Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο καιρό που παίζω με omega (4.1.2) είμαι πολύ ευχαριστημένος και έχω σταματήσει τις μόντες.

Περιμένω να βγει η omega based σε κάποιο επίσημο 4.1.2 και τότε μόνο θα ξαναπεράσω άλλη rom.

 

Τώρα στο θέμα της οθόνης και των γρατσουνιών, βρε παιδιά ούτε μεμβράνες θέλει (για να το απολαύσεις) ούτε τίποτα.

Μια καλή θηκούλα και είσαι κομπλέ! Προσωπικά με το που το αγόρασα πήρα και μία της belkin δερμάτινη που με έχει σώσει.

Σε τσέπες, σε τσάντες - τσαντάκια, στο αυτοκίνητο χύμα.

Απλά πράγματα... :happy:

 

Υ.Γ. Τέτοιο έρωτα με κινητή συσκευή ΔΕΝ έχω ξανανοιώσει λέμε!

Device: Samsung Galaxy S III 32GB

Device: Motorola XOOM 3G

Device: HTC Desire

Device: iPhone 4 16GB

Device: iPad Mini 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα, noob ερώτηση αλλά τι να κάνω που είμαι...

 

πως μπορώ να πάω στην κορυφή της σελίδας γενικά? σε επαφές και mail ψιλοδουλεύει το double tap πάνω στη συσκευή, αλλά στον browser,ρυθμίσεις πχ όχι.

δοκίμασα να κλικαρω το status bar σαν το αιφωνι αλλά πάπαλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy SIII , εδώ και ένα μήνα. Το αγόρασαν από το Πλαίσιο. Εδώ και μια εβδομάδα όταν προσπαθώ να γράψω ένα SMS στα ελληνικά μου έχει επιλεγμένο το "shift" συνεχώς και τα γράμματα όλα βαίνουν κεφαλαία.

- Δεν έχω πειράξει καμία ρύθμιση.

- Στην αρχή δεν μου το έκανε.

- Όταν γράφω Αγγλικά δεν αντιμετωπίσω πρόβλημα.

- Όταν γράφω στο ημερολόγιο ή στο σημειωματάριο μου τα βγάζει κανονικά.

Μπορεί να με συμβουλέψει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξεκινάει. Μετά θα φτάσεις πολύ ψηλά κ ανάλογα με την χρήση!

 

Τι εννοείς έτσι ξεκινάει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Είμαι κάτοχος ενός Galaxy SIII , εδώ και ένα μήνα. Το αγόρασαν από το Πλαίσιο. Εδώ και μια εβδομάδα όταν προσπαθώ να γράψω ένα SMS στα ελληνικά μου έχει επιλεγμένο το "shift" συνεχώς και τα γράμματα όλα βαίνουν κεφαλαία.

- Δεν έχω πειράξει καμία ρύθμιση.

- Στην αρχή δεν μου το έκανε.

- Όταν γράφω Αγγλικά δεν αντιμετωπίσω πρόβλημα.

- Όταν γράφω στο ημερολόγιο ή στο σημειωματάριο μου τα βγάζει κανονικά.

Μπορεί να με συμβουλέψει κάποιος;

Διάβασε το FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

 

 

Premium Suite Upgrade (Part 2) http://www.sammobile.com/2012/12/10/premium-suite-upgrade-for-galaxy-siii-part-2/

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εχω στο τηλ καποια βιντεο που μου τα ανοιγει μονο με το mxplayer..

δεν υπαρχει τροπος να τα παιζει κ απο την αναπαραγωγη βιντεο?

το προτιμω απο εκει γιατι μονο εκει μπορω να τα κανω ελαχιστοποιηση κ να κανω κ κατι αλλο συγχρονως στο τηλ.. :(

 

μπορει να με βοηθησει καποιος αν ξερει?:O

Link to comment
Share on other sites

Σ´ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά το 1ο link με τις FAQ δεν με βοήθησε.

Όταν γράφω στα Ελληνικά σε όλες τις εφαρμογές πλην SMS δεν έχω πρόβλημα. Όταν γράφω SMS επιλέγεται μόνο του το SHIFT και γράφονται όλα τα γράμματα κεφαλαία. Και να το πατήσω για να το αποεπιλέξω αυτό δεν ανταποκρίνεται και συνεχίζει να γράφει κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Σ´ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά το 1ο link με τις FAQ δεν με βοήθησε.

Όταν γράφω στα Ελληνικά σε όλες τις εφαρμογές πλην SMS δεν έχω πρόβλημα. Όταν γράφω SMS επιλέγεται μόνο του το SHIFT και γράφονται όλα τα γράμματα κεφαλαία. Και να το πατήσω για να το αποεπιλέξω αυτό δεν ανταποκρίνεται και συνεχίζει να γράφει κεφαλαία.

 

Μα νομίζω το το αναφέρει αρκετά ξεκάθαρα .

Αν θες να στείλεις μηνύματα 160 χαρακτήρων στη μέθοδο εισαγωγής επίλεξε το αλφάβητο GSM αλλα θα γράφεις κεφαλαία .

Αν θελεις 70 χαρακτήρες με μικρα τότε το βαζεις στο αυτόματο και γράφεις .

Όλα αυτά ισχύουν μόνο για τα sms .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

εχω στο τηλ καποια βιντεο που μου τα ανοιγει μονο με το mxplayer..

δεν υπαρχει τροπος να τα παιζει κ απο την αναπαραγωγη βιντεο?

το προτιμω απο εκει γιατι μονο εκει μπορω να τα κανω ελαχιστοποιηση κ να κανω κ κατι αλλο συγχρονως στο τηλ.. :(

 

Με λίγα λόγια όχι. Μέχρι να φτιάξουν καλύτερη εφαρμογή για βίντεο. Δοκίμασε τον dice player αν είναι το popup play που σε ενδιαφέρει

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, έχεις δίκιο. Δεν το διάβασα καλά την 1η φορά. Σ´ευχαριστώ πολύ, άλλαξα τη ρύθμιση και ΟΚ. Είδα για μία εφαρμογή την SWIFTKEY, αξίζει; Βοηθάει κάπου;
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Τελικά εβσλσ το s/n χωρις το προτελευταίο ψηφίο και λειτούργησε.

 

Σήμερα μου το βρίσκει κανονικα το ΙΜΕΙ ! Το ΚΙES συνεχίζει να είναι ότι να ναι λοιπον !

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ γρήγορη ερώτηση και από εμένα.. Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο για να αλλάξω την συμπεριφορά του κινητού μετά από standby. Δηλαδή έστω ότι είμαι στα μηνύματα. Μόλις περάσουν κάποια δευτερόλεπτα και η οθόνη σβήσει (standby) ο μόνος τρόπος να ξυπνήσει είναι με το κεντρικό κουμπί. Το πρόβλημα είναι όμως ότι πατώντας το με βγάζει από όποια εφαρμογή είμαι στην κεντρική οθόνη! Από τα settings δεν έχω βρει κάτι.. Καμιά ιδέα? Thanks!
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς, έχεις δίκιο. Δεν το διάβασα καλά την 1η φορά. Σ´ευχαριστώ πολύ, άλλαξα τη ρύθμιση και ΟΚ. Είδα για μία εφαρμογή την SWIFTKEY, αξίζει; Βοηθάει κάπου;

Είναι ένα πολύ καλό after market πληκτρολόγιο, που έχει πολύ καλή πρόβλεψη κειμένου. Προσωπικά το έχω αγοράσει.

 

Τώρα για την 4.1.2 είμαι σε ...δίλημμα, καθώς σε multi view το swift key δεν ενδείκνυται καθώς δεν "επιπλέει" όπως το "μαμά".

Όποιος δηλαδή το χρησιμοποιεί (το Multi view) θα χρειαστεί να επιλέξει το πληκτρολόγιο της Samsung.

 

Μια πολύ γρήγορη ερώτηση και από εμένα.. Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο για να αλλάξω την συμπεριφορά του κινητού μετά από standby. Δηλαδή έστω ότι είμαι στα μηνύματα. Μόλις περάσουν κάποια δευτερόλεπτα και η οθόνη σβήσει (standby) ο μόνος τρόπος να ξυπνήσει είναι με το κεντρικό κουμπί. Το πρόβλημα είναι όμως ότι πατώντας το με βγάζει από όποια εφαρμογή είμαι στην κεντρική οθόνη! Από τα settings δεν έχω βρει κάτι.. Καμιά ιδέα? Thanks!

??? Είσαι σίγουρος; Εμένα με πετάει στην οθόνη/εφαρμογή που ήμουνα πριν.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

??? Είσαι σίγουρος; Εμένα με πετάει στην οθόνη/εφαρμογή που ήμουνα πριν.

 

Είμαι σίγουρος και είναι πολύ εκνευριστικό... Συγκεκριμένα βλέπω ελάχιστα την εφαρμογή (πχ. Μηνύματα) και αμέσως κλείνει και με γυρνάει στην κεντρική..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς έτσι ξεκινάει?

 

Στην αρχή είναι στο 5% και ανάλογα την χρήση μπορεί να το δεις να φτάνει ώς 50%!!

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το (πολύ καλό) thread για την Omega rom, υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα περιληπτικές παρουσιάσεις κάποιων Rom για το SGS3; Όπως υπήρχε στο HTC Desire ας πούμε. Μου έχει "κάτσει" η Revolution HD αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή..

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος και είναι πολύ εκνευριστικό... Συγκεκριμένα βλέπω ελάχιστα την εφαρμογή (πχ. Μηνύματα) και αμέσως κλείνει και με γυρνάει στην κεντρική..

 

Συμβαίνει και στο δικό μου. Είναι τα δευτερόλεπτα ανάμεσα στην απενεργοποίηση της οθόνης και του κλειδώματος.

 

Πράγματι είναι πολύ εκνευριστικό.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος και είναι πολύ εκνευριστικό... Συγκεκριμένα βλέπω ελάχιστα την εφαρμογή (πχ. Μηνύματα) και αμέσως κλείνει και με γυρνάει στην κεντρική..

Μια προχειρη λυση (γιατι και εγω δεν εχω βρει λυση σε αυτο) ειναι να πατατε το κουμπι της ενεργοποιησης/απενεργοποιησης της οθονης στα δεξια. Αλλα μεσα σε αυτα τα δευτερολεπτα. Επαναφερει την οθονη εκει που ηταν και δεν πετα στην κεντρικη οθονη.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος και είναι πολύ εκνευριστικό... Συγκεκριμένα βλέπω ελάχιστα την εφαρμογή (πχ. Μηνύματα) και αμέσως κλείνει και με γυρνάει στην κεντρική..
Μήπως κάπου από τις ρυθμίσεις έχεις επιλέξει, με το σβήσιμο της οθόνης να κλείνουν οι εφαρμογές (τύπου task killer ??)

Aν υπάρχει τέτοια ρύθμιση, δεν έχω τη συσκευή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το (πολύ καλό) thread για την Omega rom, υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα περιληπτικές παρουσιάσεις κάποιων Rom για το SGS3; Όπως υπήρχε στο HTC Desire ας πούμε. Μου έχει "κάτσει" η Revolution HD αλλά δεν ξέρω αν είναι καλή..

 

Στην ενότητα των Oδηγών υπάρχουν όλες οι roms με οδηγίες και links.

 

Μια πολύ γρήγορη ερώτηση και από εμένα.. Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο για να αλλάξω την συμπεριφορά του κινητού μετά από standby. Δηλαδή έστω ότι είμαι στα μηνύματα. Μόλις περάσουν κάποια δευτερόλεπτα και η οθόνη σβήσει (standby) ο μόνος τρόπος να ξυπνήσει είναι με το κεντρικό κουμπί. Το πρόβλημα είναι όμως ότι πατώντας το με βγάζει από όποια εφαρμογή είμαι στην κεντρική οθόνη! Από τα settings δεν έχω βρει κάτι.. Καμιά ιδέα? Thanks!

Eίναι κάτι που άρχισε στην jellybean, δεν ξέρω αν το διόρθωσαν στην καινούρια 4.1.2, δεν την έχω βάλει ακόμα. Μπορείς αντί για το κεντρικό κουμπί να πατάς το power.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είναι στο 5% και ανάλογα την χρήση μπορεί να το δεις να φτάνει ώς 50%!!

 

Πότε δεν μου έχει φτάσει τόσο από 3% έως 6% παίζει πάντα.

Προφανώς κάτι σου χρησιμοποιεί το gps συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά, το SII που είχα είχε πρόβλημα όταν έβγαζες βίντεο από κάπου που είχε πολύ θόρυβο (Πχ Live), το XPERIA S γράφει πολύ καλό ήχο, το SIII πως τα πάει σ αυτό το κομμάτι;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη επειδή ίσως είναι θέμα android και όχι κινητού, ρωτάω εδώ. Μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στις κλήσεις ή κάπου αλλού έτσι ώστε να μην αποθηκεύει από μόνο του κάθε επαφή που με παίρνει στα αγαπημένα? Χαζό αλλά σπάει νεύρα :mad:
Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη επειδή ίσως είναι θέμα android και όχι κινητού, ρωτάω εδώ. Μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στις κλήσεις ή κάπου αλλού έτσι ώστε να μην αποθηκεύει από μόνο του κάθε επαφή που με παίρνει στα αγαπημένα? Χαζό αλλά σπάει νεύρα :mad:

 

Δεν τις αποθηκεύει στα αγαπημένα, αλλά σε συνέχεια των αγαπημένων σε άλλη λίστα με τίτλο "πιο συχνή επικοινωνία"

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Με επιφύλαξη επειδή ίσως είναι θέμα android και όχι κινητού, ρωτάω εδώ. Μπορεί να μου πει κάποιος αν υπάρχει κάποια ρύθμιση στις κλήσεις ή κάπου αλλού έτσι ώστε να μην αποθηκεύει από μόνο του κάθε επαφή που με παίρνει στα αγαπημένα? Χαζό αλλά σπάει νεύρα :mad:

 

Αυτό είναι θέμα dialer, δε νομίζω ότι απενεργοποιείται. Αν θέλεις μπορείς να δοκιμάσεις κάποιον άλλον dialer που να μην το κάνει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...