Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν προχωρά απο εκεί και πέρα

βάζω GT-I9300 RFC90C2WWL

και μου δίνει απάντηση ότι είναι λάθος και πρέπει να το επιβεβαιώσω

 

Είσαι σίγουρος; Εμένα το s/n είναι 11ψήφιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος; Εμένα το s/n είναι 11ψήφιο

 

Και μένα... και μάλιστα βρηκα το πρόβλημα, λείπει το '1' μετά το RF.... είναι Ελληνικό το τηλέφωνο, EUR.

 

Λίγη προσοχή ρε παιδιά... είναι δοκιμασμένα αυτά που γράφουμε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

O Death Angel έχει δίκιο. Το έχουν και άλλοι το πρόβλημα. Αρκετοί . Ψαχνοντας πρόχειρα βρήκα αυτά :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1704533

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2014448

 

Ωραία και τώρα τι κάνουμε; 130 Δεν τους δίνω που να χτυπάν το κεφάλι τους στον τοίχο, λέω να δοκιμάσω αυτό ή να αρχίσω τα email στην Samsung μέχρι να βρω άκρη...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πάλι τα ίδια μου κάνει09**&)(&(^*%^

GT-I9300 RF1C90C2WWL

αυτό βάζω τώρα (μετά το 9300 εχω βάλει κενό)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

πάλι τα ίδια μου κάνει09**&)(&(^*%^

GT-I9300 RF1C90C2WWL

αυτό βάζω τώρα (μετά το 9300 εχω βάλει κενό)

 

Δε τα βάζουμε στο ίδιο πεδίο

Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τώρα τι κάνουμε; 130 Δεν τους δίνω που να χτυπάν το κεφάλι τους στον τοίχο, λέω να δοκιμάσω αυτό ή να αρχίσω τα email στην Samsung μέχρι να βρω άκρη...

 

Aν το έχεις ξανακάνει και πιάνουν τα χέρια σου δεν είναι δύσκολο. Αλλά αν είσαι σίγουρος ότι δεν έκανες εσύ τη ζημιά μπορείς να αρχίσεις email, έτσι για θέμα αρχής, μπορεί και να βρεις άκρη, εξαρτάται πού θα πέσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τώρα τι κάνουμε; 130 Δεν τους δίνω που να χτυπάν το κεφάλι τους στον τοίχο, λέω να δοκιμάσω αυτό ή να αρχίσω τα email στην Samsung μέχρι να βρω άκρη...

 

Είναι αλήθεια ότι είναι σιχαμερή η Samsung που δεν αναγνωρίζει το πρόβλημα και δεν το διορθώνει, γιατί είναι ξεκάθαρα hardware flaw και όχι θέμα του χρήστη.

Παρ'όλα αυτά θα σου πρότεινα να μην σου γίνει έμμονη ιδέα γιατί δεν είναι κάτι σοβαρό που να σου αλλοιώνει την εμπειρία χρήσης. Αν έχεις την όρεξη κυνήγησε την samsung και διάβασε τι έκαναν τα παιδιά στο xda απο τα links που σου παρέθεσα . Αλλά εκτός του ότι δεν το αναγνωρίζει σαν Hardware σφαλμα το Service της samsung , έχεις την ατυχία να ζεις και στην Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

Δε τα βάζουμε στο ίδιο πεδίο

 

ΟΚ όλα εντάξει

ευχαριστώ όλους για την βοήθεια:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Aν το έχεις ξανακάνει και πιάνουν τα χέρια σου δεν είναι δύσκολο. Αλλά αν είσαι σίγουρος ότι δεν έκανες εσύ τη ζημιά μπορείς να αρχίσεις email, έτσι για θέμα αρχής, μπορεί και να βρεις άκρη, εξαρτάται πού θα πέσεις.

 

Αυτό και έκανα το πρώτο mail είναι αυτό.

 

Καλησπέρα, εμφανίστηκε μια ρογμή στο ασιμή frame του S3. Μηλώντας με την smartec μου ζήτησαν 130 € για αντικατάσταση, κατόπην αναζήτησης σε φόρουμ ελληνιικά και του εξωτερικού, ανακάλυψα ότι έχουν κι άλλοι χρήστες το ίδιο πρόβλημα πράγμα που καθηστά σαφές ότι πρόκειται για ασχοχία υληκού. Θα ήθελα να με ενημερώσετε για το αν και πότε μπορεί να αντιτατασταθεί το συγκεκριμένο κομμάτι. Κατόπην αναζήτησης στο internet βρήκα το ανταλακτικό με 20$ το να ζητάει το επίσημο σέρβις 130€, για ένα ανταλακτικό που κοστίζει 20$, το οποίο φαίνεται ότι παρουσιάζει αστοχία, είναι απαράδεχτο.

 

\

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές τα χώνουμε στην apple (συμπεριλαμβανομένου και μένα) αλλά τελικά πανω κάτω όλοι τα ίδια είναι δυστυχώς:mad: Πάνε οι εποχές που στο επισκευάζανε χωρίς δεύτερη κουβέντα..

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την Πολωνική ROM και είναι όλα άψογα. Ταχύτατο, βολικό και το dual screen παρό τι φαίνεται σαν παιχνιδακι στην αρχή είναι πολύ χρήσιμο.

 

Εχω ομως ενα θέμα. Οταν με παίρνουν τηλέφωνο, μόλις δεχτώ την κλήση το τηλέφωνο "ανοίγει" σε ανοιχτή ακρόαση. Είτε εχω ακουστικά είτε οχι. Δεν είναι κάτι το τρομερά σπαστικό αλλα ειδικά αυτές τις μέρες που εχω απανωτά τηλέφωνα είναι κάπου εκνευριστικό να πρέπει να παίρνω το τηλέφωνο απο το αυτί (ή να το βγάζω απο την τσέπη) για να κλείνω την ανοιχτή ακρόαση.

 

Είναι bug ή εχω κάνει κάτι λάθος;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

To πηρα σημερα πριν λιγο και τωρα το περιεργαζομαι:)Βρηκα και το προγραμμα για να το συνδεω με το mac και να το αναγνωριζει.Ομως πρεπει να ειναι εισαγομενο απο Γερμανια και ενω εχει Ελληνικο μενου εχει μονο Γερμανικα στις γλωσσες πληκτρολογιου.Πως μπορω να περασω τα Ελληνικα στο πληκτρολογιο χωρις να αλλαξω ρομ?Πρεπει να κατεβασω καποιο εξτρα πληκτρολογιο απ'το google play?Επισεις στο καταστημα απο οπου το πηρα μου ειπαν οτι πρεπει να το αφησω να φορτισει για 8 ωρες πρωτη φορα.Ισχυει?Να το αφησω στην πριζα ολη την νυχτα? Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Ποιος τα λέει αυτά για τις μπαταρίες. Που ζούμε στο 1995; Το δουλεύεις μέχρι το 8-10% και φορτιζεις μέχρι το 100% μετά. Εγώ στο iPhone αυτο έκανα.

Άντε με τους άσχετους.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ωραία και τώρα τι κάνουμε; 130 Δεν τους δίνω που να χτυπάν το κεφάλι τους στον τοίχο, λέω να δοκιμάσω αυτό ή να αρχίσω τα email στην Samsung μέχρι να βρω άκρη...

 

Αυτό που βρήκες από ebay σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αφού μετά από πεσιμο ευτυχώς μόνο το ασημένιο γύρω χάλασε λίγο. Αλλά έχω ακούσει ότι το τζαμι είναι κολλημένο με το bezel. Είναι αλήθεια? Αλλιώς δύσκολο να γίνει. Οποίος ξέρεις ας μου πει να μην το πάρω τσάμπα. Αν κάνει δουλειά θα το πάω σε ένα φίλο μου που δουλεύει σε Γερμανό να μου το αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βρήκες από ebay σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αφού μετά από πεσιμο ευτυχώς μόνο το ασημένιο γύρω χάλασε λίγο. Αλλά έχω ακούσει ότι το τζαμι είναι κολλημένο με το bezel. Είναι αλήθεια? Αλλιώς δύσκολο να γίνει. Οποίος ξέρεις ας μου πει να μην το πάρω τσάμπα. Αν κάνει δουλειά θα το πάω σε ένα φίλο μου που δουλεύει σε Γερμανό να μου το αλλάξει.

Δες εδώ .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ .

 

Το έχω δει χιλιάδες φορές αυτό το βίντεο. Γιαυτό λέω πρέπει να είναι δύσκολο. Γιατί εγώ θέλω να κρατήσω την οθόνη και να αλλάξω μόνο το ασημένιο γύρω γύρω. Γίνεται τελικά ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει χιλιάδες φορές αυτό το βίντεο. Γιαυτό λέω πρέπει να είναι δύσκολο. Γιατί εγώ θέλω να κρατήσω την οθόνη και να αλλάξω μόνο το ασημένιο γύρω γύρω. Γίνεται τελικά ή όχι?

 

Γιατί να μην γίνεται ??

Βγάζεις την οθόνη αφού ειναι καλή και την βάζεις στο καινουργιο Frame (αν λέγετε έτσι).

Το μόνο πρόβλημα που ίσως να υπάρξει είναι αν κατά την προσπάθεια να ξεκολλήσει η οθόνη πάθει κάποια ζημιά .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το κανει σε κανεναν αλλο παιδια μια στις δεκα κλησης να μη χτυπαει ο ηχος;Μου το κανει σε ανυποπτες στιγμες,χανω κλησεις και δεν μπορω να καταλαβω τι φταει.Το μεσημερι μου ρθε να το σπασω.Τι στο καλο να φραει καμμια εφαρμογη;Δεν το κανει και συνεχεια για να βρω τι φταει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην γίνεται ??

Βγάζεις την οθόνη αφού ειναι καλή και την βάζεις στο καινουργιο Frame (αν λέγετε έτσι).

Το μόνο πρόβλημα που ίσως να υπάρξει είναι αν κατά την προσπάθεια να ξεκολλήσει η οθόνη πάθει κάποια ζημιά .

 

Εμ αυτό είναι το κακό. Και αυτοί οι άνθρωποι της Samsung δεν μπορούσαν να τα φτιάξουν έτσι ώστε να τα αλλάζουμε εύκολα.

Αλήθεια σε αυτό το φόρουμ δεν έχουμε τεχνικούς που να επισκευαζουν τηλέφωνα??

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο θέμα δεν υπάρχει, ούτε το εχω ακούσει!

Η διαφορά στην τιμή είναι το κερδος μερικων μεζαζοντων, παρτο στη πιο φτηνή τιμή, αρκεί να ειναι ευρωπαϊκό.

Για την μουσική, μπορείς να την βάλεις όπου θέλεις. Σωστά, οι εφαρμογές μενουν στην εσωτερική.

 

 

οταν το αγορασω και εινια κλεισμενο στο κουτι πως μπορω να καταλαβω οτι ειναι ευρωπαικο;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει χιλιάδες φορές αυτό το βίντεο. Γιαυτό λέω πρέπει να είναι δύσκολο. Γιατί εγώ θέλω να κρατήσω την οθόνη και να αλλάξω μόνο το ασημένιο γύρω γύρω. Γίνεται τελικά ή όχι?

 

δεν νομιζω οτι θα καταφερεις να βγάλεις την οθόνη χωρίς να την σπάσεις

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα samsung galaxy s3 το οποιο μετα απο ρεσετ δεν μου βγαζει ελληνικη γλωσσα το μοντελο ειναι GT-19300

ANDROID VERSION 4.1.2

BASEBAND VERSION 19300DDDLJ1

μου βγαζει μονο αγγλικα ρωσικα και αλλες τρεις αραβικες δεν καταλαβαινω τι κανω λαθος πριν δουλευε κανονικα

λιγη βοηθεια πλιζ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι όταν σε περνούν τηλέφωνο από σταθερό εκτός από τον αριθμό βγάζει και την περιοχή;

Αν ναι που υπάρχει αυτή η ρύθμιση, αν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι όταν σε περνούν τηλέφωνο από σταθερό εκτός από τον αριθμό βγάζει και την περιοχή;

Αν ναι που υπάρχει αυτή η ρύθμιση, αν υπάρχει;

 

Το εχω παρατηρήσει και εγώ και συμβαίνει μονο σε κλήσεις από σταθερό τηλέφωνο. Λογικά θα αναγνωρίζει τον κωδικό κάθε περιοχής. Χρήσιμο θα έλεγα. :)

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρήσει και εγώ και συμβαίνει μονο σε κλήσεις από σταθερό τηλέφωνο. Λογικά θα αναγνωρίζει τον κωδικό κάθε περιοχής. Χρήσιμο θα έλεγα. :)

 

Και σε μερικά κινητά γράφει απλά Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...