Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφαρμογή που να μην επιτρέπει να ακούγεται ήχος όταν παίρνω φώτο;

 

Προχθές ήμουν σε ένα συνέδριο κι ήθελα να βγάλω μερικές φώτο και κατάφερα να βγάλω... μία! :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εφαρμογή που να μην επιτρέπει να ακούγεται ήχος όταν παίρνω φώτο;

 

Προχθές ήμουν σε ένα συνέδριο κι ήθελα να βγάλω μερικές φώτο και κατάφερα να βγάλω... μία! :mad:

 

Απλά κλείσε τον ήχο από το notification bar... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει :ninja:

 

Έχει πλάκα να με κοροιδεύεις :lol:

 

 

Αυτό που ζητας υπάρχει ειδή στις ρυθμίσεις τις κάμερας,για δες τες λιγάκι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα τίποτε :( :confused:

 

Κουίζ παίζουμε; Δεν μπορείς να πεις πού ακριβώς είναι;

 

Κάποτε είχα διαβάσει ότι απαγορεύεται να βγαίνουν φώτο χωρίς ήχο, άρα υποθέτω ότι δε θα μπορούσε από το εργοστάσιο να είχε τέτοια ρύθμιση. Τελείως αυθαίρετη τοποθέτηση αυτή βέβαια ε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα τίποτε :( :confused:

 

Κουίζ παίζουμε; Δεν μπορείς να πεις πού ακριβώς είναι;

 

Κάποτε είχα διαβάσει ότι απαγορεύεται να βγαίνουν φώτο χωρίς ήχο, άρα υποθέτω ότι δε θα μπορούσε από το εργοστάσιο να είχε τέτοια ρύθμιση. Τελείως αυθαίρετη τοποθέτηση αυτή βέβαια ε :lol:

 

Σε κάποιες χώρες απαγορεύετε το κλείσιμο του ήχου στην κάμερα . Αυτή η επιλογή όταν επιτρέπεται βρισκεται στις ρυθμίσεις της κάμερας .

http://img.wonderhowto.com/img/original/99/50/63490484660489/0/634904846604899950.jpg

Αν εισαι root μπορείς να δοκιμάσεις http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=29760228&postcount=24

Αλλιώς ψάξε κατι σαν αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=soft.kinoko.SilentCamera

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας πρωτη φορα γραφω εδω μιας και ψαχνω να βρω μια απαντηση σε ενα ερωτημα για το νεο samsung galaxy s3 και συγχαρητηρια για την καλη δουλεια σας.

 

τωρα ψαχνωντας διαφορα για αυτο το κινητο στο ιντερνετ βρεθηκα να διαβαζω οτι καποιοι ειχαν θεμα με την οθονη τους.εκει που φορτιζονταν η το ειχαν καπου και χωρις να τους πεσει κατω ραγιζε η οθονη.εχετε ακουσει τετοια προβληματα;

 

και δευτερον θελωντας να το αγορασω εχω βρει τιμες απο 450 μεχρι και 650.μπορειτε να μου πειτε γιατι η τοση πολυ μεγαλη διαφορα;;

ειναι θεμα προελευσης του κινητου οποτε και προφανως να υπαρχει καποιο προβλημα;

 

και κατι αλλο στην εξωτερικη καρτα μου μπορω να βαλω την μουσικη μου χωρις να πειραξω την εσωτερικη οποτε και να την εχω για τις εφαρμογες γιατι απο οτι διαβαζω εδω δεν μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες στην εξωτερικη

 

ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να μην επιτρέπει να ακούγεται ήχος όταν παίρνω φώτο;

 

Προχθές ήμουν σε ένα συνέδριο κι ήθελα να βγάλω μερικές φώτο και κατάφερα να βγάλω... μία! :mad:

 

Είναι κατι σαν το αυγό του Κολόμβου. :p

 

Πριν ανοίξεις την camera κλείσε τον ήχο απο το κουμπί και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα τίποτε :( :confused:

 

Κουίζ παίζουμε; Δεν μπορείς να πεις πού ακριβώς είναι;

 

Κάποτε είχα διαβάσει ότι απαγορεύεται να βγαίνουν φώτο χωρίς ήχο, άρα υποθέτω ότι δε θα μπορούσε από το εργοστάσιο να είχε τέτοια ρύθμιση. Τελείως αυθαίρετη τοποθέτηση αυτή βέβαια ε :lol:

 

Μπες στην καμερα και πηγαινε στις ρυθμίσεις,εμενα που το έχω στα αγγλικά λέει shutter sound...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Είναι κατι σαν το αυγό του Κολόμβου. :p

 

Πριν ανοίξεις την camera κλείσε τον ήχο απο το κουμπί και είσαι οκ

 

Aυτό έγραψα παραπάνω, λέει δε δουλεύει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σκάσω :cry:

 

Πηγαίνω με τον ρουτ εξπλόρερ στον εν λόγω φάκελο (σύστημα, csc κλπ), μετά πρέπει να προσθέσω αυτό:

 

<!-- Enable/disable the camera shutter sound -->

<CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>

 

(σύμφωνα με το xda).

 

Ωραία... Πατάω "new", μετά αντιγραφή το παραπάνω και... FAILED μου λέει το τρισκατάρατο :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Πια ρομ εχεις?Για κοίτα και αυτό λίγο να ξεμπερδεύεις.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1883192

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας πρωτη φορα γραφω εδω μιας και ψαχνω να βρω μια απαντηση σε ενα ερωτημα για το νεο samsung galaxy s3 και συγχαρητηρια για την καλη δουλεια σας.

 

τωρα ψαχνωντας διαφορα για αυτο το κινητο στο ιντερνετ βρεθηκα να διαβαζω οτι καποιοι ειχαν θεμα με την οθονη τους.εκει που φορτιζονταν η το ειχαν καπου και χωρις να τους πεσει κατω ραγιζε η οθονη.εχετε ακουσει τετοια προβληματα;

 

και δευτερον θελωντας να το αγορασω εχω βρει τιμες απο 450 μεχρι και 650.μπορειτε να μου πειτε γιατι η τοση πολυ μεγαλη διαφορα;;

ειναι θεμα προελευσης του κινητου οποτε και προφανως να υπαρχει καποιο προβλημα;

 

και κατι αλλο στην εξωτερικη καρτα μου μπορω να βαλω την μουσικη μου χωρις να πειραξω την εσωτερικη οποτε και να την εχω για τις εφαρμογες γιατι απο οτι διαβαζω εδω δεν μπορεις να μεταφερεις εφαρμογες στην εξωτερικη

 

ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας

 

Τέτοιο θέμα δεν υπάρχει, ούτε το εχω ακούσει!

Η διαφορά στην τιμή είναι το κερδος μερικων μεζαζοντων, παρτο στη πιο φτηνή τιμή, αρκεί να ειναι ευρωπαϊκό.

Για την μουσική, μπορείς να την βάλεις όπου θέλεις. Σωστά, οι εφαρμογές μενουν στην εσωτερική.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λέω να περάσω από S2 σε S3 και ακόμα δεν έχω αποφασίσει για το χρώμα (λευκό ή μπλε). Η αλήθεια είναι πως το μπλε δείχνει πολύ περισσότερο τις δαχτυλιές σε σχέση με το λευκό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται όταν γρατζουνιστεί το πίσω καπάκι. Σε ποιο χρώμα θα φανούν πιο έντονα οι γρατζουνιές; Αν έχετε σχετική εμπειρία πείτε μου τη γνώμη σας :)
Link to comment
Share on other sites

Aυτό έγραψα παραπάνω, λέει δε δουλεύει.

Mια χαρά δουλεύει μόλις το δοκίμασα .Όπως επίσης και το Silent Camera σε S3 χωρίς root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λέω να περάσω από S2 σε S3 και ακόμα δεν έχω αποφασίσει για το χρώμα (λευκό ή μπλε). Η αλήθεια είναι πως το μπλε δείχνει πολύ περισσότερο τις δαχτυλιές σε σχέση με το λευκό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται όταν γρατζουνιστεί το πίσω καπάκι. Σε ποιο χρώμα θα φανούν πιο έντονα οι γρατζουνιές; Αν έχετε σχετική εμπειρία πείτε μου τη γνώμη σας :)

 

Εχω την εντύπωση πως στο λευκό δεν θα φαίνονται τόσο.

Ίσως το λέω αυτο γιατί και εγω σε λευκό θα το πάρω. Νομίζω πως σε αυτο το χρώματα δείχνει πιο καλα.

Βέβαια ότι σου αρέσει περισσότερο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα σκάσω :cry:

 

Πηγαίνω με τον ρουτ εξπλόρερ στον εν λόγω φάκελο (σύστημα, csc κλπ), μετά πρέπει να προσθέσω αυτό:

 

<!-- Enable/disable the camera shutter sound -->

<CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>

 

(σύμφωνα με το xda).

 

Ωραία... Πατάω "new", μετά αντιγραφή το παραπάνω και... FAILED μου λέει το τρισκατάρατο :mad::mad:

 

 

Έριξα μια συγκριτική ματιά στα αρχεία των 2 εκδόσεων γιατί εγώ έχω την Αγγλική rom. To features.xml δεν υπάρχει στην Ελληνική, αρκεί να βάλεις το παραπάνω <> tag στο αρχείο /system/csc/others.xml , κάτω ακριβώς από το <FeatureSet> .

 

Aν και εξακολουθώ να νομίζω ότι αν κλείσεις τον ήχο δε θα κάνει θόρυβο η κάμερα... :p

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Χμ, το ασημί πλαίσιο του κινητού, αλλάζει; Έχει ένα ράγισμα :\

 

Κάπου διαβαζα στο xda ότι πολλοί έχουν αυτό το πρόβλημα, ειδικά στις πρωτες παρτιδες του sgs3.Σε καποιες χώρες τους το έφτιαχνε δωρεάν το service και σε κάποιες οχι. Εκτός αν σου έχει πέσει κατω οπότε είναι χωρίς λογο όλα αυτά που γράφω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Λέω να περάσω από S2 σε S3 και ακόμα δεν έχω αποφασίσει για το χρώμα (λευκό ή μπλε). Η αλήθεια είναι πως το μπλε δείχνει πολύ περισσότερο τις δαχτυλιές σε σχέση με το λευκό αλλά δεν ξέρω τι γίνεται όταν γρατζουνιστεί το πίσω καπάκι. Σε ποιο χρώμα θα φανούν πιο έντονα οι γρατζουνιές; Αν έχετε σχετική εμπειρία πείτε μου τη γνώμη σας :)

 

Είχα και εγω τι ίδιο δίλημμα . Τελικά πήρα το λευκο και μια μαύρη ultra thin air spigen θήκη και είναι πολυ όμορφο.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διαβαζα στο xda ότι πολλοί έχουν αυτό το πρόβλημα, ειδικά στις πρωτες παρτιδες του sgs3.Σε καποιες χώρες τους το έφτιαχνε δωρεάν το service και σε κάποιες οχι. Εκτός αν σου έχει πέσει κατω οπότε είναι χωρίς λογο όλα αυτά που γράφω!

 

Όχι δεν έχει πέσει. Είναι στο σημείο που μπαίνει ο φορτιστής...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στην ενότητα των Oδηγών υπάρχουν όλες οι roms με οδηγίες και links.

 

Επειδή δεν βρήκα νήμα για την Revolution HD, έχει βάλει κανείς; Ξέρει αν είναι καλή, σταθερή κλπ;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Εχθές έκανα Update στην 4.1.1 το s3 μου.

 

Όλα καλά.

Σήμερα πήγα να στείλω ένα email αλλά δεν μου βγάζει καθόλου Ελληνικούς χαρακτήρες, παρόλο που είναι επιλεγμένο το Ελληνικό πληκτρολόγιο και εννοείται πως υπάρχει στις ρυθμίσεις 2η γλώσσα τα Ελληνικά.

Δηλαδή, εκεί που πατάω το "χ" μου βγάζει το αντίστοιχο αγγλικό γράμμα.

 

Χάνω κάτι που θα έπρεπε να κάνω και δεν το έχω κάνει..?

 

thx :)

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησε η επισημη αναβαθμιση σε 4.1.2 την εχει κατεβασει καποιος ?

 

Οσοι έχουν Πολωνικές συσκευές, ή όσοι βιάζονται και την περάσανε πχ με Odin. (όπως εγώ:p )

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...