Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, βλέπω τώρα τις sim .Η microsim έχει μικρότερο τσιπάκι από την μεγάλη όπως είναι και το λογικό. Σε πιο σημείο κόβω την μεγάλη κάρτα ώστε να μην κάνω ζημιά?
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Google is your friend!

 

ευχαριστώ πολύ, αλλά τζίφος. Πάει και η κάρτα...

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Μην κόβεται τις κάρτες. Πάρτε μια microsim αν και το ανταπτοράκι της Cosmote είναι για κλάματα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

σε εμένα που έκοψα την sim είχε κανονικά σήμα μπορούσα να πάρω τηλ αλλά όταν με έπαιρναν τους έλεγε οτι το έχω κλειστό!!!!

εννοείται οτι δεν την κράτησα ούτε μια μέρα έτσι, πήρα μια micro και όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανε συνέχεια στην Αθήνα (να χανει το σημα ενω μιλαγα κανονική microsim) στο ΜΑΓΑΖΙ και στο σπίτι μου με Cosmote (4s white 32 gb). Το στείλα σέρβις. Θα Το πάρω αύριο. Μου είπαν ότι του κάνανε έλεγχο και δεν βρήκαν κανένα πρόβλημα. Προληπτικά λένε πέρασαν την 5.01 (την είχα περάσει κι εγώ). Εγώ πιστεύω ότι είναι bug του ios5 και μονο στα s που έχει αλλάξει η κεραία, όταν εχει ασθενή κάλυψη 3g και το γυρνάει σε 2g χάνει το σήμα . Πιθανολογω στην 5.1 που δεν αργεί να το φτιάξουν. Ενδιαφέρον για τον ισχυρισμό μου θα είχε κάποιος να αναφέρει αν χάνεται το σήμα του σε περιοχές με ισχυρή κάλυψη 3g π.χ. Κέντρο . Εγώ μένω αιγαλεω και με 3gs δεν είχα ποτέ πρόβλημα . Edited by Pericles
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να καταλαβουμε απο καποιο κωδικο στο κουτι ποια παρτιδα ειναι

ωστε να βγαλουμε καποια ακρη ως προς τις κιτρινες οθονες;

 

Και αν ναι αν ειναι ευκολο οσοι φιλοι εχουν ασπρη οθονη να μας παραθεσουν

κατι σαν serial number ωστε να δουμε τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

παίδες καλησπέρα!!!

πως μπορώ να περάσω fotos και mp3's από το pc στο κινητό, μέσω του i-tunes;;;

δεν μπορώ να βγάλω άκρη, έχω εγκαταστήσει το i-tunes στο pc, και δεν μπορώ να βρω πως θα τα μεταφέρω...:(

Any help???:confused:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω συνέχεια αναφορές ανησυχίας για κίτρινες οθόνες στο 4S στο παρόν θέμα.

Απ' ό,τι διαβάζω γενικότερα στο internet δεν υπάρχει μεγάλο θέμα, όπως πέρσι με το iPhone 4. Πολλοί χρήστες κάνουν το λάθος να συγκρίνουν την οθόνη του 4S με του 4.

Η οθόνη του iPhone 4S αναπαριστά πιο ζεστά τα χρώματα σε σχέση με του 4, με αποτέλεσμα να φαίνονται λίγο πιο κίτρινα. Σε καμία περίπτωση δεν λέω πως δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν συσκευές με ελαττωματικές οθόνες, αλλά δεν είναι εκτεταμένο πρόβλημα όπως με το 4 πέρσι.

Μέχρι τώρα έχω πιάσει στα χέρια μου 5 διαφορετικά iPhone 4S. Όλα, μα όλα είχαν πιο ζεστα χρώματα σε σχέση με το iPhone 4 ή το 3GS μου.

 

 

Αργότερα θα ανεβάσω φωτογραφία απ' όλες τις iOS συσκευές που διαθέτω ώστε να δείτε πως όλες έχουν και διαφορετική απόχρωση των χρωμάτων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω συνέχεια αναφορές ανησυχίας για κίτρινες οθόνες στο 4S στο παρόν θέμα.

Απ' ό,τι διαβάζω γενικότερα στο internet δεν υπάρχει μεγάλο θέμα, όπως πέρσι με το iPhone 4. Πολλοί χρήστες κάνουν το λάθος να συγκρίνουν την οθόνη του 4S με του 4.

Η οθόνη του iPhone 4S αναπαριστά πιο ζεστά τα χρώματα σε σχέση με του 4, με αποτέλεσμα να φαίνονται λίγο πιο κίτρινα. Σε καμία περίπτωση δεν λέω πως δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν συσκευές με ελαττωματικές οθόνες, αλλά δεν είναι εκτεταμένο πρόβλημα όπως με το 4 πέρσι.

Μέχρι τώρα έχω πιάσει στα χέρια μου 5 διαφορετικά iPhone 4S. Όλα, μα όλα είχαν πιο ζεστα χρώματα σε σχέση με το iPhone 4 ή το 3GS μου.

 

 

Αργότερα θα ανεβάσω φωτογραφία απ' όλες τις iOS συσκευές που διαθέτω ώστε να δείτε πως όλες έχουν και διαφορετική απόχρωση των χρωμάτων.

Βάλε τις συσκευές δίπλα-δίπλα και βγάλε μία φωτογραφία που να είναι όλες μαζί, γιατί αλλιώς το white-balance της κάμερας θα αλλοιώσει το αποτέλεσμα... Ιδανικά βάλε τις συσκευές επάνω ή δίπλα σε ένα λευκό φύλλο A4.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω εχω 3 διαφορετικα iDevices και τα 3 εχουν αλλο χρωμα στην οθονη. 3gs, 4, ipod touch 2g..

 

Ειδικα το θεμα "οθονη" στο 4s, δε το θεωρω προβλημα οπως κι αναφερεται. Απολυτα λευκη δε θα βρεθει πιστευω και ειναι λαθος το τρυπακι των συγκρισεων με αλλα iDevices

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτές είναι οι φωτογραφίες.

Οι συσκευές που απεικονίζονται είναι με σειρά:

iPod Touch 1 – iPod Touch 3 – iPhone 3GS White (AT&T) – iPhone 3GS Black (Unlocked)

iPhone 4 Black (AT&T) – iPhone 4S Black (AT&T)

http://img560.imageshack.us/img560/5016/dsc04021z.th.jpg http://img254.imageshack.us/img254/1606/dsc04010x.th.jpg http://img3.imageshack.us/img3/9186/dsc04018o.th.jpg

 

Παρότι στη φωτογραφία όντως φαίνεται πως η οθόνη του 4S φαίνεται έντονα κίτρινη σε σχέση με αυτή του 4 (πράγματι και εγώ αν έβλεπα αυτή την εικόνα χωρίς να έχω δει από κοντά τις δύο συσκευές θα μου ξένιζε), η αλήθεια είναι πως συγκρίνοντας τες δίπλα-δίπλα σε πραγματικό χρόνο δεν είναι έτσι. Τα χρώματα του 4S δείχνουν πιο φυσικά ενώ του 4 είναι πιο κρύα έχοντας μια ελαφριά μοβ/μπλε απόχρωση.

 

 

ΥΓ: Όλες οι συσκευές είναι με φουλ φωτεινότητα.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτές είναι οι φωτογραφίες.

Οι συσκευές που απεικονίζονται είναι με σειρά:

iPod Touch 1 – iPod Touch 3 – iPhone 3GS White (AT&T) – iPhone 3GS Black (Unlocked)

iPhone 4 Black (AT&T) – iPhone 4S Black (AT&T)

http://img560.imageshack.us/img560/5016/dsc04021z.th.jpg http://img254.imageshack.us/img254/1606/dsc04010x.th.jpg http://img3.imageshack.us/img3/9186/dsc04018o.th.jpg

 

Παρότι στη φωτογραφία όντως φαίνεται πως η οθόνη του 4S φαίνεται έντονα κίτρινη σε σχέση με αυτή του 4 (πράγματι και εγώ αν έβλεπα αυτή την εικόνα χωρίς να έχω δει από κοντά τις δύο συσκευές θα μου ξένιζε), η αλήθεια είναι πως συγκρίνοντας τες δίπλα-δίπλα σε πραγματικό χρόνο δεν είναι έτσι. Τα χρώματα του 4S δείχνουν πιο φυσικά ενώ του 4 είναι πιο κρύα έχοντας μια ελαφριά μοβ/μπλε απόχρωση.

 

 

ΥΓ: Όλες οι συσκευές είναι με φουλ φωτεινότητα.

Συμφωνώ μαζί σου το 4S έχει πιο ωραία χρώματα και για μένα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αλλαξα 3 iphones 4s για να πετυχω το λευκο. δεν εχουν ολα τα 4s την ιδια αποχρωση. το δικο μου που το συγκρινα με το παλιο τεσσαρι, ειναι πιο λευκο. υπαρχει ενα θεμα με τις κιτρινισμενες οθονες, και το υποβαθμιζουν επιτηδες.
Link to comment
Share on other sites

....Τα χρώματα του 4S δείχνουν πιο φυσικά ενώ του 4 είναι πιο κρύα έχοντας μια ελαφριά μοβ/μπλε απόχρωση...

 

Εγώ πάντως προτιμώ την ελαφριά μοβ/μπλε απόχρωση!! Με ΤΙΠΟΤΑ δεν θα κράταγα το κιτρινισμένο!!

Θέλω να πάρω το 4s αλλά τρέμω τι θα μου τύχει!!!:worry: Απ' ότι κατάλαβα είναι ότι "ότι κάτσει" η κατάσταση!!:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προτιμώ την ελαφριά μοβ/μπλε απόχρωση!! Με ΤΙΠΟΤΑ δεν θα κράταγα το κιτρινισμένο!!

Θέλω να πάρω το 4s αλλά τρέμω τι θα μου τύχει!!!:worry: Απ' ότι κατάλαβα είναι ότι "ότι κάτσει" η κατάσταση!!:p

Κι εγώ το ίδιο, προτιμώ το ψυχρό εώς ουδέτερο λευκό. Το θερμό, αν κρίνω απ' τις φωτογραφίες, μάλλον δεν θα μου άρεσε... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έδωσαν τη δυνατότητα στον χρήστη να καλιμπράρει την οθόνη εκεί που θέλει. Τυπική Apple... They know better!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο, προτιμώ το ψυχρό εώς ουδέτερο λευκό. Το θερμό, αν κρίνω απ' τις φωτογραφίες, μάλλον δεν θα μου άρεσε... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έδωσαν τη δυνατότητα στον χρήστη να καλιμπράρει την οθόνη εκεί που θέλει. Τυπική Apple... They know better!

 

Εγώ πάλι, που έχω δοκιμάσει κι απ' τα δύο ("ψυχρό" 3GS, "θερμό" 4S), προτιμώ ελαφρώς το δεύτερο. Γιατί είναι τόσο δύσκολο να αντιληφθούμε ότι -με κάποιες ακραίες εξαιρέσεις όντως κιτρινισμένων εμφανώς οθονών- δεν υπάρχει λάθος και σωστό στο συγκεκριμένο θέμα;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

hasiotis_john & DrMobile

 

Συμφωνώ μαζί σας, γι αυτό θα προτιμούσα το δεύτερο.

Όπως έγραψα και στο αρχικό πόστ μου, το 4S αδικείται στη φωτογραφία. Το λευκό είναι πιο λευκό στο 4S απ' ότι στο 4.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για το πως να περασω στο 4S τις επαφες απο Νοκια Ν8 ,που δυστυχως με εγκατελειψε πριν 2 ωρες .Ετσι βρεθηκα με το 4S xαρη στη πολυ καλη επιδοτηση της voda.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους...1η φορά πήρα και εγω iphone και ομολογώ πως απορώ γιατί ήμουν εκτός τόσο καιρο.Οντως τα άλλα τηλέφωνα είναι αρκετά πίσω σε λειτουργίες.Το μόνο που μου κακοφαίνεται είναι η διάρκεια της μπαταρίας...Με αποσύνδεση από το φορτιστή στις 7 το πρωί , ως τις 6 το απογευμα φτανει στο 20-30%....Βέβαια έχω συνεχώς ανοιχτά τα δεδομένα ή το wi-fi αν είμαι σπίτι ...Ηθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει αν είναι επιβλαβές για τη μπαταρία του όσο είμαι σπίτι να το χω συνδεδεμένο συνεχώς στο usb ή στην πρίζα, ώστε να χρειάζομαι τη μπαταρία μόνο όταν βγαίνω εκτός σπιτιού.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους...1η φορά πήρα και εγω iphone και ομολογώ πως απορώ γιατί ήμουν εκτός τόσο καιρο.Οντως τα άλλα τηλέφωνα είναι αρκετά πίσω σε λειτουργίες.Το μόνο που μου κακοφαίνεται είναι η διάρκεια της μπαταρίας...Με αποσύνδεση από το φορτιστή στις 7 το πρωί , ως τις 6 το απογευμα φτανει στο 20-30%....Βέβαια έχω συνεχώς ανοιχτά τα δεδομένα ή το wi-fi αν είμαι σπίτι ...Ηθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει αν είναι επιβλαβές για τη μπαταρία του όσο είμαι σπίτι να το χω συνδεδεμένο συνεχώς στο usb ή στην πρίζα, ώστε να χρειάζομαι τη μπαταρία μόνο όταν βγαίνω εκτός σπιτιού.

Καλωσόρισες!

 

Κι εγώ ήμουν σχεδόν iPhone-hater πριν αγοράσω το 4άρι μου. Μια βδομάδα συμβίωσης μαζί του ήταν αρκετή για να καταλάβω την χαώδη διαφορά υπέρ του iPhone σε σχέση με οτιδήποτε άλλο σήμερα...

 

Για την μπαταρία: Όχι, δεν είναι επιβλαβές αυτό που λες, το αντίθετο μάλιστα. Οι μπαταρίες Li-Ion καταπονούνται αν τις αφήσεις να εκφορτιστούν πολύ. Είναι καλύτερο να κάνεις πολλές μικρές φορτίσεις, διατηρώντας έτσι την μπαταρία σχεδόν πάντα φορτισμένη, παρά να την αφήνεις να εκφορτίζεται τελείως και μετά να την γεμίζεις. Δες τον παρακάτω πίνακα για να καταλάβεις τη διαφορά:

 

http://i43.tinypic.com/6gwr40.jpg

 

Πηγή: Battery University

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχθές μου έκλεψαν το ολοκαίνουριο Moto RAZR XT910 και τα έχω πάρει! (Εντάξει, δεν μου το έκλεψαν ακριβώς ...φταίω και γω! Αυτό είναι άλλη ιστορία όμως!)

Λοιπόν Το κινητάκι ήταν καταπληκτικό αλλά...

Λοιπόν Το [Επίσημο Apple iPhone 4s] είναι το αμέσως επόμενο νήμα που παρακολουθώ και προσπαθώ να βγάλω μια άκρη. Χρόνια Androidάκιας πιο πολύ φοβούμενος να κάνω το πρώτο βήμα για αγορά μήλων διαβάζω, ξαναδιαβάζω και τέλος πάντων θα ήθελα να ξέρω αν θα μου είναι εύκολο στη ηλικία των σαράντα πια, να κάνω το άλμα στο iOS. Ή θα τα βρω σκούρα;

Αυτό που θέλω είναι (αν και ψάχνω) κάποιο link or something το οποίο θα με μπάσει στο λειτουργικό και γενικά στη φιλοσοφία του μήλου.

Απαντάω εδώ γιατί το κινητό που θα αγοράσω είναι σίγουρα το 4S και από αυτό θα ξεκινήσω. Σας ευχαριστώ!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο απλο που θα σε "ξενισει" η απλοτητα του! Τα + και τα - καθως και τις θεμελιωδεις διαφορες του με το android φανταζομαι τις γνωριζεις ηδη...

 

Γιατι αν μπεις σε ατυπη συγκριση, τοτε το "εχασες" τον ενδιαφερον για εξερευνηση του iOS.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...