Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους! Το Σάββατο έκανα restore και setup as new το iPhone γιατί κολλούσε και όταν πάτησα να μου στείλει τον κωδικό για το Keychain ερχόταν στο κινητό μου σε μήνυμα αλλά όταν τον έβαζα μου έλεγε ότι είναι λάθος! Έκανα επανεκκινήσεις και συνέχιζε να πατάω να μου στέλνει κωδικούς και να τους βάζω! Ώσπου μου έβγαλε μήνυμα ότι έβαλα πολλούς λάθος κωδικούς και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την Apple, σε ένα τηλέφωνο 0800.... Όπου το πήρα αλλά μου έλεγε δεν χρησιμοποιείται! Τώρα μου λέει πως για να χρησιμοποιώ το iCloud πρέπει να βάλω κωδικό! Βάζω και μου λέει πάλι να επικοινωνήσω με την Apple! Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;5738292c3321a6d91bafec33484f81be.jpg00130050e68cde0b1843af7ac7405dbf.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το κινητό να μην ολοκληρώνει backup στο icloud; Έχω δοκιμάσει διάφορα που βρήκα στο internet αλλά δεν έπαιξε τίποτα. Αν έχει κάποιος καμία ιδέα θα με βοηθούσε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το κινητό να μην ολοκληρώνει backup στο icloud; Έχω δοκιμάσει διάφορα που βρήκα στο internet αλλά δεν έπαιξε τίποτα. Αν έχει κάποιος καμία ιδέα θα με βοηθούσε.

 

Δεν έχεις τοσο πολυ χώρο μάλλον. Εγω επέλεγα να κανω backup στον υπολογιστή στο iTunes και ξεμπέρδεψα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους! Το Σάββατο έκανα restore και setup as new το iPhone γιατί κολλούσε και όταν πάτησα να μου στείλει τον κωδικό για το Keychain ερχόταν στο κινητό μου σε μήνυμα αλλά όταν τον έβαζα μου έλεγε ότι είναι λάθος! Έκανα επανεκκινήσεις και συνέχιζε να πατάω να μου στέλνει κωδικούς και να τους βάζω! Ώσπου μου έβγαλε μήνυμα ότι έβαλα πολλούς λάθος κωδικούς και ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την Apple, σε ένα τηλέφωνο 0800.... Όπου το πήρα αλλά μου έλεγε δεν χρησιμοποιείται! Τώρα μου λέει πως για να χρησιμοποιώ το iCloud πρέπει να βάλω κωδικό! Βάζω και μου λέει πάλι να επικοινωνήσω με την Apple! Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

 

Μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Apple από σταθερό τηλέφωνο στο 00800 4414 5417

Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση εικόνων από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σας,

 

Έχω ένα IPhone 4s σε άριστη κατασταση και έγινε πριν 1,5 μήνα αντικατάσταση μπαταρίας σε αλυσίδα καταστημάτων IPhone στα Νότια προάστια.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα ειναι οτι ξαφνικά απο 70% η μπαταρία πάει ξαφνικά στο 6% και κάποιες φορές κλείνει το κινητο τελείως. Μόλις το βάλω στην φόρτιση ανοίγει και γράφει οτι ποσοστό της μπαταρίας ειναι τουλάχιστον 72% και πάνω. Μου κανει εντύπωση με καινούργια μπαταρία να τα κανει αυτά τα θέματα.

Παρατήρησα οτι η πλάτη του δεν ζεσταίνεται όταν γίνεται χρήση στο internet κτλ.

Έχετε κάποια ιδέα τι ισως μπορει να φταίει πριν τους το πάω, γιατί ειναι πολυ παράξενο.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σας,

 

Έχω ένα IPhone 4s σε άριστη κατασταση και έγινε πριν 1,5 μήνα αντικατάσταση μπαταρίας σε αλυσίδα καταστημάτων IPhone στα Νότια προάστια.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα ειναι οτι ξαφνικά απο 70% η μπαταρία πάει ξαφνικά στο 6% και κάποιες φορές κλείνει το κινητο τελείως. Μόλις το βάλω στην φόρτιση ανοίγει και γράφει οτι ποσοστό της μπαταρίας ειναι τουλάχιστον 72% και πάνω. Μου κανει εντύπωση με καινούργια μπαταρία να τα κανει αυτά τα θέματα.

Παρατήρησα οτι η πλάτη του δεν ζεσταίνεται όταν γίνεται χρήση στο internet κτλ.

Έχετε κάποια ιδέα τι ισως μπορει να φταίει πριν τους το πάω, γιατί ειναι πολυ παράξενο.

Ευχαριστω.

 

Καλησπέρα φίλε μου έλεγξε την ηλικία της μπαταρίας σου με το ibackupbot, για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου έλεγξε την ηλικία της μπαταρίας σου με το ibackupbot, για αρχή.

Ευχαριστω πολυ, θα το προσπαθήσω συμφωνα με το πολυ χρήσιμο link σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Σας,

 

Έχω ένα IPhone 4s σε άριστη κατασταση και έγινε πριν 1,5 μήνα αντικατάσταση μπαταρίας σε αλυσίδα καταστημάτων IPhone στα Νότια προάστια.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα ειναι οτι ξαφνικά απο 70% η μπαταρία πάει ξαφνικά στο 6% και κάποιες φορές κλείνει το κινητο τελείως. Μόλις το βάλω στην φόρτιση ανοίγει και γράφει οτι ποσοστό της μπαταρίας ειναι τουλάχιστον 72% και πάνω. Μου κανει εντύπωση με καινούργια μπαταρία να τα κανει αυτά τα θέματα.

Παρατήρησα οτι η πλάτη του δεν ζεσταίνεται όταν γίνεται χρήση στο internet κτλ.

Έχετε κάποια ιδέα τι ισως μπορει να φταίει πριν τους το πάω, γιατί ειναι πολυ παράξενο.

Ευχαριστω.

 

Κυκλοφορούνε μπαταρίες ταχα για καινούργιες που μπορεί να έχουν μέχρι και χειρότερα αποτελέσματα από την ήδη χάλια που είχες πριν.

Μπορεί η διακεκριμένη να εχει και 300 φορτίσεις. Δες το με το ibackupbot όπως αναφέρθηκε. Πιστεύω κάτι τέτοιο παίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούνε μπαταρίες ταχα για καινούργιες που μπορεί να έχουν μέχρι και χειρότερα αποτελέσματα από την ήδη χάλια που είχες πριν.

Μπορεί η διακεκριμένη να εχει και 300 φορτίσεις. Δες το με το ibackupbot όπως αναφέρθηκε. Πιστεύω κάτι τέτοιο παίζει

Ευχαριστώ πολύ, λόγω έλλειψης χρόνου, ίσως τους το στείλω πίσω για έλεγχο, αφού μου είχαν αναφέρει ότι η εγγύηση του ανταλλακτικού είναι για 12 μήνες (ή 6 μήνες) εάν θυμάμαι καλά.

Θα βρω την απόδειξή και θα προχωρήσω....έλεος πάντως εάν ισχύει αυτό που αναφαίρετε...ότι ίσως μου έβαλαν μπαταρία π.χ με 300 φορτίσεις...δηλαδή εάν δεν γίνεται σωστή δουλειά από τέτοιο δίκτυο καταστημάτων...

Σας Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, λόγω έλλειψης χρόνου, ίσως τους το στείλω πίσω για έλεγχο, αφού μου είχαν αναφέρει ότι η εγγύηση του ανταλλακτικού είναι για 12 μήνες (ή 6 μήνες) εάν θυμάμαι καλά.

Θα βρω την απόδειξή και θα προχωρήσω....έλεος πάντως εάν ισχύει αυτό που αναφαίρετε...ότι ίσως μου έβαλαν μπαταρία π.χ με 300 φορτίσεις...δηλαδή εάν δεν γίνεται σωστή δουλειά από τέτοιο δίκτυο καταστημάτων...

Σας Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τις συμβουλές σας.

 

Δεν φταίνε αυτοί αν όντως ειναι αυτό.

Από τηλέφωνα refurbished τις βγάζουν και μετά τις πουλάνε μέσο εμπόρων σε καταστήματα για καινούργιες.

Κάτι τέτοιο εχω διαβάσει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίνε αυτοί αν όντως ειναι αυτό.

Από τηλέφωνα refurbished τις βγάζουν και μετά τις πουλάνε μέσο εμπόρων σε καταστήματα για καινούργιες.

Κάτι τέτοιο εχω διαβάσει.

 

'Exω αλλάξει την μπαταρία από τις 10 Οκτώβρη περίπου και την αγόρασα καινούρια από ένα κατάστημα στο σκρουτζ.Επείδη εγω γενικά για τα iphone παίρνω από το ifixit.com έχω αμφιβολίες για την μπαταρία που πέρασα διότι απο το 100% μέχρι το 85% πάει πολύ γρήγορα με μια κλήση ας πούμε των 20 λεπτών.Τα στατιστικά τις μπαταρίας μου εως σήμερα είναι τα εξής:

CycleCount: 144

DesignCapacity: 1420

FullChargeCapacity: 1400

Status: Success

νομίζεται οτι ειναι καλά,και ότι φυσιολογικό να κατεβαίνει τοσο γρήγορα το ποσοστό της με ενα τηλεφωνημα.

Φοράει την iOS 9.2

Link to comment
Share on other sites

'Exω αλλάξει την μπαταρία από τις 10 Οκτώβρη περίπου και την αγόρασα καινούρια από ένα κατάστημα στο σκρουτζ.Επείδη εγω γενικά για τα iphone παίρνω από το ifixit.com έχω αμφιβολίες για την μπαταρία που πέρασα διότι απο το 100% μέχρι το 85% πάει πολύ γρήγορα με μια κλήση ας πούμε των 20 λεπτών.Τα στατιστικά τις μπαταρίας μου εως σήμερα είναι τα εξής:

CycleCount: 144

DesignCapacity: 1420

FullChargeCapacity: 1400

Status: Success

νομίζεται οτι ειναι καλά,και ότι φυσιολογικό να κατεβαίνει τοσο γρήγορα το ποσοστό της με ενα τηλεφωνημα.

Φοράει την iOS 9.2

 

Μια χαρα φαινεται η μπαταρια σου. Καλυτερα κι απο καινουργια δηλαδη.

Κατι αλλο ειναι που σου τρωει την μπαταρια. Πρεπει να το ψαξεις.

Πηγαινε ρυθμισεις,μπαταρια και εκει να δουμε τα ποσοστα τι λενε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι θεμα εχω,στη μπαταρια στη χρηση μπαταριας δεν μου εμφανιζει τα στατιστικα χρησης π.χ. οθονη 6% κτλ,και δεν ξερω αν μπορω να το κανω να εμφανιστει η δεν γινεται σε αυτα τα μοντελα.
Link to comment
Share on other sites

Τι θεμα εχω,στη μπαταρια στη χρηση μπαταριας δεν μου εμφανιζει τα στατιστικα χρησης π.χ. οθονη 6% κτλ,και δεν ξερω αν μπορω να το κανω να εμφανιστει η δεν γινεται σε αυτα τα μοντελα.

 

Ποια έκδοση iOS έχεις;

Ρυθμίσεις,γενικά,πληροφορίες έκδοση λογισμικού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση iOS έχεις;

Ρυθμίσεις,γενικά,πληροφορίες έκδοση λογισμικού

 

9.2(13C75).

Το λογισμικο ειναι το τελευταιο απλως υπαρχει πιθανοτητα να μην ισχυει αυτο για τα παλαιοτερα μοντελα

Link to comment
Share on other sites

9.2(13C75).

Το λογισμικο ειναι το τελευταιο απλως υπαρχει πιθανοτητα να μην ισχυει αυτο για τα παλαιοτερα μοντελα

 

Όχι ισχύει αλλα σε μερικές μπαταρίες δεν βγάζει τις πληροφορίες και αυτό δεν ειναι καλός οιωνός.

Κι εμένα το έκανε στο 5s ήταν και η μπαταρία πεσμένη και μόλις την άλλαξα εμφανίστηκαν και τα ποσοστά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Εχω ενα θέμα με τον συγχρονισμό του 6 αριού με το itunes καιρό τώρα και δεν μπορώ να το καταλάβω

Σύνδεσα το 6αρι μου με το itunes για να συγχρονίσω τα books και μου βγάζει ενα μήνυμα στο itunes συνέχεια να ορίσω σαν αξιοπιστο τον υπολογιστή μου

Τον ορίζω και μετά απο λίγο ξανά μανά πάλι...οταν πατήσω να ορισθεί ξανά μου βγαίνει το παράθυρο να βάλω το ID οχι το δικό μου αλλά της γυναίκας μου που πολυ παλιά είχα συνδέσει το 5 αρι της στον υπολογιστή μου........διαγράφω το ID της γυναίκας μου βάζω ξανά το δικό μου και τον ορίζω αξιόπιστο και ξανά πάλι τα ιδια .Αυτή η δουλειά γίνεται συνέχεια

Τι κάνω λάθος δεν καταλαβαίνω

 

Υγ.....Χίλια συγγνώμη αν εχει απαντηθει σε αλλο πόστ..που το θεωρώ σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει βάλει κανείς την έκδοση 9.2.1 σε iphone 4s (έχω το 16gb). Ρωτάω αν αξίζει ή θα κάνει πολύ αργό το κινητό??

 

Στο 4αρι η 9.2.1 που είδα σ ένα βίντεο Παρί καλύτερα από 8.1.2 και 9.2.

Όποτε αξίζει. Αν είσαι iOS 7 άφησε το έτσι καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα φίλοι !!!

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός iphone 4s από τα παρακάτω μαγαζιά:

http://royaloffers.gr/iphone-4s-8gb-refurbished-me-egguisi-me-apo-tin-apple.html

και http://sulehria.gr/iphone-4s-8gb-refurbished-me-egguisi-me-apo-tin-apple.html

Τα μαγαζιά είναι αξιόπιστα? Δηλαδή δεν θα έχω σίγουρα κανένα προβλήμα,να είναι κλειδωμένο ή χαλασμένο? Θα είναι πλήρως λειτουργικό? Ακόμη είδα ότι μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή? Υπάρχει δυνατότητα αν ξέρετε για έλεγχο πριν την πληρωμή? Ευχαριστώ πολύ !!! Καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλους !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι !!!

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός iphone 4s από τα παρακάτω μαγαζιά:

http://royaloffers.gr/iphone-4s-8gb-refurbished-me-egguisi-me-apo-tin-apple.html

και http://sulehria.gr/iphone-4s-8gb-refurbished-me-egguisi-me-apo-tin-apple.html

Τα μαγαζιά είναι αξιόπιστα? Δηλαδή δεν θα έχω σίγουρα κανένα προβλήμα,να είναι κλειδωμένο ή χαλασμένο? Θα είναι πλήρως λειτουργικό? Ακόμη είδα ότι μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή? Υπάρχει δυνατότητα αν ξέρετε για έλεγχο πριν την πληρωμή? Ευχαριστώ πολύ !!! Καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλους !!!

δεν αξιζει να δωσεις τοσα πολλα λεφτα γι'αυτο το κινητο.ανακατασκευασμενα πουλανε και τα 2 site.ψαξε καμια αγγελια να βρεις κανενα 5αρι σε'αυτα τα χρηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γράφω εκ μέρος φίλου που θέλει να το αγοράσει σαν δώρο για κάποιον άλλον.Δεν θέλουμε να μπλεχτούμε στα μεταχειρισμένα.Θα έχουμε κάποιο πρόβλημα με την αγορά από αυτά τα μαγαζιά?

Ευχαριστώ πολύ!

Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γράφω εκ μέρος φίλου που θέλει να το αγοράσει σαν δώρο για κάποιον άλλον.Δεν θέλουμε να μπλεχτούμε στα μεταχειρισμένα.Θα έχουμε κάποιο πρόβλημα με την αγορά από αυτά τα μαγαζιά?

Ευχαριστώ πολύ!

Φιλικά.

δεν ξερω αμα θα εχει προβλημα.δεν εχω αγορασει ποτε απο το μαγαζι αυτο.και τα 2 λινκ στο ιδιο τηλεφωνο επικοινωνιας αναφερονται.

εγω προσωπικα δεν θα αγοραζα.(το τηλεφωνο δεν ειναι καινουργιο,αλλα ανακατασξευασμενο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Γράφω εκ μέρος φίλου που θέλει να το αγοράσει σαν δώρο για κάποιον άλλον.Δεν θέλουμε να μπλεχτούμε στα μεταχειρισμένα.Θα έχουμε κάποιο πρόβλημα με την αγορά από αυτά τα μαγαζιά?

Ευχαριστώ πολύ!

Φιλικά.

 

220€ για 8gb κιόλας; Τηλεφωνο του 2011 είναι δεν αξίζει ούτε στην σελίδα να το βλέπεις οχι να το αγοράσεις κιόλας

Μπορείς να βρεις ένα 4s με 130-140€ 16αρι κιόλας.

Με 220 άνετα iPhone 5

Δούλεψε ένα 4s με 9.2 επάνω δες και ποσό ελεύθερο έχει γιατι το 8gbθα έχει ελεύθερο κανα 4gb.

Πάντως θα είναι λάθος κίνηση για ότι χρήση και να το θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,λοιπον επειδη εμενα αν μου καρφωθει κατι στο μυαλο μου γινεται εμμονη ιδεα,θα αναφερθω παλι στο θεμα της μπαταριας οπου ενιωθα μη ευχαριστημενος(οπως εχω αναφερει σε προηγουμενα ποστ) την αγορασα απο σκρουτζομαγαζο.Εχω αγορασει στο παρελθον για 2 iphone 3GS απο το ifixit και ακομα μετα απο 2 χρονια δουλευουν μια χαρα οποτε αποφασισα και πηρα και μια για το 4s,και ναι η διαφορα ειναι τρομερα αισθητη.Απο τις 5.30 το απογευμα μεχρι τις 12 το βραδυ στο 100% με 2 10λεπτες κλησεις και ακομα κραταει με μεγαλη διαφορα.Οποιος ενδιαφερεται οποτε το ifixit ειναι η λυση.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...