Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα αυτά που σου είπαν δεν ισχύει τίποτα.

Ποιος σου τα είπε; Αυτός που σου το πούλησε;

Μήπως έπεσες σε χαλασμένη συσκευή και σε κορόιδεψαν;

Όλα αυτά που λες δείχνουν οτι η συσκευή σου ειναι προβληματική πάντως

Το 4s κανονικά δουλεύει με την τελευταία έκδοση. Σε παλιότερη δεν μπορείς να πας

 

Ναι αυτός που μου το πούλησε το είπε. Διάβαζε από forums.

Είπε ότι εμφανίστηκαν αυτά τα bugs σε ορισμένα 4s και ότι "περνάνε" μετά από αρκετές ώρες...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αυτός που μου το πούλησε το είπε. Διάβαζε από forums.

Είπε ότι εμφανίστηκαν αυτά τα bugs σε ορισμένα 4s και ότι "περνάνε" μετά από αρκετές ώρες...

 

Δεν στα είπε καλά ο πωλητής...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός που μου το πούλησε το είπε. Διάβαζε από forums.

Είπε ότι εμφανίστηκαν αυτά τα bugs σε ορισμένα 4s και ότι "περνάνε" μετά από αρκετές ώρες...

 

Καλά. Και μετά ξύπνησε

Γύρισε το πίσω καλύτερα και πάρε τα λεφτά να ξεμπερδεύεις γιατί μου μυρίζει φόλα

Καμία κινεζική οθόνη θα έχει για να τρεμοπαίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά. Και μετά ξύπνησε

Γύρισε το πίσω καλύτερα και πάρε τα λεφτά να ξεμπερδεύεις γιατί μου μυρίζει φόλα

Καμία κινεζική οθόνη θα έχει για να τρεμοπαίζει

Προβληματικο ειναι...βρες τον και δωστου το πισω αμεσα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες? δυσκολα να το παρει ο αλλος πίσω.

οταν το πηρες επαιζε κανονικα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από αγγελία στην χρυσή ευκαιρία. Πρώτη φορά πήρα από εκεί. Πάντα αγοράζω και πουλάω από insomnia γιατί είναι αξιόπιστο.

Το θέμα είναι ότι έκανα το σφάλμα και δεν το δοκίμασα με κάρτα κλπ μπροστά του. Πάντως η οθόνη δεν τρεμοπαιζε. Όλα τα προβλήματα άρχισαν μετά το factory reset. Πάντως η οθόνη σταμάτησε να τρεμοπαιζει μετά από ώρες, επανήλθε στα φυσιολογικά.

Πιστεύω ότι είναι θέμα λογισμικού και ψάχνω τρόπο μήπως το επαναφέρω.

Η κάμερα ας πούμε δουλεύει αν πάω να τραβήξω φωτογραφία από τις επαφές (προσθήκη εικόνας επαφής). Αν πάω στην κάμερα κολλάει.... Αν το γυρίσω στο βίντεο παίζει κανονικά.

 

Αλλά όπως είπα στηριχτηκα στο ότι ήταν ευγενικό παιδί και επειδή έχω κάνει πολλές συναλλαγές στο insomnia τον πίστεψα. Στο τηλέφωνο μου απαντάει και είπε ότι θα βρεθούμε από Δευτέρα γιατί είναι εκτός Αθήνας.

Τώρα αν το εννοεί ή κοροϊδεύει δεν ξέρω.

Θέλω να το πάω κάπου να μου πουν μι άποψη γιατί γενικά υπάρχουν συσκευές που βγάζουν bugs...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από αγγελία στην χρυσή ευκαιρία. Πρώτη φορά πήρα από εκεί. Πάντα αγοράζω και πουλάω από insomnia γιατί είναι αξιόπιστο.

Το θέμα είναι ότι έκανα το σφάλμα και δεν το δοκίμασα με κάρτα κλπ μπροστά του. Πάντως η οθόνη δεν τρεμοπαιζε. Όλα τα προβλήματα άρχισαν μετά το factory reset. Πάντως η οθόνη σταμάτησε να τρεμοπαιζει μετά από ώρες, επανήλθε στα φυσιολογικά.

Πιστεύω ότι είναι θέμα λογισμικού και ψάχνω τρόπο μήπως το επαναφέρω.

Η κάμερα ας πούμε δουλεύει αν πάω να τραβήξω φωτογραφία από τις επαφές (προσθήκη εικόνας επαφής). Αν πάω στην κάμερα κολλάει.... Αν το γυρίσω στο βίντεο παίζει κανονικά.

 

Αλλά όπως είπα στηριχτηκα στο ότι ήταν ευγενικό παιδί και επειδή έχω κάνει πολλές συναλλαγές στο insomnia τον πίστεψα. Στο τηλέφωνο μου απαντάει και είπε ότι θα βρεθούμε από Δευτέρα γιατί είναι εκτός Αθήνας.

Τώρα αν το εννοεί ή κοροϊδεύει δεν ξέρω.

Θέλω να το πάω κάπου να μου πουν μι άποψη γιατί γενικά υπάρχουν συσκευές που βγάζουν bugs...

 

Bugs μετα απο εργοστασιακη επαναφορα δεδομενων restore και λοιπα δεν βγαζουν.

Προβληματα που αναφερεις τα περισσοτερα οφειλονται σε hardwareδεν εχει σχεση τοσο το λογισμικο

Και επισης το τρεμοπαιγμα της οθονης δεν το εχω δει σε αυθεντικη οθονη. Το εχω δει σε παρα πολλες ιμιτασιον οποτε κατι δεν παει καλα με την συσκευη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και παλι.Απο ενα ελληνικό βίντεο είπα να περάσω κ εγώ τόνους με κομματια που θέλω στο iphone κάνω όλη την διαδικασία σωστα αλλά μου εμφανίζει μονο 2 τόνους ενω έχω προσπαθήσει για αλλά δυο κομμάτια. Διάβασα και τα σχόλια στο βιντεο ατόμων που είχαν το ίδιο θέμα αλλά δεν έβγαλαν νόημα τι κάνω λάθος.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με απλα λογια γιατί το πελευω πολύ με τα itunes για το πως δουλεύουν... Σας παραθέτω και το βιντεακι

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και παλι.Απο ενα ελληνικό βίντεο είπα να περάσω κ εγώ τόνους με κομματια που θέλω στο iphone κάνω όλη την διαδικασία σωστα αλλά μου εμφανίζει μονο 2 τόνους ενω έχω προσπαθήσει για αλλά δυο κομμάτια. Διάβασα και τα σχόλια στο βιντεο ατόμων που είχαν το ίδιο θέμα αλλά δεν έβγαλαν νόημα τι κάνω λάθος.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με απλα λογια γιατί το πελευω πολύ με τα itunes για το πως δουλεύουν... Σας παραθέτω και το βιντεακι

 

 

Εγω στο 5s το εκανα με τον τροπο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372810&page=297 Διαβασε λιγο την ερωτηση μου και η απαντηση που ειχα θα σε βοηθησει.Εγω τα περασα κανονικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο 5s το εκανα με τον τροπο εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372810&page=297 Διαβασε λιγο την ερωτηση μου και η απαντηση που ειχα θα σε βοηθησει.Εγω τα περασα κανονικα.

 

Ευχαριστώ πολύ!!Τα κατάφερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από αγγελία στην χρυσή ευκαιρία. Πρώτη φορά πήρα από εκεί. Πάντα αγοράζω και πουλάω από insomnia γιατί είναι αξιόπιστο.

Το θέμα είναι ότι έκανα το σφάλμα και δεν το δοκίμασα με κάρτα κλπ μπροστά του. Πάντως η οθόνη δεν τρεμοπαιζε. Όλα τα προβλήματα άρχισαν μετά το factory reset. Πάντως η οθόνη σταμάτησε να τρεμοπαιζει μετά από ώρες, επανήλθε στα φυσιολογικά.

Πιστεύω ότι είναι θέμα λογισμικού και ψάχνω τρόπο μήπως το επαναφέρω.

Η κάμερα ας πούμε δουλεύει αν πάω να τραβήξω φωτογραφία από τις επαφές (προσθήκη εικόνας επαφής). Αν πάω στην κάμερα κολλάει.... Αν το γυρίσω στο βίντεο παίζει κανονικά.

 

Αλλά όπως είπα στηριχτηκα στο ότι ήταν ευγενικό παιδί και επειδή έχω κάνει πολλές συναλλαγές στο insomnia τον πίστεψα. Στο τηλέφωνο μου απαντάει και είπε ότι θα βρεθούμε από Δευτέρα γιατί είναι εκτός Αθήνας.

Τώρα αν το εννοεί ή κοροϊδεύει δεν ξέρω.

Θέλω να το πάω κάπου να μου πουν μι άποψη γιατί γενικά υπάρχουν συσκευές που βγάζουν bugs...

 

Εμεις σου λέμε ότι σε κορόιδεψε και εσύ ακόμη επιμένεις. Τελείωσε το κινητό εχει πρόβλημα και ζητά άμα μπορείς τα λεφτά σου πίσω. Δεν φταίει 100% το λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να συγχρονίσω iPhone 4S (με iOS 9.3.4) με υπολογιστή που τρέχει Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard λειτουργικό; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το iTunes;

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων! :D

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να συγχρονίσω iPhone 4S (με iOS 9.3.4) με υπολογιστή που τρέχει Mac OS X 10.6.8 Snow Leopard λειτουργικό; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος πέρα από το iTunes;

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων! :D

 

Ναι γίνεται κανονικά μόνο μέσο iTunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι γίνεται κανονικά μόνο μέσο iTunes

Είναι σίγουρο; Ρωτάω, γιατί είχα διαβάσει, ότι η τελευταία έκδοση του iTunes για το Snow Leopard, δεν υποστηρίζει iOS 9.X.X συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο; Ρωτάω, γιατί είχα διαβάσει, ότι η τελευταία έκδοση του iTunes για το Snow Leopard, δεν υποστηρίζει iOS 9.X.X συσκευές.

 

Ισχύει αυτό που αναφέρεις.

 

1) ποιο Mac έχεις;

2) Γιατί δεν χρησιμοποιείς άλλες μεθόδους συγχρονισμού; για παράδειγμα iCloud ή iTools ενσύρματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να σταθει το κινητο ως δευτερο με χρηση τηλεφωνηματα,μηνυματα,viber και 2-3 εφαρμογες e-banking.Θα εχει ομαλη ροη ή θα κολλαει;

Το βρηκα σε ενα καταστημα ανακατασκευασμενο.Τρεχει ios 5 αλλα λογικα θα το αναβαθμισω αμεσα στην 9.3 ωστε να τρεχουν οι εφαρμογες που θελω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη, ναι...

 

Το έχω και το χρησιμοποιώ για να ακούω μουσική και για τηλέφωνα, μηνύματα και λίγο fb όταν είμαι παραλία και τα πάει καλά, δεδομένης της ηλικίας του... Μην περιμένεις να πάει σφαίρα, αλλά τρέχει υποφερτά...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να σταθει το κινητο ως δευτερο με χρηση τηλεφωνηματα,μηνυματα,viber και 2-3 εφαρμογες e-banking.Θα εχει ομαλη ροη ή θα κολλαει;

Το βρηκα σε ενα καταστημα ανακατασκευασμενο.Τρεχει ios 5 αλλα λογικα θα το αναβαθμισω αμεσα στην 9.3 ωστε να τρεχουν οι εφαρμογες που θελω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

Φιλέ μου το έχω εδώ κ καμια δεκάρια μέρες έχω viber fb messenger μια εφαρμογή ράδιο κ τρέχει πολύ καλά για την "ηλικία " του.Έχω ios 9.3.2 κ αν κ μου βγήκε αναβάθμιση δεν θα την κάνω. Όλα ανοίγουν ομαλά, σίγουρα όχι σφαίρα αρα αρκετά άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σας,

θα ηθελα να ρωτησω αν μπορει να σταθει το κινητο ως δευτερο με χρηση τηλεφωνηματα,μηνυματα,viber και 2-3 εφαρμογες e-banking.Θα εχει ομαλη ροη ή θα κολλαει;

Το βρηκα σε ενα καταστημα ανακατασκευασμενο.Τρεχει ios 5 αλλα λογικα θα το αναβαθμισω αμεσα στην 9.3 ωστε να τρεχουν οι εφαρμογες που θελω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

 

Το αν αξίζει ή όχι εξαρτάται καθαρά από την τιμή που το αγοράζεις.

 

Έχω ios 9.3.2 κ αν κ μου βγήκε αναβάθμιση δεν θα την κάνω.

 

Από τη στιγμή που είσαι ήδη στην 9, δεν υπάρχει λόγος να μη βάλεις την 9.3.4.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Ηταν ιδιαιτερως χρησιμες.

Για να απαντησω και στον συνφορουμιτη,δεν αναφερομαι στο value for money.Θελω απλα να μαθω αν μπορω να κανω 5-6 λειτουργιες που θελω χωρις προβληματα.

 

Ευχαριστω,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ηθελα να ρωτησω αν το jailbreak στην τελευταια αναβαθμιση κανει το 4ς να ρολαρει καλυτερα οπως στα ανδροιδ...ρωταω γιατι δεν ξερω πολλα απο ιος..επισης ποια ειναι μια καλη τιμη για να βρω το 4ς??απλη χρηση και κυριως να δω το λειτουργικο γιατι εχω περασει απο τα αλλα 2 λειτουργικα και σκεφτομαι για κανενα 'σκοτωμενο' iphone 5 η 4ς.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ηθελα να ρωτησω αν το jailbreak στην τελευταια αναβαθμιση κανει το 4ς να ρολαρει καλυτερα οπως στα ανδροιδ...ρωταω γιατι δεν ξερω πολλα απο ιος..επισης ποια ειναι μια καλη τιμη για να βρω το 4ς??απλη χρηση και κυριως να δω το λειτουργικο γιατι εχω περασει απο τα αλλα 2 λειτουργικα και σκεφτομαι για κανενα 'σκοτωμενο' iphone 5 η 4ς.

 

Οχι,το 4s πλεον δεν τραβαει.Καλη τιμη ειναι να δωσεις 100€ για 4s και 150€ για 5αρι.Πανε σε 16αρι,και οχι σε 8αρι για 4s.Για απλη χρηση που αναφερεις,το facebook απο safari αμα ανοιξεις και οχι απο τη βαρια εφαρμογη.Επισης ,snapcnat,instagram,messenger,viber και μουσικη-φωτογραφιες εως εκει ειναι πλεον,αντε και κανενα ελαφρυ παιχνιδι.Για μενα πανε στο 5s αμα θες να το κρατησεις,αλλιως και το 5 καλο ειναι.Επισης να ξερεις οτι το 4G παιζει σε 800/1800/2600 απο τους τρεις παροχους και το 5αρι εχει μονο 1800.

Οσο για το iOS 9 πηρα το 5s και ειναι αρκετα καλο το λογισμικο.Σταθερο και απροβληματιστο,κανενα κολλημα και το 1GB ραμ βοηθαει.Καμια σχεση με ενα 4s.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα επειδη θα παρω το 4ς ενος φιλου εχει ομως την τελευταια αναβαθμιση ιος..αμα το κανω jailbreak γινεται να το γυρισω σε καποια πιο παλια 6-7 ας πουμε???
Link to comment
Share on other sites

τελικα επειδη θα παρω το 4ς ενος φιλου εχει ομως την τελευταια αναβαθμιση ιος..αμα το κανω jailbreak γινεται να το γυρισω σε καποια πιο παλια 6-7 ας πουμε???

 

Σε 6.1.3 ξερω οτι παει μονο και δεν αξιζει λογω της περιορισμενης υποστηριξης εφαρμογων.Πρεπει να εχεις τουλαχιστον ios 7.1 ή 8.x.x για να εχεις υποστηριξη στο 80-90% εφαρμογων.Αλλα νομιζω υπογραφεται και η 8.4.1 ακομα απο την apple.Οσο για το jb,καλυτερα πιασε στα χερια τη συσκευη και αναλογως πραξε αμα θα κανεις downgrade αν και εχουν κλεισει τρυπες σε 9.3.4 και 9.3.5. Δες κανενα βιντεακι οπως αυτο για τις επιδοσεις της

9.3.5 vs 9.3.4 οπου μπορεις να γυρισεις αυτες τις μερες,εχει μια βδομαδα που βγηκε η 9.3.5 και ισως να υπογραφεται απο την Apple ακομα.Οσο για να μη κολλαει πολυ τη συσκευη με την 9.3.5 απεφυγε το facebook app το οποιο ειναι σχετικα βαρυ.Επισης μερικες ρυθμισεις που θα κανουν τη συσκευη να ζοριζεται λιγοτερο δες εδω.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...