Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν κλείνω κάποια εφαρμογή κλείνει ή τρέχει στο παρασκήνιο? Και αν τρέχει στο παρασκήνιο, τι πρέπει να κάνω για να κλείνει μια εφαρμογή αμέσως?

Τρεχει στο παρασκηνιο. Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα. Ετσι λειτουργει το android.

Οταν θα παραστει αναγκη, το συστημα θα την κλεισει μονο του.

Αν θελεις ομως οπωσδηποτε να την κλεισεις, πας ρυθμισεις>εφαρμογες>διεργασιες που εκτελουνται και τερματιζεις οποια εφσρμγογη θελεις. (στο μαρκετ υπαρχουν εφαρμογες που κανουν το ιδιο πραγμα και μαλιστα αυτοματα- task killers λεγονται, αλλα δεν στις προτεινω. Μπορει να προκληθει ασταθεια στο συστημα και εξαλλου, με 1γιγα ραμ δεν εχει λογο να κλεινεις εφαρμογες).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως γινεται ρε παιδια να στειλεις sms σε τετραψηφιο νουμερο.

Τι κουφο ειναι αυτο?

 

Εγώ στέλνω συνέχεια στο 1284 της βόνταφον.

τι πρόβλημα έχεις? απλά στο κείμενο, βάλε ένα γράμμα για ναυπάρχει κείμενο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στέλνω συνέχεια στο 1284 της βόνταφον.

τι πρόβλημα έχεις? απλά στο κείμενο, βάλε ένα γράμμα για ναυπάρχει κείμενο.

 

ok στο 1284 ηθελα να στειλω και εγω,αλλα στο μηνυμα εβαζα space οποτε δεν γινοταν τιποτα.

 

εβαλα ενα γραμμα και ενταξει

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

 

Πρόκεται να παραλάβω και εγώ το κινητάκι σε μερικές μέρες. Ήμουν ανάμεσα στο razr και στο galaxy nexus αλλά τα ποιοτικότερα υλικά και το πιο ιδιαίτερο design με τράβηξαν προς τη moto. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το μετανοιώσω (λόγω οθόνης περισσότερο ανησυχώ, το 720p ακούγεται πολύ δελεαστικό).

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω ήδη android (htc desire) και ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος απλός τρόπος να μεταφέρω μηνύματα (έχω το go sms) και σημειώσεις (από color note) στη νέα συσκευή.

 

Επιπλέον, κανένα νέο για το ξεκλείδωμα του bootloader έχουμε? Έχω καλομάθει να αλλάζω rom και να χρησιμοποιώ tweaks από xda στο desire μου και θα μου κακοφανεί αν δεν μπορώ να το κάνω τώρα. Υπάρχει περίπτωση να μην ξεκλειδώσει καθόλου ο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω ήδη android (htc desire) και ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος απλός τρόπος να μεταφέρω μηνύματα (έχω το go sms) και σημειώσεις (από color note) στη νέα συσκευή.

 

Επιπλέον, κανένα νέο για το ξεκλείδωμα του bootloader έχουμε? Έχω καλομάθει να αλλάζω rom και να χρησιμοποιώ tweaks από xda στο desire μου και θα μου κακοφανεί αν δεν μπορώ να το κάνω τώρα. Υπάρχει περίπτωση να μην ξεκλειδώσει καθόλου ο bootloader?

 

Για τα μηνύματα δεν γνωρίζω αλλά φαντάζομαι ότι στο market θα υπάρχουν εφαρμογές γι' αυτή τη δουλειά.

Ο bootloader θα ξεκλειδώσει με το που θα δώσει η moto την αναβάθμιση σε ICS. Αυτό όμως δεν σε εμποδίζει να περάσεις custom rom ακόμα και τώρα που είναι κλειδώμένος. Αυτό που δεν μπορείς να κάνεις τώρα είναι να αλλάξεις kernel. Οι πρώτες ρομ έχουν κάνει ήδη την εμφάνισή τους στο xda: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1363

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κοιτάξω στο market αλλά με μια πρώτη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι που να με βοηθάει για τα sms και τα notes. Αν ξέρει κανείς κάτι πιο συγκεκριμένο..

 

Για τον bootloader, είναι πολύ καλό το νέο! Πότε αναμένεται η αναβάθμιση σε ICS?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πάρω,έχει μεγάλη διάφορα στο μέγεθος σε σχέση με το s2?επισης,η οθονη είναι καλυτερη?υπάρχει λίγο πιξελιασμα όπως στο s2?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα κοιτάξω στο market αλλά με μια πρώτη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι που να με βοηθάει για τα sms και τα notes. Αν ξέρει κανείς κάτι πιο συγκεκριμένο..

 

Για τον bootloader, είναι πολύ καλό το νέο! Πότε αναμένεται η αναβάθμιση σε ICS?

 

Οσον αφορα τα sms:

Ανοιγεις το gosms και εισαι στα εισερχομενα σου. Πατας για επιλογες και στη ταμπελα "γενικα" εχει το "κατασταση.." (δεν το βγαζει ολο επειδη δεν χωραει). Το επιλεγεις και σου εμφανιζει κουτακια διπλα στα sms. Επιλεγεις οσα θελεις (ή κανεις επιλογη ολων) και πατας δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας. Λογικα θα τα αποθηκευσει ολα στη καρτα sd

Link to comment
Share on other sites

Αυτο βοηθαει οντως. Το εκανα ηδη. Thanks. Τωρα μενει να βρω κατι αναλογο για τις σημειωσεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηθελα την γνωμη σας εκανα αναβαθμηση των γραμμων που ειχα και πηρα την συσκευη RAZR και την επομενη μερα πηρα χαμπαρη οτι μου ειχε κανη αναβαθμηση για 18 μηνες χωρις να μου το αναφερη καθωλου ο υπαληλος τiς WIND εγω ηθελα για 12 μηνες ,

και πιστευω οτι με εξαπατησε διοτι εγω του τονισα τουλαχιστον 5 φορες να μην αλλαξουν η χρεωσεις (γιατι εχω φθηνο παγιο ) και αν θημαμε καλα του ανεφερα και τους μηνες και αυτος συμφονουσε χωρις καμοιαφορα να μου αναφερη οτι ειναι 18 μηνες

μπορω να κανω κατι τωρα (εχω υπογραψη )

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

 

Πρόκεται να παραλάβω και εγώ το κινητάκι σε μερικές μέρες. Ήμουν ανάμεσα στο razr και στο galaxy nexus αλλά τα ποιοτικότερα υλικά και το πιο ιδιαίτερο design με τράβηξαν προς τη moto. Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα το μετανοιώσω (λόγω οθόνης περισσότερο ανησυχώ, το 720p ακούγεται πολύ δελεαστικό).

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής: Έχω ήδη android (htc desire) και ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος απλός τρόπος να μεταφέρω μηνύματα (έχω το go sms) και σημειώσεις (από color note) στη νέα συσκευή.

 

Επιπλέον, κανένα νέο για το ξεκλείδωμα του bootloader έχουμε? Έχω καλομάθει να αλλάζω rom και να χρησιμοποιώ tweaks από xda στο desire μου και θα μου κακοφανεί αν δεν μπορώ να το κάνω τώρα. Υπάρχει περίπτωση να μην ξεκλειδώσει καθόλου ο bootloader?

 

my backup (android market)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το πάρω αλλά ευτυχώς ο υπάλληλος μου το άνοιξε πριν το πάρω,λέγοντας ευτυχώς εννοώ ότι αν το άνοιγα σπίτι θα είχε πάρει ήδη τον δρόμο για το buy and sell.

Το μέγεθος του για μένα είναι μεγάλο,έβαλα το s2 δίπλα του και το δεύτερο ήταν φανερα μικρότερο από το Motorola.με διαφορα όμως,με λίγα λόγια απογοητεύτηκα,κι εφυγα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς σημαίνει κλειδωμένος ή ξεκλείδωτος bootloader. (Ίσως κάποια στιγμή να πρέπει να ασχοληθώ και με αυτό). Αυτό όμως που θέλω να μάθω είναι:

Όταν ξεκλειδώσει αυτό το πράγμα θα μπορώ να αφαιρέσω κάποιες προ εγκατεστημένες εφαρμογές όπως το"BILD" που μου έχει σπάσει τα νεύρα;

Δεύτερον, όταν γίνει αναβάθμιση θα πρέπει να στήσουμε από την αρχή το κινητό πάλι;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι το κινητό παίζει με άνεση βιντεάκια από το youtube σε ανάλυση 1080p , κατευθείαν από τον browser.

Αυτό κάτι λέει για το hw και το sw ;);).

 

Έχει γίνει καλή δουλειά από τη μοτορόλα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Είμαι κάτοχος και εγώ του Motorola εδώ και 2 μέρες και έχω το εξής πρόβλημα από την πρώτη μέρα που αγόρασα το κινήτο από την wind.Όταν ανοίγω την κάμερα για λήψη φωτογραφιών ή βίντεο ακούγετε ένας θόρυβος σαν "τσικ" μέσα από το κινητό που το αντιλαμβάνεσε άμεσα στα χέρια σου όταν το κρατάς και οι λήψεις των φωτογραφιών και του βιντεο είναι πολύ θολές ακόμα και πριν τραβήξω κάποια φώτο.Κοίταξα τις ρυθμίσεις μήπως και υπάρχει κάτι που δημιουργεί αυτή την ΄θολουρα" αλλά τίποτα.Σκέφτομαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου στην κάμερα και να το στείλω για σέρβις.Οποιδήποτε συμβουλή θα ήταν ευκπρόσδεκτη.Ευχαριστώ εκ των προτέρον!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Είμαι κάτοχος και εγώ του Motorola εδώ και 2 μέρες και έχω το εξής πρόβλημα από την πρώτη μέρα που αγόρασα το κινήτο από την wind.Όταν ανοίγω την κάμερα για λήψη φωτογραφιών ή βίντεο ακούγετε ένας θόρυβος σαν "τσικ" μέσα από το κινητό που το αντιλαμβάνεσε άμεσα στα χέρια σου όταν το κρατάς και οι λήψεις των φωτογραφιών και του βιντεο είναι πολύ θολές ακόμα και πριν τραβήξω κάποια φώτο.Κοίταξα τις ρυθμίσεις μήπως και υπάρχει κάτι που δημιουργεί αυτή την ΄θολουρα" αλλά τίποτα.Σκέφτομαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου στην κάμερα και να το στείλω για σέρβις.Οποιδήποτε συμβουλή θα ήταν ευκπρόσδεκτη.Ευχαριστώ εκ των προτέρον!

Κατά την ενεργοποίηση της κάμερας δεν ακούω κανέναν ήχο.

Για τη θολούρα, επίσης όχι. Φαντάζομαι έχεις αφαιρέσει τις ζελατίνες πάνω από την κάμερα.

Ίσως πρέπει να το δεί το σέρβις....

 

Ένα βιντεάκι για την αντοχή του κινητού στο νερό.

 

Σόρρυ για το συνεχόμενο πόστ, αλλά δεν έχουν σχέση μεταξύ τους τα 2 πόστ.(αυτό και το προηγούμενο).

Αν κάνω λάθος συνενώστε τα.:O

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ένα βιντεάκι για την αντοχή του κινητού στο νερό.

 

Σόρρυ για το συνεχόμενο πόστ, αλλά δεν έχουν σχέση μεταξύ τους τα 2 πόστ.(αυτό και το προηγούμενο).

Αν κάνω λάθος συνενώστε τα.:O

 

Ρυζακι-κινεζακι.....πες του... χαχαχαχαχα

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει 15 συσκευες τα τελευταια 2 χρονια και ποτε δεν αγορασα συσκευη ανοιχτη.Τωρα αυτη τη συσκευη που σου ανοιξαν στο καταστημα που πηγες ποιος θα την αγορασει?Εισαι σουπερ τυχερος που σου την ανοιξαν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.Είμαι κάτοχος και εγώ του Motorola εδώ και 2 μέρες και έχω το εξής πρόβλημα από την πρώτη μέρα που αγόρασα το κινήτο από την wind.Όταν ανοίγω την κάμερα για λήψη φωτογραφιών ή βίντεο ακούγετε ένας θόρυβος σαν "τσικ" μέσα από το κινητό που το αντιλαμβάνεσε άμεσα στα χέρια σου όταν το κρατάς και οι λήψεις των φωτογραφιών και του βιντεο είναι πολύ θολές ακόμα και πριν τραβήξω κάποια φώτο.Κοίταξα τις ρυθμίσεις μήπως και υπάρχει κάτι που δημιουργεί αυτή την ΄θολουρα" αλλά τίποτα.Σκέφτομαι μήπως έχει κάποιο πρόβλημα η συσκευή μου στην κάμερα και να το στείλω για σέρβις.Οποιδήποτε συμβουλή θα ήταν ευκπρόσδεκτη.Ευχαριστώ εκ των προτέρον!

 

Αν όντως υποπτεύεσαι hardware πρόβλημα, καλύτερα να την πας πίσω και να ζητήσεις αντικατάσταση , όσο έχεις DOA ακόμη.

Μην δεχτείς service. Έχεις δικαίωμα για καινούρια, αν όντως είναι ελαττωματική η συσκευή σου(νομίζω 14 μέρες DOA ).

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θέλω επειγόντως τη βοήθειά σας. Εκτός από μια φορά (δεν κατάλαβα πως έγινε), δεν μπορώ να συγχρονίσω το κινητό με το Mac μου. Το κατάφερα μια φορά μόνο, τυχαία, και από τότε δεν μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές μου. Μπορέι κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι Score βγαζει στο quadrant ;; Στοκ εννοειται.

2464 μόλις τώρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. ΛΕω να παω να το παρω σημερα.

 

Ειναι καλυτερο απο το GS 2 ( το οποιο ειχα πριν λιγο καιρο ) ;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...