Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη βγαίνει σχεδόν τελευταία. Θέλει όλη την συσκευή να λύσεις ολα τα μέρη

Μην το δοκιμάσεις αν δεν γνωρίζεις και πολλά

 

ναι φιλε το ξερω αυτο!!αμα ηταν να αλλαξω μπαταρια η το πισω καπακι οκ μια χαρα αλλα οθονη ειναι πολυ δυσκολο γ μενα και δεν τολμω να το επιχειρισω..γ αυτο ρωταω τιμες για μαγαζια να μ την αλλαξουν..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είχα το 4s με ios 9.3.3 (νομίζω ή 9.3.4;;;;)γιατί εκανα το λάθος και το χαρισα στην κόρη μιας φίλης,μετα απο αλλαγή 3 συσκευών android Α3 2016,huawei y3 και p8 lite, είπα να γυρίσω παλι στο τίμιο 4s μια και το μπάτζετ μου είναι φτωχό & στα 50€ δεν νομιζω να βρω android.Χρηση μονο fb messenger&viber εφαρμογές που κανει μια χαρά την δουλεια του.Αν και εκανα μεγάλη εισαγωγή θέλω να ρωτησω το 9.3.5 παιζει να το κανει αργό. Είχα ερώτηση και παλαιότερα αλλά δεν θυμάμαι που να βρω την απάντηση που μου δώσατε. Επίσης βρε παιδιά στο παλιό μου iphone ειδοποιήσεις απο το viber μου έρχονταν μονο όταν εμπαινα στην εφαρμογή και όχι αμέσως με το που άνοιγμα το wifi, παιζει να εκανα κάτι λάθος;Τέλος να ρωτησω 4G μπορεί να υποστηρίξει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Είχα το 4s με ios 9.3.3 (νομίζω ή 9.3.4;;;;)γιατί εκανα το λάθος και το χαρισα στην κόρη μιας φίλης,μετα απο αλλαγή 3 συσκευών android Α3 2016,huawei y3 και p8 lite, είπα να γυρίσω παλι στο τίμιο 4s μια και το μπάτζετ μου είναι φτωχό & στα 50€ δεν νομιζω να βρω android.Χρηση μονο fb messenger&viber εφαρμογές που κανει μια χαρά την δουλεια του.Αν και εκανα μεγάλη εισαγωγή θέλω να ρωτησω το 9.3.5 παιζει να το κανει αργό. Είχα ερώτηση και παλαιότερα αλλά δεν θυμάμαι που να βρω την απάντηση που μου δώσατε. Επίσης βρε παιδιά στο παλιό μου iphone ειδοποιήσεις απο το viber μου έρχονταν μονο όταν εμπαινα στην εφαρμογή και όχι αμέσως με το που άνοιγμα το wifi, παιζει να εκανα κάτι λάθος;Τέλος να ρωτησω 4G μπορεί να υποστηρίξει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

4G δεν εχει,5αρια εχουν(μονο 1800) και απο 5s και πανω εχουν κανονικα 4G(800,1800,2600).Επισης και το 5c παρολο που ειναι σαν το 5αρι εχει το modem του 5s με ολες τις μπαντες.Με 50-70€ παιρνεις μονο 4αρια και αυτα σε 8αρι ή 16αρι,αντε 32 στην καλυτερη αμα βρεις γιατι βλεπω πολλα σε αγγελιες.Μπες στο νημα του 5αριου ειδα ποστ οτι εχει καταστημα iPhone 5 με 130€ νομιζω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4G δεν εχει,5αρια εχουν(μονο 1800) και απο 5s και πανω εχουν κανονικα 4G(800,1800,2600).Επισης και το 5c παρολο που ειναι σαν το 5αρι εχει το modem του 5s με ολες τις μπαντες.Με 50-70€ παιρνεις μονο 4αρια και αυτα σε 8αρι ή 16αρι,αντε 32 στην καλυτερη αμα βρεις γιατι βλεπω πολλα σε αγγελιες.Μπες στο νημα του 5αριου ειδα ποστ οτι εχει καταστημα iPhone 5 με 130€ νομιζω.

 

Πήρα το 4s 16g για 5αρι πρώτα ο Θεός τα χριστούγεννα. Να ρωτησω κάτι ακόμη, η επισκευή του κουμπιού έναρξης της συσκευής ξέρουμε τι κοστος έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετά από 4 και κάτι χρόνια ήρθε η ώρα για αλλαγή μπαταρίας.

Προσέχω κάτι ή όλες είναι λίγο πολύ ίδιες;

Η αλλαγή θα γίνει σε i red

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετά από 4 και κάτι χρόνια ήρθε η ώρα για αλλαγή μπαταρίας.

Προσέχω κάτι ή όλες είναι λίγο πολύ ίδιες;

Η αλλαγή θα γίνει σε i red

Ιδιες ειναι.γνωμη μου εινια να την αλλαξεις μονος σου (πανευκολο) με κοστος 15 ευρο.και οχι σε ired που θα δωσεις χαλαρα 50ρικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Μετά από 4 και κάτι χρόνια ήρθε η ώρα για αλλαγή μπαταρίας.

Προσέχω κάτι ή όλες είναι λίγο πολύ ίδιες;

Η αλλαγή θα γίνει σε i red

 

4 βίδες είναι και το πίσω καπάκι

Με 10-12€ βρίσκεις την μπαταρια και την αλλάζεις

Παραπάνω δεν αξίζει να δώσεις για μια παλιά συσκευή

Αν σου πούνε 20-22€ το πολύ συμφέρει. Πιο πάνω δύσκολα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα πως κανουμε πρωωθηση κλησης να χτυπα για λιγα λεφτα το LG G4 και μετα να πηγαινει στο iphone 4S π.χ. που ειναι αυτη η ρυθμιση και σε πιο τηλεφωνο θα πρεπει να γινει και να γραφτει το νουμερο ποιου τηλεφωνου και που ακριβως παμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα πως κανουμε πρωωθηση κλησης να χτυπα για λιγα λεφτα το LG G4 και μετα να πηγαινει στο iphone 4S π.χ. που ειναι αυτη η ρυθμιση και σε πιο τηλεφωνο θα πρεπει να γινει και να γραφτει το νουμερο ποιου τηλεφωνου και που ακριβως παμε ;

Από το G4 θα κάνεις την προώθηση προς το 4S. Θα πας στο μενού του G4 και εκεί θα καταχωρήσεις το νούμερο του 4S. Τώρα αν θα χτυπάει για λίγο και μετά θα στέλνει την κλήση δεν το ξέρω, αυτό είναι θέμα παρόχου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Από το G4 θα κάνεις την προώθηση προς το 4S. Θα πας στο μενού του G4 και εκεί θα καταχωρήσεις το νούμερο του 4S. Τώρα αν θα χτυπάει για λίγο και μετά θα στέλνει την κλήση δεν το ξέρω, αυτό είναι θέμα παρόχου.

Το κανω φιλε μου αλλα μου λεει: Μην αναμενομενη απαντηση απο το δικτυο. Και τα δυο εχουν το ιδιο παροχεα κινητης τηλεφωνιας.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το κανω φιλε μου αλλα μου λεει: Μην αναμενομενη απαντηση απο το δικτυο. Και τα δυο εχουν το ιδιο παροχεα κινητης τηλεφωνιας.

 

Θα παρεις τον παροχο να την κανει αυτος γιατι προφανως δε γινεται απο τη συσκευη

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχει δοκιμάσει κανείς, το NBA Live Mobile (της EA), στο iPhone 4S; Είναι playable;

 

Δεν νομιζω να ειναι playable σε 4s...ειδικα με ios 9.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι playable σε 4s...ειδικα με ios 9.

Μάλιστα. Οι εφαρμογές των social media (Facebook, Instagram, Messenger, Viber, WhatsApp) είναι usable; Ξέρω, ότι θα αργούν να φορτώσουν, απλά θα ήθελα να γνωρίζω, αν ανταποκρίνονται καλά ή αν σέρνονται.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Οι εφαρμογές των social media (Facebook, Instagram, Messenger, Viber, WhatsApp) είναι usable; Ξέρω, ότι θα αργούν να φορτώσουν, απλά θα ήθελα να γνωρίζω, αν ανταποκρίνονται καλά ή αν σέρνονται.

 

Facebook ξεχνα το,σερνεται τελειως.Ινστα κολλαει και Messenger-Viber παιζουν καλα.

Ολα αυτα απο φιλο με 4s 8αρι σε 9.3.5...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετώπιση προβλήματος όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Έχει σπάσει η οθόνη η σε ένα σημείο κάπου δεξιά ψιλά ίσως να έχει φύγει και ένα μικρό κομματάκι. Μέχρι σήμερα λειτουργούσε κανονικά. Πριν από λίγο δείχνει ότι έσβησε ενώ αν με καλέσεις το κινητό δείχνει ότι είναι ανοιχτό. Καλείται κανονικά. Το πρόβλημα έχει προκύψει από την ώρα που το έβαλα να φορτιστή όμως από ένα φορτιστή από ένα μαϊμού παουρ μπαγκ. Καμία γνώμη κάποιος.;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αντιμετώπιση προβλήματος όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Έχει σπάσει η οθόνη η σε ένα σημείο κάπου δεξιά ψιλά ίσως να έχει φύγει και ένα μικρό κομματάκι. Μέχρι σήμερα λειτουργούσε κανονικά. Πριν από λίγο δείχνει ότι έσβησε ενώ αν με καλέσεις το κινητό δείχνει ότι είναι ανοιχτό. Καλείται κανονικά. Το πρόβλημα έχει προκύψει από την ώρα που το έβαλα να φορτιστή όμως από ένα φορτιστή από ένα μαϊμού παουρ μπαγκ. Καμία γνώμη κάποιος.;

 

Καλησπέρα, εάν δεν έχεις βρει λύση έως τώρα θα πρότεινα να κάνεις ένα restart πατώντας παρατεταμένα home + power buttons έως ότου δεις το μήλο και άφησε τη συσκευή να κάνει επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα εχω τι iphone 4s και θελω να του αλλαξω μπαταρια υπαρχει περιπτωση να βρουμε πιο μεγαλη?

 

Όχι. Κι αν δεις σε νούμερα μεγαλύτερες απλά είναι ψέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορείς να μου πεις καμιά καλή μπαταρία?

 

Πιθανόν εγώ να έπαιρνα αυτήν

http://m.ebay.com/itm/Genuine-Original-Replacement-Battery-for-Apple-iPhone-4S-1430mAh-3-7V-Li-ion-/172400513615?hash=item2823df124f%3Ag%3AqDEAAOSw-kdX1Cyr&_trkparms=pageci%253A3bd9a7cf-a8f6-11e6-9f3b-74dbd180f16b%257Cparentrq%253A596634351580a2af577059fefffc60cd%257Ciid%253A9

 

Μην νομίζεις μπορείς να τύψεις και σε καινούργια ελαττωματική

Αλλα οι περισσότεροι στο ebay σου στέλνουν άλλη αν τους πεις ότι έχεις πρόβλημα

 

Επίσης έχει και στο skroutz

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...