Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαννη θεωρεις οτι η οθονη του Razr ειναι -αντικειμενικα- ανωτερη απο την οθονη του S II? Κι οι 2 τους ειναι κατωτερες απο μια retina για παραδειγμα, αλλα δεν ειναι ανωτερη απο του γαλαξια και μπορω να στο στοιχειοθετησω...

θα συνεχισουμε σε αλλο θεμα ομως για να μη χαλαμε την κουβεντουλα εδω...

ΥΓ Κι ενα link, για να σταματησω εδω την κουβεντα, για να δειτε την αποψη -του πιο ευστοχου, κατα τη γνωμη μου, site του χωρου στο διαδικτυο για την οθονη του razr

The RAZR's screen is a major disappointment

http://www.theverge.com/2011/11/7/2543626/motorola-droid-razr-review

And lastly, here's the Samsung Galaxy SII on AT&T, which has a Super AMOLED Plus display with a traditional RGB pixel layout — it's much lower resolution and pixel density than the others, but I think it looks far better than the RAZR's display (αποψη που με βρισκει απολυτως συμφωνο)

http://www.theverge.com/2011/11/8/2547725/a-closer-look-at-the-droid-razrs-screen

 

Συνεχιζουμε εδω; :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3915049#post3915049

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χα χα μαλλον αναψα φωτιες !! Λοιπον παιδια ενταξει - καθενας βλεπει διαφορετικα την καθε οθονη.

 

Ολες καλες ειναι και τελος !

 

ΚΑλο μεσημερι και καλη ορεξη!!! Επανερχομαι το απογευμα !

 

Χρονια Πολλα με υγεια και του χρονου να εχουμε 4 πυρινα στο χερι ! :D

Link to comment
Share on other sites

χα χα μαλλον αναψα φωτιες !! Λοιπον παιδια ενταξει - καθενας βλεπει διαφορετικα την καθε οθονη.

 

Ολες καλες ειναι και τελος !

 

ΚΑλο μεσημερι και καλη ορεξη!!! Επανερχομαι το απογευμα !

 

Χρονια Πολλα με υγεια και του χρονου να εχουμε 4 πυρινα στο χερι ! :D

 

Καλη ορεξη σε ολους - προς θεου, το τελευταιο που μας νοιαζει ειναι να αντιπαρατεθουμε για τις οθονες των κινητων. Απλα σε κουβεντουλα να βρισκομαστε για το χομπυ μας και τιποτα παραπανω ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους κι απο μενα και του χρονου, συμφωνω να εχουμε 4πηρυνα ετσι για να περναει η ωρα μας καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και από εμένα σε όλους!

Παιδιά ας μην αναλωνόμαστε στο θέμα με τις οθόνες. Μιλάμε ότι πλέον κυκλοφορούν εξαιρετικές συσκευές και ο καθένας αγοράζει αυτό που του αρέσει περισσότερο. Η μία συσκευή έχει καλύτερη οθόνη, η άλλη υπερέχει λίγο σε hardware, η άλλη σε software, η άλλη σε αυτονομία κλπ.

Ειδικά για τις οθόνες μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάει σε κάποιο κατάστημα και να τις δει όλες με την ησυχία του. Ακόμα και να μην επιλέξει την καλύτερη, μέσα σε 2 μέρες θα την έχει συνηθίσει και δεν θα τον χαλάει καθόλου. Κι εγώ έχω lcd οθόνη και μου αρέσει καλύτερα η amoled, super amoled. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι έχω μετανιώσει για την αγορά μου. Στο κάτω κάτω συνεχώς εξελίσσονται τα πράγματα. Ακόμα και την καλύτερη οθόνη να έχουμε τώρα, σε λίγους μήνες θα βγει μια καλύτερη. Το ζήτημα είναι ποια μας αρέσει και μας φαίνεται άνετη και ξεκούραστη.

Πάντως και του RAZR η οθόνη που την είδα από κοντά μου άρεσε πολύ. Τώρα αν υπερέχει ή υστερεί σε σχέση με άλλες είναι κάτι που κρίνεται στην λεπτομέρεια και αλλιώς νομίζω ότι θα την δει το κάθε μάτι!

Γούστα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και από εμένα σε όλους!

Παιδιά ας μην αναλωνόμαστε στο θέμα με τις οθόνες. Μιλάμε ότι πλέον κυκλοφορούν εξαιρετικές συσκευές και ο καθένας αγοράζει αυτό που του αρέσει περισσότερο. Η μία συσκευή έχει καλύτερη οθόνη, η άλλη υπερέχει λίγο σε hardware, η άλλη σε software, η άλλη σε αυτονομία κλπ.

Ειδικά για τις οθόνες μπορεί ο οποιοσδήποτε να πάει σε κάποιο κατάστημα και να τις δει όλες με την ησυχία του. Ακόμα και να μην επιλέξει την καλύτερη, μέσα σε 2 μέρες θα την έχει συνηθίσει και δεν θα τον χαλάει καθόλου. Κι εγώ έχω lcd οθόνη και μου αρέσει καλύτερα η amoled, super amoled. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι έχω μετανιώσει για την αγορά μου. Στο κάτω κάτω συνεχώς εξελίσσονται τα πράγματα. Ακόμα και την καλύτερη οθόνη να έχουμε τώρα, σε λίγους μήνες θα βγει μια καλύτερη. Το ζήτημα είναι ποια μας αρέσει και μας φαίνεται άνετη και ξεκούραστη.

Πάντως και του RAZR η οθόνη που την είδα από κοντά μου άρεσε πολύ. Τώρα αν υπερέχει ή υστερεί σε σχέση με άλλες είναι κάτι που κρίνεται στην λεπτομέρεια και αλλιώς νομίζω ότι θα την δει το κάθε μάτι!

Γούστα είναι αυτά.

 

ΚΑλησπερα,Χρονια Πολλα φιλε !! Συμφωνω με τα λεγομενα σου αν και εγω ανοιξα την πληγη ! :D

Εχουμε μεταφερθει λιγο πιο διπλα εαν θες ελα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3915524#post3915524

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω ενα motorola razr xt910 και δεν μπορω να βαλω το λογαριασμο μου google(gmail),λεει ολο προβλημα διακομιστη.Αν ξερει καποιος κατι δωστε λιγο βοηθεια.Ευχαριστω.

 

Φιλε μου χρονια πολλα.το ιδιο ειχε και το δικο μου και εφυγε για sevice μετα απο επικοινωνια με την αντιπροσωπεια.βρηκαν καποιο θεμα και περιμενουν αλλαγη πλακετας.εχεις εγγυηση ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χρονια πολλα.το ιδιο ειχε και το δικο μου και εφυγε για sevice μετα απο επικοινωνια με την αντιπροσωπεια.βρηκαν καποιο θεμα και περιμενουν αλλαγη πλακετας.εχεις εγγυηση ετσι?

 

Να δω πως θα σου αλλαξουν πλακετα.

Αφου η συσκευη πρακτικα δεν ανοιγει,αν δεν την σπασουν.

Οταν με καλο παραλαβεις το κινητο σου, να το ελεγξεις προσεκτικα για τυχον σημαδια και γρατζουνιες!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη : Λοιπον επειτα απο την 2η φορτιση και με..ολη ημερα games και ιντερνετ μου εβγαλε 9μιση ωρες η μπαταρια !

Μιλαμε ειναι απιστευτο !! Το GS 2 εβγαζε 3-4 ωρες το πολυ !! :D

 

Το βαζω για φορτιση :lol:

 

 

*Εγινε φιρμα το κινητακι μου χα χα!

 

http://techblog.gr/mobile/motorola-razr-xt910-kevlar-vs-knife-0002/#comment-165640

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,εχω ενα motorola razr xt910 και δεν μπορω να βαλω το λογαριασμο μου google(gmail),λεει ολο προβλημα διακομιστη.Αν ξερει καποιος κατι δωστε λιγο βοηθεια.Ευχαριστω.

 

Σε μενα εμπαινε μονο με δεδομενα και οχι μεσω wifi.και ετσι μου ειπαν παπαλα.τελος παντων θα πρεπει να περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,αν ξερει καποιος, απο το μαρκετ (μεσω τηλ) δεν μπορω να κανω αγορες.

Μηνυμα: παρουσιαστηκε σφαλμα,προσπαθειστε ξανα.

απο το pc ομως μπορω να κανω αγορες.

τι μπορει να παιζει?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,αν ξερει καποιος, απο το μαρκετ (μεσω τηλ) δεν μπορω να κανω αγορες.

Μηνυμα: παρουσιαστηκε σφαλμα,προσπαθειστε ξανα.

απο το pc ομως μπορω να κανω αγορες.

τι μπορει να παιζει?:blink:

 

Δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα του κινητού από Ελληνικά σε Αγγλικά και κάνε την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις την γλώσσα του κινητού από Ελληνικά σε Αγγλικά και κάνε την αγορά.

 

και ομως ετσι ειναι!!!!!

Τρελλα πραγματα (με το defy δεν ειχα παντως τετοιο προβλημα)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και ομως ετσι ειναι!!!!!

Τρελλα πραγματα (με το defy δεν ειχα παντως τετοιο προβλημα)

Ευχαριστω

 

Δυστυχώς είναι bug του νέου market.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,αν ξερει καποιος, απο το μαρκετ (μεσω τηλ) δεν μπορω να κανω αγορες.

Μηνυμα: παρουσιαστηκε σφαλμα,προσπαθειστε ξανα.

απο το pc ομως μπορω να κανω αγορες.

τι μπορει να παιζει?:blink:

 

Μπες απο τον υπολογιστη στο google wallet (πρωην checkout) και ρυθμισε τη γλωσσα στα ελληνικα.

Μετα και με ελληνικη γλωσσα στο κινητο, κατεβαζεις κανονικα απο το μαρκετ.

 

Και μια ερωτηση: Γιατι δεν βρισκει τις επαφες (ελληνικες) στην αναζητηση?

Link to comment
Share on other sites

Μπες απο τον υπολογιστη στο google wallet (πρωην checkout) και ρυθμισε τη γλωσσα στα ελληνικα.

Μετα και με ελληνικη γλωσσα στο κινητο, κατεβαζεις κανονικα απο το μαρκετ.

 

Και μια ερωτηση: Γιατι δεν βρισκει τις επαφες (ελληνικες) στην αναζητηση?

 

Σε εμενα τουλαχιστον,οταν κανω αναζητηση με Ελληνικο πληκτρολογιο,τις βρισκει,με Αγγλικο οχι.

Link to comment
Share on other sites

ποιο πρόγραμμα gps εχετε εσείς?? δοκίμασα το sygic και δεν το υποστηρίζει :(

 

Το τρέχει κανονικά. Έχεις βάλει σωστή έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Ειμαι και εγω απο εχθες κατοχος του Motorola RAZR.Μολις γυρισω απο την δουλεια θα το πρωτο λειτουργησω , γιατι ολο το βραδυ το φορτιζα και πριν λιγο πηγα και εβγαλα μια micro-sim να ειμαι ετοιμος:D

Ειναι η πρωτη μου επαφη με android οποτε εχω πολλα να μαθω.Θα ηθελα να ρωτησω αν του εχετε βαλει καποιο screen/rear protector ή καποια δερματινη/πλαστικη θηκη και αν ναι απο που τα προμηθευτηκατε.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα πως έχω πρόβλημα στις αγορές από την μαρκέτα.

Μου βγάζει μήνυμα λάθους. Μήπως είναι προσωρινό; Έχει και κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα πως έχω πρόβλημα στις αγορές από την μαρκέτα.

Μου βγάζει μήνυμα λάθους. Μήπως είναι προσωρινό; Έχει και κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;

 

Γύρνα την γλώσσα του κινητού στα αγγλικά κ κάνε την αγορά ή εναλλακτικά κάνε την αγορά από το pc.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...