Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε jb ,το χε ξαναβγαλει πιο παλια αλλα εφτιαξε μονο του!το θεμα ειναι οτι παταω το power button για να σβησει αλλα δεν σβηνει αν παταω power + home κανει επανεκκινηση και αν πατησω το vol + κανει συνεχεια επανεκκινησεις,πως το κανω dfu?εχω να πιασω ι φον απο το 2012 και ολα πλεον ειναι αχνα και μπερδεμενα στο μυαλο μου!ευχαριστω

 

Εδώ θα βρεις τον οδηγό

 

Πως να θέσετε τη συσκευή σας σε DFU Mode

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

με το IOS 8.3 διαπιστώνω ότι σε εισερχόμενες κλήσεις, κάποιες φορές τυχαίνει να εμφανίζεται το Slide to answer, χωρίς την δυνατότητα απόρριψης της κλήσης και κάποιες άλλες φορές εμφανίζεται στην οθόνη η επιλογή με το πράσινο κουμπί για αποδοχή και με το κόκκινο για την απόρριψη της κλήσης.

Ύστερα από ψάξιμο, βρήκα ότι όταν το τηλέφωνο είναι στην Locked screen, τότε εμφανίζεται μόνο η επιλογή του slide to answer, (Δεν υπάρχει απολύτως καμία δυνατότητα απόρριψης κλήσης), ενώ όταν το τηλέφωνο είναι Unlocked, τότε εμφανίζεται και επιλογή για απόρριψη της κλήσης.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω σχετικά με τον τρόπο για να είναι μόνιμα η επιλογή και της απόρριψης της κλήσης, θα ήταν ευπρόσδεκτη η απάντηση.

Ευχαριστώ

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απορρίψεις μια εισερχόμενη κλήση, ενώ είναι κλειδωμένη η συσκευή, πατώντας δύο φορές το κουμπί Sleep/Wake.

Δεν υπάρχει δυνατότητα εμφάνισης κουμπιού απόρριψης κλήσης όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απορρίψεις μια εισερχόμενη κλήση, ενώ είναι κλειδωμένη η συσκευή, πατώντας δύο φορές το κουμπί Sleep/Wake.

Δεν υπάρχει δυνατότητα εμφάνισης κουμπιού απόρριψης κλήσης όταν είναι κλειδωμένη η συσκευή.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Το "βλέπω" λιγάκι δύσχρηστο και πραγματικά θέλω να μπώ στο μυαλό αυτών που το σχεδίασαν, αναφερόμενος στο σκεπτικό της λειτουργικότητας.

Μπορεί να φαίνεται σε μένα βέβαια περίεργο, αλλά είμαι νέος στο IOS, προέρχομαι από BB10 και ANDROID.

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.

Το "βλέπω" λιγάκι δύσχρηστο και πραγματικά θέλω να μπώ στο μυαλό αυτών που το σχεδίασαν, αναφερόμενος στο σκεπτικό της λειτουργικότητας.

Μπορεί να φαίνεται σε μένα βέβαια περίεργο, αλλά είμαι νέος στο IOS, προέρχομαι από BB10 και ANDROID.

Και πάλι ευχαριστώ

 

Μια που είσαι νέος χρήστης μπορώ να συμπληρώσω μερικές ακόμη ενέργειες απόρριψης σε κλειδωμένη συσκευή.

 

1. Διπλό πάτημα στο power button (αναφέρθηκε).

2. Μόνο πάτημα power button για σίγαση της συσκευής.

3. Πάτημα ενός εκ των πλήκτρων έντασης για σίγαση της συσκευής.

4. Κάνοντας χρήση του mute button (μπαίνει σε δόνηση).

5. Απόρριψη κλήσης με άγγιγμα της υπενθύμισης.

6. Απόρριψη κλήσης με χρήση αποστολή μηνύματος.

7. Εάν κάποιος επιμένει σε λάθος ώρα, με προσωρινό αποκλεισμό του χρήστη.

8. Με προώθηση κλήσης, εάν θέλεις να λάβεις την κλήση από αλλού.

9. Ενεργοποιώντας τη λειτουργία "Μην ενοχλείτε".

10. Και σε λίγο καιρό με το Apple Watch περνώντας το χέρι σου από πάνω.

 

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή βοήθεια, είμαστε στη διάθεσή σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια σας και την αμέριστη συμπαράσταση καθώς και την πρόθεσή σας για μελλοντική βοήθεια, ιδιαίτερα στους νέους χρήστες.

Προσπαθώ αρκετά μόνος μου για να βρω κάθε τι νέο, πριν υποβάλω το ερώτημα και κουράζω τα μέλη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια σας και την αμέριστη συμπαράσταση καθώς και την πρόθεσή σας για μελλοντική βοήθεια, ιδιαίτερα στους νέους χρήστες.

Προσπαθώ αρκετά μόνος μου για να βρω κάθε τι νέο, πριν υποβάλω το ερώτημα και κουράζω τα μέλη.

Ευχαριστώ

 

Αυτή είναι και η έννοια μιας κοινότητας, οι εμπειρότεροι να βοηθούν τους νέους χρήστες :)

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ηταν παρατημενη για μηνες και δεν εχει καθολου μπαταρια κ τωρα δεν φορτιζει τι μπορει να φταιει ??? Ο φορτιστης και το καλωδιο ειναι σιγουρα οκ τα δοκιμασα σε αλλο iphone...

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ηταν παρατημενη για μηνες και δεν εχει καθολου μπαταρια κ τωρα δεν φορτιζει τι μπορει να φταιει ??? Ο φορτιστης και το καλωδιο ειναι σιγουρα οκ τα δοκιμασα σε αλλο iphone...

 

Πιθανόν να έχει χάσει τη μνήμη της η μπαταρία. Άλλαξε τη και θα συνέλθει. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα!! Έχω μια ερώτηση ... Μπορώ απο τον υπολογιστή, αν μπω στο site της apple και κάνω log in να δω μηνύματα και να τα διαγράψω αλλα και γενικότερα να διαχειριστώ εφαρμογές;;

Επίσης, διέγραψα κατα λάθος μια εφαρμογή και είχε μεσα διαφορά αρχεία που με ενδιέφεραν ... Μπορώ να τα επαναφέρω αποφεύγοντας να κάνω ολόκληρη επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχόμενου και στη συνέχεια επαναφορά αρχείων του κινητού απο το iCloud?

Ευχαριστώ! :)

Edited by Nick_97
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλό μήνα!! Έχω μια ερώτηση ... Μπορώ απο τον υπολογιστή, αν μπω στο site της apple και κάνω log in να δω μηνύματα και να τα διαγράψω αλλα και γενικότερα να διαχειριστώ εφαρμογές;;

Επίσης, διέγραψα κατα λάθος μια εφαρμογή και είχε μεσα διαφορά αρχεία που με ενδιέφεραν ... Μπορώ να τα επαναφέρω αποφεύγοντας να κάνω ολόκληρη επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχόμενου και στη συνέχεια επαναφορά αρχείων του κινητού απο το iCloud?

Ευχαριστώ! :)

 

Κάπως δύσκολο το βλέπω αυτό όπως το λες. Αφού το διεγραψες πως να τα βρεις; Ειδικά χωρίς επαναφορά κιόλας ακόμα πιο δύσκολο όχι ότι με επαναφορά θα σωθείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!! Αλλα γιατί να μην σωθώ αν το κινητό εχει κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας;;
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!! Αλλα γιατί να μην σωθώ αν το κινητό εχει κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας;;

 

Κατέβασε πάλι την εφαρμογή και τα δεδομένα σου θα εμφανιστούν ξανά. Δεν διαγράφονται :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!! Αλλα γιατί να μην σωθώ αν το κινητό εχει κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας;;

 

Κατέβασε πάλι την εφαρμογή και τα δεδομένα σου θα εμφανιστούν ξανά. Δεν διαγράφονται :)

 

Κ αν εχουν σβηστει, με την επαναφορα απο το αντιγραφο θα επανελθουν σιγουρα (την ωρα που πηρες το αντιγραφο ασφαλειας)!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να έχει χάσει τη μνήμη της η μπαταρία. Άλλαξε τη και θα συνέλθει. :)

 

δηλ την αλλαγη μπαταριας δεν την γλυτωνω?:(

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

δηλ την αλλαγη μπαταριας δεν την γλυτωνω?:(

 

Πιθανόν όχι, είναι η οικονομικότερη λύση, καθώς εάν το πρόβλημα δεν είναι η μπαταρία, τότε θα προχωρήσεις σε πλακέτα :(

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη ηταν παρατημενη για μηνες και δεν εχει καθολου μπαταρια κ τωρα δεν φορτιζει τι μπορει να φταιει ??? Ο φορτιστης και το καλωδιο ειναι σιγουρα οκ τα δοκιμασα σε αλλο iphone...

 

Συνηθως οταν οι μπαταριες λιθιου αποφορτιζονται πληρως (και εννοω πληρως-πληρως, 0 ταση) δεν ειναι δυνατο να φορτιστουν ξανα (κατι με αντισταση που τεινει στο απειρο αν θυμαμαι καλα).

 

Αφου λες οτι η συσκευη ηταν παρατημενη για μηνες, το πιο πιθανο ειναι να ανηκεις σε αυτη την κατηγορια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε 4s φίλου παρατηρώ ότι το home button ενώ ανάβει την οθόνη στο κλείδωμα όπου και να το πατήσω, στην ελαχιστοποίηση και στο multitasking θέλει πίεση στο κάτω μέρος του ενώ αν πατήσω οπουδήποτε αλλού δεν αντιδρά η συσκευή. λέτε να είναι θέμα βρωμιάς? το χρησιμοποιεί πολύ κάθε μέρα και θα θέλαμε να ξέρουμε τι μπορεί να γίνει και με ποιο κόστος να επανέλθει σε επίπεδα day 1.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε 4s φίλου παρατηρώ ότι το home button ενώ ανάβει την οθόνη στο κλείδωμα όπου και να το πατήσω, στην ελαχιστοποίηση και στο multitasking θέλει πίεση στο κάτω μέρος του ενώ αν πατήσω οπουδήποτε αλλού δεν αντιδρά η συσκευή. λέτε να είναι θέμα βρωμιάς? το χρησιμοποιεί πολύ κάθε μέρα και θα θέλαμε να ξέρουμε τι μπορεί να γίνει και με ποιο κόστος να επανέλθει σε επίπεδα day 1.

Να καθαρισει το home button προσεκτικα ή αμα κανει το ιδιο αλλαγη home button.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν ένα χαλασμένο 4s για παιχνίδι και το έχω για δοκιμή εφαρμογών. Βρήκα στους "γνωστούς - αγνώστους" την 9 beta 2. Διάβασα πως θέλει ένα UDID Registration το οποίο είναι επί πληρωμή. Τι στο καλό κάνει αυτό; Αν την περάσω έτσι θα δουλεύει ή θα έχω ένα πολυτελές τούβλο;

 

Το ξαναλέω πως είναι χαλασμένο και δεν βγαίνει ποτέ εκτός ρεύματος. Μόνο για δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν ένα χαλασμένο 4s για παιχνίδι και το έχω για δοκιμή εφαρμογών. Βρήκα στους "γνωστούς - αγνώστους" την 9 beta 2. Διάβασα πως θέλει ένα UDID Registration το οποίο είναι επί πληρωμή. Τι στο καλό κάνει αυτό; Αν την περάσω έτσι θα δουλεύει ή θα έχω ένα πολυτελές τούβλο;

 

Το ξαναλέω πως είναι χαλασμένο και δεν βγαίνει ποτέ εκτός ρεύματος. Μόνο για δοκιμές.

Η μπαταρια χαλασε...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Δεν με νοιάζει αυτό. Ρώτησα αν για το αν μπορώ να πάω στην 9 beta χωρίς πρόβλημα.

 

Σίγουρα μπορείς αλλά τι να την κανείς; Αν βάλεις κανένα βίντεο θα δεις ότι με iOS 9 το τηλέφωνο γίνεται 2-3 φορές χειρότερο ενώ ήδη είναι επιβαρυμένο με το iOS 8

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς αλλά τι να την κανείς; Αν βάλεις κανένα βίντεο θα δεις ότι με iOS 9 το τηλέφωνο γίνεται 2-3 φορές χειρότερο ενώ ήδη είναι επιβαρυμένο με το iOS 8

Καθαρή δοκιμή. Έτσι για να έχουμε να λέμε ότι κάτι κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...