Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής από τους κατόχους:

1) οντως έχει χαλια camera?

2) αξιζει να δώσει κανεις τόσα λεφτα για motorola?

3) έχετε ακούσει αν θα έχει υποστηριξη απο xda developers? γιατι δεν φαίνεται να έχει και πολυ καλό gui..(root και custom rom)

4) φτανει το galaxy s2? (γενικότερα γιατι σε επεξεργαστη το ξεπερναει από μερικα bench που ειδα)

5) απο προβλήματα πως παει? (σε όλα τα video ειδα κολλήματα στο zoom in zoom out φωτογραφιών)

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής από τους κατόχους:

1) οντως έχει χαλια camera?

2) αξιζει να δώσει κανεις τόσα λεφτα για motorola?

3) έχετε ακούσει αν θα έχει υποστηριξη απο xda developers? γιατι δεν φαίνεται να έχει και πολυ καλό gui..(root και custom rom)

4) φτανει το galaxy s2? (γενικότερα γιατι σε επεξεργαστη το ξεπερναει από μερικα bench που ειδα)

5) απο προβλήματα πως παει? (σε όλα τα video ειδα κολλήματα στο zoom in zoom out φωτογραφιών)

 

σε ενδιαφερει να το αγορασεις ή ετσι ρωτας;

Link to comment
Share on other sites

σε ενδιαφερει να το αγορασεις ή ετσι ρωτας;

 

ναι με ενδιαφέρει να το αγοράσω και δεν υπάρχει σε κάποιο καταστημα να το δω από κοντα

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Νέος κάτοχος του κινητού θα ήθελα να σας ενημερώσω σχετικά με το SAR που ενδιαφέρεστε.Μέσα απο το βιβλίο που έχει λέει:Τιμή SAR κεφάλι:0,58W/Kg Σώμα:0,36W/Kg. Επίσεις στο αγγλικό εγχειρίδιο αναφέρει ότι έχει ράδιο.

Radio Surf the airwaves for fresh music.

There's something for everyone. You

need a headset for FM radio. Check

out SHOUTcast™ Radio for music

from all generations and types.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μετά την ...απώλεια του RAZR (βλ. προηγούμενο post) και την συμβίωση με ένα iphone 4 (χωρίς S) για περίπου μία εβδομάδα ...αποφάσισα!

Μόλις παράγγειλα το RAZR πάλι.

Θα ήθελα να ρωτήσω τώρα κάτι. 32άρα micro SDHC class 10 να φορέσω στο κινητό ή είναι υπερβολή η κλάση;

Υπάρχει πρόβλημα αν "φορέσουμε" 32άρα στο κινητό; Θέλω να πω, μήπως αργεί ή κάτι τέτοιο;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Λοιπον επειδη με ενδιαφερει το κινητο παιδια, 2 ερωτησεις:

1) Επειδη ειναι καπως μεγαλο, βολευει στη χρηση με το ενα χερι?

2) Γνωριζουμε οταν παρει ICS αν τα πληκτρα θα τα εχει μεσα στην οθονη η θα λειτουργουν αποκλειστικα τα αφης της συσκευης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Λοιπον επειδη με ενδιαφερει το κινητο παιδια, 2 ερωτησεις:

1) Επειδη ειναι καπως μεγαλο, βολευει στη χρηση με το ενα χερι?

2) Γνωριζουμε οταν παρει ICS αν τα πληκτρα θα τα εχει μεσα στην οθονη η θα λειτουργουν αποκλειστικα τα αφης της συσκευης?

στη χρηση με το ενα χερι εχει ενα θεμα

δεν φτανει το δακτυλο σε ολη την οθονη ευκολα!!

και να φανταστεις ειμαι μεγαλοσωμος (1.93)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Μετά την ...απώλεια του RAZR (βλ. προηγούμενο post) και την συμβίωση με ένα iphone 4 (χωρίς S) για περίπου μία εβδομάδα ...αποφάσισα!

Μόλις παράγγειλα το RAZR πάλι.

Θα ήθελα να ρωτήσω τώρα κάτι. 32άρα micro SDHC class 10 να φορέσω στο κινητό ή είναι υπερβολή η κλάση;

Υπάρχει πρόβλημα αν "φορέσουμε" 32άρα στο κινητό; Θέλω να πω, μήπως αργεί ή κάτι τέτοιο;

 

Καταρχην, καλωσηρθες και παλι. Απο iphone 4 προερχομαι και εγω.

Κατα δευτερον, ειδες που βιαζεσαι να χαριζεις τις ζελατινες για την οθονη?? :p:p

 

Τριτον, σιγα μην εχει προβλημα το κινητο με τετοια καρτα. Μακαρι να ειχα κι εγω 32αρα να του εβαζα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Λοιπον επειδη με ενδιαφερει το κινητο παιδια, 2 ερωτησεις:

1) Επειδη ειναι καπως μεγαλο, βολευει στη χρηση με το ενα χερι?

2) Γνωριζουμε οταν παρει ICS αν τα πληκτρα θα τα εχει μεσα στην οθονη η θα λειτουργουν αποκλειστικα τα αφης της συσκευης?

 

Παρά το ότι είμαι πιο κοντός από τον Μανώλη στην χρήση του κινητού με το ένα χέρι δεν είχα κάποιο πρόβλημα, όσον αφορά τουλάχιστον την λειτουργία "τηλέφωνο" και αποστολή μηνύματος. Επίσης θα ήθελα να αναφέρω εδώ πως αυτή η διαφορά του πάχους της συσκευής στο μέρος της κάμερας με βολεύει (βόλευε) στην χρήση της συσκευής με το ένα χέρι όσον αφορά την σταθερότητα και την ασφάλεια από πτώση. Το Desire S για παράδειγμα μου γλιστρούσε πολύ εύκολα από το χέρι ενώ το RAZR το κρατάς με μια σχετική αίσθηση ασφάλειας.

 

Καταρχην, καλωσηρθες και παλι. Απο iphone 4 προερχομαι και εγω.

Κατα δευτερον, ειδες που βιαζεσαι να χαριζεις τις ζελατινες για την οθονη?? :p:p

 

Τριτον, σιγα μην εχει προβλημα το κινητο με τετοια καρτα. Μακάρι να ειχα κι εγω 32αρα να του έβαζα...

Καλώς σας βρίσκω Γιάννη! Επιφυλάσσομαι πάντως με την νέα μου αγορά screen protectors, έχουμε ένα υπόλοιπο! :lol:

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να ρωτήσω τώρα κάτι. 32άρα micro SDHC class 10 να φορέσω στο κινητό ή είναι υπερβολή η κλάση;

Υπάρχει πρόβλημα αν "φορέσουμε" 32άρα στο κινητό; Θέλω να πω, μήπως αργεί ή κάτι τέτοιο;

 

Γιατί να είναι υπερβολή; Όσον αφορά την ταχύτητα εξαρτάται από το class και όχι από το μέγεθος και κατά συνέπεια... δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής από τους κατόχους:

1) οντως έχει χαλια camera?

2) αξιζει να δώσει κανεις τόσα λεφτα για motorola?

3) έχετε ακούσει αν θα έχει υποστηριξη απο xda developers? γιατι δεν φαίνεται να έχει και πολυ καλό gui..(root και custom rom)

4) φτανει το galaxy s2? (γενικότερα γιατι σε επεξεργαστη το ξεπερναει από μερικα bench που ειδα)

5) απο προβλήματα πως παει? (σε όλα τα video ειδα κολλήματα στο zoom in zoom out φωτογραφιών)

 

παιδια μπορει κανεις να μου απαντησει αν ξερει? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει κανεις να μου απαντησει αν ξερει? ευχαριστω

Φιλε, τα ερωτηματα ειναι καπως περιεργα για να απαντηθουν.

Λιγα ποστ πιο πριν εχω ανεβασει φωτογραφιες απο το κινητο. Βλεπεις και κρινεις μονος σου για την ποιοτητα της καμερας. Ειναι φωτογραφιες σε εσωτερικους χωρους με ελαχιστο φως.

 

Οποιαδηποτε συγκριση με αλλα τηλεφωνα ειναι ακυρη και δεν εχει θεση στο παρον νημα. Παντως, αν θελαμε το s2 θα το ειχαμε παρει και θα κρατουσαμε και τα ρεστα.

 

Το κινητο γενικα ειναι πολυ καλο, ορισμενα bugs υπαρχουν, αλλα οχι σημαντικα.

Ορισμενες εφαρμογες, οπως ειναι η εγφαρμογη για τις φωτογραφιες, θα μπορουσαν να ειναι καλυτερες. Ευτυχως στο μαρκετ υπαρχουν παμπολλες που κανουν την ιδια δουλεια πολυ καλυτερα και ομαλοτερα.

 

Το ερωτημα αν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για μοτορολα ειναι τελειως αστειο. Λοιπον, οχι ,δεν αξιζει. Καλυτερα να δωσεις τοσα λεφτα για κατι κινεζικο-κορεατικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,κυκλοφορει καποιο manual ,αν ειναι ελληνικα ακομα καλυτερα.

 

Εχω τρελλαθει στο ψαξιμο:blink::blink:

 

http://cache.vzw.com/multimedia/mim/...azr_manual.pdf

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης? Του έβαλα μια 16αρα αλλά προσπαθώ, μάταια, να εγκαταστήσω apps εκεί. Έχω την επιλογή να τα εγκαταστήσω είτε στην phone memory, είτε στην sd. Eλα όμως που η sd είναι η εσωτερική 8αρα του τηλ και ΟΧΙ η κανονική microsd. Κάποιο suggestion?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο το εχω 3 μερες κ δηλωνω ερωτευμενος!!!Η μπαταρια κραταει μια μερα και βαλε με ανω του μετριου χρηση.Το μεγε8ος οντως θελει συνηθεια κ ΣΙΓΟΥΡΑ μεγαλα χερια.Τωρα ομως μια απορια.Εχω εγκαταστισει το Handcent sms οπως κ στο προηγοθμενο Htc Desire μου αλλα δεν μπορω να καταφερω την LED ειδοποιηση οταν εχω δεχθει μνμ να την κανω να παραμενει συνεχεια ανοιχτη κι οχι να αναβοσβηνει.Ειναι προβλημα οταν εισαι εξω κ τσεκαρεις αν εχεις μνμ η κληση κ πετυχαινεις το LED κλειστο.Αν μπορει καποιος ας βοη8ησει.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα....πρων κατοχος iphone 4 και νυω ν κατοχος μοτορολα-ασχετος με android...καποιες πρωτες παρατηρησεις...οντως το πλαστικο πανω απο το καπακι κουνιεται απιροελαχιστα-μα δεν με χαλαει.οντως δεν μ εστελνε ενα μνμα και διορθωθηκε το θεμα κανωντας ενα restart=δε με χαλαει...να σας πω τι με χαλασε απιστευτα....εχω μεσα μια καρτα 16αρα και της φορτωσα γυρω στα 2 γκιγκα φωτογραφιες μου...βλεποντας μετα αυτες τις φωτο μεσα απο την συλογη-βιβλιοθηκη και ανοιγοντας μια προσπαθωντας να κανω μεγεθυνση με τα δυο δαχτυλα οπως κανει με αριστο τροπο το iphone.το smoothnes ηταν τραγικο!!!μου μεγαλωνε τη φωτο σχεδον καρε-καρε!πως να το εξηγησω κολαγε απιστευτα!σαν κινητο πριν 10 χρονια...κ ρωταω τωρα εγω....εχει να κανει που οι φωτο ειναι αποθηκευμενες στην καρτα κ οχι στο κινητο και αν ναι ειναι δυνατον ενας δυπηρινος επεξεργαστης να μην μπορει να τρεξει σωστα το touchflow?Ε ΑΥΤΟ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα....πρων κατοχος iphone 4 και νυω ν κατοχος μοτορολα-ασχετος με android...καποιες πρωτες παρατηρησεις...οντως το πλαστικο πανω απο το καπακι κουνιεται απιροελαχιστα-μα δεν με χαλαει.οντως δεν μ εστελνε ενα μνμα και διορθωθηκε το θεμα κανωντας ενα restart=δε με χαλαει...να σας πω τι με χαλασε απιστευτα....εχω μεσα μια καρτα 16αρα και της φορτωσα γυρω στα 2 γκιγκα φωτογραφιες μου...βλεποντας μετα αυτες τις φωτο μεσα απο την συλογη-βιβλιοθηκη και ανοιγοντας μια προσπαθωντας να κανω μεγεθυνση με τα δυο δαχτυλα οπως κανει με αριστο τροπο το iphone.το smoothnes ηταν τραγικο!!!μου μεγαλωνε τη φωτο σχεδον καρε-καρε!πως να το εξηγησω κολαγε απιστευτα!σαν κινητο πριν 10 χρονια...κ ρωταω τωρα εγω....εχει να κανει που οι φωτο ειναι αποθηκευμενες στην καρτα κ οχι στο κινητο και αν ναι ειναι δυνατον ενας δυπηρινος επεξεργαστης να μην μπορει να τρεξει σωστα το touchflow?Ε ΑΥΤΟ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ!

 

Φιλε μου, μπες στο μαρκετ και κατεβασε την εφαρμογη quicpik.

Μετα, ξαναγραψε μου τις εντυπωσεις σου. :)

 

Ετσι ειναι το android, υπαρχουν πολλες επιλογες, αλλες κακες και αλλες πολυ καλες.

 

Επισης, κατεβασε οπωσδηποτε τον opera mobile για browser.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, μπες στο μαρκετ και κατεβασε την εφαρμογη quicpik.

Μετα, ξαναγραψε μου τις εντυπωσεις σου. :)

 

Ετσι ειναι το android, υπαρχουν πολλες επιλογες, αλλες κακες και αλλες πολυ καλες.

 

Επισης, κατεβασε οπωσδηποτε τον opera mobile για browser.

 

καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση....μπηκα στο μαρκετ φιλε μου και για καποιο λογο δεν τη βρισκει!λεει πως δεν υπαρχει...μηπως γραφεται καπως αλλιως?επισης εχεις καποια αλλη εφαρμογη να μου προτεινεις?οντως το οπερα πεταει

 

καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση....μπηκα στο μαρκετ φιλε μου και για καποιο λογο δεν τη βρισκει!λεει πως δεν υπαρχει...μηπως γραφεται καπως αλλιως?επισης εχεις καποια αλλη εφαρμογη να μου προτεινεις?οντως το οπερα πεταει

 

ΑΚΥΡΟ!!!την βρηκα την κατεβασα και ανασανα!μιλαμε ειχα παρει τρομαρα!παει λεω πατατα εκανα κ το εδωσα το μηλο χαχαχαχαχα νασαι καλα φιλε μου...οποια αλλη βοηθεια δεκτη

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κάρτα μνήμης? Του έβαλα μια 16αρα αλλά προσπαθώ, μάταια, να εγκαταστήσω apps εκεί. Έχω την επιλογή να τα εγκαταστήσω είτε στην phone memory, είτε στην sd. Eλα όμως που η sd είναι η εσωτερική 8αρα του τηλ και ΟΧΙ η κανονική microsd. Κάποιο suggestion?:worry:

 

anything?...

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την αμεση απαντηση....μπηκα στο μαρκετ φιλε μου και για καποιο λογο δεν τη βρισκει!λεει πως δεν υπαρχει...μηπως γραφεται καπως αλλιως?επισης εχεις καποια αλλη εφαρμογη να μου προτεινεις?οντως το οπερα πεταει

 

 

 

ΑΚΥΡΟ!!!την βρηκα την κατεβασα και ανασανα!μιλαμε ειχα παρει τρομαρα!παει λεω πατατα εκανα κ το εδωσα το μηλο χαχαχαχαχα νασαι καλα φιλε μου...οποια αλλη βοηθεια δεκτη

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Είδες?:)

Να έχεις υπόψη σου ότι το hw είναι πολύ δυνατό. Μπορεί να αδικείται από κάποιες κακογραμμένες εφαρμογές, ακόμα και της ίδιας της μοτορόλα, πάντα όμως θα υπάρχουν και οι καλές εφαρμογές που αναδεικνύουν το εργαλείο μας.;)

Σου προτείνω επίσης να αλλάξεις την εφαρμογή που ακούς μουσική με κάποια άλλη (η ενσωματωμένη κάπως αργεί να φορτώσει τα τραγούδια, ειδκά αν έχεις πολλά). Εγώ χρησιμοποιώ το γνωστό από τα pc "winamp".

 

Κατά τη γνώμη μου οι εφαρμογές της μοτορόλα για μουσική, φωτογραφίες και browser θέλουν αντικατάσταση. Με αυτές τις προσθήκες λοιπόν, είσαι οκ.

 

@Vercetti13

Φίλε μου, δεν το έχω δοκιμάσει αυτό που λες, αλλά γιατί να θέλει κάποιος να περάσει τις εφαρμογές στην sd? Τόσα γίγα στην εσωτερική μνήμη, δεν σου φτάνουν :blink:

Επισης, από ότι έχω καταλάβει, όπως το λες είναι. Την 8gb εσωτερική μνήμη την λέει "sd" και την κάρτα μνήμης "sd ext(ernal)". ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το Motorola RAZR XT910. Το βρισκω στην expansys, θα εχει ελληνικά και εγγυηση στην Ελλαδα; Τι διαφορες εχει μ' αυτα που πωλουνται στην Ελλαδα;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκεφτομαι να αγορασω το Motorola RAZR XT910. Το βρισκω στην expansys, θα εχει ελληνικά και εγγυηση στην Ελλαδα; Τι διαφορες εχει μ' αυτα που πωλουνται στην Ελλαδα;

 

Απλά δεν είναι ελληνικό. Ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο θα έχει και θα ισχύει και εδώ η πανευρωπαϊκή του εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Sorry, we are unable to retrieve the document for viewing or you don't have permission to view the document.

 

Αλλα δεν πειραζει βρηκα πολλα απο μοτο uk.

Εχει και μεσα το κινητο κανονικο manual:)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@Vercetti13

Φίλε μου, δεν το έχω δοκιμάσει αυτό που λες, αλλά γιατί να θέλει κάποιος να περάσει τις εφαρμογές στην sd? Τόσα γίγα στην εσωτερική μνήμη, δεν σου φτάνουν :blink:

Επισης, από ότι έχω καταλάβει, όπως το λες είναι. Την 8gb εσωτερική μνήμη την λέει "sd" και την κάρτα μνήμης "sd ext(ernal)". ;)

 

Διότι για παράδειγμα, το Navigon με, όχι όλους τους χάρτες, έχει ένα instalation γύρω στα 2gb.. :worry:

Kαι ναι, η 8αρα είναι αναγνωρίσιμη σαν sd και η κάρτα σαν sd ext.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...