Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ, κατι τετοιο υποψιαζομουν.

Ξερουμε ποσο παει η επισκευη?

 

H επισκευή του Wi-Fi module, σε iPhone 4s θεωρείται πλέον ασύμφορη με κόστος στα 100+ € :X

Link to comment
Share on other sites

Απαντήστε μου παρακαλώ όσο το δυνατόν συντομώτερα: Ένα ολοκαίνουργιο 4S, αν αναβαθμιστεί στην 8.4 την στιγμή που βγεί από το κουτί, μετά γίνει φορμάτ και μετά να στηθεί από την αρχή χωρίς επαναφορά από κανένα backup, θα λειτουργεί ικανοποιητικά ή τα έφαγε οριστικά τα ψωμιά του; Ρωτάω γιατί θέλει να πρωτομπεί στο κόσμο των iPhones ένας γνωστός με χαμηλό μπάτζετ και λιγουρεύεται ένα από τα σφραγισμένα refurbished του Πλαισίου στα 229 με τιμολόγιο (ήτοι εκπίπτει ο ΦΠΑ). Και όχι, δεν θέλει πιό καινούργιο αλλά μεταχειρισμένο μοντέλο στα ίδια χρήματα. Δεν τον αποθαρρύνω εκ πρώτης όψεως, γιατί δε θα ασχοληθεί με κανένα modding, του αρέσουν oι μικρές συσκευές και δεν καίγεται για 4G αλλά με τα iPhone δε έχω και πολλές σχέσεις.

 

Οσο παλαιοτερη εκδοση εχει μεσα τοσο καλυτερα. Ας δει μηπως εχει κανα ios 7 και ας μην το πειραξει. Οτι και να κανει με το ios 8 που ειναι βαρυ και επιτηδες ετσι γραμμενο δεν θα του αρεσει η εμπειρια του iphone.

Αν και οπως λες δεν θελει μεταχειρισμενο παρ ολ αυτα το καλυτερο με αυτα τα λεφτα θα ηταν iphone 5 μεταχειρισμενο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει ελαφριά χρήση τύπου Facebook, Messenger, Viber, Safari κτλ μια χαρά θα τα πάει. Ίσως χάνει λίγο στο browsing και δει αρκετά "συνδέεται" στο WhatsApp λόγω της μνήμης, αλλά δεν ξέρω αν θα τον καλύψει σε βάθος χρόνους. Τώρα είναι καλή επιλογή ενώ αν είναι δυνατό το downgrade σε iOS 6 θα είναι ακόμα καλύτερα (αλλά χάνεις features εφαρμογών πχ στο WhatsApp, μετά την τελευταία ενημέρωση, δεν έχει Web υποστήριξη ενώ τα γραφικά είναι σα να πηγαίνεις από Windows 10 σε XP) γιατί είναι ταχύτατο OS στη συγκεκριμένη συσκευή!

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μία βοήθεια.

Πάω να κάνω έναν λογαριασμό στο app store και μου ζητάει κάρτα.σε iphone 4s,ωστόσο το τηλέφωνο είναι ανθρώπου πού δεν εχει κάρτα.

Τι κόλπα είναι αυτά και σώνει και καλά πρέπει να βάλουμε κάρτα.υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μία βοήθεια.

Πάω να κάνω έναν λογαριασμό στο app store και μου ζητάει κάρτα.σε iphone 4s,ωστόσο το τηλέφωνο είναι ανθρώπου πού δεν εχει κάρτα.

Τι κόλπα είναι αυτά και σώνει και καλά πρέπει να βάλουμε κάρτα.υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

 

Υπάρχει, προσπάθησε να κατεβάσεις μία δωρεάν εφαρμογή, και στη συνέχεια δημιούργησε λογαριασμό. Στα βήματα που θα ακολουθήσουν θα βρεις την επιλογή none, στον τρόπο πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,μία βοήθεια.

Πάω να κάνω έναν λογαριασμό στο app store και μου ζητάει κάρτα.σε iphone 4s,ωστόσο το τηλέφωνο είναι ανθρώπου πού δεν εχει κάρτα.

Τι κόλπα είναι αυτά και σώνει και καλά πρέπει να βάλουμε κάρτα.υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος?

 

Για κάποιον λόγο όταν πας να δημιουργήσεις λογαριασμό όπως έκανες δεν βγάζει επιλογή χωρίς κάρτα.

Πήγαινε στο app store πάτησε να κατεβάσεις μια οποιαδήποτε εφαρμογή μετά πάτησε δημιουργία λογαριασμού στην συνέχεια ακολούθησε θα βήματα και θα σου εμφανιστεί επιλογή να προχωρήσεις χωρίς κάρτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ok σάς ευχαριστώ παιδιά,αύριο θα κάνω την προσπάθειά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eχει περασει κανεις την τελευταια beta του iOS 9 να μου πει εντυπωσεις; Περασα το iOS 6, αλλα οσο γρηγορο και αν ειναι, μετα απο λιγο καιρο το παλιο UI μου καθεται καπως.. :lol:

 

Υποθετω δεν μπορω να αποφυγω το 8 και να παω στο 7 ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Eχει περασει κανεις την τελευταια beta του iOS 9 να μου πει εντυπωσεις; Περασα το iOS 6, αλλα οσο γρηγορο και αν ειναι, μετα απο λιγο καιρο το παλιο UI μου καθεται καπως.. :lol:

 

Υποθετω δεν μπορω να αποφυγω το 8 και να παω στο 7 ετσι;

 

noop δεν υπάρχει τρόπος για να κάνεις κάτι τέτοιο, πέρασε την ios9, είναι πιο σταθερή, με όλες τις καθυστερήσεις και τα lag φυσικά :)

Link to comment
Share on other sites

noop δεν υπάρχει τρόπος για να κάνεις κάτι τέτοιο, πέρασε την ios9, είναι πιο σταθερή, με όλες τις καθυστερήσεις και τα lag φυσικά :)

 

Θα περιμενω να κυκλοφορησει η επισημη τοτε! Ειδα ενα βιντεακι, και μου φανηκε οτι πηγαινε αρκετα καλα. Ουτως η αλλως δευτερη συσκευη μου ειναι. Για κανα messenger, viber whatsapp, και λιγο ιντερνετ το θελω το τηλεφωνο. Δεν νομιζω να εχει και τοσο lag.

 

Mε τρωει να παω να του αλλαξω χρωμα. Το ασπρο 4s ειναι ερωτας. Οπως ολες οι συσκευες της Apple σε ασπρο βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

Eχει περασει κανεις την τελευταια beta του iOS 9 να μου πει εντυπωσεις; Περασα το iOS 6, αλλα οσο γρηγορο και αν ειναι, μετα απο λιγο καιρο το παλιο UI μου καθεται καπως.. :lol:

 

Υποθετω δεν μπορω να αποφυγω το 8 και να παω στο 7 ετσι;

 

Να βάλεις ios 6 και με jailbreak μπορείς να βάλεις κάποια πράγματα από ios 7 ή 8

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να κυκλοφορησει η επισημη τοτε! Ειδα ενα βιντεακι, και μου φανηκε οτι πηγαινε αρκετα καλα. Ουτως η αλλως δευτερη συσκευη μου ειναι. Για κανα messenger, viber whatsapp, και λιγο ιντερνετ το θελω το τηλεφωνο. Δεν νομιζω να εχει και τοσο lag.

 

Mε τρωει να παω να του αλλαξω χρωμα. Το ασπρο 4s ειναι ερωτας. Οπως ολες οι συσκευες της Apple σε ασπρο βεβαια..

 

Έχε υπόψιν σου πως πρέπει να αλλάξεις το digitizer, backcover και home button, προκειμένου να γίνει άσπρη η συσκευή σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω να κυκλοφορησει η επισημη τοτε! Ειδα ενα βιντεακι, και μου φανηκε οτι πηγαινε αρκετα καλα. Ουτως η αλλως δευτερη συσκευη μου ειναι. Για κανα messenger, viber whatsapp, και λιγο ιντερνετ το θελω το τηλεφωνο. Δεν νομιζω να εχει και τοσο lag.

 

Mε τρωει να παω να του αλλαξω χρωμα. Το ασπρο 4s ειναι ερωτας. Οπως ολες οι συσκευες της Apple σε ασπρο βεβαια..

 

Πρέπει να αλλάξεις home button back cover lcd & digitizer και κανονικά θέλει και charge connection & jack connection

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

είχα δοκιμάσει την iOS 9 public beta 3 (ή 2) και είχα μείνει ικανοποιημένος σχετικά απο την έκδοση.

Απλά έστω και αυτο το "μικρό" lag όπως και το γεγονός ότι η μπαταρία δεν μου έβγαζε 1 1/2 μέρα, με έκανε να πάω πάλι 8.4 και με jailbreak 6.1.3 όπου το κινητό απλά "πετάει" και "κρατάει" πιο πολύ η μπαταρία.

Πλέον μου βγάζει άνετα 2 ημέρες και το maximum είναι 3 ημέρες.

Βέβαια το χρησιμοποιώ για τηλέφωνα/sms και μόνο λίγο για wi-fi/3g χωρίς να παίζω παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

είχα δοκιμάσει την iOS 9 public beta 3 (ή 2) και είχα μείνει ικανοποιημένος σχετικά απο την έκδοση.

Απλά έστω και αυτο το "μικρό" lag όπως και το γεγονός ότι η μπαταρία δεν μου έβγαζε 1 1/2 μέρα, με έκανε να πάω πάλι 8.4 και με jailbreak 6.1.3 όπου το κινητό απλά "πετάει" και "κρατάει" πιο πολύ η μπαταρία.

Πλέον μου βγάζει άνετα 2 ημέρες και το maximum είναι 3 ημέρες.

Βέβαια το χρησιμοποιώ για τηλέφωνα/sms και μόνο λίγο για wi-fi/3g χωρίς να παίζω παιχνίδια.

 

To ios 9 θα ειναι χειροτερο απο οτιδηποτε αλλο στην συσκευη. Θα ειναι η ταφοπλακα της συγκεκριμενης συσκευεης ειμαι σιγουρος συμγωνα με την πολιτικη που ακολουθει η εταιρεια για τις αναβαθμισεις-υποβαθμισεις.

Μεινε σε 6.1.3.

Να ρωτησω ειναι ευκολο να παει κανεις σε 6.1.3 στο 4ς? Θελει πολυ παιδεμα θελω να παρω ενα 4ς και να το κανω μου εχει λειψει ειχα περασει 2 χρονια με την συγκεκριμενη συσκευη. Απο οταν εβαλα ios 7 αρχισε να με απογοητευει σιγα σιγα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

To ios 9 θα ειναι χειροτερο απο οτιδηποτε αλλο στην συσκευη. Θα ειναι η ταφοπλακα της συγκεκριμενης συσκευεης ειμαι σιγουρος συμγωνα με την πολιτικη που ακολουθει η εταιρεια για τις αναβαθμισεις-υποβαθμισεις.

Μεινε σε 6.1.3.

Να ρωτησω ειναι ευκολο να παει κανεις σε 6.1.3 στο 4ς? Θελει πολυ παιδεμα θελω να παρω ενα 4ς και να το κανω μου εχει λειψει ειχα περασει 2 χρονια με την συγκεκριμενη συσκευη. Απο οταν εβαλα ios 7 αρχισε να με απογοητευει σιγα σιγα

 

Φίλε μου είναι 99.9% σίγουρο οτι θα μείνω με την 6.1.3 και μόνο το icloud drive app ίσως μου λείψει απο την 9. Αλλά και το dropbox, μια χαρά είναι!

Όσο για να πας 6.1.3 είναι πανέυκολο!! Φαντάσου εγώ πρώτη φορά ήτανε που έκανα κάτι τέτοιο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με την διαδικασία.

Ψάξε λίγο στο google για το "BEEHIND". εγώ έτσι το έκανα.

Θα ψάξω πιο μετά να βρώ Links κτλ να σου στείλω εφόσον δεν απαγορέυεται απο πολιτική του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι 99.9% σίγουρο οτι θα μείνω με την 6.1.3 και μόνο το icloud drive app ίσως μου λείψει απο την 9. Αλλά και το dropbox, μια χαρά είναι!

Όσο για να πας 6.1.3 είναι πανέυκολο!! Φαντάσου εγώ πρώτη φορά ήτανε που έκανα κάτι τέτοιο και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με την διαδικασία.

Ψάξε λίγο στο google για το "BEEHIND". εγώ έτσι το έκανα.

Θα ψάξω πιο μετά να βρώ Links κτλ να σου στείλω εφόσον δεν απαγορέυεται απο πολιτική του φορουμ.

Συγχωρέστε με για το offtopic αλλα ήθελα να ρωτήσω εάν το γύρισμα σε 6.1.3 που λες μπορεί να γίνει και σε ipad2; ειμαι με 7.1.2 αλλα και πάλι δεν την πολυπαλεύει το μηχάνημα.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με για το offtopic αλλα ήθελα να ρωτήσω εάν το γύρισμα σε 6.1.3 που λες μπορεί να γίνει και σε ipad2; ειμαι με 7.1.2 αλλα και πάλι δεν την πολυπαλεύει το μηχάνημα.

 

Καλημέρα,

απο όσο γνωρίζω γίνεται και σε ipad 2.

Ορίστε και το λινκ: http://itoolsen.blogspot.gr/2015/07/beehind-new-downgrade-tool-for-ios.html

Η διαδικασία είναι απλή, ακολουθόντας πιστά τα βήματα.

Ζητάω συγνώμη εαν απαγορέυεται που το λινκαρα, σε τέτοια περίπτωση διαγράψτε το παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

απο όσο γνωρίζω γίνεται και σε ipad 2.

Ορίστε και το λινκ: http://itoolsen.blogspot.gr/2015/07/beehind-new-downgrade-tool-for-ios.html

Η διαδικασία είναι απλή, ακολουθόντας πιστά τα βήματα.

Ζητάω συγνώμη εαν απαγορέυεται που το λινκαρα, σε τέτοια περίπτωση διαγράψτε το παρακαλώ.

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει πρώτα να είναι jailbreaked η συσκευή;

Τώρα είμαι με 7.1.2 στοκ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι πρέπει πρώτα να είναι jailbreaked η συσκευή;

Τώρα είμαι με 7.1.2 στοκ.

 

Παρακαλώ συνεχίστε με pm, ή στο ανάλογο για τη συσκευή topic, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ εντυπωσιακό το ότι παρόλο η συσκευή είναι 4 χρόνων, και παρόλο που έχω στη κατοχή μου καλύτερο τηλέφωνο σαν πρώτο, γυρναω στο 4s αρκετά συχνά. Το design του κατά την γνώμη μου είναι το πιο ωραίο σε smartphone. Απίστευτα στιβαρή και ποιοτική συσκευή. Το ίδιο ισχύει και για το λογισμικό, το οποίο με ios 6 και jailbreak ώστε να έχεις κάποια tweaks που λείπουν, πετάει. Μόνο το ui κουράζει μερικές φορές, αλλά κατεβάζεις ένα theme και είσαι οκ.

 

 

Μακάρι το iPhone 7, να μοιάζει με το 4-4s. Σαν πρώην χρήστης iPhone 6, ενώ δεν είχα κανένα θέμα από το λογισμικό, το design της συσκευής με απογοήτευσε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θεωρώ εντυπωσιακό το ότι παρόλο η συσκευή είναι 4 χρόνων, και παρόλο που έχω στη κατοχή μου καλύτερο τηλέφωνο σαν πρώτο, γυρναω στο 4s αρκετά συχνά.

 

Θα δηλώσω (και, πραγματικά, είναι αλήθεια) ότι από το 6 κατέληξα στο τέλος πάλι στο 4S. Δε ξέρω αν είναι είναι δείγμα τρέλας :) αλλά πραγματικά η συσκευή αυτή είναι η αγαπημένη μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα δηλώσω (και, πραγματικά, είναι αλήθεια) ότι από το 6 κατέληξα στο τέλος πάλι στο 4S. Δε ξέρω αν είναι είναι δείγμα τρέλας :) αλλά πραγματικά η συσκευή αυτή είναι η αγαπημένη μου.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

Το 4s είναι για εμένα η καλύτερη συσκευή.Στιβαρή, όμορφη, κάνει αυτά που θέλω, καλή μπαταρία, δεν έχει lag, ένα πραγματικό διαμάντι. Ούτε το 5,5s,6,6s μου αρέσουν. Ίσως λόγω μεγέθους.

Δοκίμασε κανείς την GM 9 να μας πεί εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

Το 4s είναι για εμένα η καλύτερη συσκευή.Στιβαρή, όμορφη, κάνει αυτά που θέλω, καλή μπαταρία, δεν έχει lag, ένα πραγματικό διαμάντι. Ούτε το 5,5s,6,6s μου αρέσουν. Ίσως λόγω μεγέθους.

Δοκίμασε κανείς την GM 9 να μας πεί εντυπώσεις?

 

Τη δοκίμασα εγώ, μαζί και την 9.1b1, με restore και set up as new. Τα πρώτα δείγματα είναι κάτω του μετρίου, η συσκευή πάει πολύ καλύτερα με την 8.4.1 κι ελπίζω η 9.1 να είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...