Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεσα απο το itunes και pc γινεται. Τουλαχιστον ετσι το εκανα εγω.

Έντωμεταξυ δεν μπορώ να μπω στο iTunes store.....φορτωνει μέχρι ένα σημείο και μετά το βγάζει σε security mode....:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τελικα με την αυτοματη αλλαγη που κανει απο 2g σε 3g και τουμπαλιν οταν μιλας πεφτει η γραμμη ή οχι; τελικα ανακοινωσαν αν θα βαλουν χειροκινητη εναλλαγη δικτυου σε επομενο update ή τα εχουν αφησει ολα κουτουρου; ειναι πολυ μεγαλο θεμα αυτο της καλυψης δικτυου και απωλειας σηματος, χειροτερο και απο το θεμα αυτονομιας της μπαταριας που "υποτιθεται" θα διορθωθει με το 5.1.

στην apple σκει βομβαρδισμος με μηνυματα για το θεμα του δικτυου και αν ειναι οντως θεμα hardware τοτε δεν εχει λυση με update. μπορει καποιος να βοηθησει;

 

Αυτο λεω κι εγω απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας. Πως συμπεριφερεται το σημα στην εναλλαγη απο μονο του απο 3g σε 2g και πως επηρεαζει τις κλησεις. Απο την αρχη το ρωταω αλλα κανεις δεν μου εχει απαντησει ξεκαθαρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω κι εγω απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας. Πως συμπεριφερεται το σημα στην εναλλαγη απο μονο του απο 3g σε 2g και πως επηρεαζει τις κλησεις. Απο την αρχη το ρωταω αλλα κανεις δεν μου εχει απαντησει ξεκαθαρα...

Αυτό είναι ένα θέμα έτσι;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ένα θέμα έτσι;

 

Ναι και απ οτι βλεπω δεν εχει κανεις μιλησει, οποτε καταληγω στο συμπερασμα οτι ή ο κοσμος που εχεις to 4s δεν ταξιδευει οποτε και φαινεται χαλαρα αν υπαρχει προβλημα οταν κανεις κληση απο το αυτοκινητο σου αν χανεται αυτη ή οχι, ή δεν ασχολειται κανεις αφου περιμενουν ολοι να μιλησει η κυρα-μηλαινα! παντως σε αλλα φορα υπαρχει εντονα αυτο το προβλημα σε σημειο που ακομα και στο official μηλοφορα πετανε κατι βαρυστομιδια του στυλ f**k κλπ κλπ.

Παντως ενα on/off συροκουμπι για το δικτυο δεν εβλαψε ποτε κανεναν!:P

Link to comment
Share on other sites

Ναι και απ οτι βλεπω δεν εχει κανεις μιλησει, οποτε καταληγω στο συμπερασμα οτι ή ο κοσμος που εχεις to 4s δεν ταξιδευει οποτε και φαινεται χαλαρα αν υπαρχει προβλημα οταν κανεις κληση απο το αυτοκινητο σου αν χανεται αυτη ή οχι, ή δεν ασχολειται κανεις αφου περιμενουν ολοι να μιλησει η κυρα-μηλαινα! παντως σε αλλα φορα υπαρχει εντονα αυτο το προβλημα σε σημειο που ακομα και στο official μηλοφορα πετανε κατι βαρυστομιδια του στυλ f**k κλπ κλπ.

Παντως ενα on/off συροκουμπι για το δικτυο δεν εβλαψε ποτε κανεναν!:P

 

κάτοχος του 4s σχεδόν ένα μήνα τώρα, 44 ωρες και 32 λεπτα ομιλιας και ουτε μια κληση χαμενη, κ πολλες απο αυτες εν κινησει στο αυτοκινητο. Τοπος διαμονης: Γερμανια αν παιζει καποιο ρολο αυτο.

 

επισης με αρκετη χρηση ιντερνετ, πολλα sms και 3g h wlan μονιμως ανοιχτο, λιγο gaming και αρκετη χρηση του siri ειδικα οταν οδηγαω η μπαταρια βγαζει ανετα 20-24 ωρες.

 

τελος δεν ειχα ποτε μου προβλημα με κιτρινες οθονες. κατα τη γνωμη μου το 4s αυτη τη στιγμη ειναι οτι πιο κορυφαιο κυκλοφορει

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος του 4s σχεδόν ένα μήνα τώρα, 44 ωρες και 32 λεπτα ομιλιας και ουτε μια κληση χαμενη, κ πολλες απο αυτες εν κινησει στο αυτοκινητο. Τοπος διαμονης: Γερμανια αν παιζει καποιο ρολο αυτο.

 

επισης με αρκετη χρηση ιντερνετ, πολλα sms και 3g h wlan μονιμως ανοιχτο, λιγο gaming και αρκετη χρηση του siri ειδικα οταν οδηγαω η μπαταρια βγαζει ανετα 20-24 ωρες.

 

τελος δεν ειχα ποτε μου προβλημα με κιτρινες οθονες. κατα τη γνωμη μου το 4s αυτη τη στιγμη ειναι οτι πιο κορυφαιο κυκλοφορει

 

Εμ δεν παιζει ρολο η Γερμανια και οι τεραστιες πεδινες εκτασεις της; ;)

 

Ιδια καλυψη σηματος εχει η Ελλαδα με τα βουνα και τα λαγκαδια; ;)

 

Το προβλημα θα λυθει νομιζω με την προσθηκη ενος switch για εναλλαγη 2g/3g :)

 

Δεν ειναι προβλημα της συσκευης καθαυτω.. Αλλα του sw...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

προσπαθώ να περάσω μέσω i-tunes τις φώτος μου.

κάθε φορά που προσθέτω νέο φάκελο όμως και επιλέγω συγχρονισμό, μου αντικαθιστά τον προηγούμενο, χωρίς στην ουσία να προσθέτει νέο...

γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

προσπαθώ να περάσω μέσω i-tunes τις φώτος μου.

κάθε φορά που προσθέτω νέο φάκελο όμως και επιλέγω συγχρονισμό, μου αντικαθιστά τον προηγούμενο, χωρίς στην ουσία να προσθέτει νέο...

γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:rolleyes:

 

Φιλε μου εχω την εντυπωση οτι ολες οι φωτο πρεπει να ειναι στον ιδιο φακελο.Συνχρονιζει μονο ενα φακελο την φορα,και παντα διαγραφοντας τον προηγουμενο!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω την εντυπωση οτι ολες οι φωτο πρεπει να ειναι στον ιδιο φακελο.Συνχρονιζει μονο ενα φακελο την φορα,και παντα διαγραφοντας τον προηγουμενο!!!!

 

έχεις δίκιο φίλε μου, πρέπει να είναι όλα στον ίδιο φάκελο, αλλιώς κάθε φορά που προσθέτω κάποιον, μου διαγράφεται αυτόματα ο προηγούμενος...

σε ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο τηλεφωνο ρε παιδια αλλα χωρις JB νομιζω ειναι μισο.

1 χρονο τωρα με το 4αρι φτιαγμενο ειχα συνηθίσει αλιως και τωρα νομιζω οτι εχω αλλο τηλεφωνο., εχουμε κανα νεο για το JB?

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω μια βοηθεια παρακαλω αν μπορει καποιος.....πως μπορω απο το iphone4s να περασω τα τηλεφωνα μου στον υπολογιστη μου μεσω itunes και αν μπορω μετα να τα αποθηκευσω στην καρτα sim του κινητου??? Ευχαριστω πολυ να ειστε καλα
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Προσπαθώ να μπώ στο itunes store απο τον υπολογιστή και δεν μπορώ.Δείχνει ότι φορτώνει μέχρι ένα σημείο και μετά που βγάζει μια λευκή οθόνη...Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;Εκανα ξανά install αλλά τίποτα...Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Το review στα ποντιακά το'δατε; http://techblog.gr/mobile/iphone-4s-unboxing-pontiako-video-1355/

 

απλά δεν παίζεται ο τύπος!!!

όλα τα λεφτά το βίντεο

Link to comment
Share on other sites

εγώ που ρώτησα στην WIND μου είπαν κανένα δίκτυο δεν δίνει 128!

ισχύει αυτό??

 

αν ξέρετε κάτι δώστε κάποιο link!

 

Παιδιά το πρόβλημα με τις microsim της WIND συνεχίζεται; Έφερε η WIND 128άρες;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μου ετυχε χαλασμενη 4s συσκευη και vodafone,μειγμα εκρηκτικο.Η συσκευη με προβληματικο ακουστικο,αγορασθηκε απο το Πλαισιο στις 3/12 και επιστραφηκε στις 5/12 στο Πλαισιο.Εκτοτε αγνοειται η τυχη της συσκευης ,και προφανως εγω δεν εχω το iphone.Η vodafone ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και να δουμε πως θα ξεμπλεξω μαζι τους
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μου ετυχε χαλασμενη 4s συσκευη και vodafone,μειγμα εκρηκτικο.Η συσκευη με προβληματικο ακουστικο,αγορασθηκε απο το Πλαισιο στις 3/12 και επιστραφηκε στις 5/12 στο Πλαισιο.Εκτοτε αγνοειται η τυχη της συσκευης ,και προφανως εγω δεν εχω το iphone.Η vodafone ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και να δουμε πως θα ξεμπλεξω μαζι τους

 

 

φίλε μου εγώ το πήρα μέσω vodafone , όχι από κατάστημα αλλά κατευθείαν από εξυπηρέτηση πελατών. Έκανε μια βδομάδα να έρθει ( με ενημέρωσαν ότι θα αργούσε ) και δεν είχε κανένα πρόβλημα, ευτυχώς. Σε ερώτηση που έκανα αν μου τύχει ελαττωματική συσκευή τι κάνω, μου είπαν να τους ενημερώσω να στείλουν courier να πάρει την συσκευή και ότι θα μου στείλουν καινούργια.

οπότε υπολόγισε σίγουρα εβδομάδα.

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μου ετυχε χαλασμενη 4s συσκευη και vodafone,μειγμα εκρηκτικο.Η συσκευη με προβληματικο ακουστικο,αγορασθηκε απο το Πλαισιο στις 3/12 και επιστραφηκε στις 5/12 στο Πλαισιο.Εκτοτε αγνοειται η τυχη της συσκευης ,και προφανως εγω δεν εχω το iphone.Η vodafone ειναι τουλαχιστον απαραδεκτη και να δουμε πως θα ξεμπλεξω μαζι τους

Γιατί δεν στο άλλαξαν, έπρεπε να τα απαιτήσεις. Το πλαίσιο έχει το σύστημα επιστροφής DOA βάσει του οποίου μπορείς να επιστρέψεις το προϊόν μέσα σε 7 μέρες και να σου δώσουν μια καινούργια συσκευή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο οταν εχεις συνδεδεμενα τα ακουστικα ή το bluetooth, να μην ακουγονται απο το ηχειο του τηλεφωνου οι ειδοποιήσεις των sms, email κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω το 4s κ θελω καποιοι που το κατεχουν να με ενημερωσουν σε 2-3 πραγματακια.

1.τελικα εχει αναφορα στο μνμ

2.οταν βαζεις ενα προγραμμα πλοηγησης ενεργοποιητε κ το 3Gγια να βρει δορυφορους κ αν ναι απενεργοποιητε για τυχον χρεωσεης μεσα απο το προγραμμα πλοηγησης?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσιολογικο οταν εχεις συνδεδεμενα τα ακουστικα ή το bluetooth, να μην ακουγονται απο το ηχειο του τηλεφωνου οι ειδοποιήσεις των sms, email κτλ?

Ναι αν ειναι κ bluetooth ωστε να ακους κ μουσικη οπως κ εχω εγω για το desire hd moy αλλα υπαρχει επιλογη ωστε αν θες να ειναι απενργοποιημενο ή οχι.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να παρω το 4s κ θελω καποιοι που το κατεχουν να με ενημερωσουν σε 2-3 πραγματακια.

1.τελικα εχει αναφορα στο μνμ

2.οταν βαζεις ενα προγραμμα πλοηγησης ενεργοποιητε κ το 3Gγια να βρει δορυφορους κ αν ναι απενεργοποιητε για τυχον χρεωσεης μεσα απο το προγραμμα πλοηγησης?

 

1.όχι αναφορές δεν έχει, τουλάχιστον χωρίς jb αργότερα με το jb θα δούμε...

 

2. υπαρχουν προγραμματα πλοηγησης που δουλεβουν offline, οποτε απενεργοποιεις 3g κτλ και δεν σε χρεωνει καθολου

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το itunes,θελω να ακουσω αυτο τον σταθμο http://www.imagine897.gr/3EB14489.el.aspx

λεει στις οδηγιες οτι κανω paste το link στο itunes.που ακριβως το κανω paste?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...