Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

εφτασε στα χερια μου ενα iphone 4s το οποιο εχω σκοπο να χρησιμοποιησω ως τριτο τηλεφωνο,μονο για μια συγκεκριμενη εταιρικη χρηση.Τρεχει ios 6.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η ταχυτητα του.Αν οχι εφαμιλλο με 6s,σιγουρα με το 6.Επισης,πολυ πιο γρηγορο απο καποια Huawei και Samsung των €250.

Aυτο μονο ηθελα να επισημανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

εφτασε στα χερια μου ενα iphone 4s το οποιο εχω σκοπο να χρησιμοποιησω ως τριτο τηλεφωνο,μονο για μια συγκεκριμενη εταιρικη χρηση.Τρεχει ios 6.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η ταχυτητα του.Αν οχι εφαμιλλο με 6s,σιγουρα με το 6.Επισης,πολυ πιο γρηγορο απο καποια Huawei και Samsung των €250.

Aυτο μονο ηθελα να επισημανω.

Γιατί φοράει λογισμικό της εποχής και ήταν ναυαρχίδα... Για βάλτου κάτι μεγαλύτερο σε λογισμικό να δεις πως θα πατωσει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

εφτασε στα χερια μου ενα iphone 4s το οποιο εχω σκοπο να χρησιμοποιησω ως τριτο τηλεφωνο,μονο για μια συγκεκριμενη εταιρικη χρηση.Τρεχει ios 6.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η ταχυτητα του.Αν οχι εφαμιλλο με 6s,σιγουρα με το 6.Επισης,πολυ πιο γρηγορο απο καποια Huawei και Samsung των €250.

Aυτο μονο ηθελα να επισημανω.

 

Δουλεύει σφαίρα αλλά δεν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές

Εαν κάποιος το θέλει μόνο για τηλέφωνα τότε ναι αλλιώς δεν άξιζε τον κόπο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αγόρασα από Αγγλία ebay με 38 ευρώ με μεταφορικά ένα iphone 4s 8GB , με σκοπό να το χρησιμοποιήσω σε dock ηχείου που είχα παλαιότερα ως internet radio. Οι εφαρμογές radio θα παίζουν άραγε, μιας και είναι κινητό του 2012? Από ότι θυμάμαι είναι από τα καλύτερα iphone που είχαν φτιαχθεί, πολύ compact και παίζει να το χρησιμοποιώ και σαν δεύτερο αναλόγως των συνθηκών.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από Αγγλία ebay με 38 ευρώ με μεταφορικά ένα iphone 4s 8GB , με σκοπό να το χρησιμοποιήσω σε dock ηχείου που είχα παλαιότερα ως internet radio. Οι εφαρμογές radio θα παίζουν άραγε, μιας και είναι κινητό του 2012? Από ότι θυμάμαι είναι από τα καλύτερα iphone που είχαν φτιαχθεί, πολύ compact και παίζει να το χρησιμοποιώ και σαν δεύτερο αναλόγως των συνθηκών.

 

Κάποιες εφαρμογές δουλεύουν ναι

Δεν θα έχεις πρόβλημα για την χρήση που το θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
παιδια σαν ασχετος στα iphone αν παρεις ενα 4s για facebook youtube και να διαβαζεις κανα νεο σε κανα site θα δουλευει νορμαλ η θα εχει θεματα και κοληματα ... το facebook θα ειναι σε browser οχι στην εφαρμογη ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σαν ασχετος στα iphone αν παρεις ενα 4s για facebook youtube και να διαβαζεις κανα νεο σε κανα site θα δουλευει νορμαλ η θα εχει θεματα και κοληματα ... το facebook θα ειναι σε browser οχι στην εφαρμογη ευχαριστω!!

 

Μια χαρά είναι. Αρκεί να έχεις και καλή μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σαν ασχετος στα iphone αν παρεις ενα 4s για facebook youtube και να διαβαζεις κανα νεο σε κανα site θα δουλευει νορμαλ η θα εχει θεματα και κοληματα ... το facebook θα ειναι σε browser οχι στην εφαρμογη ευχαριστω!!

 

Αναλογα την τιμη που θα το παρεις και το αν δεν σε ενοχλουν οι 3,5 ιντσες

Link to comment
Share on other sites

παιδια σαν ασχετος στα iphone αν παρεις ενα 4s για facebook youtube και να διαβαζεις κανα νεο σε κανα site θα δουλευει νορμαλ η θα εχει θεματα και κοληματα ... το facebook θα ειναι σε browser οχι στην εφαρμογη ευχαριστω!!

 

Ανάλογα σε ποια έκδοση είναι

Αν παρόλα αυτά μπαίνεις από σελίδες δεν θα έχεις θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
παιδια εχω το 4ς και εσπασε οθονη και καπακι,λογω το οτι ειμαι λατρης του συγκεκριμενου μοντελου και μαρεσει γενικα σαν χομπι να προσοαθω να τα φτιαξω δοκιμασα να ανοιξω το καπακι..η μια βιδα ελλειπε απο παλια την αλλη βιδα,τι μαχαιρι δοκιμασα τι τσιμπιδακι τι κοπιδι,μεχρι και κατι κατσαβιδακια για κινητα πηρα (λογω του χομπι)αλλα για λιγο δεν το πιανουν,ξερετε τι αλλο μπορω να κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το 4ς και εσπασε οθονη και καπακι,λογω το οτι ειμαι λατρης του συγκεκριμενου μοντελου και μαρεσει γενικα σαν χομπι να προσοαθω να τα φτιαξω δοκιμασα να ανοιξω το καπακι..η μια βιδα ελλειπε απο παλια την αλλη βιδα,τι μαχαιρι δοκιμασα τι τσιμπιδακι τι κοπιδι,μεχρι και κατι κατσαβιδακια για κινητα πηρα (λογω του χομπι)αλλα για λιγο δεν το πιανουν,ξερετε τι αλλο μπορω να κανω??

 

Δεν πήρες τα σωστά εργαλεία

Ψιλό αστεράκι χρειάζεται

Τώρα που την χάλασες πιθανόν θέλει καλλιτεχνία για να το ανοίξεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν παω σε καποιο καταστημα,θα μου το ξεβιδωσουν λες??

 

Κι εσυ άμα το παλέψεις κάτι θα καταφέρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

εχουν καει πιξελ στην οθονη και θελω να την αλλαξω. Εχετε να προτινετε καποιο καταστημα με οικονομικη λυση με καλης ποιοτητας οθονη?

Θα χασω/αλλαξει κατι απο τις δυνατοτητες του κινητου αν αλλαξω οθονη?

 

ευχαριστω και καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αγοράσει μια από το eBay. Πολυ καλύτερη στα χρώματα από την αρχική, λειτουργεί αψογα σε ολα εκτός από το proximity που δεν λειτουργεί με tempered. Με μεμβράνη και χωρίς λειτουργεί αψογα. Αν θυμάμαι την είχα αγοράσει 15-20 ευρώ

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αγοράσει μια από το eBay. Πολυ καλύτερη στα χρώματα από την αρχική, λειτουργεί αψογα σε ολα εκτός από το proximity που δεν λειτουργεί με tempered. Με μεμβράνη και χωρίς λειτουργεί αψογα. Αν θυμάμαι την είχα αγοράσει 15-20 ευρώ

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπαινω σε διαδιασια να την βαλω μονη μου... Κανενα αξιοπιστο καταστημα? Η τι να προσεξω στην οθονη που προσφερει το καθενα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαινω σε διαδιασια να την βαλω μονη μου... Κανενα αξιοπιστο καταστημα? Η τι να προσεξω στην οθονη που προσφερει το καθενα?
Πληροφοριακά πλέον τα εργατικά σε αυτό είναι ποιο ακριβά από την οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά πλέον τα εργατικά σε αυτό είναι ποιο ακριβά από την οθόνη

 

+1

 

+ οτι τι να ελεγξει; Οι περισσοτερες οθονες κινεζιες ειναι.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

+1

 

+ οτι τι να ελεγξει; Οι περισσοτερες οθονες κινεζιες ειναι.

 

μονο αν παω στην apple η οθονη θα ειναι καλη?

Link to comment
Share on other sites

μονο αν παω στην apple η οθονη θα ειναι καλη?

 

Θα σου βαλουν οθονη εξουσιοδοτημενου (με οτι αυτο συνεπαγεται σε θεμα εγγυησης και ποιοτητας service) αλλα θα την πληρωσεις ακριβα. Το θεμα ειναι μεχρι ποσα εισαι διατεθημενη να δωσεις.

 

Αλλιως οκ υπαρχουν αρκετα μαγαζια που κανουν αυτη τη δουλεια, απλως η οθονες ειναι του κιλου, δεν εχουν δηλαδη επισημο προμηθευτη. Σημερα παιρνουν απο εναν με 10€ πχ και τον αλλον μηνα παιρνουν οθονες απο αλλον με 9.2€. Δεν λεω πως δεν θα κανουν δουλεια, αλλα αν σου χαλασει μη μπας και του πεις "τι οθονη μου εβαλες ρε κερατα;" :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα σου βαλουν οθονη εξουσιοδοτημενου (με οτι αυτο συνεπαγεται σε θεμα εγγυησης και ποιοτητας service) αλλα θα την πληρωσεις ακριβα. Το θεμα ειναι μεχρι ποσα εισαι διατεθημενη να δωσεις.

 

Αλλιως οκ υπαρχουν αρκετα μαγαζια που κανουν αυτη τη δουλεια, απλως η οθονες ειναι του κιλου, δεν εχουν δηλαδη επισημο προμηθευτη. Σημερα παιρνουν απο εναν με 10€ πχ και τον αλλον μηνα παιρνουν οθονες απο αλλον με 9.2€. Δεν λεω πως δεν θα κανουν δουλεια, αλλα αν σου χαλασει μη μπας και του πεις "τι οθονη μου εβαλες ρε κερατα;" :p

 

Χαχαχα! Ενταξει καταλαβα! Απλα εψαχνα ενα μαγαζι που να βαζει καλης ποιοτητας οθονη, οχι του κιλου ας πουμε οπως λες, και να ειναι πιο κατω η τιμη απο την istorm. Μια μεση λυση ας πουμε. Αν ειναι καλη μεχρι 30-40 ευρω, και 50 για σουπερ :P

 

Πηγα public και κωτσοβολο που δινουν εγγυση, αλλα δεν ειχαν στοκ κ δεν φερνουν πλεον για αυτο το μοντελο λενε.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Ενταξει καταλαβα! Απλα εψαχνα ενα μαγαζι που να βαζει καλης ποιοτητας οθονη, οχι του κιλου ας πουμε οπως λες, και να ειναι πιο κατω η τιμη απο την istorm. Μια μεση λυση ας πουμε. Αν ειναι καλη μεχρι 30-40 ευρω, και 50 για σουπερ :P

 

Πηγα public και κωτσοβολο που δινουν εγγυση, αλλα δεν ειχαν στοκ κ δεν φερνουν πλεον για αυτο το μοντελο λενε.

 

Τι να ζητήσει κανείς για το 4s?

Κι αν βάλεις μια οθόνη της σειράς δηλαδή τόσο κακό είναι αφού η συσκευή ίσα ίσα κάνει μόνο τα βασικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Ενταξει καταλαβα! Απλα εψαχνα ενα μαγαζι που να βαζει καλης ποιοτητας οθονη, οχι του κιλου ας πουμε οπως λες, και να ειναι πιο κατω η τιμη απο την istorm. Μια μεση λυση ας πουμε. Αν ειναι καλη μεχρι 30-40 ευρω, και 50 για σουπερ :P

 

Πηγα public και κωτσοβολο που δινουν εγγυση, αλλα δεν ειχαν στοκ κ δεν φερνουν πλεον για αυτο το μοντελο λενε.

 

irepair και ired κανα 40€ εχουν απ' οτι βλεπω και το irepair δινει και εγγυηση εφ' ορου ζωης

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα. Ένας θείος μου έχει ένα 4s και του έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Στην προσπάθειά μου να του ξαναπεράσω κάποιες εφαρμογές (Viber , youtube , chrome) μου βγάζει μήνυμα ασυμβατότητας. Υπάρχει άλλος τρόπος (dίχως jailbreak) να τον βοηθήσω;

Υ.Γ. Χρήστης Android εξού και η άγνοια.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...