Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H έκδοση 9.3.1 σε iphone 4s (16gb) αξίζει? την έχει βάλει κανείς?

 

Σε ποια έκδοση βρίσκεσαι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.. Μου έδωσε χθες ο κουμπάρος μου ένα iPhone 4s που είχε αγοράσει από μια γνωστή του.. Θέλω να διαγράψω το Apple ID της και να το κάνω επαναφορά και να βάλω το δικό μου id.. Μου ζητάει το δικό της συνθηματικό.. Την πήρε τηλέφωνο και της είπες να μας δώσει το συνθηματικό να το διαγράφουμε, αλλά του έλεγε ότι δεν το θυμάται και τέτοια παράξενα...Άμα δεν το δώσει, που κανονικά πρέπει να το δώσει ή να έρθει από κοντά να το βάλει η ίδια το συνθηματικό να κάνω επαναφορά, αν νομίζει ότι το ζητήσαμε το κωδικό για πονηρή χρήση κτλ.. Τεσπα.. Έχει ios 9.1 ,μπορώ να το κάνω jailbreak? Και αν ναι ,μπορώ να κάνω επαναφορά χωρίς να έχω ανάγκη αυτήν, ποτέ θα δώσει το συνθηματικό και αν το θυμηθεί και καλά..

 

ΥΓ.. Η apple με κατάντησε να εξαρτιεμαι από μια γυναίκα.. :-P

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Μου έδωσε χθες ο κουμπάρος μου ένα iPhone 4s που είχε αγοράσει από μια γνωστή του.. Θέλω να διαγράψω το Apple ID της και να το κάνω επαναφορά και να βάλω το δικό μου id.. Μου ζητάει το δικό της συνθηματικό.. Την πήρε τηλέφωνο και της είπες να μας δώσει το συνθηματικό να το διαγράφουμε, αλλά του έλεγε ότι δεν το θυμάται και τέτοια παράξενα...Άμα δεν το δώσει, που κανονικά πρέπει να το δώσει ή να έρθει από κοντά να το βάλει η ίδια το συνθηματικό να κάνω επαναφορά, αν νομίζει ότι το ζητήσαμε το κωδικό για πονηρή χρήση κτλ.. Τεσπα.. Έχει ios 9.1 ,μπορώ να το κάνω jailbreak? Και αν ναι ,μπορώ να κάνω επαναφορά χωρίς να έχω ανάγκη αυτήν, ποτέ θα δώσει το συνθηματικό και αν το θυμηθεί και καλά..

 

ΥΓ.. Η apple με κατάντησε να εξαρτιεμαι από μια γυναίκα.. :-P

 

Πρέπει να το βάλει η ίδια και να γίνει αποσύνδεση.

Ότι και να κανείς θα σου το ζητάει δεν μπορείς να το αποφύγεις

Αν κανείς επαναφορά την συσκευή όταν ανοίξει πάλι θα σου το ζητάει

Βρες την και ας κάνει μια αποσύνδεση και μπροστά της μετά μπορείς να κανείς επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου για να τις φύγουν όλες οι ανησυχίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δεχτεί φίλε.. Ας μην μου το δώσει τηλεφωνικός, ας συναντηθουμε από κοντά καλύτερα.. Αλλά το θέμα είναι να έρθει και να μην δείξει αδιαφορία για το θέμα ..

Δεν υπάρχει jailbreak στο ios 9.1 για το 4s?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δεχτεί φίλε.. Ας μην μου το δώσει τηλεφωνικός, ας συναντηθουμε από κοντά καλύτερα.. Αλλά το θέμα είναι να έρθει και να μην δείξει αδιαφορία για το θέμα ..

Δεν υπάρχει jailbreak στο ios 9.1 για το 4s?

 

Και jailbreak να κανείς δεν μπορείς να αποφύγεις την διαδικασία που είπαμε πιο επάνω.

Γιατί να δείξει αδιαφορία; Ίσα ίσα ποιος θέλει να έχει ένας άλλος στα χέρια του συσκευή με δικό του id?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και jailbreak να κανείς δεν μπορείς να αποφύγεις την διαδικασία που είπαμε πιο επάνω.

Γιατί να δείξει αδιαφορία; Ίσα ίσα ποιος θέλει να έχει ένας άλλος στα χέρια του συσκευή με δικό του id?

Γιατί ο κουμπάρος μου, που μίλησε μαζί της από το τηλέφωνο και της είπε για το συνθηματικό , την έκοψε κάπως και νευρίασε μαζί της ..

Και μου λέει ο ίδιος κάτσε να περιμένουμε μέχρι την Κυριακή να την ξανά πάρω τηλέφωνο αν δεν δείξει ενδιαφέρον .. Στο τέλος θα πρήζω τον κουμπάρο μου και αυτός, αυτήν για το ID της .. Άσχετο εκτός του προβλήματος μου , που ελπίζω να λυθεί σύντομα .. Γίνεται jailbreak το ios 9.1 σε αυτήν την συσκευή ? Γενικά θέλω να δω τι παίζει με το jailbreak στα iphone ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο κουμπάρος μου, που μίλησε μαζί της από το τηλέφωνο και της είπε για το συνθηματικό , την έκοψε κάπως και νευρίασε μαζί της ..

Και μου λέει ο ίδιος κάτσε να περιμένουμε μέχρι την Κυριακή να την ξανά πάρω τηλέφωνο αν δεν δείξει ενδιαφέρον .. Στο τέλος θα πρήζω τον κουμπάρο μου και αυτός, αυτήν για το ID της .. Άσχετο εκτός του προβλήματος μου , που ελπίζω να λυθεί σύντομα .. Γίνεται jailbreak το ios 9.1 σε αυτήν την συσκευή ? Γενικά θέλω να δω τι παίζει με το jailbreak στα iphone ..

 

Νομιζω παλι υπερ της ειναι να βγει το id απο την συσκευη.

Ας το εξηγησει καποιος στην κατοχο μηπως και δεχτει να το βγαλει. Ειναι υποθεση 3 δευτερολεπτων μια απλη αποσυνδεση θα κανει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Μου έδωσε χθες ο κουμπάρος μου ένα iPhone 4s που είχε αγοράσει από μια γνωστή του.. Θέλω να διαγράψω το Apple ID της και να το κάνω επαναφορά και να βάλω το δικό μου id.. Μου ζητάει το δικό της συνθηματικό.. Την πήρε τηλέφωνο και της είπες να μας δώσει το συνθηματικό να το διαγράφουμε, αλλά του έλεγε ότι δεν το θυμάται και τέτοια παράξενα...Άμα δεν το δώσει, που κανονικά πρέπει να το δώσει ή να έρθει από κοντά να το βάλει η ίδια το συνθηματικό να κάνω επαναφορά, αν νομίζει ότι το ζητήσαμε το κωδικό για πονηρή χρήση κτλ.. Τεσπα.. Έχει ios 9.1 ,μπορώ να το κάνω jailbreak? Και αν ναι ,μπορώ να κάνω επαναφορά χωρίς να έχω ανάγκη αυτήν, ποτέ θα δώσει το συνθηματικό και αν το θυμηθεί και καλά..

 

ΥΓ.. Η apple με κατάντησε να εξαρτιεμαι από μια γυναίκα.. :-P

 

Καλα ρε φιλε πως και στον έδωσε ο κουμπάρος πως το βρήκε και χωρίς να βγει το ιδ της κοπελλας από πάνω πως έγινε η φάση και το πείρε ο κουμπάρος ; δεν καταλαβενω. Εγώ να δώσω κινητό το κάνω φορμάτ πλήρες τα σβήνω ΟΛΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλε πως και στον έδωσε ο κουμπάρος πως το βρήκε και χωρίς να βγει το ιδ της κοπελλας από πάνω πως έγινε η φάση και το πείρε ο κουμπάρος ; δεν καταλαβενω. Εγώ να δώσω κινητό το κάνω φορμάτ πλήρες τα σβήνω ΟΛΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.

Πολύ απλό είναι φίλε .. Άσχετος ο ένας από τεχνολογία άσχετος και ο άλλος.. Εδώ ο κουμπάρος είχε το Iphone 6s και ήθελε να περάσει τις επαφές και τις φωτογραφίες στο G4 , δεν μπορούσε και πήγε στο Γερμανό , για καλή του τύχη ούτε αυτοί δεν μπορούσαν εκείνη την μέρα να του περάσουν επαφές και φωτογραφίες στο άλλο κινητό και στο τέλος του τα πέρασα όλα εγώ , που δεν είχα γενικά επαφή με ios.. :wacko:

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλό είναι φίλε .. Άσχετος ο ένας από τεχνολογία άσχετος και ο άλλος.. Εδώ ο κουμπάρος είχε το Iphone 6s και ήθελε να περάσει τις επαφές και τις φωτογραφίες στο G4 , δεν μπορούσε και πήγε στο Γερμανό , για καλή του τύχη ούτε αυτοί δεν μπορούσαν εκείνη την μέρα να του περάσουν επαφές και φωτογραφίες στο άλλο κινητό και στο τέλος του τα πέρασα όλα εγώ , που δεν είχα γενικά επαφή με ios.. :wacko:

 

Ναι όντως κάτι τέτοιο παίζει δεν έχει χαμπάρι κανείς γι αυτό υπάρχει ο φόβος.

Πρέπει κάποιος να εξηγήσει την κατάσταση για να ελευθερωθεί η συσκευή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως κάτι τέτοιο παίζει δεν έχει χαμπάρι κανείς γι αυτό υπάρχει ο φόβος.

Πρέπει κάποιος να εξηγήσει την κατάσταση για να ελευθερωθεί η συσκευή

Όλα καλά με την γυναίκα, συναντηθήκαμε, αλλά το συνθηματικό τζίφος, δεν το δέχεται και δεν μπορώ να κάνω επαναφορά.. Υπάρχει περίπτωση το ID να έχει μπλοκαριστεί? Είχε 10 μήνες να συνδεθεί... Τώρα τι κάνουμε? Υπάρχει λύση?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την γυναίκα, συναντηθήκαμε, αλλά το συνθηματικό τζίφος, δεν το δέχεται και δεν μπορώ να κάνω επαναφορά.. Υπάρχει περίπτωση το ID να έχει μπλοκαριστεί? Είχε 10 μήνες να συνδεθεί... Τώρα τι κάνουμε? Υπάρχει λύση?

 

Είχες συνδεθεί στο Ίντερνετ;

Επίσης τρώει ένα κόλλημα μερικές φορές. Πρέπει να βγάλεις εντελώς τον κωδικό κλειδώματος συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δε θυμάται τον κωδικό της, μπορεί να κάνει επαναφορά αυτού.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ξεκλειδώσετε τη συσκευή.

 

https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid#!&section=password

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχες συνδεθεί στο Ίντερνετ;

Επίσης τρώει ένα κόλλημα μερικές φορές. Πρέπει να βγάλεις εντελώς τον κωδικό κλειδώματος συσκευής

Κωδικό κλειδώματος δεν είχα πάντως.. Αλλά και την πρώτη φορά που έβαλα το συνθηματικό είχα ξεχάσει να ανοίξω το wifi :p

Αν δε θυμάται τον κωδικό της, μπορεί να κάνει επαναφορά αυτού.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ξεκλειδώσετε τη συσκευή.

 

https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid#!&section=password

Ευχαριστώ για το λινκ.. Ελπίζω να βοηθήσει αυτό.. Θα την τρελάνω την γυναίκα στο τέλος.. Κανε το ένα κάνε το άλλο θα της λέω.. :lol: Της έστειλα μήνυμα το link να κάνει επαναφορά.. Αναμένω προς το παρόν μέχρι νεωτέρας ..

 

edit : Τελικά έγινε επαναφορά συνθηματικού με το σύνδεσμο αυτό .. Επιτέλους έκανα επαναφορά το κινητό και έβαλα το δικό μου ID.. Χίλια ευχαριστώ να είσαι καλά :)

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια σρυ για το offtopic αλλα δεν βρηκα το σχετικο φορουμ..εχω ακουσει οτι στο ιος πληρωνεις για τις εφαρμογες(τις περισσοτερες)ισχυει αυτο??και αν ισχυει με jailbreak κατεβαζεις δωρεαν??
Link to comment
Share on other sites

παιδια σρυ για το offtopic αλλα δεν βρηκα το σχετικο φορουμ..εχω ακουσει οτι στο ιος πληρωνεις για τις εφαρμογες(τις περισσοτερες)ισχυει αυτο??και αν ισχυει με jailbreak κατεβαζεις δωρεαν??

 

Υπάρχουν δωρεάν εκατομμύρια εφαρμογές.

Και επι πληρωμή φυσικά εννοείται.

Δες από κάποιον που έχει iPhone στο App Store με μια μάτια πόσες έχει και αν σε βολεύουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έδωσα στο 4s στη γυναίκα μου και της έφτιαξα καινούργιο Apple ID.Πρέπει να κάνω κάτι στο δικό μου Apple ID γιατί έβαλα το δικό μου 5S?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έδωσα στο 4s στη γυναίκα μου και της έφτιαξα καινούργιο Apple ID.Πρέπει να κάνω κάτι στο δικό μου Apple ID γιατί έβαλα το δικό μου 5S?

Θα πρέπει να αποσυνδέσεις το apple id σου από το 4s ώστε να συνδέσεις τις γυναίκας σου. Θα πρέπει να το αποσυνδέσεις από το appstore, imessage, κτλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αποσυνδέσεις το apple id σου από το 4s ώστε να συνδέσεις τις γυναίκας σου. Θα πρέπει να το αποσυνδέσεις από το appstore, imessage, κτλ.

Το έκανα επαναφορά και δημιουργία ως καινούργιου.Είναι εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα επαναφορά και δημιουργία ως καινούργιου.Είναι εντάξει?

Ναι είναι εντάξει. Περνάς τον λογαριασμό της γυναίκας σου και είσαι εντάξει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι εντάξει. Περνάς τον λογαριασμό της γυναίκας σου και είσαι εντάξει.

 

Μπορώ να κατεβάζω δωρεάν εφαρμογές χωρίς να βάλω πιστωτική?

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάζω δωρεάν εφαρμογές χωρίς να βάλω πιστωτική?

 

Ναι δε χρειαζεται η χρηση πιστωτικης για δωρεαν εφαρμογες!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω στην σελίδα, για να περιγράψω ένα πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίζω.

Πριν λίγο καιρό αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 4s με πρόβλημα στο σήμα.

το τηλέφωνο με κάρτα:

1) cosmote ή wind βγάζει "καμία υπηρεσία" και στο μενού ( γενικά - πληροφορίες - δίκτυο) λέει "το τηλέφωνο δεν επιτρέπεται"

2) Ενώ με vodafone βγάζει σήμα κατα την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μόλις συνδεθεί με τους server της εταιρίας παραμένει η ονομασία του παρόχου αλλά χωρίς σήμα στις τελείες, κατ επέκταση δεν μπορώ να κάνω ή να δεχθώ κλήση αλλά η σύνδεση δεδομένων λειτουργεί, λίγο αργά αλλά μπορώ να μπω σε σελίδες, FB κτλ.

Επίσης στην αναζήτηση μου βγάζει κανονικά όλα τα δίκτυα!!!

Αν έχει κάποιος ιδέα για την λύση του προβλήματος θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

 

Υ.Γ. Έχω κάνει Επαναφορά ρυθμίσεων απο την συσκευή - το itunes - σε recovery mode - σε dfu mode, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου Γενικότερα ότι επαναφορά βρήκα την έκανα :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω στην σελίδα, για να περιγράψω ένα πρόβλημα το οποίο αντιμετωπίζω.

Πριν λίγο καιρό αγόρασα ένα μεταχειρισμένο 4s με πρόβλημα στο σήμα.

το τηλέφωνο με κάρτα:

1) cosmote ή wind βγάζει "καμία υπηρεσία" και στο μενού ( γενικά - πληροφορίες - δίκτυο) λέει "το τηλέφωνο δεν επιτρέπεται"

2) Ενώ με vodafone βγάζει σήμα κατα την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μόλις συνδεθεί με τους server της εταιρίας παραμένει η ονομασία του παρόχου αλλά χωρίς σήμα στις τελείες, κατ επέκταση δεν μπορώ να κάνω ή να δεχθώ κλήση αλλά η σύνδεση δεδομένων λειτουργεί, λίγο αργά αλλά μπορώ να μπω σε σελίδες, FB κτλ.

Επίσης στην αναζήτηση μου βγάζει κανονικά όλα τα δίκτυα!!!

Αν έχει κάποιος ιδέα για την λύση του προβλήματος θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

 

Υ.Γ. Έχω κάνει Επαναφορά ρυθμίσεων απο την συσκευή - το itunes - σε recovery mode - σε dfu mode, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου Γενικότερα ότι επαναφορά βρήκα την έκανα :blink::blink::blink:

 

Πιθανολογώ πως η συσκευή έχει πρόβλημα στη Baseband και πρέπει να την εξετάσει επαγγελματίας τεχνικός για να κάνει διάγνωση. Με επαναφορές δεν θα επιτύχεις τίποτα. Εάν θέλεις να σου προτείνω επισκευαστικό κέντρο στείλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά καλησπέρα ενα φιλαρακι είναι να μου δώσει ενα iphone 4s 16g μια και θα πάρει άλλο για κάνα μήνα να το δω και αν μου αρέσει να το κρατήσω. Με ποιο ios δεν έχει θέματα και ανοίγει έστω σχετικα άμεσα fb viber και καμια σελιδα στο ίντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...