Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα στο 4s εχει μονο 3G Και δεδομένα ... Εχει και 2G κάπου αλλου;;

Και του Πατερα μου φιλε παρολο που του εκανα αναβαθμιση και κατεβασα την εκδοση 8.0.3

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Δεδομένα -> και εκεί έχει επιλογή για ενεργοποίηση 3G. Όταν είναι απενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, εξ' ορισμού σε γυρνάει σε 2G.
Link to comment
Share on other sites

Και του Πατερα μου φιλε παρολο που του εκανα αναβαθμιση και κατεβασα την εκδοση 8.0.3

 

Μην τα μπερδεύετε.

Όταν κλείσεις τον διακόπτη 3G γυρνάει σε 2g. Καλύτερη ποιότητα ομιλίας καλύτερη κάλυψη καλύτερη μπαταρία αλλά μικρότερη ταχύτητα στο Ίντερνετ.

Αν δεν δουλεύεις τα δεδομένα αρκετά η αν δεν έχεις καλό σήμα σε περιοχή κλείνεις το 3G και είσαι καλύτερα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην τα μπερδεύετε.

Όταν κλείσεις τον διακόπτη 3G γυρνάει σε 2g. Καλύτερη ποιότητα ομιλίας καλύτερη κάλυψη καλύτερη μπαταρία αλλά μικρότερη ταχύτητα στο Ίντερνετ.

Αν δεν δουλεύεις τα δεδομένα αρκετά η αν δεν έχεις καλό σήμα σε περιοχή κλείνεις το 3G και είσαι καλύτερα.

εγω λεω για το 4G που δεν εμφανιστηκε ακομα με την αναβαθμιση γιατι ; περιεργο

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω για το 4G που δεν εμφανιστηκε ακομα με την αναβαθμιση γιατι ; περιεργο

 

Δεν έχει 4G η συσκευή αυτή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες το τηλεφωνο μου μου εχει σπασει τα νευρα απο τοτε που εβαλα το ιος 7 δεν πιανω καλο σημα μεσα σε κλειστους χωρους με την βονταφ.. εβαλα καρτα γου.. και ολα τζαμι... πηγα εξωτερικο και ειχα βονταφ γερμανιας(ρομινκ) και ηταν ολα τελεια επιστροφη εδω και ξανα η βονταφ τα ιδια. η πλακα ειναι τα αλλα τα τηλεφωνα που εχουμε στο σπιτι πιανουν κανονικα σημα βονταφ χωρις προβληματα... εχει κανεις καμια ιδεα?? την κεραια την εχω τσεκαρει ειναι στην θεση της!!! σοζ αλλα βαριομουν να αλλαζω γλωσσες γιαυτο ολα στα ελληνικα

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by impreza_sti
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω για το 4G που δεν εμφανιστηκε ακομα με την αναβαθμιση γιατι ; περιεργο

 

Βρε παιδιά, αγοράζετε μία πανάκριβη συσκευή. Μπήτε στο Internet και διαβάστε τα χαρακτηριστικά της. Όταν παίρνει αναβάθμιση το λογισμικό δεν αναβαθμίζεται και το hardware της συσκευής. Μην τρελαθούμε κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, αγοράζετε μία πανάκριβη συσκευή. Μπήτε στο Internet και διαβάστε τα χαρακτηριστικά της. Όταν παίρνει αναβάθμιση το λογισμικό δεν αναβαθμίζεται και το hardware της συσκευής. Μην τρελαθούμε κιόλας...

Τοτε φιλε μου που το αγορασα δεν ηξερα αν επαιρνε αναβαθμιση και ουτε ηξερα αν θα ερχοταν στην Κυπρο μας το 4G

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλε μου που το αγορασα δεν ηξερα αν επαιρνε αναβαθμιση και ουτε ηξερα αν θα ερχοταν στην Κυπρο μας το 4G

 

Ενταξει καλά κανεις δεν ειναι όλοι γνωστές των συσκευών και όλων των χαρακτηριστικών τους.

Να ξέρεις πάντως ότι απο το 5 και μετά υπάρχει το 4g άσχετα αν ο πάροχος σου έχει κάλυψη η όχι στην περιοχή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες το τηλ μ μ εχει σπασει τα νευρα απο τοτε π εβαλα το ιος 7 δν πιανω καλο σημα μεσα σε κλειστους χωρους με την βονταφ.. εβαλα καρτα γου.. κ ολα τζαμι... πηγα εξωτερικο κ ειχα βονταφ γερμανιας(ρομινκ) κ ηταν ολα τελεια επιστροφη εδω κ ξανα η βονταφ τα ιδια. η πλακα ειναι τα αλλα τα τηλ π εχουμε στο σπιτι πιανουν κανονικα σημα βονταφ χωρις προβληματα... εχει κανεις καμια ιδεα?? την κεραια την εχω τσεκαρει ειναι στην θεση της!!! σοζ αλλα βαριομουν να αλλαζω γλωσσες γιαυτο ολα στα ελληνικα

 

Η κάλυψη στην περιοχή σου δεν ειναι καλή.

Το ότι τα αλλά τηλέφωνα έχουν μπορεί να σημαίνει πολλά

Πχ τα αλλά τηλέφωνα πιάνουν 3-4 γραμμές 2g κι εσυ 1 γραμμή 3G.

Αν κλείσεις το 3G μέσα απο ρυθμίσεις δεδομένα δες το αποτέλεσμα.

Επίσης υπάρχουν και τηλέφωνα καλύτερα σε σήμα απο το iPhone δεν ειναι απαραίτητα το καλύτερο.

Ενδεχόμενο πρόβλημα στην συσκευή σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει καλά κανεις δεν ειναι όλοι γνωστές των συσκευών και όλων των χαρακτηριστικών τους.

Να ξέρεις πάντως ότι απο το 5 και μετά υπάρχει το 4g άσχετα αν ο πάροχος σου έχει κάλυψη η όχι στην περιοχή.

Σιγουρα ο παροχεας που ειναι συνδεδεμενο το κινητο του πατερα μου iPhone 4S εχει φερει το 4G γι αυτο λεω.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα βρισκεις στο ιντερνετ το παλιο iOS και το περναν και ολα θα ναι μια χαρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα βρισκεις στο ιντερνετ το παλιο iOS και το περναν και ολα θα ναι μια χαρα.

 

Μην βιάζεσαι λες πράγματα που δεν ισχύουν.

Δεν έχει η συσκευή σου δυνατότητα 4g σε ότι πάροχο και αν είσαι. Ότι θέλεις κανε 4g δεν πιάνει

Σαν να λες η συσκευή μου δεν έχει ηχείο αλλά έχω τραγούδια μέσα.

Αν δεν έχει ηχείο δεν θα παίξει μουσική άσχετα αν έχεις μέσα ότι θες

Επίσης όχι δεν κατεβάζεις παλιό λειτουργικό και το περνάς δεν γίνεται. Όπου είσαι δεν μπορείς να πας σε παλαιότερη έκδοση.

Μην προτρέχουμε με λάθη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι λες πράγματα που δεν ισχύουν.

Δεν έχει η συσκευή σου δυνατότητα 4g σε ότι πάροχο και αν είσαι. Ότι θέλεις κανε 4g δεν πιάνει

Σαν να λες η συσκευή μου δεν έχει ηχείο αλλά έχω τραγούδια μέσα.

Αν δεν έχει ηχείο δεν θα παίξει μουσική άσχετα αν έχεις μέσα ότι θες

Επίσης όχι δεν κατεβάζεις παλιό λειτουργικό και το περνάς δεν γίνεται. Όπου είσαι δεν μπορείς να πας σε παλαιότερη έκδοση.

Μην προτρέχουμε με λάθη

 

Δε χρειάζεται να είσαι τόσο αγενής και απότομος. Είσαι σε μια κοινότητα και είναι αναμενόμενο κάποιος να έχει ακούσει για πράγματα που δεν ισχύουν. Το ότι είσαι γνώστης των πραγμάτων σε ανώτερο επίπεδο δε σημαίνει ότι πρέπει να αποπαίρνεις το μέσο χρήστη. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει τι παίζει με SHSH και τις υπογραφές τις Apple.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να είσαι τόσο αγενής και απότομος. Είσαι σε μια κοινότητα και είναι αναμενόμενο κάποιος να έχει ακούσει για πράγματα που δεν ισχύουν. Το ότι είσαι γνώστης των πραγμάτων σε ανώτερο επίπεδο δε σημαίνει ότι πρέπει να αποπαίρνεις το μέσο χρήστη. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει τι παίζει με SHSH και τις υπογραφές τις Apple.

 

Συγνώμη αν φάνηκε αυτό όπως λες αλλά δεν το έθεσα έτσι. Με ήρεμο πνεύμα κανονικά έγραψα για να βοηθήσω δεν είχα διάθεση να το παίξω έξυπνος.

Ίσως τα γραφόμενα μου φάνηκαν απότομα όμως δεν είχα τέτοιο σκοπό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι αρχισε να το κανει ξαφνικα κ με κλειστα τα 3τζι, αν βαλω αλλο παροχο το τηλεφωνο ειναι κομπλε!!! μονο με vodafone γινεται αυτο....
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι αρχισε να το κανει ξαφνικα κ με κλειστα τα 3τζι, αν βαλω αλλο παροχο το τηλεφωνο ειναι κομπλε!!! μονο με vodafone γινεται αυτο....

 

Άρα έχει σχέση με την Vodafone δεν μπορείς να κανεις κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω μια μπαταρία για το iphone 4s μιας φίλης, ποιά θα προτείνατε ?

Αξίζει κάποια απο ebay?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω μια μπαταρία για το iphone 4s μιας φίλης, ποιά θα προτείνατε ?

Αξίζει κάποια απο ebay?

παραγγειλε απο ελληνικο καταστημα καποια ΟΕΜ με κοστος κανα 15 ευρο.εγω απο ebw εχω παρει πολλες φορες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα, έσπασε η οθόνη του 4s. Αθήνα' στα βόρεια ειμαι. Κανένα αξιόπιστο μαγαζί για αλλαγή παιζει? η να παραγγειλω απο eBay και να το αλλάξω μόνος μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έσπασε η οθόνη του 4s. Αθήνα' στα βόρεια ειμαι. Κανένα αξιόπιστο μαγαζί για αλλαγή παιζει? η να παραγγειλω απο eBay και να το αλλάξω μόνος μου?

Έχει το macspot στο Χαλάνδρι. Έχει σελίδα στο internet οπότε ρίξε μια ματιά. Τώρα αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να την φτιάξεις μόνος σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έσπασε η οθόνη του 4s. Αθήνα' στα βόρεια ειμαι. Κανένα αξιόπιστο μαγαζί για αλλαγή παιζει? η να παραγγειλω απο eBay και να το αλλάξω μόνος μου?

 

Μπορείς να απευθυνθείς στο επισκευαστικό κέντρο IRED, ειδάλλως εάν πιάνουν τα χέρια σου (θέλει πλήρη αποσυναρμολόγηση) προσοχή στην αγορά απο eBay

 

http://www.ired.gr/καταστηματα/μαρουσι.html

Link to comment
Share on other sites

Έχει το macspot στο Χαλάνδρι. Έχει σελίδα στο internet οπότε ρίξε μια ματιά. Τώρα αν πιάνουν τα χέρια σου μπορείς να την φτιάξεις μόνος σου.

 

Μπορείς να απευθυνθείς στο επισκευαστικό κέντρο IRED, ειδάλλως εάν πιάνουν τα χέρια σου (θέλει πλήρη αποσυναρμολόγηση) προσοχή στην αγορά απο eBay

 

http://www.ired.gr/καταστηματα/μαρουσι.html

 

Τα εχω δει αυτα τα μαγαζιά, αλλα ειναι γύρω στα 80€ η αλλαγή οθόνης! Και δυσκολεύομαι λιγο οικονομικά αυτή τη περιόδου. Το 4s το είχα απο παλιότερες και οικονομικά καλύτερες εποχές, τωρα :(

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δει αυτα τα μαγαζιά, αλλα ειναι γύρω στα 80€ η αλλαγή οθόνης! Και δυσκολεύομαι λιγο οικονομικά αυτή τη περιόδου. Το 4s το είχα απο παλιότερες και οικονομικά καλύτερες εποχές, τωρα :(

 

Βρες μια οθόνη και άλλαξε την μόνος αλλά είναι αρκετά δύσκολη διαδικασία για κάποιον που δεν γνωρίζει. Θέλει να λυθεί όλο το κινητό αφού η οθόνη βγαίνει τελευταία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...