Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι στα πρόθυρα. Αρχίζει σταδιακά να εμφανίζει το πρόβλημα και μια μέρα χαλάει εντελώς

Δυστυχώς παρά πολλά 4s είχαν πρόβλημα χωρίς άλλη μια φορά η apple να το αναγνωρίζει.

Η πάει για επισκευή η παίρνει άλλη συσκευή

 

Έχεις δίκιο φίλε μου πάλι το έκανε κ ξανά έφτιαξε και ξανά μανα...Για επισκευή την βλέπω....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου πάλι το έκανε κ ξανά έφτιαξε και ξανά μανα...Για επισκευή την βλέπω....

 

Δυστυχώς

Ας πάρει τα δεδομένα όλα αρχικά μην γίνει και τίποτα άλλο και χάσει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!

 

Αν η συσκευή είναι σε καλή κατάσταση εγώ θα έψαχνα κάποιο άλλο 4s πχ με σπασμένη οθόνη και θα κρατούσα μόνο την μητρική.

Τώρα από θέμα χρημάτων δεν ξέρω αν συμφέρει να μπει σε τέτοια διαδικασία.

Όποια βοήθεια εδώ θα είμαστε να τα λέμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή είναι σε καλή κατάσταση εγώ θα έψαχνα κάποιο άλλο 4s πχ με σπασμένη οθόνη και θα κρατούσα μόνο την μητρική.

Τώρα από θέμα χρημάτων δεν ξέρω αν συμφέρει να μπει σε τέτοια διαδικασία.

Όποια βοήθεια εδώ θα είμαστε να τα λέμε

 

Είναι σε άριστη κατάσταση η συσκευή της, κυριολεκτικά σαν καινούργιο. Έψαξα κάποιο που να έχει θέμα για να πάρουμε ανταλλακτικά,αλλά τα δίνουν ποιο ακριβά από το να κάνουμε σέρβις.Σκεφτομαι να πάρω την κεραία από Σκρουτζ και να μπω στην διαδικασία να το φτιάξω....

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε άριστη κατάσταση η συσκευή της, κυριολεκτικά σαν καινούργιο. Έψαξα κάποιο που να έχει θέμα για να πάρουμε ανταλλακτικά,αλλά τα δίνουν ποιο ακριβά από το να κάνουμε σέρβις.Σκεφτομαι να πάρω την κεραία από Σκρουτζ και να μπω στην διαδικασία να το φτιάξω....

 

Δεν έχει πρόβλημα η κεραία. Μην πάρεις τζάμπα τίποτα

Είναι ένα chip επάνω στην μητρική κολλημένο

Μόνος χωρίς εργαλεία δεν γίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δε θέλει να αποχωριστεί το 4S της με τίποτα (που το καταλαβαίνω :)) ψάξτε να βρείτε για κάποιο μεταχειρισμένο να πάρετε την πλακέτα. Μπορείτε να ψάξετε κάποιο με iOS 7 κιόλας, σίγουρα θα βρείτε κάτι
Link to comment
Share on other sites

Αν δε θέλει να αποχωριστεί το 4S της με τίποτα (που το καταλαβαίνω :)) ψάξτε να βρείτε για κάποιο μεταχειρισμένο να πάρετε την πλακέτα. Μπορείτε να ψάξετε κάποιο με iOS 7 κιόλας, σίγουρα θα βρείτε κάτι

 

Αμα βρει 4s με 7 ή 8 έκδοση αξιζει.Αν και για μενα μπορεί στα 150 να βρει μεταχειρισμένο 5s,έστω και σε μέτρια κατασταση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρει 4s με 7 ή 8 έκδοση αξιζει.Αν και για μενα μπορεί στα 150 να βρει μεταχειρισμένο 5s,έστω και σε μέτρια κατασταση.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!Δεν γνώριζα ότι είναι τόσο περίπλοκο το θέμα του αν και θα έπρεπε να το φανταστώ μία και έχω δει άπειρα βίντεο με διάφορα σέρβις σε iphone το ποσό "δύσκολο" να φτάσεις στην αντικατάσταση του ποιο απλού ανταλλακτικού...

Θεωρώ πως θα προβεί σε αγορά είτε του 4s που όπως πολύ σωστά είπατε δεν αποχωρίζεται,είτε σε κάποιο 5s.

Μία τελευταία ερώτηση όμως παιδιά,μήπως είναι καλύτερο να πάρει το 5s καινούργιο από κανένα σκρουτζομαγαζο η best price;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!Δεν γνώριζα ότι είναι τόσο περίπλοκο το θέμα του αν και θα έπρεπε να το φανταστώ μία και έχω δει άπειρα βίντεο με διάφορα σέρβις σε iphone το ποσό "δύσκολο" να φτάσεις στην αντικατάσταση του ποιο απλού ανταλλακτικού...

Θεωρώ πως θα προβεί σε αγορά είτε του 4s που όπως πολύ σωστά είπατε δεν αποχωρίζεται,είτε σε κάποιο 5s.

Μία τελευταία ερώτηση όμως παιδιά,μήπως είναι καλύτερο να πάρει το 5s καινούργιο από κανένα σκρουτζομαγαζο η best price;

 

Ναι,πιο φτηνά θα της βγει απο τα μεγάλα μαγαζιά+εγγύηση για 2 χρόνια.Ομως αμα ειναι να δώσει 250€ για 5s,αμα εχει την οικονομική δυνατότητα να παει στο SE.Αξιζει τα 100€ παραπανω,αμα ειναι να το κρατήσει για 3-4 χρόνια οπως το 4s της γιατι λες οτι δεν το αποχωρίζεται.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια!Δεν γνώριζα ότι είναι τόσο περίπλοκο το θέμα του αν και θα έπρεπε να το φανταστώ μία και έχω δει άπειρα βίντεο με διάφορα σέρβις σε iphone το ποσό "δύσκολο" να φτάσεις στην αντικατάσταση του ποιο απλού ανταλλακτικού...

Θεωρώ πως θα προβεί σε αγορά είτε του 4s που όπως πολύ σωστά είπατε δεν αποχωρίζεται,είτε σε κάποιο 5s.

Μία τελευταία ερώτηση όμως παιδιά,μήπως είναι καλύτερο να πάρει το 5s καινούργιο από κανένα σκρουτζομαγαζο η best price;

 

Όλα εξαρτώνται με το πόσα χρήματα θέλει να διαθέσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται με το πόσα χρήματα θέλει να διαθέσει

 

Το ανώτατο μέχρι 300€ είτε κάτι σε καινούργιο είτε σε μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Το ανώτατο μέχρι 300€ είτε κάτι σε καινούργιο είτε σε μεταχειρισμένο.

 

iphone 6 ή SE μεταχείρησμενο στα 300€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ανώτατο μέχρι 300€ είτε κάτι σε καινούργιο είτε σε μεταχειρισμένο.

 

Στα 300€ είναι πολλές επιλογές.

Μπορείς να βάλεις ένα θέμα στη ενότητα περί συσκευών και θα το συζητήσουμε εκεί

Θα αναφέρουν κι άλλοι κάποιες απόψεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα 300€ είναι πολλές επιλογές.

Μπορείς να βάλεις ένα θέμα στη ενότητα περί συσκευών και θα το συζητήσουμε εκεί

Θα αναφέρουν κι άλλοι κάποιες απόψεις

 

Φίλε μου ευχαριστώ πάρα πολύ!Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας παιδια, ηθελα να φτιαξω την οθονη του 4ς γιατι εχει σπασει το γυαλι(εχει μια καθετη γραμμη σπασιματος κατα μηκος του κινητου)κατα τα αλλα μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα η αφη ουτε εχει μαυρες κουκιδες και τετοια...!επειδη ομως εδω στη λαρισα που μενω τα εχω γυρισει σχεδον ολα τα σερβις επισημα και μη, μου ζητανε πανω απο 60 ευρω και δεν θελω να δωσω τοσα!οποτε λεω να το φτιαξω μονος μου,ειμαι γενικα σχετικος με κινητα μονο ενα εχω ανοιξει ομωσ(παλιο ανδροιδ απο περιεργεια)και σκεφτομουν να παρω τα εργαλεια να αγορασω την οθονη και να αρχισω,μπορει να μου πει καποιος που το εχει κανει αν ειναι οντως τοσο δυσκολο??γιατι στο βιντεο μου φανηκε οτι μπορω να τα καταφερω(οχι ευκολα) και επισης ενα λινκ για το τι οθονη να παρω γιατι λιγο που εψαξα εχει οθονη και lcd σκετο digiter κατι τετοια και μπερδευομαι λιγακι..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, ηθελα να φτιαξω την οθονη του 4ς γιατι εχει σπασει το γυαλι(εχει μια καθετη γραμμη σπασιματος κατα μηκος του κινητου)κατα τα αλλα μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα η αφη ουτε εχει μαυρες κουκιδες και τετοια...!επειδη ομως εδω στη λαρισα που μενω τα εχω γυρισει σχεδον ολα τα σερβις επισημα και μη, μου ζητανε πανω απο 60 ευρω και δεν θελω να δωσω τοσα!οποτε λεω να το φτιαξω μονος μου,ειμαι γενικα σχετικος με κινητα μονο ενα εχω ανοιξει ομωσ(παλιο ανδροιδ απο περιεργεια)και σκεφτομουν να παρω τα εργαλεια να αγορασω την οθονη και να αρχισω,μπορει να μου πει καποιος που το εχει κανει αν ειναι οντως τοσο δυσκολο??γιατι στο βιντεο μου φανηκε οτι μπορω να τα καταφερω(οχι ευκολα) και επισης ενα λινκ για το τι οθονη να παρω γιατι λιγο που εψαξα εχει οθονη και lcd σκετο digiter κατι τετοια και μπερδευομαι λιγακι..

 

Το ανταλλακτικό θα πρέπει να είναι ένα

Οθόνη μαζί με digitizer

eBay μπορείς να βρεις

Η διαδικασία είναι κάπως δύσκολη. Όπως τα είδες στο βίντεο. Βγαίνει τελευταία η οθόνη. Αν νομίζεις ότι μπορείς να την αλλάξεις, αλλιώς δεν ξέρω αν αξίζει και να το φτιάξεις

 

Επίσης πολύ πιθανόν η οθόνη που θα βάλεις να μην είναι αυθεντική. Θα δώσεις 50€ και το αποτέλεσμα ίσως δεν σου αρέσει

 

Γνώμη μου είναι να το αφήσεις έτσι αφού δουλεύει και δεν έχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το ανταλλακτικό θα πρέπει να είναι ένα

Οθόνη μαζί με digitizer

eBay μπορείς να βρεις

Η διαδικασία είναι κάπως δύσκολη. Όπως τα είδες στο βίντεο. Βγαίνει τελευταία η οθόνη. Αν νομίζεις ότι μπορείς να την αλλάξεις, αλλιώς δεν ξέρω αν αξίζει και να το φτιάξεις

 

Επίσης πολύ πιθανόν η οθόνη που θα βάλεις να μην είναι αυθεντική. Θα δώσεις 50€ και το αποτέλεσμα ίσως δεν σου αρέσει

 

Γνώμη μου είναι να το αφήσεις έτσι αφού δουλεύει και δεν έχει πρόβλημα

 

Οταν λες φιλε δεν θα μου αρεσει τι εννοεις??δηλαδη δεν εχουν την ιδια εικονα οι οθονες?επισης απο σκρουτζ κατι οθονες δεν ειναι αυθεντικες με 20 ευρω,δεν ξερω ποια ειναι κανονικη και ποια μουφα αν μπορεις στειλε μου λινκ οθονες να καταλαβω..ευχαριστω που μ'απαντησες

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες φιλε δεν θα μου αρεσει τι εννοεις??δηλαδη δεν εχουν την ιδια εικονα οι οθονες?επισης απο σκρουτζ κατι οθονες δεν ειναι αυθεντικες με 20 ευρω,δεν ξερω ποια ειναι κανονικη και ποια μουφα αν μπορεις στειλε μου λινκ οθονες να καταλαβω..ευχαριστω που μ'απαντησες

 

Αυθεντική 100% δεν μπορείς να βρεις

Δεν έχουν ίδια εικόνα ούτε ίδια αφή

Αφού δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου καλύτερα μην την πειράζεις.

Στο skroutz όχι δεν είναι αυθεντικές.

 

Τζάμπα θα μπλέξεις και μπορεί και να το χαλάσεις αντί να το φτιάξεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα, χρησιμοποιούσα τη συσκευή μια 5ετια (σκυλί μαυρο), επιτέλους πήρα άλλη και αντιμετωπίζω το εξής προβλημα: είχα ένα νούμερο της voda και είπα να το χρησιμοποιήσω το τοποθετώ κανονικά και με κανένα τρόπο δεν μου ενεργοποιεί το message και το face time. Κάλεσα στην εξυπηρέτηση, στο Apple support δοκίμασα όλες τις πιθανές επιλογές αλλά μάταια. Όταν ξαναβάζω τη παλιά σιμ δουλεύει κανονικά στο λεπτό

Καμία ιδέα??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, χρησιμοποιούσα τη συσκευή μια 5ετια (σκυλί μαυρο), επιτέλους πήρα άλλη και αντιμετωπίζω το εξής προβλημα: είχα ένα νούμερο της voda και είπα να το χρησιμοποιήσω το τοποθετώ κανονικά και με κανένα τρόπο δεν μου ενεργοποιεί το message και το face time. Κάλεσα στην εξυπηρέτηση, στο Apple support δοκίμασα όλες τις πιθανές επιλογές αλλά μάταια. Όταν ξαναβάζω τη παλιά σιμ δουλεύει κανονικά στο λεπτό

Καμία ιδέα??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονάδες έχει μέσα η κάρτα;

Η ενεργοποίηση των υπηρεσιών αυτών χρεώνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μονάδες έχει μέσα η κάρτα;

Η ενεργοποίηση των υπηρεσιών αυτών χρεώνεται

Έχει 5€ κάρτα το έχω τσεκάρει και αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει 5€ κάρτα το έχω τσεκάρει και αυτό

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να κλείσεις τους διακόπτες iMessage και FaceTime.

Κάνε επανεκκίνηση και δοκίμασε ξανά την επόμενη ημέρα.

Αν το κανείς 1-2 φορές κολλάει και δεν ενεργοποιείται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας,

να εκφρασω μια απορια.Ειδα σε μια αγγελια ενα iphone 4s ανακατασκευασμενο και αγορασμενο απο e-germanos και αναφερει ο πωλητης οτι το κινητο δεν μπορει να αναβαθμιστει στην 9.3.5 αλλα μεχρι την 9.1,κατι που αναφερεται και στην συσκευασια.Ισχυει κατι τετοιο;

 

Ευχαριστω,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επίσημα, το 4S δέχεται μέχρι και την έκδοση iOS 9.3.5.

Το να ισχυρίζεται κάποιος πως μια συγκεκριμένη συσκευή 4S μπορεί να δεχθεί μόνο μέχρι την έκδοση iOS 9.1, σίγουρα εγείρει ερωτήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...