Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικα ηθελα να κανω το s3 hotspot για να μπαινει η κοπελα μου στο ιντερνετ αλλα αν υπαρχει τροπος να κανω hotspot τον υπολογιστη μου χιλιες φορες καλυτερα να μην μου τρωει τζαμπα τα MB του κινητου!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικα ηθελα να κανω το s3 hotspot για να μπαινει η κοπελα μου στο ιντερνετ αλλα αν υπαρχει τροπος να κανω hotspot τον υπολογιστη μου χιλιες φορες καλυτερα να μην μου τρωει τζαμπα τα MB του κινητου!

 

Απάντησα και τα 2 πιο πάνω... εννοείται ότι πρέπει να έχεις κάποιο wireless adaptor στον υπολογιστή (υποθέτω ότι έχεις σύνδεση μόνο με καλώδιο).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

:worry::lost::dizzy: Tι εννοείς; Δεν ξέρεις ποιο τηλέφωνο έχεις;

 

 

 

Ως root, πήγαινε στο data/data/mobi.mgeek.Tunny/Browser/shared_prefs/ με το root explorer και σβήσε το αρχείο mobi.mgeek.TunnyBrowser_preferences.xml.

 

 

Δεν το έχω ρουτάρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Διαπίστωσα σήμερα ότι μετά από χθεσινή πτώση του τηλεφώνου έχει κάνει ράγισμα το μεταλλικό περίβλημα στο σημείο που είναι η usb. Γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει το περίβλημα και αν αξίζει να προχωρήσω σε αντικατάσταση?

Μια διόρθωση, δεν είναι μεταλλικό το περίβλημα, πλαστικό είναι. :p

 

καλησπέρα, εδώ και ένα μήνα δε μου δουλεύει το foursquare, όταν πάω στο μεσαίο explore, μου βγάζει κάθε φορά invalid checkin nearby timestamb κλπ κλπ, το έβγαλα, το ξανάβαλα, τίποτα...

ξέρει κανείς πώς διορθώνεται?

Κάνε (από τον διαχειριστή εφαρμογών) μια εκκαθάριση δεδομένων.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω το εξης θεματακι..οποτε μπαινω στο forum απο το κινητο..μετα απο λιγο κρασαρει ο browser, ειτε ο stock ειτε ο maxthon. Εχει καποιο θεμα το site? Δεν θυμαμαι να εχω κρασαρισματα σε αλλα site με οποια rom και να χω χρησιμοποιησει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ρουτάρει.

 

Δεν πιστεύω ότι γίνεται χωρίς root. Απλά ρούταρέ το :p Ή χρησιμοποίησε τον default browser και όχι το dolphin.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,εχω το εξης θεματακι..οποτε μπαινω στο forum απο το κινητο..μετα απο λιγο κρασαρει ο browser, ειτε ο stock ειτε ο maxthon. Εχει καποιο θεμα το site? Δεν θυμαμαι να εχω κρασαρισματα σε αλλα site με οποια rom και να χω χρησιμοποιησει.

 

Με την τελευταία αναβάθμιση κρασαρει και εμένα σε κάποια σιτε, πήγα λοιπόν στον crome και ολα οκ, η παλιά έκδοση λογισμικού ήταν πολυ καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκέφτομαι να περάσω καμιά hd ταινία στο κινητούλι, θα έχω θέμα με το format? δεν έχω βάλει εξωτερική sd μέχρι στιγμής. οταν πάρω θα μπορώ να την φορμάρω σε κάτι εκτός fat32 ώστε να διαβάζει άνω των 4gb αρχείων?
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκέφτομαι να περάσω καμιά hd ταινία στο κινητούλι, θα έχω θέμα με το format? δεν έχω βάλει εξωτερική sd μέχρι στιγμής. οταν πάρω θα μπορώ να την φορμάρω σε κάτι εκτός fat32 ώστε να διαβάζει άνω των 4gb αρχείων?

 

Όχι χωρίς να πειράξεις το κινητό.

 

ΕDIT: Λάθος μου, απλά σκεφτόμουν ότι η κάρτα θα είναι άχρηστη για το recovery σε κάτι non-fat32. Αν δεν το έχεις πειράξει καθόλου κάντην exfat όπως γράφει ο Στράτος παρακάτω.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

 

Είμαι νεος κατοχος ενος SG3, δεν ειναι ελληνικο απο οτι καταλαβα γιατι ο dialer δεν υποστηριζει ελληνικο smart dialing και δεν εχει ελληνικο ευρετηριο (στηλη με τα ελληνικα γραμματα) στις επαφες.....

Τα παρακατω βγαινουν με *#1234#

AP: I9300XXDLJ4 CP: I9300XXDLID CSC: I9300OXFDLJ2

με 4.1.1 μαμα αναβαθμιση

 

Μπορει το δικο μου κινητο να παρει custom rom που να τα υποστηριζει; Κάποιος guide-tutorial αξιοπιστο και δοκιμασμενο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το μάθατε.Αλλά καλός όρισατε στο 4.1.2 κάτοχοι του S3 :D http://www.sammobile.com/2012/12/05/galaxy-s-iii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το μάθατε.Αλλά καλός όρισατε στο 4.1.2 κάτοχοι του S3 :D http://www.sammobile.com/2012/12/05/galaxy-s-iii-receives-android-4-1-2-jelly-bean-update-lots-of-new-features/

 

Ναι ναι το μαθαμε χεχε μπραβο στη samsung παντως στο θεμα των ενημερωσεων εχει βελτιωθει αισθητα αν κ θελει ακομα δουλεια.....

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όχι χωρίς να πειράξεις το κινητό.

 

μιλαμε για πολύ πειραγμα? δεν με πειραζει να κανω ροοτ (να δω και τι ειναι :O) αλλα δεν ψηνομαι να βαλω καστομιες ακομα....

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκέφτομαι να περάσω καμιά hd ταινία στο κινητούλι, θα έχω θέμα με το format? δεν έχω βάλει εξωτερική sd μέχρι στιγμής. οταν πάρω θα μπορώ να την φορμάρω σε κάτι εκτός fat32 ώστε να διαβάζει άνω των 4gb αρχείων?

 

Θα την φορμάρεις σε exfat.

 

Aν χρησιμοποιείς recovery, θα πρέπει να βάλεις και recovery που να υποστηρίζει exfat για να μπορείς να τη δεις.

Θα βρεις τέτοιο recovery στο οδηγό για root.

Αν δε σε νοιάζει το recovery, δε κάνεις τίποτα άλλο :cool:

Link to comment
Share on other sites

Στην 4. 1. 2. Τι άλλαξε στο πληκτρολόγιο ρε παιδια και μου έχει σπάσει τα νεύρα ? Παλια πατούσες το space και διάλεγε την σωστή λέξη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

 

Είμαι νεος κατοχος ενος SG3, δεν ειναι ελληνικο απο οτι καταλαβα γιατι ο dialer δεν υποστηριζει ελληνικο smart dialing και δεν εχει ελληνικο ευρετηριο (στηλη με τα ελληνικα γραμματα) στις επαφες.....

Τα παρακατω βγαινουν με *#1234#

AP: I9300XXDLJ4 CP: I9300XXDLID CSC: I9300OXFDLJ2

με 4.1.1 μαμα αναβαθμιση

 

Μπορει το δικο μου κινητο να παρει custom rom που να τα υποστηριζει; Κάποιος guide-tutorial αξιοπιστο και δοκιμασμενο....

Το τηλέφωνο σου είναι Αγγλικό... και όπως σε ολα τα s3 έτσι και σε αυτό μπορείς να του βάλεις custom rom .

Πήγαινε εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=179 διάβασε τι έχει προστεθεί/αφαιρεθεί στην rom που σε ενδιαφέρει και αν υπάρχουν αυτά που ζητάς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πολυ νωρίς για συμπεράσματα. Μόλις χθες βγήκε η αναβάθμιση. Δώστου μια βδομάδα ακόμη.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους...

 

Είμαι νεος κατοχος ενος SG3, δεν ειναι ελληνικο απο οτι καταλαβα γιατι ο dialer δεν υποστηριζει ελληνικο smart dialing και δεν εχει ελληνικο ευρετηριο (στηλη με τα ελληνικα γραμματα) στις επαφες.....

Τα παρακατω βγαινουν με *#1234#

AP: I9300XXDLJ4 CP: I9300XXDLID CSC: I9300OXFDLJ2

με 4.1.1 μαμα αναβαθμιση

 

Μπορει το δικο μου κινητο να παρει custom rom που να τα υποστηριζει; Κάποιος guide-tutorial αξιοπιστο και δοκιμασμενο....

Το θέμα με το smart dialing και το ευρετήριο είναι το ίδιο και στα "ελληνικά" καμία διαφορά!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το smart dialing και το ευρετήριο είναι το ίδιο και στα "ελληνικά" καμία διαφορά!

 

Αρα εάν το προβλημα που αναφέρω παραπάνω δεν λύνεται βάζοντας μια ελληνική ρομ τοτε δεν εχει νοημα να μπω στη διαδικασία....χμμμμ

Μονο εξωτερικός dialer θα μας σωσει δηλαδή....

Καπου στο xda-dev... ειδα για μια ρομ, δεν την αναφερω για ευνοητους λογους, που λεει οτι υποστηριζει greek index....ισως αυτη ειναι μια λυση....εαν την εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει εντυπωσεις....

 

Τέλος δηλαδη απο οτι καταλαβα....με cwm...odin και τα σχετικα μπορω να βάλω οποια ρομ θελω απο αυτες που υπαρχουν στο xda ή και σε αλλα sites;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αρα εάν το προβλημα που αναφέρω παραπάνω δεν λύνεται βάζοντας μια ελληνική ρομ τοτε δεν εχει νοημα να μπω στη διαδικασία....χμμμμ

Μονο εξωτερικός dialer θα μας σωσει δηλαδή....

Καπου στο xda-dev... ειδα για μια ρομ, δεν την αναφερω για ευνοητους λογους, που λεει οτι υποστηριζει greek index....ισως αυτη ειναι μια λυση....εαν την εχει δοκιμασει καποιος ας μου πει εντυπωσεις....

 

Τέλος δηλαδη απο οτι καταλαβα....με cwm...odin και τα σχετικα μπορω να βάλω οποια ρομ θελω απο αυτες που υπαρχουν στο xda ή και σε αλλα sites;

Νομίζω ότι η Ωμεγα του "δικού μας" Γιάννη έχει ελληνικό index (δεν έχω περάσει άλλη από στοκ οπότε δεν είμαι σίγουρος)

Υπάρχει σχετικό θέμα και στα link πιο πάνω!

 

Και δεν υπάρχει κανένα θέμα με την αναφορά σε XDA, δεν είναι παράνομο ότι γίνεται εκεί. Δεν μοιράζουν σπασμένες εφαρμογές κλπ, οπότε τα λινκ είναι αποδεκτά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι η τελευταια pulse εχει Ελληνικα στον dialer.Μολις τωρα το κοιταξα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι η τελευταια pulse εχει Ελληνικα στον dialer.Μολις τωρα το κοιταξα.

 

Όλες. Όχι μόνο η τελευταία :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ βρε Στρατο αλλα ποιος θα βαλει την παλια;Η 4.1.2 ειναι της μοδας τωρα :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...