Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο amazon.co.uk εχει καποιες θηκες αλλα δεν φαινονται σοι.

Κατι ακομη ειχα την εντυπωση οτι ειχε nfc.δεν εχει τελικά?

NFC όχι. LTE ναι. (4G)

Είχες δίκιο για το σήμα και την επανεκκίνηση. Το wifi προκαλεί το bug.:)

 

Για θήκη παρήγγειλα από εδώ

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_2700000_11001357&products_id=34125

 

Τώρα πότε θα έρθει....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..ακόμα και σε αυτο το δικτυο εμένα τουλάχιστον δεν μου τρώει καθόλου μπαταρία γιατι έχω ρυθμίσει όλες τις εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στο ίντερνετ μόνο όταν υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο wifi και είμαι συνδεδεμένος σε αυτό..ελπίζω να βοήθησα..δοκίμασε το και πες μου αν δούλεψε..

Είναι εύκολο να μας πεις από που την κανείς αυτή τη ρύθμιση;

 

 

 

Sent from my XT910 using Tapatalk

3>4
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μας πεις από που την κανείς αυτή τη ρύθμιση;

 

 

 

Sent from my XT910 using Tapatalk

 

Μενού, ρυθμίσεις, ασύρματο και δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

 

Κρίμα για τη Motorola. Από ότι φαίνεται είναι γενικό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για τη Motorola. Από ότι φαίνεται είναι γενικό το κακό.

Ναι ναι, κριμα, κριμα. Ελα να της κανουμε μια κηδεια!!!

 

Μη βιαζεστε!

Ειναι θεμα software αυτο.:!::!:

Ας μας δειξουν μια φωτογραφια μεσα απο το μενου της συσκευης. Ετσι φαινεται η οθονη?

 

Σε καποια φαση που εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στη συσκευη, μετα δεν μου ανοιγε καθολου. Εβγαζε το σημα της μοτο και εμενε εκει!! (μεχρι που αφαιρεσα την καρτα μνημης και την σιμ και το κινητο ξεκολλησε και ανοιξε.)

Τοτε νομιζω οτι σε καποια φαση μου εμφανισε την οθονη ετσι ακριβως οπως φαινεται στις φωτο στους xda.

Ομως, δεν ειναι προβλημα της οθονης, γιατι οταν το κινητο ανοιξε δεν ειναι ετσι η οθονη του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το screen tester.αλλαξε την φωτεινοτητα στο πιο χαμηλο.τρεξε το test και στην μαυρη οθονη να εισαι σε σκοταδι.πλησιασε το κινητο κοντα στα ματια σου και σε λιγα δευτερα που θα συνηθισεις το σκοταδι θα το παρατηρησεις το φαινομενο.

ΟΜΩΣ ειναι κατι μηδαμινο που εαν δεν στο πουνε δεν το προσεχεις.εξαλλου ειναι φαινομενο σε ολες τις oled οθονες οπως ακριβως το περιγραφει και η motorola η ιδια.για μενα δεν τρεχει τιποτα αφου ουτε καν φαινεται.Αρα ολα καλα..απλα ειναι φαινομενο που υπαρχει.Μηπως στο υπεροχο galaxy sii δεν εχουμε φαινομενο κιτρινιλας?εχουμε.ε και???

Απλα να τα λεμε.επισης δεν το θεωρω πια και τοσο πιο πολυτελες απο το galaxy.σιγα το κεβλαρ.και εαν παιζει και κατι που σε πιο προηγουμενη σελιδα ,την .....(σελιδα 14 σχολιο 207! Οταν το προσεξα τρομαξα.απο εκεινη την ωρα το κεβλαρ μου φαινεται φτηνοαρικο......... Φαινεται τοτε για μενα φαουλ της μοτο αφου μαλλον ειναι ευκολο το κεβλαρ να φυγει η να ξεκολησει.:)

Παρολα αυτα σαν πρωτη εντυπωση μου αρεσει το κινητο παντως.

Θα το κανω αυτο που λες.

Παντως εκ πρωτης, δεν βλεπω κατι, κατεβαζοντας το φωτισμο τερμα κατω και βλεπωντας φωτογραφιες με μαυρο φοντο (νυχτερινα τοπια κλπ).

Ειλικρινα δεν βλεπω κατι.

 

Οταν σου λεω οτι το κινητο ειχε κολλησει και ειχε μεινει σε μαυρη οθονη, τοτε το φαινομενο αυτο φαινοταν πολυ ευκολα. Εκανε μπαμ δηλαδη. Αφοτου ομως ξεκολλησε (αφαιρωντας κατρτα μνημης και σιμ) δεν εχω ξαναδει τετοια οθονη.

 

Οσο για το κεβλαρ, τωρα τι να πω, ελπιζω να μην ξεκολλαει. Ετυχε σε μια συσκευη και ηταν απο το εργοστασιο προβληματικο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χθες εγκατέστησα την αναβάθμιση που μπορεί να βρει κανείς στο χda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1353142

Είναι έκδοση android 2.3.6 και αλλάζει τόσο kernel όσο και radio αλλά και κάποια ακόμα πράγματα τα οποία αναφέρονται στο thread. Κάποιοι αναφέρουν ότι έχουν δει βελτίωση στο σήμα (το οποίο όμως ούτως η άλλως είναι εξαιρετικό) αλλά εγώ στο σήμα wifi που είναι ασθενές δεν είδα κάποια αλλαγή. Η διαδικασία είναι απλούστατη αρκεί να ακολουθήσει κανείς τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε και με λιγο πιο ανεβασμενο τον φωτισμο .στο ειπα δυσκολα φαινεται,αρα δεν ενοχλει,απλα υπαρχει σαν φαινομενο.σε ολα!

 

Ναι ναι, το είδα.

Πολύ δύσκολα όμως φαίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αμελητεο φαινομενο που εμφανιζεται σε ολες τις oled.αρα δεν με επηρεαζει.

Το κεβλαρ αρχισα να φοβαμαι μετα το βιντεο που ειδα.επισης με την αναφορα μηνυματων τι γινεται.εχεις ηχητικη αναφορα?και αν ναι πως την ρυθμισες?

Ηχητική αναφορά δεν έχει στα android. (και από παλιότερες συσκευές που θυμάμαι). Απλά, όταν πας σε κάποιο μήνυμα που έχεις στείλει, πατάς παρατεταμένα πάνω του και επιλέγεις "προβολή αναφοράς" και βλέπεις τι έχει γίνει με το μήνυμα. Έτσι είναι η αναφορά στα android.

 

Μη φοβάσαι το κέβλαρ. Επειδή έτυχε σε μια συσκευή??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ηχητική αναφορά δεν έχει στα android. (και από παλιότερες συσκευές που θυμάμαι). Απλά, όταν πας σε κάποιο μήνυμα που έχεις στείλει, πατάς παρατεταμένα πάνω του και επιλέγεις "προβολή αναφοράς" και βλέπεις τι έχει γίνει με το μήνυμα. Έτσι είναι η αναφορά στα android.

 

Μη φοβάσαι το κέβλαρ. Επειδή έτυχε σε μια συσκευή??

 

Αν δεν κάνω λάθος, ηχητική αναφορά μπορείς να έχεις με κάποιον sms client όπως το handcent sms.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο milestone1 που είχα δεν είχε ηχητική αναφορά (Μιλάω για την native εφαρμογή). Γι αυτό υπέθεσα ότι είναι γενικά έτσι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο galaxy s,galaxy sii,htc desire,desirehd,desire s,htc sensation,xperia play που ολα περασαν απο τα χερια μου ειχε ηχητικη αναφορα .αρα δεν ειναι θεμα android.μονο στο lg otimus 3d και σε αυτο δεν εχει.

για το κεβλαρ τωρα τι να πω απλα το φοβαμαι.:)Θα ειναι κριμα να δημιουργηθει τετοι προβλημα.

 

Ειπα απλα εαν εχει native γιατι αλλιως ειναι φαουλ κατα την γνωμη μου.

Αρα να υποθεσω παιδια οτι σε ολους σας δεν εχει ετσι?και δεν εκανα εγω καποια λαθος ρυθμιση.

 

Στα κινητα που αναφερεις (samsung, htc) απλα το ενσωματωσαν οι εταιριες στο λογισμικο τους (Touchwiz, sense)- ειδαν την ελλειψη και την καλυψαν. Δεν υπαρχει στις "μαμα" android εκδοσεις, εχει δικιο ο Γιαννης...

Link to comment
Share on other sites

Ok βαγγελη υποθετω ......ομως οτι εαν 9 στα 10 τηλεφωνα το ενσωματωνουν τοτε θεωρητικα λεω,οτι εννοειται πως ειναι κατι που .....το εχει ...ενα κανονικο κινητο.

Εγω παλι γιατι δεν θυμαμαι να ελειπε και απο το nexus s που ειχα στα χερια μου?γιατι μαλλον αλλιως θα το θυμομουν σαν ελλειψη.:)

Παντως σημασια εχει οτι δεν εχω καποια ρυθμιση λαθος:)

 

Οχι δεν ειχε ουτε το nexus s, δεν ξερω τι εχει γινει στις καθαρες νεες εκδοσεις του android (απο 2.3.5 και μετα), γιατι τελευταια χρησιμοποιω μονο samsung android phones... Δεν ειπα οτι δεν ειναι ελλειψη, αυτο ηταν καθαρα βλακεια της google (αν μη τι αλλο επρεπε να παρεχεται η δυνατοτητα ενεργοποιησης η μη της ηχητικης ειδοποιησης απο τον ιδιο το χρηστη).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

γνωριζει καποιος αν αγορασω το RAZR απο γερμανια αν θα εχει ελληνικο μενου και ελληνικο πληκτρολογιο;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

γνωριζει καποιος αν αγορασω το RAZR απο γερμανια αν θα εχει ελληνικο μενου και ελληνικο πληκτρολογιο;

Ευχαριστω

 

99,99999% εχει κανονικα την Ελληνικη γλωσσα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σε ολους,

γνωριζει καποιος αν αγορασω το RAZR απο γερμανια αν θα εχει ελληνικο μενου και ελληνικο πληκτρολογιο;

Ευχαριστω

 

Θα έχει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως ξέρει κάποιος με ποιό τρόπο προσθέτουμε μια καινούρια τοποθεσία στις έξυπνες ενέργειες??

Δεν μπορώ να το το βρώ...:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

DDR2 Γιάννη μπορείς να μου πεις αν υπάρχει κάποια εφαρμογη ενσωματωμένη για πρόσβαση στον υπολογιστή μέσω αυτής και κατέβασμα αρχείων η προβολή ταινιών όπου κι αν βρίσκεσαι ακόμα και με 3g.

 

Μιλω για το γνωστό Zumocast που είχαμε στο AppStore και πλέον έχει αγοραστεί απο την Motorola.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

DDR2 Γιάννη μπορείς να μου πεις αν υπάρχει κάποια εφαρμογη ενσωματωμένη για πρόσβαση στον υπολογιστή μέσω αυτής και κατέβασμα αρχείων η προβολή ταινιών όπου κι αν βρίσκεσαι ακόμα και με 3g.

 

Μιλω για το γνωστό Zumocast που είχαμε στο AppStore και πλέον έχει αγοραστεί απο την Motorola.

Βέβαια Κώστα. Είναι η εφαρμογή Motocast. Σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις πρόσβαση σε φακέλους στον υπολογιστή σου, είτε μέσω wifi, είτε μέσω 3G. Μπορείς επίσης να κάνεις και κοινόχρηστους φακέλους, αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Για την πρόσβαση στο Pc απαιτείται να εγκαταστήσεις το ανάλογο πρόγραμμα στον υπολογιστή και να ορίσεις ποιούς φακέλους θα μπορείς να βλέπεις από το κινητό. Τους φακέλους τους βλέπεις όπως βλέπεις και τους φακέλους που είναι στην μνήμη του κινητού ή στην κάρτα μνήμης.

 

Πολύ καλό και δουλεύει χωρίς προβλήματα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια Κώστα. Είναι η εφαρμογή Motocast. Σου δίνει τη δυνατότητα να έχεις πρόσβαση σε φακέλους στον υπολογιστή σου, είτε μέσω wifi, είτε μέσω 3G. Μπορείς επίσης να κάνεις και κοινόχρηστους φακέλους, αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Για την πρόσβαση στο Pc απαιτείται να εγκαταστήσεις το ανάλογο πρόγραμμα στον υπολογιστή και να ορίσεις ποιούς φακέλους θα μπορείς να βλέπεις από το κινητό. Τους φακέλους τους βλέπεις όπως βλέπεις και τους φακέλους που είναι στην μνήμη του κινητού ή στην κάρτα μνήμης.

 

Πολύ καλό και δουλεύει χωρίς προβλήματα.:)

Πολυ ωραία.

 

Το έχω κρατήσει και το δουλεύω ακόμα σε iPhone και iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία.

 

Το έχω κρατήσει και το δουλεύω ακόμα σε iPhone και iPad.

:p εγώ, σαν νιούμπης στο ios, δεν το πρόλαβα

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε αγγλικά units, δοκιμάσατε να περάσετε την 2.3.6 που πόσταρε ο φίλος παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε αγγλικά units, δοκιμάσατε να περάσετε την 2.3.6 που πόσταρε ο φίλος παραπάνω?

Ρε παιδιά τι ακριβώς σημαίνει Αγγικό και Γαλλικό Unit; Και από που το βλέπουμε; Ή μήπως παίζει ρόλο από που το πήραμε; Εγώ που το πήρα από clove.uk έχω Αγγλικό;

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...