Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια

εχω παραγγειλει ενα iphone 4s 16αρι απο ε3ωτερικο και 8α μ ερθει αυριο....εχει κανενασ καμια ιδεα να μου πει τι εκδοση ιοσ να βαλω μεσα....δεν 3ερω τι θα εχει μεσα....θελω να κανει καλη διαχειρηση μπαταριας, να ειναι γρηγορο (χωρις κολληματα και τα σχετικα) και να μπορω να το κανω jailbreak, απο μεριας χρησης μονο facebook, messenger και για φωτογραφιες το θελω...οσο για το jailbreak το θελω γιατι θελω να βαλω μεσα το sygic (GPS) γιατι το χρησιμοποιω πολυ....περαν απο αυτα ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα δεν θα εχω μεσα....κατα τη γνωμη σας πια ειναι η καλυτερη εκδοση για αυτα τα πραγματακια?

εκτοσ απο ιοσ 6 που 3ερω οτι ειναι τουρμπο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια

εχω παραγγειλει ενα iphone 4s 16αρι απο ε3ωτερικο και 8α μ ερθει αυριο....εχει κανενασ καμια ιδεα να μου πει τι εκδοση ιοσ να βαλω μεσα....δεν 3ερω τι θα εχει μεσα....θελω να κανει καλη διαχειρηση μπαταριας, να ειναι γρηγορο (χωρις κολληματα και τα σχετικα) και να μπορω να το κανω jailbreak, απο μεριας χρησης μονο facebook, messenger και για φωτογραφιες το θελω...οσο για το jailbreak το θελω γιατι θελω να βαλω μεσα το sygic (GPS) γιατι το χρησιμοποιω πολυ....περαν απο αυτα ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα δεν θα εχω μεσα....κατα τη γνωμη σας πια ειναι η καλυτερη εκδοση για αυτα τα πραγματακια?

εκτοσ απο ιοσ 6 που 3ερω οτι ειναι τουρμπο

 

Μπορεί να έρθει και με iOS 9 δεν ξέρεις ποτέ.

Καινούργιο η μεταχειρισμενο?

Αν είναι με iOS 7 καλύτερα να το αφήσεις έτσι.

Αν έχει iOS 8 μπορείς να κάνεις jailbreak εκτός την 8.4.1 νομίζω που δεν γίνεται και ακούγεται όμως ότι ετοιμάζεται

iOS 9 δεν μπορείς να έχεις jailbreak.

Η τελευταία iOS 8 που υπογραφεται ακόμα για μερικές ώρες ή μέρες είναι η 8.4.1 οπότε διαλέγεις ανάλογα τι θα έχει η συσκευή σου μέσα.

Ας περιμένουμε να το παραλάβεις και βλέπουμε.

Αν χρησιμοποιείς τόσο κάποια εφαρμογή την αγοράζεις και έχεις και συνέχεια αναβαθμίσεις και δεν έχεις και ανάγκη το jailbreak όπως λες εγώ έτσι έκανα παλαιότερα με άλλη εφαρμογή το Don't Panic στα 15€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έρθει και με iOS 9 δεν ξέρεις ποτέ.

Καινούργιο η μεταχειρισμενο?

Αν είναι με iOS 7 καλύτερα να το αφήσεις έτσι.

Αν έχει iOS 8 μπορείς να κάνεις jailbreak εκτός την 8.4.1 νομίζω που δεν γίνεται και ακούγεται όμως ότι ετοιμάζεται

iOS 9 δεν μπορείς να έχεις jailbreak.

Η τελευταία iOS 8 που υπογραφεται ακόμα για μερικές ώρες ή μέρες είναι η 8.4.1 οπότε διαλέγεις ανάλογα τι θα έχει η συσκευή σου μέσα.

Ας περιμένουμε να το παραλάβεις και βλέπουμε.

Αν χρησιμοποιείς τόσο κάποια εφαρμογή την αγοράζεις και έχεις και συνέχεια αναβαθμίσεις και δεν έχεις και ανάγκη το jailbreak όπως λες εγώ έτσι έκανα παλαιότερα με άλλη εφαρμογή το Don't Panic στα 15€

 

ευχαριστω πολυ

καινουρια 8α ειναι η συσκευη

ιοσ 8.4 σε σχεση με ιοσ 9 ποιο ειναι πιο γρηγορο?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ

καινουρια 8α ειναι η συσκευη

ιοσ 8.4 σε σχεση με ιοσ 9 ποιο ειναι πιο γρηγορο?

 

Επειδή είχα την συσκευή μέχρι το iOS 8 θα σου απαντήσω ότι όσο πιο πίσω πας στους αριθμούς τόσο καλύτερα. IOS 9 δεν ξέρω αλλά από αυτά που διαβάζω αυτά που βλέπω σε συγκρίσεις και λοιπά νομίζω θα είναι εν μέρη χειρότερη από iOS 8.

Για μένα το καλύτερο είναι iOS 7 και με jailbreak αν χρειαστεί να βάλεις και κάτι παραπάνω.

Μην περιμένεις πάντως καμία συσκευή πολύ γρήγορη είναι παλιό τηλέφωνο με μικρή ram κιόλας. Για απλή καθημερινή χρήση είναι καλό αλλά το κάτι παραπάνω νομίζω δεν μπορεί να το δώσει και λογικό είναι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα την συσκευή μέχρι το iOS 8 θα σου απαντήσω ότι όσο πιο πίσω πας στους αριθμούς τόσο καλύτερα. IOS 9 δεν ξέρω αλλά από αυτά που διαβάζω αυτά που βλέπω σε συγκρίσεις και λοιπά νομίζω θα είναι εν μέρη χειρότερη από iOS 8.

Για μένα το καλύτερο είναι iOS 7 και με jailbreak αν χρειαστεί να βάλεις και κάτι παραπάνω.

Μην περιμένεις πάντως καμία συσκευή πολύ γρήγορη είναι παλιό τηλέφωνο με μικρή ram κιόλας. Για απλή καθημερινή χρήση είναι καλό αλλά το κάτι παραπάνω νομίζω δεν μπορεί να το δώσει και λογικό είναι.

 

μαλιστα...οκ, τοτε αλλα αν το κινητο εχει ιοσ 5 η 6 η 8....πως 8α περασω την 7?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα...οκ, τοτε αλλα αν το κινητο εχει ιοσ 5 η 6 η 8....πως 8α περασω την 7?

 

Μόνο την 8.4.1 μπορείς ακόμα για λίγες μέρες η ώρες όπως προείπα.

Για να μην κάνουμε θεωρίες αύριο θα ξέρουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόνο την 8.4.1 μπορείς ακόμα για λίγες μέρες η ώρες όπως προείπα.

Για να μην κάνουμε θεωρίες αύριο θα ξέρουμε

 

το κινητο μου ηρθε...εχει μεσα 8.4.1....τι προτηνεις, να την κρατησω η να κανω αναβαθμησει σε 9.0.1?

Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ηρθε...εχει μεσα 8.4.1....τι προτηνεις, να την κρατησω η να κανω αναβαθμησει σε 9.0.1?

 

Γνωμη μου να μεινεις εκει. Και το jailbreak δεν νομιζω να αργησει. Αν το χρειαστεις βεβαια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γεια σας πιρα απο καποιον iphone 4 και το κινητο δεν μπορο να το δουλεψω μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η ενεργοποιηση
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς πλέον.

Σταμάτησε η υπογραφή της εκδόσεως αυτής.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

γεια σας πιρα απο καποιον iphone 4 και το κινητο δεν μπορο να το δουλεψω μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η ενεργοποιηση

 

Ζήτησε του να σου δώσει τα στοιχεία του iCloud αν σου ζητάει αυτά.

Apple ID και password

Αν δεν στα δώσει δεν ανοίγει η συσκευή με τίποτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

γεια σας πιρα απο καποιον iphone 4 και το κινητο δεν μπορο να το δουλεψω μου βγαζει δεν ειναι δυνατη η ενεργοποιηση

 

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες, γιατί σου λέει δεν είναι δυνατή, σε ποιο βήμα σταματά η διαμόρφωση;

Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι δεν μπορει να κανει συχρονισμο για να ανιξη και το παιδι που το πιρα δεν εχει στοιχια
Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι δεν μπορει να κανει συχρονισμο για να ανιξη και το παιδι που το πιρα δεν εχει στοιχια

 

δε μας βαζεις μια φωτο καλυτερα ;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι δεν μπορει να κανει συχρονισμο για να ανιξη και το παιδι που το πιρα δεν εχει στοιχια

 

Μήπως η συσκευη ειναι κλειδωμένη στο iCloud και το παιδί που το πήρες σου το πάσαρε να το ξεφορτωθεί; Να απαιτήσεις απο τον ίδιο την ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το τηλ.δεν ειναι αγορασμενο.αποκτηθηκε με καποιο τροπο και ειναι κλειδωμενο.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τιποτα αυτος μεγια που τιν φαγαμε

 

Όταν το αγόρασες, δεν είδες το κινητό σε λειτουργία?? Κλειστό το πήρες ?? αν ήταν σε λειτουργία και είναι δικό του (του πωλητή) δεν είναι δυνατόν να μην θυμάται το ID και τον κωδικό. Πως έκανε ενημερώσεις ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ειμαι ο μόνος με iOS 9 που κολλάει το lock screen και δεν μπορώ να ξεκλειδώσω την οθόνη και πρεπει να το κανω επανεκκίνηση ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ειμαι ο μόνος με iOS 9 που κολλάει το lock screen και δεν μπορώ να ξεκλειδώσω την οθόνη και πρεπει να το κανω επανεκκίνηση ;

 

Καληςπέρα κάνε μια επαναφορά διαρρύθμισης οθόνης αφετηρίας

Link to comment
Share on other sites

Όταν το αγόρασες, δεν είδες το κινητό σε λειτουργία?? Κλειστό το πήρες ?? αν ήταν σε λειτουργία και είναι δικό του (του πωλητή) δεν είναι δυνατόν να μην θυμάται το ID και τον κωδικό. Πως έκανε ενημερώσεις ??

 

Ειναι δυνατό να μην θυμάται, καθώς προφανώς δεν ειναι ο κύριος κάτοχος της συσκευής :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ειμαι ο μόνος με iOS 9 που κολλάει το lock screen και δεν μπορώ να ξεκλειδώσω την οθόνη και πρεπει να το κανω επανεκκίνηση ;

 

Ενας φιλος με 5ρι εχει το ιδιο προβλημα. Εκανε set as new και δουλευε κανονικα, μολις επανεφερε backup αρχισε τα ιδια

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! :)

Θα δοκιμάσω μια επαναφορά της διαρρύθμισης της οθόνης αφετηρίας και ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...