Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια παιδια θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να βγαλω το autocorrect απο το iphone 4s??

Πήγαινε ρυθμίσεις > γενικά > πληκτρολόγιο και κλείνεις τον διακόπτη αυτόματη διόρθωση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να βγαλω το autocorrect απο το iphone 4s??

 

Σου προτείνω να την ενεργοποιήσεις και να βάζεις τόνους στις λέξεις, έτσι θα περιορίσεις στο ελάχιστο της λάθος προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να την ενεργοποιήσεις και να βάζεις τόνους στις λέξεις, έτσι θα περιορίσεις στο ελάχιστο της λάθος προτάσεις.

 

Πολύ σωστό , τα λάθη περιορίζονται κατά πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!θελω να αλλαξω τη μπαταρια στο i phone 4s 8gb και δν μπορω μια που να μην εχει προβλημα.συγκεκριμενα εχω αλλαξει 3 μπαταριες απο σκρουτζομαγαζα.η 1 πρωτη ηταν με apn 616-0581 μολις την εβαλα μετα απο ωρα εσβηνε μονο του το τηλεφωνο ενω ειχε μπαταρια επισης ειχε 0 κυκλους φορτισης.εκανε 3 κυκλους δν εστρωσε.εβαλα την παλια μπαταρια που ειναι η γνησια μπαταρια και σταματησε να κανει τα σβησιματα το τηλεφωνο.

 

αφου επεστρεψα τη μπαταρια πηρα μια αλλη απο αλλο καταστημα με αριθμο apn-616-0579 να σημειωσω επισης οτι η γνησια μπαταρια που ειχε το τηλεφωνο απο το εργοστασιο εχει apn 616-0579.αυτη η μπαταρια ηταν πολυ κακη κοπια και εμπαινε οριακα στο τηλεφωνο σε σημειο που να εμποδιζει τη λειτουργια του κουμπιου της σιγασης.αφου την επεστρεψα και αυτη.

 

αγορασα μια αλλη απο αλλο σκρουτζομαγαζο..πηρα μια με apn 616-0579.αυτη ειναι ιδια στο μεγεθος της γνησιας αλλα κανει παλι τα αποτομα σβυσιματα το τηλεφωνο και καμια φορα ψιλοκολλαει.και αυτη ειχε 0 κυκλους φορτισης οπως με την πρωτη.

 

τι μπορει να συμβαινει?ειναι μαπα οι μπαταριες ή υπαρχει ασυμβατοτητα και δεχεται μονο τη γνησια το τηλεφωνο?

μηπως χρειαζετε καποιες ρυθμισεις το κινητο?ξερει καποιος να μου συστησει μαγαζι στην αθηνα που να εχει καλες μπαταριες?

 

ευχαριστω εκ τον προτερον.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!θελω να αλλαξω τη μπαταρια στο i phone 4s 8gb και δν μπορω μια που να μην εχει προβλημα.συγκεκριμενα εχω αλλαξει 3 μπαταριες απο σκρουτζομαγαζα.η 1 πρωτη ηταν με apn 616-0581 μολις την εβαλα μετα απο ωρα εσβηνε μονο του το τηλεφωνο ενω ειχε μπαταρια επισης ειχε 0 κυκλους φορτισης.εκανε 3 κυκλους δν εστρωσε.εβαλα την παλια μπαταρια που ειναι η γνησια μπαταρια και σταματησε να κανει τα σβησιματα το τηλεφωνο.

 

αφου επεστρεψα τη μπαταρια πηρα μια αλλη απο αλλο καταστημα με αριθμο apn-616-0579 να σημειωσω επισης οτι η γνησια μπαταρια που ειχε το τηλεφωνο απο το εργοστασιο εχει apn 616-0579.αυτη η μπαταρια ηταν πολυ κακη κοπια και εμπαινε οριακα στο τηλεφωνο σε σημειο που να εμποδιζει τη λειτουργια του κουμπιου της σιγασης.αφου την επεστρεψα και αυτη.

 

αγορασα μια αλλη απο αλλο σκρουτζομαγαζο..πηρα μια με apn 616-0579.αυτη ειναι ιδια στο μεγεθος της γνησιας αλλα κανει παλι τα αποτομα σβυσιματα το τηλεφωνο και καμια φορα ψιλοκολλαει.και αυτη ειχε 0 κυκλους φορτισης οπως με την πρωτη.

 

τι μπορει να συμβαινει?ειναι μαπα οι μπαταριες ή υπαρχει ασυμβατοτητα και δεχεται μονο τη γνησια το τηλεφωνο?

μηπως χρειαζετε καποιες ρυθμισεις το κινητο?ξερει καποιος να μου συστησει μαγαζι στην αθηνα που να εχει καλες μπαταριες?

 

ευχαριστω εκ τον προτερον.

 

Βρες μια από eBay με ίδιο apn και όχι εντελώς φθηνή. Στα 10 ευρώ ελάχιστο.

Μάπα ποιότητα ήταν αυτές που αγόρασες γι αυτό τα κάνει αυτά. Δεν έχει κάτι το τηλέφωνο να πειράξεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!θελω να αλλαξω τη μπαταρια στο i phone 4s 8gb και δν μπορω μια που να μην εχει προβλημα.συγκεκριμενα εχω αλλαξει 3 μπαταριες απο σκρουτζομαγαζα.η 1 πρωτη ηταν με apn 616-0581 μολις την εβαλα μετα απο ωρα εσβηνε μονο του το τηλεφωνο ενω ειχε μπαταρια επισης ειχε 0 κυκλους φορτισης.εκανε 3 κυκλους δν εστρωσε.εβαλα την παλια μπαταρια που ειναι η γνησια μπαταρια και σταματησε να κανει τα σβησιματα το τηλεφωνο.

 

αφου επεστρεψα τη μπαταρια πηρα μια αλλη απο αλλο καταστημα με αριθμο apn-616-0579 να σημειωσω επισης οτι η γνησια μπαταρια που ειχε το τηλεφωνο απο το εργοστασιο εχει apn 616-0579.αυτη η μπαταρια ηταν πολυ κακη κοπια και εμπαινε οριακα στο τηλεφωνο σε σημειο που να εμποδιζει τη λειτουργια του κουμπιου της σιγασης.αφου την επεστρεψα και αυτη.

 

αγορασα μια αλλη απο αλλο σκρουτζομαγαζο..πηρα μια με apn 616-0579.αυτη ειναι ιδια στο μεγεθος της γνησιας αλλα κανει παλι τα αποτομα σβυσιματα το τηλεφωνο και καμια φορα ψιλοκολλαει.και αυτη ειχε 0 κυκλους φορτισης οπως με την πρωτη.

 

τι μπορει να συμβαινει?ειναι μαπα οι μπαταριες ή υπαρχει ασυμβατοτητα και δεχεται μονο τη γνησια το τηλεφωνο?

μηπως χρειαζετε καποιες ρυθμισεις το κινητο?ξερει καποιος να μου συστησει μαγαζι στην αθηνα που να εχει καλες μπαταριες?

 

ευχαριστω εκ τον προτερον.

Δύο περιπτώσεις

1. Όλες η μπαταρίες ήταν κακές (ίσος πολύ καιρό στην αποθήκη στην αχριστεια)

2. Έχει θέμα το pmic

 

Μία καλή μπαταρία από aliexpress κάνει κοντά στα 10 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

αλλαξα και τεταρtη μπαταρια.αυτη που πηρα ειχε apn 616-0579 απο αλλο καταστημα δυστυχως αυτη δν φορτιζε καθολου.ουτε καν μπορεσε να ανοιξει το τηλεφωνο.2 ωρες την αφησα στο φορτιστη παλι ηταν τελειωμενη.εβαλα την παλια και δουλευε οκ το τηλεφωνο.καλα ειναι δυνατον μαγαζια να πουλανε τετοιες μουφες?4 μπαταριες εχω αλλαξει και καμια δν κανει.
Link to comment
Share on other sites

αλλαξα και τεταρtη μπαταρια.αυτη που πηρα ειχε apn 616-0579 απο αλλο καταστημα δυστυχως αυτη δν φορτιζε καθολου.ουτε καν μπορεσε να ανοιξει το τηλεφωνο.2 ωρες την αφησα στο φορτιστη παλι ηταν τελειωμενη.εβαλα την παλια και δουλευε οκ το τηλεφωνο.καλα ειναι δυνατον μαγαζια να πουλανε τετοιες μουφες?4 μπαταριες εχω αλλαξει και καμια δν κανει.

 

Λίγο παράξενα ολα αυτά αλλα ναι είναι δυνατόν

Ψωνίζουν από πηγές με πολύ χαμηλή τιμή οποτε τι περιμένεις;

Ψάξε από eBay μια λίγο πιο ακριβή μπας και κανεις δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λίγο παράξενα ολα αυτά αλλα ναι είναι δυνατόν

Ψωνίζουν από πηγές με πολύ χαμηλή τιμή οποτε τι περιμένεις;

Ψάξε από eBay μια λίγο πιο ακριβή μπας και κανεις δουλειά

 

μηπως επειδη ειναι το τελευταιο 4s με τα 8gb εχει καποια ασυμβατοτητα δν ξερω.πηρα και τους επισημους εξειδικευμενους στην ελλαδα info quest,i system,i storm και λενε εχει σταματησει η παραγωγη μπαταριας λογω παλιου τηλεφωνου.μονο αλλο κινητο ανακατασκευης στα 197ε.απο ebay δν θελω να μπλεξω ακομα γιατι υπαρχει και εκει μουφα μπολικη και αντε να σου ξανστειλει αλλη.

Link to comment
Share on other sites

μηπως επειδη ειναι το τελευταιο 4s με τα 8gb εχει καποια ασυμβατοτητα δν ξερω.πηρα και τους επισημους εξειδικευμενους στην ελλαδα info quest,i system,i storm και λενε εχει σταματησει η παραγωγη μπαταριας λογω παλιου τηλεφωνου.μονο αλλο κινητο ανακατασκευης στα 197ε.απο ebay δν θελω να μπλεξω ακομα γιατι υπαρχει και εκει μουφα μπολικη και αντε να σου ξανστειλει αλλη.

 

Τι ψάχνεις με τους αντιπροσώπους δεν έχουν τέτοια ανταλλακτικά

Μόνο από eBay όπως σου είπα αλλα αν δεν θέλεις δεν γίνεται αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια να ρωτήσω στο 4s ξέρω και μου έχετε πει ότι η αναβάθμιση σε 10.1.1δεν γίνεται με ota η jailbreak γίνεται μηπως με κανέναν άλλο τρόπο μέσω pc η δεν γίνεται με τίποτα???
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αρχείο εγκατάστασης του iOS 10 για το 4S.

Ως εκ τούτου, δεν μπορείς να αναβαθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτήσω στο 4s ξέρω και μου έχετε πει ότι η αναβάθμιση σε 10.1.1δεν γίνεται με ota η jailbreak γίνεται μηπως με κανέναν άλλο τρόπο μέσω pc η δεν γίνεται με τίποτα???

 

Έχει σταματήσει η υποστήριξη της συσκευής αυτής. Μένει ως έχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

επισης ηθελα να ρωτησω το 4ς στο ιος 9,3,2 αξιζει να το κανεισ jailbreak ??θα ειναι πιο smooth η δεν εχει σχεση αυτο με το jailbreak??

 

Αν κάνεις jailbreak υπάρχει ένα tweak που αλλάζει την ταχύτητα των εφέ.

Μπορείς να τα κάνεις πιο γρήγορα και έτσι βλέπεις ότι η συσκευή δουλεύει και πιο γρήγορα.

Νομίζω λέγεται noslowanimations

Δεν έχει όμως να κάνει η ομαλότητα με το jailbreak

Απλά σου δίνει πρόσβαση να μπορείς να βάλεις κάποια tweak

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις jailbreak υπάρχει ένα tweak που αλλάζει την ταχύτητα των εφέ.

Μπορείς να τα κάνεις πιο γρήγορα και έτσι βλέπεις ότι η συσκευή δουλεύει και πιο γρήγορα.

Νομίζω λέγεται noslowanimations

Δεν έχει όμως να κάνει η ομαλότητα με το jailbreak

Απλά σου δίνει πρόσβαση να μπορείς να βάλεις κάποια tweak

 

γενικα δηλαδη συμφερει να κανεις jailbreak σε αυτη τη συσκευη γιατι ουτως η αλλως δεν θα παρει αναβαθμιση και γενικα θα εχεις τα θετικα του jailbreak και γυρνας και σε 'κανονικο' αν θες σωστα??

Link to comment
Share on other sites

γενικα δηλαδη συμφερει να κανεις jailbreak σε αυτη τη συσκευη γιατι ουτως η αλλως δεν θα παρει αναβαθμιση και γενικα θα εχεις τα θετικα του jailbreak και γυρνας και σε 'κανονικο' αν θες σωστα??

 

Ναι έτσι ακριβώς. Δεν παίρνει άλλη αναβάθμιση όποτε και κάτι να πάει στραβά και να κανεις restore και πάλι μένεις σε iOS 9 δεν πας παραπέρα

Βέβαια μπορείς να δεις κανένα βίντεο στο YouTube πχ iOS 9 jailbreak tweaks και αν κάποια σ αρέσουν τότε προχωράς σε jailbreak

 

Εγώ επειδή έχει φτάσει το iOS σε καλό επίπεδο το αποφεύγω το jailbreak γιατί έχω παρατηρήσει και αστάθεια παλιά στο λειτουργικό όπως και μεγαλύτερη κατανάλωση. Φυσικά ολα εξαρτώνται από το τι θα κανεις εγκατάσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος στο 4s δεν είναι εφικτό το jailbreak στο ios 9.3

 

Κι εγώ δεν τα ξέρω αυτά στα σίγουρα. Δεν παρακολουθώ το jailbreak σε ποιες εκδόσεις υποστηρίζεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εψαξα λιγο για το jailbreak και λεει οτι στο ιος 9.3.3 και 9.3.2 οταν το κανεις αμα κανεις restart χανεται και πρεπει να ξανακανεις και επιση μια φορα την εβδομαδα να κατεβαζεις μια εφαρμογη γιατι ετσι ειναι στην εκδοση αυτη..ισχυει αυτο ακομα η αλλαξε??ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το το τηλέφωνο με την 9.3.5 πηγαίνει φυσιολογικά. Τώρα έχει την 7.1.2 απλά μερικές εφαρμογές επειδή είναι παλιό λογισμικό δεν κατεβαίνουν και σκέφτηκα να του κάνω φορματ για να πάρει την τελευταία έκδοση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το το τηλέφωνο με την 9.3.5 πηγαίνει φυσιολογικά. Τώρα έχει την 7.1.2 απλά μερικές εφαρμογές επειδή είναι παλιό λογισμικό δεν κατεβαίνουν και σκέφτηκα να του κάνω φορματ για να πάρει την τελευταία έκδοση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορείς εδω να δεις ενα κάπως συγκριτικό βίντεο

 

Εγώ δεν θα πρότεινα πάντως να αναβαθμίσεις

Ναι θα έχεις τις τελευταίες εφαρμογές αλλα σε μερικές ημέρες δεν θα θέλεις να έχεις άλλο το συγκεκριμένο τηλέφωνο

Μείνε έτσι με τις εφαρμογές που ήδη έχεις

 

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα βέβαια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς εδω να δεις ενα κάπως συγκριτικό βίντεο

 

 

 

 

Εγώ δεν θα πρότεινα πάντως να αναβαθμίσεις

 

Ναι θα έχεις τις τελευταίες εφαρμογές αλλα σε μερικές ημέρες δεν θα θέλεις να έχεις άλλο το συγκεκριμένο τηλέφωνο

 

Μείνε έτσι με τις εφαρμογές που ήδη έχεις

 

 

 

Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα βέβαια

 

 

 

Θα δω το βίντεο και βλέπουμε ! Ευχαριστώ πολύ !!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα δω το βίντεο και βλέπουμε ! Ευχαριστώ πολύ !!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κολλαει παντως απιστευτα με 9.3.5 ενος φιλου σε 4s 8gb.Ξεχνας το facebook app και μπαινεις απο safari.Εφοσον εισαι 7.1.2 μεινε ετσι,γιατι μετα θα το μετανιωσεις.Οσο για τις ενημερωσεις το fb γινεται βαρυτερο,το μεσαντζερ μονο στις ομαδικες συνομιλιες κλησεις εβαλε.Και μη ξεχασω με jb και odysseusota νομιζω μπορεις μα πας στην 8.4.1.

Αυτο γινεται μονο σε 32bit cpu(4s και 5αρια,5s και μετα εχουν 64bit cpu).

Ψαξε το λιγο αμα θες να αναβαθμισεις,καλυτερα ios 8 και οχι 9.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...