Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποίηση μπορούν να σου κάνουν και από την εξυπηρέτηση, δηλαδή 13830 ή δωρεάν στο live chat (Vodafone.gr το κουμπί κάτω δεξιά)
Μίλησα στο live chat και δεν μου κάνουν. Με το Firefox σε μένα έπαιξε στην αδερφή μου όχι αν και ήταν συνδεδεμένη στο mifi του προγράμματος

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι το αρχικο url,πατωντας αυτο ανακατευθυνει αλλου (services.vodafone.gr.... κατι τετοιο) ,το βλεπεις στην μπαρα με το url,το εμφανιζει οταν ανοιγει η σελιδα
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δυνατόν να μην υπάρχει τρόπος ανανέωσης αν δεν είσαι στον ίδιο χώρο; Αδιανόητο μου φαίνεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τρόπο να αγοράσω πακέτο μέσω εφαρμογής κλπ; Με ότι σελίδα και να μπει κανείς από κινητό βγάζει αυτόματα το s στο http. Καμία ιδέα, κάτι γιατί έχω δώσει σε επαρχία το δεύτερο data μου και μας λήγει αύριο το πακέτο

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανοιγεις incognito tab για να μην μπαινει το https

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γνωρίζω. Ποιο είναι το ρούτερ ρώτησα που έχει και πιάνει cat7.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Συγγνώμη για την καθυστέρηση. Huawei B535-232.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις,αν γνωρίζει κάποιος.Έχω περίπου 10 γιγα τα οποία λήγουν (3/9) αύριο.Πρώτον,μέχρι τι ώρα θα είναι διαθέσιμα;Δεύτερον,αν κάνω αγορά νέου πακέτου πρίν λήξουν,θα μεταφερθούν στον επόμενο μήνα ή χάνονται;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Θα ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις,αν γνωρίζει κάποιος.Έχω περίπου 10 γιγα τα οποία λήγουν (3/9) αύριο.Πρώτον,μέχρι τι ώρα θα είναι διαθέσιμα;Δεύτερον,αν κάνω αγορά νέου πακέτου πρίν λήξουν,θα μεταφερθούν στον επόμενο μήνα ή χάνονται;Ευχαριστώ.
Μέχρι 23.59 3/9 για το πρώτο αλλά για 100% αν ξέρει κάποιος κάτι διαφορετικό ας απαντήσει, για το δεύτερο αν βάλεις πάλι εμπρόθεσμα το ίδιο πακέτο με τα 10 gb θα προστεθούν κανονικά. Προσοχή όμως το ίδιο όχι το άλλο με τα 40

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 23.59 3/9 για το πρώτο αλλά για 100% αν ξέρει κάποιος κάτι διαφορετικό ας απαντήσει, για το δεύτερο αν βάλεις πάλι εμπρόθεσμα το ίδιο πακέτο με τα 10 gb θα προστεθούν κανονικά. Προσοχή όμως το ίδιο όχι το άλλο με τα 40

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

υπαρχει δηλαδη η μεταφορα rolover ; οπως και στα καρτοκινητα vodafone πχ το cu ;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

εδω και καποια ωρα δεν λειτουργουν τα Data. Ειτε βγαζει (!) στο σημα, ειτε δειχνει κανονικα το 4G αλλα δεν εχει προσβαση στο ιντερνετ. Αλλος με προβλημα; Edited by marlboro man

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκλείδωτα, ίσως να χρειάζονται χειροκίνητα τις ρυθμίσεις της cosmote
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς αν το Vodafone Mobile R219h που θέλω να πάρω λειτουργεί με άλλη sim πχ cosmote;

 

Ναι, δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν από λίγες ημέρες μου έληξε το πακέτο πού είχα ενεργοποίηση. Στο εν τω μεταξύ στις 11/8 παρόλο που είχα ενεργοποιημένο πακέτο μου έφαγε τα δωρεάν MB με αποτέλεσμα σήμερα που θέλω να κάνω ανανέωση να μην μπορώ να μπω στη σελίδα. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω ανανέωση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν από λίγες ημέρες μου έληξε το πακέτο πού είχα ενεργοποίηση. Στο εν τω μεταξύ στις 11/8 παρόλο που είχα ενεργοποιημένο πακέτο μου έφαγε τα δωρεάν MB με αποτέλεσμα σήμερα που θέλω να κάνω ανανέωση να μην μπορώ να μπω στη σελίδα. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω ανανέωση;

 

Μέσω My Vodafone γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε την εξυπηρέτηση ή ρωτα στο live chat, έχουν τη δυνατότητα μέσω του crm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν από λίγες ημέρες μου έληξε το πακέτο πού είχα ενεργοποίηση. Στο εν τω μεταξύ στις 11/8 παρόλο που είχα ενεργοποιημένο πακέτο μου έφαγε τα δωρεάν MB με αποτέλεσμα σήμερα που θέλω να κάνω ανανέωση να μην μπορώ να μπω στη σελίδα. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω ανανέωση;
Μπαίνει κανονικά και χωρίς δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο...Να αγοράσω το vodafone r219h για hotspot η να πάρω κανονικό ρούτερ πχ το tp link mr6400; Έχω σκοπό να παρω ένα να το βάλω στην πρίζα και να το αφήσω για μήνες. Θα αντέξουν.. το δοκίμασε κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο...Να αγοράσω το vodafone r219h για hotspot η να πάρω κανονικό ρούτερ πχ το tp link mr6400; Έχω σκοπό να παρω ένα να το βάλω στην πρίζα και να το αφήσω για μήνες. Θα αντέξουν.. το δοκίμασε κανένας;

 

Σε βάθος χρόνου εάν το έχεις συνέχεια στη πρίζα θα χαλάσει η μπαταρία. Βέβαια και εγώ το ίδιο κάνω με ένα κινεζικό που έχω και μια στο τόσο το τρέχω με την μπαταρία του. Το καλό είναι ότι εάν γίνει διακοπή θα έχουν γεμάτη μπαταρία.

Κινεζικό εννοώντας ότι το πήρα από eBay.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρείτε σε καλή τιμή πολύ καλό ρούτερ με σφαιράτο 4G είναι το Netgear MR1100-100EUS και το μεγάλο του αδερφάκι MR2100.

To MR1100 κάνει 4CA χωρίς ΜΙΜΟ ή 2CA με ΜΙΜΟ και μέγιστη θεωρητική 1Gbps, πρακτικά παίζει γύρω στα 200-400 στο αναβαθμισμένο δίκτυο της Cosmote. Λίγο πιο κάτω θα παίζει και σε Vodafone.

To MR2100 υποστηρίζει τρελά νούμερα, δεν έχει νόημα καν να τα ανεφέρω εδω μιας και δεν θα έχει ουσιαστική διαφορά στη Vodafone με το υπάρχον δίκτυο. Ίσως υπάρχει διαφορά σε περιοχές αναβαθμισμένου δικτύου Cosmote.

Έχω το πρώτο 2 χρόνια τώρα και είμαι 100% ευχαριστημένος. Παίζει και χωρίς μπαταρία αν το θες για σταθερό, με μια τροφοδοσία USB-C.

Όπως λέμε και στη Λαμία, highly recommended :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν το βρείτε σε καλή τιμή πολύ καλό ρούτερ με σφαιράτο 4G είναι το Netgear MR1100-100EUS και το μεγάλο του αδερφάκι MR2100.

To MR1100 κάνει 4CA χωρίς ΜΙΜΟ ή 2CA με ΜΙΜΟ και μέγιστη θεωρητική 1Gbps, πρακτικά παίζει γύρω στα 200-400 στο αναβαθμισμένο δίκτυο της Cosmote. Λίγο πιο κάτω θα παίζει και σε Vodafone.

To MR2100 υποστηρίζει τρελά νούμερα, δεν έχει νόημα καν να τα ανεφέρω εδω μιας και δεν θα έχει ουσιαστική διαφορά στη Vodafone με το υπάρχον δίκτυο. Ίσως υπάρχει διαφορά σε περιοχές αναβαθμισμένου δικτύου Cosmote.

Έχω το πρώτο 2 χρόνια τώρα και είμαι 100% ευχαριστημένος. Παίζει και χωρίς μπαταρία αν το θες για σταθερό, με μια τροφοδοσία USB-C.

Όπως λέμε και στη Λαμία, highly recommended :lol:

 

Να σου πω την αλήθεια σχετικά να τα router δεν ξέρω ακόμα τι είναι καλύτερο, router ή κινητό.

Τα συνηθισμένα απλά MiFi παίζουν κοντά στα 50-60 ευρώ και προσφέρουν cat4.

Στα 40 ευρώ αγοράζεις ένα Android κινητό που επίσης έχει cat 4 και το έχεις για hotshot και σου μένει ως δεύτερο- τρίτο κινητό εάν ποτέ χρειαστεί ή το κάνεις και server και έχεις απομακρυσμένη πρόσβαση στο κινητό. Εγώ προσωπικά το μετάνιωσα που πήρα MiFi για χρήση 40 και 100 gb.

Να πω ότι είχα απεριόριστα data να πω ναι αξίζει ένα ακριβό με πολλές μπάντες και εμβέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς μπαταρία δουλευει; Αν την βγάλεις τελείως;

 

Αν αναφέρεσαι στο r219h όχι, θέλει τη μπαταρία για να ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/tp-link-m7650-600mbps-4g-lte-advanced-mobile-wi-fi-p-PER.612859

 

Αυτό εδώ λέει ότι παίζει έως 600mbps και στο σκρουτζ λένε ότι πιάνουν 200+

 

Το έχει κανείς; ισχύει; κάνει όντως CA?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...