα το κινητο κολαει φουλ. Και οταν ανοιγω wifi κολαει τελειως κ θελει power button για επανεκκινηση για να στρωσει. Το ιδιο κ με cyanogen 14.1 unofficial. Τι κανω λαθος? Εννοειται wipe τα παντα και factory reset, το ιδιο κ μετα το install. Το recovery ειναι 2.8.7 αντι για το τελευταιο, δε ξερω μηπως επηρεαζει αυτο τιποτα.

 

Τα ίδια και με εμένα Εχει να κάνει με τα νεα ρούτερ του ΟΤΕ όταν πάει να συνδεθεί σε αυτα κολλάει Δεν μπόρεσα να βρω λύση. Πρέπει να πετάξω Το ρούτερ η το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παίδες, το κινητό όντως αναστήθηκε με την καινούρια rom, όμως υπάρχουν μερικά θεματάκια:

 

i) Δεν με αφήνει να βρω ενημερώσεις, μου λέει ότι ο έλεγχος για ενημερώσεις απέτυχε και να ελέγξω την σύνδεση στο διαδίκτυο και να προσπαθήσω αργότερα, ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο κανονικά στο διαδίκτυο. Αν πάλι πάω να βάλω τις υπάρχουσες ενημερώσεις π.χ. την cm-14.1-20161225-NIGHTLY ξεκινάει να ψάχνει και απλά δεν ολοκληρώνει ποτέ.

 

ii) Όταν προσπαθώ από την Διαχείρηση Αρχείων να μπω στην sd μου λέει ότι "Αυτή η λειτουργία απαιτεί αυξημένα δικαιώματα. Προσπαθείστε να αλλάξετε σε λειτουργία πρόσβασης root" και όταν πάω στις ρυθμίσεις να το κάνω απλά με αγνοεί και μου δέχεται μόνο την Λειτουργία Ερώτησης Χρήστη.

 

Τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, το κινητό όντως αναστήθηκε με την καινούρια rom, όμως υπάρχουν μερικά θεματάκια:

 

i) Δεν με αφήνει να βρω ενημερώσεις, μου λέει ότι ο έλεγχος για ενημερώσεις απέτυχε και να ελέγξω την σύνδεση στο διαδίκτυο και να προσπαθήσω αργότερα, ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο κανονικά στο διαδίκτυο. Αν πάλι πάω να βάλω τις υπάρχουσες ενημερώσεις π.χ. την cm-14.1-20161225-NIGHTLY ξεκινάει να ψάχνει και απλά δεν ολοκληρώνει ποτέ.

 

ii) Όταν προσπαθώ από την Διαχείρηση Αρχείων να μπω στην sd μου λέει ότι "Αυτή η λειτουργία απαιτεί αυξημένα δικαιώματα. Προσπαθείστε να αλλάξετε σε λειτουργία πρόσβασης root" και όταν πάω στις ρυθμίσεις να το κάνω απλά με αγνοεί και μου δέχεται μόνο την Λειτουργία Ερώτησης Χρήστη.

 

Τι παίζει?

Ποια rom φοράς?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη περιγραφή του βίντεο λέει οτι ειναι το τελευταίο update. Το εχεις τσεκαρει στι XDA forum εαν είναι όντως το τελευταίο update για cm14.1? Μήπως βγήκε και για το δικο σου η lineage (η συνέχεια της cm) και πρεπει να περάσεις αυτή για να εχεις υποστήριξη?

https://m.youtube.com/watch?v=vnp6AwWLio4

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φοράς?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη περιγραφή του βίντεο λέει οτι ειναι το τελευταίο update. Το εχεις τσεκαρει στι XDA forum εαν είναι όντως το τελευταίο update για cm14.1? Μήπως βγήκε και για το δικο σου η lineage (η συνέχεια της cm) και πρεπει να περάσεις αυτή για να εχεις υποστήριξη?

https://m.youtube.com/watch?v=vnp6AwWLio4

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από που τσεκάρω ποια rom του έχω φορέσει?

Link to comment
Share on other sites

Από που τσεκάρω ποια rom του έχω φορέσει?
Στις πληροφορίες συσκευής το γραφει "σχετικα με το τηλέφωνο"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες συσκευής το γραφει "σχετικα με το τηλέφωνο"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς την έκδοση CyanogenMod: 14.1-20161207-UNOFFICIAL-i9300

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την έκδοση CyanogenMod: 14.1-20161207-UNOFFICIAL-i9300
Αλλες είναι οι nightlies και αλλες οι unofficial. Οι nightlies δίνουν ΟΤΑ updates. Οι unofficial όχι.

Κατέβασε απο δω την τελευταια unofficial και πέρασε την μέσω TWRP recovery.

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=125173

 

Xiaomi RN4 Global | AEX

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το νήμα παρακολούθησε

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3488831

 

Xiaomi RN4 Global | AEX

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Αλλες είναι οι nightlies και αλλες οι unofficial. Οι nightlies δίνουν ΟΤΑ updates. Οι unofficial όχι.

Κατέβασε απο δω την τελευταια unofficial και πέρασε την μέσω TWRP recovery.

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=125173

 

Xiaomi RN4 Global | AEX

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το νήμα παρακολούθησε

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3488831

 

Xiaomi RN4 Global | AEX

 

Από ό,τι βλέπω έχω ήδη την τελευταία

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
καλησπερα εχω στα χερια μου ενα αμερικανικο s3 t-mobile Τ999 ειναι κλειδωμενο στο δυκτιο και παρολο που ανοιγει το τηλ δεν παιρνει τηλ τι μπορω να κανω?μπορω να φλασαρω ρομ που δεν ειναι στην εταιρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δοκίμασε τη slimrom

https://dl.slimroms.org/downloads/Slim-d2tmo-6.0.1.build.2.1-STABLE-20170329-2229.zip

καλησπερα εχω στα χερια μου ενα αμερικανικο s3 t-mobile Τ999 ειναι κλειδωμενο στο δυκτιο και παρολο που ανοιγει το τηλ δεν παιρνει τηλ τι μπορω να κανω?μπορω να φλασαρω ρομ που δεν ειναι στην εταιρια?

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...