Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα, ενας φιλος μου εχει παρει το κινητο μας αλλα ακομα δεν του εχει ερθει το jelly bean, μπορειτε με τα παρακατω στοιχεια να μου πειτε ποιας χωρας ειναι και αν εχει βγει επισημη για αυτην?

 

AP:I9300XXBLG8

CP:I9300XXLG8

CSC: I9300OXABLG8

 

σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νέος με galaxy s3, με 4.1.1 και έχω μερικά θέματα...

 

1. Στην μπάρα ειδοποιήσεων μου γράφει, ''Να μην λαμβάνονται'' Τι είναι αυτό;

2. Mε την έκδοση 4.1.1 παρόλο που έχω εγκαταστημένο τον flash δεν μου ανοίγει πλέων τα κανάλια της ΕΡΤ ΣΚΑΙ..

Στο μάρκετ βλέπω μια έκδοση για την 4.1 όχι επίσημη προφανώς, επί πληρωμή. Την δοκίμασε κανείς;

3. Γιατί όταν πάω στα αρχεία μου / sdcard0 λεπτομέρειες / το μέγεθος είναι μονο 1,9gb περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ βρε Στρατο αλλα ποιος θα βαλει την παλια;Η 4.1.2 ειναι της μοδας τωρα :p

 

H καινούρια pulse 4.1.2 είναι, βασισμένη στην πολωνική που βγήκε προχθές... :p

 

Το τηλέφωνο σου είναι Αγγλικό... και όπως σε ολα τα s3 έτσι και σε αυτό μπορείς να του βάλεις custom rom .

Πήγαινε εδώ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=179 διάβασε τι έχει προστεθεί/αφαιρεθεί στην rom που σε ενδιαφέρει και αν υπάρχουν αυτά που ζητάς .

 

Δεν είναι αγγλική αυτή η rom. Μπορείς να μάθεις από πού είναι το τηλέφωνο (αν για κάποιο λόγο υποψιάζεσαι ότι δεν είναι ελληνικό) διαβάζοντας το faq.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αγγλική αυτή η rom. Μπορείς να μάθεις από πού είναι το τηλέφωνο (αν για κάποιο λόγο υποψιάζεσαι ότι δεν είναι ελληνικό) διαβάζοντας το faq.

Ναι έχεις δίκιο έκανα λάθος .

Από οτι είδα ειναι Ουγγαρία .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οι παρακάτω εφαρμογές τρέχουν συνεχεία στο προσκήνιο και σκέφτομαι να τις παγωσω . Ξέρει κανείς αν είναι ασφαλές και τι κάνει η κάθε μία

Factory test

Factory mode

Ενημέρωση λογισμικού

map serviceSamsung

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ενας φιλος μου εχει παρει το κινητο μας αλλα ακομα δεν του εχει ερθει το jelly bean, μπορειτε με τα παρακατω στοιχεια να μου πειτε ποιας χωρας ειναι και αν εχει βγει επισημη για αυτην?

 

AP:I9300XXBLG8

CP:I9300XXLG8

CSC: I9300OXABLG8

 

σας ευχαριστω πολυ

Ειναι United Kingdom (UK-BTU) Διάβασε το FAQ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343110

Δες και στο SamMobile αν έχει βγει κάποιο καινουργιο http://www.sammobile.com/firmware/?page=3

Οι παρακάτω εφαρμογές τρέχουν συνεχεία στο προσκήνιο και σκέφτομαι να τις παγωσω . Ξέρει κανείς αν είναι ασφαλές και τι κάνει η κάθε μία

Factory test

Factory mode

Ενημέρωση λογισμικού

map serviceSamsung

 

Την Ενημέρωση λογισμικού τα έχω παγώσει και εγώ .

 

Η ενημέρωση λογισμικού αν θυμάμαι καλά έχει να κάνει με τα update που γίνονται με OTA( over the air) ,δεν το χρησιμοποιώ ποτέ ....ουτε και το kies βέβαια.

Το map serviceSamsung δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά πρέπει να εχει σχέση με τους χάρτες και το gps .

Τα άλλα δυο δεν ... :confused::confused:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, ενας φιλος μου εχει παρει το κινητο μας αλλα ακομα δεν του εχει ερθει το jelly bean, μπορειτε με τα παρακατω στοιχεια να μου πειτε ποιας χωρας ειναι και αν εχει βγει επισημη για αυτην?

 

AP:I9300XXBLG8

CP:I9300XXLG8

CSC: I9300OXABLG8

 

σας ευχαριστω πολυ

 

Δεν είναι United Kingdom, γιατί τότε το Kies θα έδινε αναβάθμιση. Διάβασε (ή ο φίλος σου) το FAQ για να βρεις από πού προέρχεται.

 

Νέος με galaxy s3, με 4.1.1 και έχω μερικά θέματα...

 

1. Στην μπάρα ειδοποιήσεων μου γράφει, ''Να μην λαμβάνονται'' Τι είναι αυτό;

2. Mε την έκδοση 4.1.1 παρόλο που έχω εγκαταστημένο τον flash δεν μου ανοίγει πλέων τα κανάλια της ΕΡΤ ΣΚΑΙ..

Στο μάρκετ βλέπω μια έκδοση για την 4.1 όχι επίσημη προφανώς, επί πληρωμή. Την δοκίμασε κανείς;

3. Γιατί όταν πάω στα αρχεία μου / sdcard0 λεπτομέρειες / το μέγεθος είναι μονο 1,9gb περίπου;

 

1. Βλακεία μετάφραση του "Νο notifications" (Θα έπρεπε να λέει "Δεν υπάρχουν (ειδοποιήσεις)".

2. Εξαρτάται με ποιον browser το προσπαθείς... ο Chrome π.χ. δεν υποστηρίζει flash.

3. Γιατί τόσα σου έχουν μείνει.... προτείνω να πάρεις μια εξωτερική κάρτα sd:)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι United Kingdom, γιατί τότε το Kies θα έδινε αναβάθμιση. Διάβασε (ή ο φίλος σου) το FAQ για να βρεις από πού προέρχεται.

 

Αλεξ είσαι σίγουρος ??

Γιατί εμένα μου το βγάζει United Kingdom :confused::confused: http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=BTU&os=1&type=1#firmware

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ως νέο μέλος, απευθύνω χαιρετισμό σε όλους! Έχω την απορία η 4.1.2 διορθώνει επιτέλους το άκρως σπαστικο πρόβλημα του copy-paste;
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ είσαι σίγουρος ??

Γιατί εμένα μου το βγάζει United Kingdom :confused::confused: http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9300&pcode=BTU&os=1&type=1#firmware

 

Eίμαι πολύ σίγουρος, γιατί ΕΙΜΑΙ στο united kingdom :)... είναι η ίδια rom, αλλά το OXA είναι multicsc, δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχει το BTU (και αφού δε δίνει αναβάθμιση προφανώς δεν είναι). Ο τρόπος να δει σίγουρα από πού είναι είναι στα FAQ...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Την Ενημέρωση λογισμικού τα έχω παγώσει και εγώ .

 

Η ενημέρωση λογισμικού αν θυμάμαι καλά έχει να κάνει με τα update που γίνονται με OTA( over the air) ,δεν το χρησιμοποιώ ποτέ ....ουτε και το kies βέβαια.

Το map serviceSamsung δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά πρέπει να εχει σχέση με τους χάρτες και το gps .

Τα άλλα δυο δεν ... :confused::confused:

 

Αυτο υποψιαζομαι και εγω οτι ειναι , απλως φοβομουν μην εχει να κανει με τα update απο το market και αυτο γιατι ,ενω απενεργοποιησα απο τα setting τον ελεγχο για ΟΤΑ updates συνεχισε να τρεχει στο προσκηνιο . Για τα αλλα τωρα οσο και να εχω ψαξει δεν εχω καταφερει να βρω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο υποψιαζομαι και εγω οτι ειναι , απλως φοβομουν μην εχει να κανει με τα update απο το market και αυτο γιατι ,ενω απενεργοποιησα απο τα setting τον ελεγχο για ΟΤΑ updates συνεχισε να τρεχει στο προσκηνιο . Για τα αλλα τωρα οσο και να εχω ψαξει δεν εχω καταφερει να βρω κατι.

 

To ΟΤΑ για να απενεργοποιηθεί πρέπει να είσαι root.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1788344

Δοκίμασε και με το titanium.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, εχω το S3 το οποιο απ οτι ειδα ειναι απο γερμανια,μενω Ελλαδα, διαβασα οτι βγηκε η 4.1.2 στη Πολωνια....μπορω να τη κατεβασω απο το SamMobile και να τη περασω και στο δικο μου η θα πρεπει να περιμενω μεχρι να μου βγαλει update?τωρα ειμαι στη 4.1.1 official.

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αλλα ειμαι ασχετος στο θεμα του Android...Πρωην φανατικος iPhone αλλα για παντα φανατικος Apple!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, εχω το S3 το οποιο απ οτι ειδα ειναι απο γερμανια,μενω Ελλαδα, διαβασα οτι βγηκε η 4.1.2 στη Πολωνια....μπορω να τη κατεβασω απο το SamMobile και να τη περασω και στο δικο μου η θα πρεπει να περιμενω μεχρι να μου βγαλει update?τωρα ειμαι στη 4.1.1 official.

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αλλα ειμαι ασχετος στο θεμα του Android...Πρωην φανατικος iPhone αλλα για παντα φανατικος Apple!

 

Δε χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη δε γεννήθηκε κανένας σχετικός :)

Θα σε παρακαλέσω μόνο αν δεν το έχεις κάνει να διαβάσεις τα επισημασμένα θέματα, καθώς και το FAQ, ειδικά το τελευταίο.

 

Η απάντηση στην ερώτησή σου είναι φυσικά και μπορείς, αλλά θα χάσεις την εγγύηση από τη Samsung, αν αλλάξεις το firmware του κινητού σου με firmware άλλης χώρας.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τη γρηγορη απαντηση σου,

Αν καταλαβα καλα, παω σε custom rom... σωστα?

Αν τη περασω, μετα θα μπορεσω να περασω και την official οταν βγει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τη γρηγορη απαντηση σου,

Αν καταλαβα καλα, παω σε custom rom... σωστα?

Αν τη περασω, μετα θα μπορεσω να περασω και την official οταν βγει?

 

Οχι δεν είναι custom αλλά official firmware .

Εδώ ειναι και οδηγός για το πως θα το περάσεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336584

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν στα μηνύματα οι επαφές που στέλνει ή λαμβάνει μηνύματα του εμφανίζονται οι εικόνες που έχει στις επαφές? Δεν μπορώ να τις βάλω με τπτ και μάλιστα αν πάω προβολή επαφής σε ενα μήνυμα και επεξεργασία μου βγάζει ότι η επαφή ειναι απο την sim! Δοκίμασα σχεδόν τα πάντα εκτός απο το να σβήσω τις επαφές απο την sim γιατι τις χρειάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να μου απαντήσει κάποιος αν στα μηνύματα οι επαφές που στέλνει ή λαμβάνει μηνύματα του εμφανίζονται οι εικόνες που έχει στις επαφές? Δεν μπορώ να τις βάλω με τπτ και μάλιστα αν πάω προβολή επαφής σε ενα μήνυμα και επεξεργασία μου βγάζει ότι η επαφή ειναι απο την sim! Δοκίμασα σχεδόν τα πάντα εκτός απο το να σβήσω τις επαφές απο την sim γιατι τις χρειάζομαι.

 

Nα μεταφέρεις τις επαφές από τη sim στο τηλέφωνο η στη google. Η sim δεν έχει δυνατότητα αποθήκευσης φωτογραφιών. Δε γίνεται διαφορετικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Nα μεταφέρεις τις επαφές από τη sim στο τηλέφωνο η στη google. Η sim δεν έχει δυνατότητα αποθήκευσης φωτογραφιών. Δε γίνεται διαφορετικά.

Το θέμα είναι ότι τις έχω μεταφέρει στο google λογαριασμό μου και στις επαφές μου εμφανίζονται κανονικά οι εικόνας αλλά μόλις επιλέξω για π.χ μια επαφή και "σείρω" αριστερά για μήνυμα βλέπω ότι παίρνει την επαφή απο την sim ενω εγώ επιλέγω αυτή που έχω στο google λογαριασμό μου

Edited by xristos1_j
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τις έχω μεταφέρει στο google λογαριασμό μου και στις επαφές μου εμφανίζονται κανονικά οι εικόνας αλλά μόλις επιλέξω για π.χ μια επαφή και "σείρω" αριστερά για μήνυμα βλέπω ότι παίρνει την επαφή απο την sim ενω εγώ επιλέγω αυτή που έχω στο google λογαριασμό μου

 

Πήγαινε στο Contacts - (menu) - settings- Contacts to display - και βάλε να δείχνει μόνο τα google contacts.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο Contacts - (menu) - settings- Contacts to display - και βάλε να δείχνει μόνο τα google contacts.

 

Αυτό το είχα κανονικά επιλεγμένο το θέμα μου είναι κάπου μπερδεύεται με την σύνδεση άλλης επαφής γιατί ενώ κατάφερα να το κάνω να δείξει φώτο μόλις έκανα σύνδεση άλλης επαφής με skype fb πάλι μου το άλλαξε και έπερνε την sim, θα δοκιμάσω να σβήσω τις επαφές απο την sim αύριο(γιατί μου τελειώνει η μπαταρία) για να δώ αν δεν έχει να πάρει επαφές απο sim αν θα λειτουργεί κανονικά, αλλά και πάλι μου χρειάζονται να βρίσκονται στην sim.

Ευχαριστώ για την απάντηση σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί εμένα μου λέει καμιά νέα ενημέρωση?? Δεν βγήκε η 4.1.2 οπότε είναι είπατε?? Γερμανικό είναι το τηλέφωνο μου.

Άκυρο. Το τώρα κατάλαβα ότι δεν έχει βγει για όλους ακόμα.

Edited by looneygirl
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,μενω χαλκιδα και μετα απο πεσιμο ραγισε το τζαμι της οθονης του s3.Σε ενα μαγαζι που ρωτησα εδω μου ειπε οτι πρεπει να αλλαχτει ολη η οθονη και το κοστος γυρω στα 250 ευρω.....κατι να προτεινετε?οντως δεν αλλαζει μονο το τζαμι οπως στο iphone?και αν γνωριζετε καποιο καταστημα για καλυτερη τιμη θα ημουνα υποχρεως,,,,,ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,μενω χαλκιδα και μετα απο πεσιμο ραγισε το τζαμι της οθονης του s3.Σε ενα μαγαζι που ρωτησα εδω μου ειπε οτι πρεπει να αλλαχτει ολη η οθονη και το κοστος γυρω στα 250 ευρω.....κατι να προτεινετε?οντως δεν αλλαζει μονο το τζαμι οπως στο iphone?και αν γνωριζετε καποιο καταστημα για καλυτερη τιμη θα ημουνα υποχρεως,,,,,ευχαριστω.

Και εγώ από Χαλκίδα είμαι. Και εμένα μου έπεσε και δυστυχώς έπαθε λίγη ζημιά το πλαϊνό bezel όχι ευτυχώς η οθόνη. Οπότε ενδιαφέρει και μένα το θέμα. Πάντως είδα στο ebay αρκετά φτηνά για να αγοράσεις οθόνη και κάποιος που ξέρει να στο αλλάξει αν δεν πιάνουν τα χέρια σου. Εγώ ευτυχώς έβαλα μια ωραία θήκη και δεν το βλέπω αλλά κάποια στιγμή θέλω να το αλλάξω γιατί μου χαλάει την ψυχολογία

 

Να ρωτήσω κάτι χαζό?? Η μεταλλικές θήκες κόβουν το σήμα στο s3??

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή της nova tv για το πρόγραμμα και μου έβγαλε αρχικοποιηση στην οθόνη στη συσκευή όπου και αν βρισκόμουν τι είναι αυτό γνωρίζει κάποιος γιατί την έσβησα [ATTACH]28531[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...