Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα παρατήρησα πως έχω πρόβλημα στις αγορές από την μαρκέτα.

Μου βγάζει μήνυμα λάθους. Μήπως είναι προσωρινό; Έχει και κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;

Είναι πρόβλημα του μάρκετ, όχι του κινητού ή της μοτορόλα.;)

 

Σήμερα παρατήρησα πως έχω πρόβλημα στις αγορές από την μαρκέτα.

Μου βγάζει μήνυμα λάθους. Μήπως είναι προσωρινό; Έχει και κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;

Είναι πρόβλημα του μάρκετ, όχι του κινητού ή της μοτορόλα.;)

 

 

Παιδιά, να ρωτήσω, ποιό launcher χρησιμοποιείτε εσείς?

Edited by navi55

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω πότε θα αναβαθμιστεί σε ICS?

Για το πρώτο τρίμηνο λένε.

Λογικά πρέπει να είναι από τα πρώτα (πλήν νέξους) που θα δούν την 4.0

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω, ποιό launcher χρησιμοποιείτε εσείς?

 

Launcher pro όπως σε όλα τα κινητά android που πέρασαν από τα χέρια μου. Παρεμπιπτόντως ρούταρα το κινητό και του πέρασα custom rom (την arctic v.2.0) μαζί με ICS theme και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό :)

Link to comment
Share on other sites

Launcher pro όπως σε όλα τα κινητά android που πέρασαν από τα χέρια μου. Παρεμπιπτόντως ρούταρα το κινητό και του πέρασα custom rom (την arctic v.2.0) μαζί με ICS theme και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό :)

 

Ωραιος!

Δοκιμαζω και τον adw ex που ειναι επισης πολυ καλος και γρηγορος.

Παντως και οι 2 δουλευουν πολυ ικανοποιητικα.

 

Αυτο που σκεφτομαι , σχετικα με το ρουτ και τις custom rom ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχω βρει καπου την επισημη ρομ, ωστε να μπορω να την περασω, σε περιπτωση που κατι παει στραβα. Δηλαδη, δεν θα μπορω να επιστρεψω στην εγγυηση.

Για αυτο ειμαι ακομη παρθενος:D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σκεφτομαι , σχετικα με το ρουτ και τις custom rom ειναι οτι μεχρι τωρα δεν εχω βρει καπου την επισημη ρομ, ωστε να μπορω να την περασω, σε περιπτωση που κατι παει στραβα. Δηλαδη, δεν θα μπορω να επιστρεψω στην εγγυηση.

Για αυτο ειμαι ακομη παρθενος:D

Υπάρχει η επίσημη ρομ:http://sbf.droid-developers.org/umts_spyder/SPDREM_U_01.6.5.1-73_SPU-9_SIGNEuropeAustraliaEMEA_USASPDRRTGB_HWp2b_Service1FF_fastboot.xml.zip.

Για να την εγκαταστήσεις σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά χρησιμοποιείς το πρόγραμμα της motorola RSD LITE ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες:

- Open RSD Lite

- Point to the .xml file

- Turn off your device

- Vol DOWN + Vol UP + PWR button

- Select AP Fastboot (Vol DOWN to scroll, Vol UP to select)

- Connect the device to te pc with a USB cable

- Control that the RSD Lite shows the device

- Click start and wait until it finishes and reboot.

Η διαδικασία για να ρουτάρει κάποιος το τηλέφωνο είναι εξαιρετικά απλή και τα πλεονεκτήματα πολλά :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν χρειάζεται να μπλεξεις με rsd.απλά πριν κανείς οτιδήποτε πάρε ένα nandbackup της μαμά ρομ και μετά βάλε οποία ρομ θέλεις από cwm.

 

Παρεμπιπτόντως και o go launcher είναι πολύ καλός με πολλά themes και πολύ παραμετροποιησιμος.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους. πλησιαζει η επιδοτηση μου και το RAZR ειναι μια απο τις επιλογες μου.

αν μπορει καποιος να μου απαντησει...

α. προγραμμα call recorder υπαρχει? διαβαζω πως γενικα ειναι δυσκολο να ηχογραφησεις κλησεις σε android :(

β. εχει καποιος δοκιμασει το προγραμμα sports tracker της Nokia? δουλευει σωστα με αυτη Polar WearLink®+ transmitter with Bluetooth® τη ζωνη?

 

οι απαντησεις στα παραπανω θα παιξουν ρολο στο ποιο κινητο τελικα θα επιλεξω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε ολους. πλησιαζει η επιδοτηση μου και το RAZR ειναι μια απο τις επιλογες μου.

αν μπορει καποιος να μου απαντησει...

α. προγραμμα call recorder υπαρχει? διαβαζω πως γενικα ειναι δυσκολο να ηχογραφησεις κλησεις σε android :(

β. εχει καποιος δοκιμασει το προγραμμα sports tracker της Nokia? δουλευει σωστα με αυτη Polar WearLink®+ transmitter with Bluetooth® τη ζωνη?

 

οι απαντησεις στα παραπανω θα παιξουν ρολο στο ποιο κινητο τελικα θα επιλεξω.

 

Καλημερα. Για την ηχογραφηση, εγω τουλαχιστον δεν το εχω καταφερει. Δεν νομιζω οτι γινεται, λογω hardware περιορισμων.

 

Γιατο sports tracker υπαρχει σαν εφαρμογη, αλλα εγω χρησιμοποιω το endomondo :p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Για την ηχογραφηση, εγω τουλαχιστον δεν το εχω καταφερει. Δεν νομιζω οτι γινεται, λογω hardware περιορισμων.

 

Γιατο sports tracker υπαρχει σαν εφαρμογη, αλλα εγω χρησιμοποιω το endomondo :p

 

ευχαριστω. αρα ακυρο το razr :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω, ποιό launcher χρησιμοποιείτε εσείς?

 

SPB SHELL 3D

Αρκετά καλό, αν και έχω την εντύπωση πως "τρώει" πολύ ενέργεια.

3>4
Link to comment
Share on other sites

<a href="http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3921162" target="_blank">Αρχικό μήνυμα από ddr2</a><br />

Καλημερα. Για την ηχογραφηση, εγω τουλαχιστον δεν το εχω καταφερει. Δεν νομιζω οτι γινεται, λογω hardware περιορισμων.<br />

<br />

Γιατο sports tracker υπαρχει σαν εφαρμογη, αλλα εγω χρησιμοποιω το endomondo :p

<br />

<br />

ευχαριστω. αρα ακυρο το razr :(

δημοσιογραφος εισαι; :p

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα παιδια. Λογο μεγαλου φορτου εργασιας και επειδη μπαινω λιγο τα βραδια μονο ιντερνετ,μηπως γνωριζει καποιος ΕΑΝ βγηκε ανεπισημα φυσικα Η 4.0.3. για το κινητο μας ;;;

 

Επισης για επισημα εμαθε καποιος κατι-ποτε δηλαδη ;;;

 

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.

Παρατηρησα πως μερικες φορες οταν παω να καλεσω καποιον...ο πρωτος χτυπος που ακουω στο αυτι μου ειναι παραμορφωμενος...σαν τρρρρ,ενω οι επομενοι χτυπανε κανονικα και δεν το κανει παντα.Εχει καποιος αλλος κατι παρομοιο;

 

(Υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια που ηταν 10-15%?------Ακυρο το κανει και ενω το φορτιζω μερικες φορες)

 

 

EDIT:Να σημειωσω οτι και με hands free αλλα και σε ανοιχτη ακροαση το κανει....ΜΟΝΟ στον πρωτο χτυπο......2 μερες κινητο και εχω φρικαρει,μαλλον θα το παω πρωι-πρωι στην Motorola!!!

Edited by gaspazet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.

Παρατηρησα πως μερικες φορες οταν παω να καλεσω καποιον...ο πρωτος χτυπος που ακουω στο αυτι μου ειναι παραμορφωμενος...σαν τρρρρ,ενω οι επομενοι χτυπανε κανονικα και δεν το κανει παντα.Εχει καποιος αλλος κατι παρομοιο;

 

(Υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια που ηταν 10-15%?------Ακυρο το κανει και ενω το φορτιζω μερικες φορες)

 

 

EDIT:Να σημειωσω οτι και με hands free αλλα και σε ανοιχτη ακροαση το κανει....ΜΟΝΟ στον πρωτο χτυπο......2 μερες κινητο και εχω φρικαρει,μαλλον θα το παω πρωι-πρωι στην Motorola!!!

 

Και σε εμενα το κανει, οχι παντα. Και σε αλλα τηλεδωνα το εχω παρατηρησει.

 

Τι δικτυο εχεις???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.

Παρατηρησα πως μερικες φορες οταν παω να καλεσω καποιον...ο πρωτος χτυπος που ακουω στο αυτι μου ειναι παραμορφωμενος...σαν τρρρρ,ενω οι επομενοι χτυπανε κανονικα και δεν το κανει παντα.Εχει καποιος αλλος κατι παρομοιο;

 

(Υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια που ηταν 10-15%?------Ακυρο το κανει και ενω το φορτιζω μερικες φορες)

 

 

EDIT:Να σημειωσω οτι και με hands free αλλα και σε ανοιχτη ακροαση το κανει....ΜΟΝΟ στον πρωτο χτυπο......2 μερες κινητο και εχω φρικαρει,μαλλον θα το παω πρωι-πρωι στην Motorola!!!

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, μου θυμίζει εποχές OMNIA I και είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό αυτό. Κάποιος μου απάντησε εδώ μέσα μήπως φταίει ο πάροχος και δεν είναι από το κινητό. Εγώ είμαι WIND παρεμπίπτοντος.

(το είχα ξανά αναφέρει σε παλαιότερο ποστ)

3>4
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το κανει, οχι παντα. Και σε αλλα τηλεδωνα το εχω παρατηρησει.

 

Τι δικτυο εχεις???

 

Εχω Cosmote φιλε μου.Ναι ,οχι παντα.....5 φορες να μην το κανει καθολου,μετα να το κανει 2 συνεχομενα κτλπ.ΜΟΝΟ τον πρωτο χτυπο,μετα παει κανονικα και οπως ειπα και πιο πανω το κανει με οτιδηποτε δοκιμασα(hands free,ανοιχτη ακροαση).Εχω αλλα 2 κινητα cosmote σπιτι, σε αλλες συσκευες και δεν μου το κανουν καθολου.Βεβαια δεν αλλαξα sim γιατι εχω μονο μια micro-sim(λες να φταιει αυτο;).

Να φανταστεις επερνα απο το RAZR στο αλλο δικο μου 60-70 κλησεις συνεχομενες και το εκανε αρκετα συχνα ,λες και παραμορφωνε το ηχειο στον πρωτο χτυπο.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, μου θυμίζει εποχές OMNIA I και είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό αυτό. Κάποιος μου απάντησε εδώ μέσα μήπως φταίει ο πάροχος και δεν είναι από το κινητό. Εγώ είμαι WIND παρεμπίπτοντος.

(το είχα ξανά αναφέρει σε παλαιότερο ποστ)

 

Μοιαζει σαν να αλλιωνετε το σημα(λες και ειναι ασθενες ή δυσκολευετε να το πιασει καπως),αλλα να το κανει σε % τοσο μεγαλο κατι φταιει...ισως οι SIM ,δεν ξερω....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω, ποιό launcher χρησιμοποιείτε εσείς?

Έπαθα πλάκα με το Launcher pro!

Πως και δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ;

Πραγματικά καταπληκτικό, το αγαπώ αυτό το φόρουμ.

Να είσαι καλά Γιάννη!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μοιαζει σαν να αλλιωνετε το σημα(λες και ειναι ασθενες ή δυσκολευετε να το πιασει καπως),αλλα να το κανει σε % τοσο μεγαλο κατι φταιει...ισως οι SIM ,δεν ξερω....

αν το εχεις σε διπλη λειτουργια, τικαρε το 2G στις ρυθμισεις στα ασυρματα δικτυα και δες πως παει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι.

Παρατηρησα πως μερικες φορες οταν παω να καλεσω καποιον...ο πρωτος χτυπος που ακουω στο αυτι μου ειναι παραμορφωμενος...σαν τρρρρ,ενω οι επομενοι χτυπανε κανονικα και δεν το κανει παντα.Εχει καποιος αλλος κατι παρομοιο;

 

(Υπαρχει περιπτωση να φταιει η μπαταρια που ηταν 10-15%?------Ακυρο το κανει και ενω το φορτιζω μερικες φορες)

 

Όσο καιρό είχα δοκιμαστικά το RAZR το έκανε και σε μένα! Δεν είναι κάτι σημαντικό πάντως..Είμαι σε Cosmote και το έκανε ακόμα και όταν ήταν 100% φορτισμένο.

Edited by Vicmpen
Goodbyte.gr:geek: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Εχω Cosmote φιλε μου.Ναι ,οχι παντα.....5 φορες να μην το κανει καθολου,μετα να το κανει 2 συνεχομενα κτλπ.ΜΟΝΟ τον πρωτο χτυπο,μετα παει κανονικα και οπως ειπα και πιο πανω το κανει με οτιδηποτε δοκιμασα(hands free,ανοιχτη ακροαση).Εχω αλλα 2 κινητα cosmote σπιτι, σε αλλες συσκευες και δεν μου το κανουν καθολου.Βεβαια δεν αλλαξα sim γιατι εχω μονο μια micro-sim(λες να φταιει αυτο;).

Να φανταστεις επερνα απο το RAZR στο αλλο δικο μου 60-70 κλησεις συνεχομενες και το εκανε αρκετα συχνα ,λες και παραμορφωνε το ηχειο στον πρωτο χτυπο.

 

 

 

Μοιαζει σαν να αλλιωνετε το σημα(λες και ειναι ασθενες ή δυσκολευετε να το πιασει καπως),αλλα να το κανει σε % τοσο μεγαλο κατι φταιει...ισως οι SIM ,δεν ξερω....

Αρα, δεν ειναι θεμα δικτυου. Εγω εχω βονταφον.

Παντως δεν νομιζω οτι ειναι κατι σπουδαιο.....

Βασικα, επειδη χρησιμοποιω σχεδον παντα bluetooth, δεν το καταλαβαινω, γιατι ο ηχος στο bt μεταφερεται με λιγη καθυστερηση;)

 

Έπαθα πλάκα με το Launcher pro!

Πως και δεν το είχα δοκιμάσει ποτέ;

Πραγματικά καταπληκτικό, το αγαπώ αυτό το φόρουμ.

Να είσαι καλά Γιάννη!

Κι εσυ να σαι καλα Παναγιωτη:)

Δεν ξερω αν εχεις δοκιμασει και τον adw.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι τέτοια εποχή είχα στην κατοχή μου ένα Defy το οποίο μου έκανε το εξής παράλογο : όταν του έβαζα τα ακουστικά και είχα κλήση, το κινητό δεν χτυπούσε αλλά ο ήχος ακουγόταν μόνο μέσα από τα ακουστικά με αποτέλεσμα να πρέπει να έχω μόνιμα τα ακουστικά στα αυτιά μου προκειμένου να μην χάνω κλήσεις.

Και ρωτώ, στο RAZR έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο ή ήταν bug μονο του Defy ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πέρσι τέτοια εποχή είχα στην κατοχή μου ένα Defy το οποίο μου έκανε το εξής παράλογο : όταν του έβαζα τα ακουστικά και είχα κλήση, το κινητό δεν χτυπούσε αλλά ο ήχος ακουγόταν μόνο μέσα από τα ακουστικά με αποτέλεσμα να πρέπει να έχω μόνιμα τα ακουστικά στα αυτιά μου προκειμένου να μην χάνω κλήσεις.

Και ρωτώ, στο RAZR έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο ή ήταν bug μονο του Defy ;

Δεν είναι bug αυτό. Έτσι είναι. Και το Iphone έτσι ήταν. Τελείως χαζό....

 

Στο razr ο ήχος ακούγεται και στα ακουστικά και εκτός ακουστικών, αλλά σημαντικά μειωμένος, δηλαδή χτυπάει πολύ σιγά όταν είναι καρφωμένα τα ακουστικά. Οπότε, δώρον άδωρο...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Νικο θα το δοκιμασω να το βαλω και στο 2G να δω αν θα αλλαξει κατι.

Θα ηθελα να ρωτησω αν στο Social Networking(facebook) που εχει στο home, σας βγαζει ολες τις εικονες διπλα απο τα μηνυματα γιατι εμενα βγαζει μονο των επαφων μου και οχι καποια invites που ερχονται απο σελιδες που εχω like(τα κειμενα φαινοντε κανονικα ,απλα η εικονα διπλα ειναι κενη)

Επισεις να ενημερωσω για το καινουργιο update μας:

http://www.motorola.com/staticfiles/Support/GB-EN/Mobile%20Phones/MOTOROLA-RAZR/Documents/StaticFiles/Motorola_Razr_MR1_Release_Notes_UK.htm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...