Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα,μενω χαλκιδα και μετα απο πεσιμο ραγισε το τζαμι της οθονης του s3.Σε ενα μαγαζι που ρωτησα εδω μου ειπε οτι πρεπει να αλλαχτει ολη η οθονη και το κοστος γυρω στα 250 ευρω.....κατι να προτεινετε?οντως δεν αλλαζει μονο το τζαμι οπως στο iphone?και αν γνωριζετε καποιο καταστημα για καλυτερη τιμη θα ημουνα υποχρεως,,,,,ευχαριστω.

 

Καλησπερα.Μαλλων θελει να σου φαει 90ευρω γυρω στα 160ευρω ειναι στην smartech Χαιδαρι.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα, Θέλω μια βοήθεια με το checkfus γιατί στο faq δεν βρίσκω το code KOR για ποιά χώρα είναι.

Το κινητό είναι το 32gb και το αγόρασα από το πλαίσιο με την προσφορά 20 ημέρες. Τώρα του έχω custom rom. Δυστυχώς δεν το έτρεξα το checkfus στην αρχή για να δω αν τα στοιχεία είναι τα ίδια με τώρα. ( Αλήθεια βάζοντας custom rom αλλάζουν ?)

Product Code : GT-I9300MBAKOR

PDA : I9300XXELK4

Phone : I9300DDDLJ1

CSC : I9300JKELK5

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω το εξης θεματακι..οποτε μπαινω στο forum απο το κινητο..μετα απο λιγο κρασαρει ο browser, ειτε ο stock ειτε ο maxthon. Εχει καποιο θεμα το site? Δεν θυμαμαι να εχω κρασαρισματα σε αλλα site με οποια rom και να χω χρησιμοποιησει.

 

Επειδή δεν έχω την παραμικρή ιδέα, μπορείς με 1-2 λεξούλες να μου πεις τι θα κερδίσω αν το ρουτάρω;

 

Εκτός βέβαια του θέματος με το δελφίνι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω την παραμικρή ιδέα, μπορείς με 1-2 λεξούλες να μου πεις τι θα κερδίσω αν το ρουτάρω;

 

Εκτός βέβαια του θέματος με το δελφίνι :lol:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο! Το διάβασα και μάλλον κατάλαβα περί τίνος πρόκειται :)

 

Ερωτησούλα: αν κάνω τώρα μπακ απ όλα τα δεδομένα, θα τα ξαναβρώ μετά το ρουτ; Ή θα περάσει ο Αρμαγεδών και θα τα διαλύσει όλα;

 

Ποιό ρουτάκι προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο! Το διάβασα και μάλλον κατάλαβα περί τίνος πρόκειται :)

 

Ερωτησούλα: αν κάνω τώρα μπακ απ όλα τα δεδομένα, θα τα ξαναβρώ μετά το ρουτ; Ή θα περάσει ο Αρμαγεδών και θα τα διαλύσει όλα;

 

Ποιό ρουτάκι προτείνετε;

 

Δεν χάνεις τίποτα κάνοντας root .

 

Υπάρχει οδηγός για το πως να το κάνεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ :)

 

Λέω το Σ/Κ να κάνω την κίνηση :O

 

Τέλος, άλλο πράμα το ρουτ κι άλλο πράμα το ρομ ε; (τι ρωτάω ο νούμπαρος ε;; :cry:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το GS3 εδώ και μερικές μέρες και ακόμη ψάχνομαι. 2 πράγματα που θα ήθελα να ρωτήσω είναι:

1. Είναι φυσιλογικό που στο κινητό είναι ενεργές τόσες εφαρμογές και σπαταλούν τόση RAM; τις κλείνω με διάφορα προγράμματα task killer αλλά ανοίγουν πάι όπως π.χ το facebook

2. Κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές όπως π.χ. της Vodafone πρέπει να κάνω root το κινητό για να τις απεγκαταστήσω; Κι αν το κάνω χάνω την εγγύηση;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Τέλος, άλλο πράμα το ρουτ κι άλλο πράμα το ρομ ε; (τι ρωτάω ο νούμπαρος ε;; :cry:)

Ας το κάνουμε αναγωγή σε υπολογιστές με Windows μήπως γίνει πιο κατανοητό:

Η Rom/firmware είναι το λειτουργικό, δηλαδή τα ίδια τα Windows. Το root αφορά τα δικαιώματα χρήστη. Με το να γίνεις root σε android αποκτάς τα δικαιώματα που έχει στα Windows ο administrator. Δηλαδή το δικαίωμα να τροποποιείς τα αρχεία συστήματος, δικαίωμα που δεν έχει ο απλός χρήστης. Ελπίζω να έγινε πιο κατανοητό.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ωραία :)

 

Τελευταία και ίσως η πιο χαζή ερώτηση: δε θα επηρεαστεί το κολπάκι που έχει με την εξοικονόμηση ενέργειας ε; Μου φαίνεται ότι κάνει αρκετή διαφορά...

 

Βαράτε ελεύθερα τώρα :lol: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ωραία :)

 

Τελευταία και ίσως η πιο χαζή ερώτηση: δε θα επηρεαστεί το κολπάκι που έχει με την εξοικονόμηση ενέργειας ε; Μου φαίνεται ότι κάνει αρκετή διαφορά...

 

Βαράτε ελεύθερα τώρα :lol: :ninja:

 

Δεν επηρεάζει ΤΙΠΟΤΑ το root. Όπως εξήγησε ο Μάκης είναι τα δικαιώματα και μόνο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έγινε, θα σας βομβαρδίσω με ερωτήσεις το Σ/Κ με το καλό :lol:

 

Ευτυχώς που υπάρχετε κι εσείς και δεν προχωρούμε στα τυφλά...

 

Να'στε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Αίνιγμα για δυνατούς λύτες...

 

Γενικότερα τρέχω το δελφινάκι για το ίντερνετ μιας και το βρίσκω γενικότερα καλύτερο. Εδώ όμως έρχεται το εξής οξύμωρο:

 

προσπαθώ να ανοίξω το παρακάτω λινκ:

 

http://132.187.10.79/login/

 

με το δελφίνι, με το στοκ και με την αλεπού και δεν ξέρω γιατί, τα περιεχόμενα τα βλέπω μονάχα με την αλεπού :wacko:

 

Κάποια εξήγηση για το παρακάτω;

 

(για όποιον θέλει να δοκιμάσει, ας διαλέξει από την αριστερή κολώνα ένα οποιοδήποτε γράμμα και μετά μια οποιοδήποτε υποενότητα και τελικά έναν "τίτλο" για να εμφανιστεί στο δεξί τμήμα).

 

:blink:

 

Με opera μια χαρά το ανοίγει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το GS3 εδώ και μερικές μέρες και ακόμη ψάχνομαι. 2 πράγματα που θα ήθελα να ρωτήσω είναι:

1. Είναι φυσιλογικό που στο κινητό είναι ενεργές τόσες εφαρμογές και σπαταλούν τόση RAM; τις κλείνω με διάφορα προγράμματα task killer αλλά ανοίγουν πάι όπως π.χ το facebook

2. Κάποιες προεγκατεστημένες εφαρμογές όπως π.χ. της Vodafone πρέπει να κάνω root το κινητό για να τις απεγκαταστήσω; Κι αν το κάνω χάνω την εγγύηση;

Ευχαριστώ πολύ

 

1. Ναι, είναι. Παρ'όλα αυτά η διαχείριση της RAM στο Android δεν λειτουργεί όπως στα Windows, και αυτό που κάνεις με τα task killers είναι λάθος κίνηση.

2. Ναι και ναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από Χαλκίδα είμαι. Και εμένα μου έπεσε και δυστυχώς έπαθε λίγη ζημιά το πλαϊνό bezel όχι ευτυχώς η οθόνη. Οπότε ενδιαφέρει και μένα το θέμα. Πάντως είδα στο ebay αρκετά φτηνά για να αγοράσεις οθόνη και κάποιος που ξέρει να στο αλλάξει αν δεν πιάνουν τα χέρια σου. Εγώ ευτυχώς έβαλα μια ωραία θήκη και δεν το βλέπω αλλά κάποια στιγμή θέλω να το αλλάξω γιατί μου χαλάει την ψυχολογία

 

Να ρωτήσω κάτι χαζό?? Η μεταλλικές θήκες κόβουν το σήμα στο s3??

 

Κόβουν και αρκετό μάλιστα...και από το wifi...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή γενικότερα ξεχνάω εύκολα θέλω μια εφαρμογή για το s3 που να έχει ηχητική ειδοποίηση στις διάφορες υπενθυμίσεις που θα βάζω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή γενικότερα ξεχνάω εύκολα θέλω μια εφαρμογή για το s3 που να έχει ηχητική ειδοποίηση στις διάφορες υπενθυμίσεις που θα βάζω...

Η μαμά δεν σε καλύπτει; Εμένα μια χαρά με ειδοποιεί για ότι θέλω

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

εχει ξεκινησει η αναβαθμιση σε 4.1.2?

 

Ναι :)

http://www.sammobile.com/2012/12/05/galaxy-s-iii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εμένα αγορασμένο από wind δεν την βγάζει ακόμα γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή γενικότερα ξεχνάω εύκολα θέλω μια εφαρμογή για το s3 που να έχει ηχητική ειδοποίηση στις διάφορες υπενθυμίσεις που θα βάζω...

 

COL Reminder

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...