Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δηλώσω (και, πραγματικά, είναι αλήθεια) ότι από το 6 κατέληξα στο τέλος πάλι στο 4S. Δε ξέρω αν είναι είναι δείγμα τρέλας :) αλλά πραγματικά η συσκευή αυτή είναι η αγαπημένη μου.

 

Αν και εχουν καποια διαφορα μεταξυ τους, θα προτιμουσα να γυρναγα σε 5s-5, κυριως λογω μεγεθους. Το ονειρικο μου iphone ειναι 4,9" με design 4-4s. Ελπιζω στο 7 να δουμε κατι τετοιο. Απογοητευση το design του 6 κατ'εμε.

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχουν καποια διαφορα μεταξυ τους, θα προτιμουσα να γυρναγα σε 5s-5, κυριως λογω μεγεθους. Το ονειρικο μου iphone ειναι 4,9" με design 4-4s. Ελπιζω στο 7 να δουμε κατι τετοιο. Απογοητευση το design του 6 κατ'εμε.

 

Ναι αλλά 4ς με 6.1.3 είναι ο συνδυασμός που σκοτώνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά 4ς με 6.1.3 είναι ο συνδυασμός που σκοτώνει

 

App compatibility και το γερασμενο πλεον ui, με εκανε να δοκιμασω την τυχη μου και να περασω την 9.1 gm. Προφανως καμια σχεση στην ταχυτητα, και γιαυτο ελπιζω η official 9 που θα βγει να ειναι εστω και λιγο παρομοια στην 7, αλλιως θα περιμενω παλι jailbreak tool για να κανω downgrade. Παλι καλα που μας δινεται και αυτη η δυνατοτητα. Glass back ζηταω για το 7. Δεν ειναι πολλα αυτα που θελω! :lol:

Link to comment
Share on other sites

App compatibility και το γερασμενο πλεον ui, με εκανε να δοκιμασω την τυχη μου και να περασω την 9.1 gm. Προφανως καμια σχεση στην ταχυτητα, και γιαυτο ελπιζω η official 9 που θα βγει να ειναι εστω και λιγο παρομοια στην 7, αλλιως θα περιμενω παλι jailbreak tool για να κανω downgrade. Παλι καλα που μας δινεται και αυτη η δυνατοτητα. Glass back ζηταω για το 7. Δεν ειναι πολλα αυτα που θελω! :lol:

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά το παλιό UI μ αρέσει περισσότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά το παλιό UI μ αρέσει περισσότερο

 

Σε καποιες περιπτωσεις, ειναι πανεμορφο. Σε καποιες αλλες, ειναι απλα τραγικο, πχ καιρος, calendar, ρυθμισεις.

 

Ενα iOS 9 με ταχυτητα 6 δεν γινεται; :(

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες περιπτωσεις, ειναι πανεμορφο. Σε καποιες αλλες, ειναι απλα τραγικο, πχ καιρος, calendar, ρυθμισεις.

 

Ενα iOS 9 με ταχυτητα 6 δεν γινεται; :(

 

Άμα γινόταν ποιος θα αγόραζε το 6ς?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα γινόταν ποιος θα αγόραζε το 6ς?

 

Αυτός που θέλει μεγαλύτερη οθόνη... Και Touch ID... Και καλύτερη κάμερα... κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που θέλει μεγαλύτερη οθόνη... Και Touch ID... Και καλύτερη κάμερα... κλπ

 

Ναι αλλά αν κολλάει και σε σπάει τα νεύρα ακόμα καλύτερα να βάλεις το χέρι στην τσέπη πιο γρήγορα.

Δες ένα βίντεο με αποδείξεις για την ταχύτητα των δύο εκδόσεων

https://youtu.be/gbon1ulQCSM

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν κολλάει και σε σπάει τα νεύρα ακόμα καλύτερα να βάλεις το χέρι στην τσέπη πιο γρήγορα.

Δες ένα βίντεο με αποδείξεις για την ταχύτητα των δύο εκδόσεων

https://youtu.be/gbon1ulQCSM

 

Σε ευχαριστώ για το video, αν και το έχω δει

 

Δεν τάχθηκα κατά του iOS 6 πουθενά. Όλο το καλοκαίρι έτρεχα την 6.1.3 στο 4S μου, αλλά στο τέλος αναβάθμισα πάλι. Το iOS 6 είναι απλά υπερβολικά παλιό. Προβλήματα με την ανεπάρκεια RAM υπήρχαν από τότε, απλά με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών μεγάλωσαν.

 

iOS 9 interface + ταχύτητα 6.1.3 υπήρξε... κι ονομαζόταν 7.1.2 :rolleyes: Κρίμα που ποτέ ξανά το 4S δε θα λάμψει έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Παντως, εκατσα λιγο και δοκιμασα την 9.1 στο 4s, με το reduce motion στο on ( κατι που ειχα και στο 6ρι ), και μπορω να πω πως παει αρκετα καλα, ειδικα για beta σε συσκευη 4 (; ) χρονων. Το multitasking σκρολλαρει αρκετα γρηγορα, το scrolling σε αρκετες εφαρμογες, ειναι επισης γρηγορο. Η μονη μεγαλη καθυστερηση που παρατηρω, ειναι στην αλλαγη wallpaper. Και στις ρυθμισεις και στο gallery, κολλαει πολυ. Ειμαι αρκετα αισιοδοξος για τη συνεχεια! Αν και δεν ξερω αν αξιζει να παω στην official 9 μολις βγει, που σιγουρα θα ειναι καλυτερα απο την gm, η να παραμεινω στην 9.1 Edited by lifeowner771
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το video, αν και το έχω δει

 

Δεν τάχθηκα κατά του iOS 6 πουθενά. Όλο το καλοκαίρι έτρεχα την 6.1.3 στο 4S μου, αλλά στο τέλος αναβάθμισα πάλι. Το iOS 6 είναι απλά υπερβολικά παλιό. Προβλήματα με την ανεπάρκεια RAM υπήρχαν από τότε, απλά με τις αναβαθμίσεις εφαρμογών μεγάλωσαν.

 

iOS 9 interface + ταχύτητα 6.1.3 υπήρξε... κι ονομαζόταν 7.1.2 :rolleyes: Κρίμα που ποτέ ξανά το 4S δε θα λάμψει έτσι!

 

Μην το λες. Και η 7.1.2 δεν είναι τόσο ελαφριά.

Εννοείται όσο περνάει ο καιρός η ραμ θα φαίνεται μικρή αφού μεγάλωσαν όλες οι εφαρμογές.

Είναι να το έχεις για απλή συσκευή να κάνεις την δουλειά σου γρήγορα χωρίς κολλήματα αλλά όχι να έχεις και φορτωμενες όλες τις εφαρμογές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Εγκατέστησα χθες την 9αρα, αλλα παρατήρησα, οτι πουθενά δεν υπάρχουν οι "πρόσφατες κλήσεις".

Το αφαίρεσαν τελείως αυτο; :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Εγκατέστησα χθες την 9αρα, αλλα παρατήρησα, οτι πουθενά δεν υπάρχουν οι "πρόσφατες κλήσεις".

Το αφαίρεσαν τελείως αυτο; :(

Τις αφαίρεσαν από το app switcher γιατί άλλαξε τελείως η εμφάνιση του app switcher. Βέβαια οι πρόσφατες επαφές που έχεις χρησιμοποιήσει φαίνονται όταν κάνεις swipe από αριστερά προς τα δεξιά όταν είσαι στην home screen.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τις αφαίρεσαν από το app switcher γιατί άλλαξε τελείως η εμφάνιση του app switcher. Βέβαια οι πρόσφατες επαφές που έχεις χρησιμοποιήσει φαίνονται όταν κάνεις swipe από αριστερά προς τα δεξιά όταν είσαι στην home screen.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κανω swipe...

 

Υπάρχει περίπτωση να το έκαναν διαθέσιμο μόνο στα καινούργια μοντέλα;

Edited by Nick_97
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κανω swipe...

 

Υπάρχει περίπτωση να το έκαναν διαθέσιμο μόνο στα καινούργια μοντέλα;

Ναι μπορεί να είναι διαθέσιμο από το iPhone 5 και μετά από την στιγμή που δεν στο εμφανίζει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να είναι διαθέσιμο από το iPhone 5 και μετά από την στιγμή που δεν στο εμφανίζει.

 

Downgrade μπορώ να κανω;

Αν ναι, υπάρχει κίνδυνος να "μπλοκάρει" το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Downgrade μπορώ να κανω;

Αν ναι, υπάρχει κίνδυνος να "μπλοκάρει" το κινητο;

 

Κανένας κίνδυνος. Κανε άφοβα. Και να σταματήσει το ξανά κάνεις από την αρχή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανένας κίνδυνος. Κανε άφοβα. Και να σταματήσει το ξανά κάνεις από την αρχή.

 

Πως ακριβώς μπορώ να κανω;

Σας Ευχαριστώ πολυ όλους για τις απαντήσεις και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς μπορώ να κανω;

Σας Ευχαριστώ πολυ όλους για τις απαντήσεις και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις ...

 

Ψάξε στο Google ios 8.4.1 4s download κατέβασε το λογισμικό και μετα αφου έχεις συνδέσει την συσκευή στο iTunes πατάς το shift στο πληκτρολόγιο και το πλήκτρο restore στο iTunes.

Θα σου εμφανιστεί ενα παράθυρο κι εκει επιλέξεις το αρχείο 8.4.1 που είχες κατεβάσει προηγούμενος.

Ξεκινάει η εγκατάσταση και θα έχεις 8.4.1 μετα.

Αυτο γινεται για οσο καιρό υπογράφεται η 8.4.1 ακόμα δηλαδή καμια εβδομάδα δέκα μέρες περίπου μετα δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google ios 8.4.1 4s download κατέβασε το λογισμικό και μετα αφου έχεις συνδέσει την συσκευή στο iTunes πατάς το shift στο πληκτρολόγιο και το πλήκτρο restore στο iTunes.

Θα σου εμφανιστεί ενα παράθυρο κι εκει επιλέξεις το αρχείο 8.4.1 που είχες κατεβάσει προηγούμενος.

Ξεκινάει η εγκατάσταση και θα έχεις 8.4.1 μετα.

Αυτο γινεται για οσο καιρό υπογράφεται η 8.4.1 ακόμα δηλαδή καμια εβδομάδα δέκα μέρες περίπου μετα δεν μπορείς να γυρίσεις πίσω

 

Ευχαριστώ πολυ και πάλι!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας είπες είναι εντάξει?

 

Δυστυχώς όχι. οταν πήρα το iPhone ο πρώτος υπολογιστής που το συνέδεσα χρησιμοποιούσε Windows xp, όποτε συνέχισα με αυτόν. Το θέμα όμως ειναι οτι κάθε φορά που πάω να κανω την επαναφορά, μου βγάζει σφάλμα και λεει οτι πρέπει να ενημερώσω το iTunes. Όμως η καινούργια έκδοση δεν μπορει να εγκατασταθεί ...

Όποτε φοβάμαι πως θα μείνω με την 9.

Ωστόσο θα προσπαθησω αύριο πάλι μήπως ειμαι πιο τυχερός αλλα δε νομιζω να αλλάξει κατι.

Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. οταν πήρα το iPhone ο πρώτος υπολογιστής που το συνέδεσα χρησιμοποιούσε Windows xp, όποτε συνέχισα με αυτόν. Το θέμα όμως ειναι οτι κάθε φορά που πάω να κανω την επαναφορά, μου βγάζει σφάλμα και λεει οτι πρέπει να ενημερώσω το iTunes. Όμως η καινούργια έκδοση δεν μπορει να εγκατασταθεί ...

Όποτε φοβάμαι πως θα μείνω με την 9.

Ωστόσο θα προσπαθησω αύριο πάλι μήπως ειμαι πιο τυχερός αλλα δε νομιζω να αλλάξει κατι.

Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! :)

 

Κανένας απεγκατασταση το iTunes επανεκκίνηση και εγκατάσταση.

Θα γίνει.

Και να το κάνεις επαναφορά το τηλέφωνο όσο πιο γρήγορα γιατί θα περνάνε οι μέρες και θα σταματήσει να υπογραφεται η έκδοση οπότε θα μείνεις έτσι μετά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λετε να παω στην official 9, η να παραμεινω στην 9.1 beta;

 

Καλύτερα στην Official όσο να ναι κάποιες μικρές διορθώσεις θα έχουν γίνει σε σχέση με αυτήν που είσαι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...