Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι σήμερα είχα δεί μόνο το λευκό s3 πιασμένο από τόιχο στον γερμανό (δηλαδή με την κουμούτσα απο πίσω). Σήμερα το απόγευμα το είχε ένας συνάδελφος σε μπλέ. Το "έπαιξα" λίγο και πραγματικά φαίνεται πολύ πιό ποιοτικό και βολικό από ότι είχα φανταστεί, όπως και πανέμορφο. Δεν είναι μικρό αλλά με λίγη προσπάθεια μπορείς να κάνεις τα βασικά και με το ένα χέρι.:) Edited by Rayden1

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αίνιγμα για δυνατούς λύτες...

 

Γενικότερα τρέχω το δελφινάκι για το ίντερνετ μιας και το βρίσκω γενικότερα καλύτερο. Εδώ όμως έρχεται το εξής οξύμωρο:

 

προσπαθώ να ανοίξω το παρακάτω λινκ:

 

http://132.187.10.79/login/

 

με το δελφίνι, με το στοκ και με την αλεπού και δεν ξέρω γιατί, τα περιεχόμενα τα βλέπω μονάχα με την αλεπού :wacko:

 

Κάποια εξήγηση για το παρακάτω;

 

(για όποιον θέλει να δοκιμάσει, ας διαλέξει από την αριστερή κολώνα ένα οποιοδήποτε γράμμα και μετά μια οποιοδήποτε υποενότητα και τελικά έναν "τίτλο" για να εμφανιστεί στο δεξί τμήμα).

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αίνιγμα για δυνατούς λύτες...

 

Γενικότερα τρέχω το δελφινάκι για το ίντερνετ μιας και το βρίσκω γενικότερα καλύτερο. Εδώ όμως έρχεται το εξής οξύμωρο:

 

προσπαθώ να ανοίξω το παρακάτω λινκ:

 

http://132.187.10.79/login/

 

με το δελφίνι, με το στοκ και με την αλεπού και δεν ξέρω γιατί, τα περιεχόμενα τα βλέπω μονάχα με την αλεπού :wacko:

 

Κάποια εξήγηση για το παρακάτω;

 

(για όποιον θέλει να δοκιμάσει, ας διαλέξει από την αριστερή κολώνα ένα οποιοδήποτε γράμμα και μετά μια οποιοδήποτε υποενότητα και τελικά έναν "τίτλο" για να εμφανιστεί στο δεξί τμήμα).

 

:blink:

 

Βάλε το dolphin jetpack

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ!

Το έκανα αλλά μου τις εβγαλε λιγο μπουρδουκλωμενες τις λέξεις, πάντως βγαίνει άκρη. Πάω να χαρώ το νεο κοκοψιψινι!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα είχα δεί μόνο το λευκό s3 πιασμένο από τόιχο στον γερμανό (δηλαδή με την κουμούτσα απο πίσω). Σήμερα το απόγευμα το είχε ένας συνάδελφος σε μπλέ. Το "έπαιξα" λίγο και πραγματικά φαίνεται πολύ πιό ποιοτικό και βολικό από ότι είχα φανταστεί, όπως και πανέμορφο. Δεν είναι μικρό αλλά με λίγη προσπάθεια μπορείς να κάνεις τα βασικά και με το ένα χέρι.:)

 

εμένα αυτό που δεν με εξυπηρετούσε με το ένα χέρι ήταν ότι, δεν μπορούσα να κατεβάσω την notification bar εύκολα με τον αντίχειρα... διότι δεν έφτανε σε καθημερινή χρήση άνετα και γρήγορα μέχρι πάνω. Το έλυσα βάζοντας τον Apex launcher που με την κίνηση του δαχτύλου προς τα κάτω οπουδήποτε στην οθόνη κατεβαίνει η notification bar :) Τώρα όλα πλέον γίνονται με το ένα χέρι

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!!! Μετα απο απο την τελευταια αναβαθμιση το smart stay δεν σβηνει την οθονη (χωρις να τι κοιταω) αρκετες φορες. Συμβαινει σε αλλους αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα μου το εκανε απο την αρχη που το πηρα αλλα νομιζω με την τελευταια rom χειροτερεψε. Ενδεικτικα αναφερω οτι το πηγα και στην smartec για το συγκεκριμενο θεμα και δεν βρηκαν καποιο προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .

Σε root συσκευη με omega ,θα μπορούσε με κάποιο τροπο σταματήσουμε την ειδοποίηση που εμφανίζεται όταν η μπαταρία φτάνει στο τελείωμα της .

Επίσης μπορει με κάποιο τροπο να μπει κάποιο toggle (διακοπής) στην springboard ,ο οποίος να γυρνάει το δίκτυο απο gsm σε gsm+WDCMA χωρίς να χρειαζεται να πας στις ρυθμίσεις ?

Toggle σε 3G υπάρχει Οκ αλλα σε gsm+WDCMA δεν βρίσκω κάτι .....

:)

ξανα επανερχομαι στην ιδια ερωτηση ,αλλα με προβληματισμο :(

Οσων αφορα την ειδοποιηση της μπαταριας ,μου εδωσε το λινκ ο Μιχαλης http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1810772

αλλα καπου χαθηκα....

Εκανα decompile το SystemUI.apk ,μπηκα στο PowerUI.smali. με note++ αλλα δεν ξερω που να βαλω τα παρακατω ?

 

*** PowerUI.smali.old Thu Aug 03 00:00:00 2012

--- PowerUI.smali.new Fri Aug 03 00:00:00 2012

***************

*** 1260,1269 ****

--- 1260,1271 ----

 

.prologue

const/4 v10, 0x0

 

.line 561

+ return-void

+

iget-object v7, p0, Lcom/android/systemui/SystemUI;->mContext:Landroid/content/Context;

 

const-string v8, "notification"

 

invoke-virtual {v7, v8}, Landroid/content/Context;->getSystemService(Ljava/lang/String;)Ljava/lang/Object;

***************

*** 1734,1743 ****

--- 1736,1747 ----

 

iget-object v13, v0, Lcom/android/systemui/power/PowerUI;->mBatteryLevelTextView:Landroid/widget/TextView;

 

if-nez v13, :cond_0

 

+ return-void

+

const-string v13, "showing"

 

:goto_0

invoke-virtual {v15, v13}, Ljava/lang/StringBuilder;->append(Ljava/lang/String;)Ljava/lang/StringBuilder;

 

***************

*** 2203,2212 ****

--- 2207,2218 ----

 

iget v6, p0, Lcom/android/systemui/power/PowerUI;->mBatteryHealth:I

 

if-ne v5, v6, :cond_0

 

+ return-void

+

.line 467

const v2, 0x7f0800a1

 

.line 478

.local v2, messageId:I

 

 

Ειμαι με OMEGA rom 33.2 4.1.2 .

Αν θα μπορουσε καποιο παλικαρι να με βοηθησει να μου πει που να βαλω τα παραπανω στο αρχειο PowerUI.Smali θα του ημουν υποχρεος .

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το φόντο στη lock screen? Ενώ στην αρχική βάζω ότι θέλω, εκεί δεν αλλάζει με τίποτα, εκτός αν επιλέξω από τις dafault. Με στοκ 4.1.1 είμαι.
Link to comment
Share on other sites

ξανα επανερχομαι στην ιδια ερωτηση ,αλλα με προβληματισμο :(

Οσων αφορα την ειδοποιηση της μπαταριας ,μου εδωσε το λινκ ο Μιχαλης http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1810772

αλλα καπου χαθηκα....

Εκανα decompile το SystemUI.apk ,μπηκα στο PowerUI.smali. με note++ αλλα δεν ξερω που να βαλω τα παρακατω ?

 

.prologue

const/4 v10, 0x0

 

.line 561

+ return-void

+

iget-object v7, p0, Lcom/android/systemui/SystemUI;->mContext:Landroid/content/Context;

 

const-string v8, "notification"

 

invoke-virtual {v7, v8}, Landroid/content/Context;->getSystemService(Ljava/lang/String;)Ljava/lang/Object;

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

iget-object v13, v0, Lcom/android/systemui/power/PowerUI;->mBatteryLevelTextView:Landroid/widget/TextView;

 

if-nez v13, :cond_0

 

+ return-void

+

const-string v13, "showing"

 

:goto_0

invoke-virtual {v15, v13}, Ljava/lang/StringBuilder;->append(Ljava/lang/String;)Ljava/lang/StringBuilder;

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

iget v6, p0, Lcom/android/systemui/power/PowerUI;->mBatteryHealth:I

 

if-ne v5, v6, :cond_0

 

+ return-void

+

.line 467

const v2, 0x7f0800a1

 

.line 478

.local v2, messageId:I

 

 

Ειμαι με OMEGA rom 33.2 4.1.2 .

Αν θα μπορουσε καποιο παλικαρι να με βοηθησει να μου πει που να βαλω τα παραπανω στο αρχειο PowerUI.Smali θα του ημουν υποχρεος .

Ευχαριστω :)

 

Σου καθάρισα λίγο το κείμενο.

Δε θα το κάνεις copy paste.

Θα προσθέσεις τις γραμμές που έχουν μπροστά + γιατί δεν υπάρχουν στο δικό σου PowerUI

Το που, φαίνεται.Δες τι έχει από πάνω και από κάτω από αυτές και θα τα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, έχει κανείς άλλος πρόβλημα με το φόντο στη lock screen? Ενώ στην αρχική βάζω ότι θέλω, εκεί δεν αλλάζει με τίποτα, εκτός αν επιλέξω από τις dafault. Με στοκ 4.1.1 είμαι.

 

Μήπως όταν σου λέει άνοιγμα εικόνας (για να διαλέξεις φόντο) δεν το ανοίγεις με την στοκ συλλογή , αλλά με κάποιο άλλο ? π.χ. quick pic, γιατί κι εγώ το πάθαινα αυτό όταν το επέλεγα με άλλο πέραν του μαμίσιου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν σου λέει άνοιγμα εικόνας (για να διαλέξεις φόντο) δεν το ανοίγεις με την στοκ συλλογή , αλλά με κάποιο άλλο ? π.χ. quick pic, γιατί κι εγώ το πάθαινα αυτό όταν το επέλεγα με άλλο πέραν του μαμίσιου.

 

Σωστος, και σε μενα με το Quickpic δεν αλλαζε, με τη μαμισια αλλαζε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το dolphin jetpack

 

Λίγα πράγματα διορθώθηκαν...

 

Παραμένει το ουσιαστικό πρόβλημα.

 

Το δοκίμασες κι εσύ να δεις για τι πράγμα μιλάω;

 

Επίσης μέσα σε φόρουμ δε βγάζει τα βιδεάκια από το youtube (βασικά δεν εμφανίζει απολύτως τίποτε :confused: και μένει ένα μεγάλο κενό εκεί που θα ήταν το βιδεάκι). Πώς διορθώνεται αυτό;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Σου καθάρισα λίγο το κείμενο.

Δε θα το κάνεις copy paste.

Θα προσθέσεις τις γραμμές που έχουν μπροστά + γιατί δεν υπάρχουν στο δικό σου PowerUI

Το που, φαίνεται.Δες τι έχει από πάνω και από κάτω από αυτές και θα τα βρεις.

Στρατο μου ,χιλια ευχαριστω :)

Υπαρχει βεβαια ενα κολλημα .....:(

Την πρωτα σειρα π.χ οκ την βρηκα και εκανα (προσθεσα τα + ...)

Στα αλλα υπαρχει ενα προβλημα ....διαφερουν αρκετα και δεν ξερω εαν θα πρεπει να κανω αλλαγες εκει?

π.χ (iget-object v13) δεν υπαρχει στο αρχειο μου πουθενα ...υπαρχει iget-object v15 ,εκει τι κανω ?

Επισης βρισκω το iget v6, p0, Lcom/android/systemui/power/PowerUI;->mBatteryHealth:I ,αλλα απο κατω δεν υπαρχει το if-ne v5, v6, :cond_0 αλλα το if-ne v5, v6, :cond_1.

Ουσιαστικα το μονο που ταιριαζει ειναι το πρωτο κομματι ,απο τα τρια κομματια που μου εχεις χωρισει Στρατο.

Τα αλλα υπαρχουν καποια κοινα αλλα οχι δεν ειναι ιδια .

Υπαρχει λυση στο συγκεκριμενο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν σου λέει άνοιγμα εικόνας (για να διαλέξεις φόντο) δεν το ανοίγεις με την στοκ συλλογή , αλλά με κάποιο άλλο ? π.χ. quick pic, γιατί κι εγώ το πάθαινα αυτό όταν το επέλεγα με άλλο πέραν του μαμίσιου.

 

Σωστος, και σε μενα με το Quickpic δεν αλλαζε, με τη μαμισια αλλαζε κανονικα.

 

Με κανένα δε λειτουργεί...

Link to comment
Share on other sites

Με κανένα δε λειτουργεί...

 

Δοκίμασε να κάνεις ενα clear data/cache στην gallery που χρησιμοποιείς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Λίγα πράγματα διορθώθηκαν...

 

Παραμένει το ουσιαστικό πρόβλημα.

 

Το δοκίμασες κι εσύ να δεις για τι πράγμα μιλάω;

 

Επίσης μέσα σε φόρουμ δε βγάζει τα βιδεάκια από το youtube (βασικά δεν εμφανίζει απολύτως τίποτε :confused: και μένει ένα μεγάλο κενό εκεί που θα ήταν το βιδεάκι). Πώς διορθώνεται αυτό;

 

:)

Από την πρώτη στιγμή το δοκίμασα και μου άνοιγαν κανονικά

Στρατο μου ,χιλια ευχαριστω :)

Υπαρχει βεβαια ενα κολλημα .....:(

Την πρωτα σειρα π.χ οκ την βρηκα και εκανα (προσθεσα τα + ...)

Στα αλλα υπαρχει ενα προβλημα ....διαφερουν αρκετα και δεν ξερω εαν θα πρεπει να κανω αλλαγες εκει?

π.χ (iget-object v13) δεν υπαρχει στο αρχειο μου πουθενα ...υπαρχει iget-object v15 ,εκει τι κανω ?

Επισης βρισκω το iget v6, p0, Lcom/android/systemui/power/PowerUI;->mBatteryHealth:I ,αλλα απο κατω δεν υπαρχει το if-ne v5, v6, :cond_0 αλλα το if-ne v5, v6, :cond_1.

Ουσιαστικα το μονο που ταιριαζει ειναι το πρωτο κομματι ,απο τα τρια κομματια που μου εχεις χωρισει Στρατο.

Τα αλλα υπαρχουν καποια κοινα αλλα οχι δεν ειναι ιδια .

Υπαρχει λυση στο συγκεκριμενο?

Ευχαριστω

Φίλε μου είμαστε εντελώς εκτός θέματος και θα σου δώσω μια τελευταία βοήθεια.

Εντελώς απλοϊκά να στο πω, ψάχνε για την τελευταία παράμετρο.

Π.χ. mbatteryhealth κι όχι για την εντολή στην αρχή.

Τα νούμερα που λες μπορεί να μεταβάλλονται

Link to comment
Share on other sites

Με το δελφινάκι το άνοιξε Στράτο;

 

Και βλέπεις κανονικά φώτο και το κείμενο χωρίς προβλήματα;

 

Τι άλλα προγραμματάκια έχεις πάνω στο δελφινάκι; Ίσως να του λείπει κάτι.

 

Τα βιδεάκια του σωλήνα γιατί δεν εμφανίζονται καν; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Με το δελφινάκι το άνοιξε Στράτο;

 

Και βλέπεις κανονικά φώτο και το κείμενο χωρίς προβλήματα;

 

Τι άλλα προγραμματάκια έχεις πάνω στο δελφινάκι; Ίσως να του λείπει κάτι.

 

Τα βιδεάκια του σωλήνα γιατί δεν εμφανίζονται καν; :confused:

 

Μια χαρα τα ανοιξε ολα σε μενα παντως με το dolphin και το jet.

Βλεπω και φωτο και κειμενο.

 

Για τα video στο youtube που λες, μηπως δεν εχεις περασει flash;

Link to comment
Share on other sites

Με το δελφινάκι το άνοιξε Στράτο;

 

Και βλέπεις κανονικά φώτο και το κείμενο χωρίς προβλήματα;

 

Τι άλλα προγραμματάκια έχεις πάνω στο δελφινάκι; Ίσως να του λείπει κάτι.

 

Τα βιδεάκια του σωλήνα γιατί δεν εμφανίζονται καν; :confused:

 

Ναι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η πρώτη επίσημη 4.1.2 για Πολωνία :food:

 

καλημερα!!!

το τηλ μας εχει ακριβως τις ιδιες λειτουργιες με το μινι?

η καμια σχεση?

 

To mini είναι mini και στις λειτουργίες :)

Link to comment
Share on other sites

sos εκανα αναβαθμιση on air στο 3 και τωρα μου βγαζει μη εγκυρη καρτα σιμ και δεν παιζει το τηλεφωνο.τι κανουμε?

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...