Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αν ειναι κ bluetooth ωστε να ακους κ μουσικη οπως κ εχω εγω για το desire hd moy αλλα υπαρχει επιλογη ωστε αν θες να ειναι απενργοποιημενο ή οχι.

 

Ναι, ειναι bluetooth που μπορεις να ακους και μουσικη! Πως μπορω να το απενεργοποιησω ωστε να ακουω τις ειδοποιησεις απο το ηχειο του iphone?

Link to comment
Share on other sites

2. υπαρχουν προγραμματα πλοηγησης που δουλεβουν offline, οποτε απενεργοποιεις 3g κτλ και δεν σε χρεωνει καθολου

Σε άλλα τηλέφωνο. Στο iPhone 4S δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του 3g για την ώρα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι bluetooth που μπορεις να ακους και μουσικη! Πως μπορω να το απενεργοποιησω ωστε να ακουω τις ειδοποιησεις απο το ηχειο του iphone?

Δεν εχω το 4s να σου πω πως.Στο DHD εχει επιλογη για το τι απο τα δυο θες να κανεις.

Σε άλλα τηλέφωνο. Στο iPhone 4S δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του 3g για την ώρα.

Δηλ αν βαλεις το dont panic ή Sygic με το που ανοιγει κατεβαζει δεδομενα ?:(

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες !

 

Να ρωτήσω κάτι. Το 4S δεν υποστηρίζει adobe flash player?

Υπάρχουν sites που πρέπει να έχεις flash player για να δεις videos, και δεν μπορώ να τα δω.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;;;

Επίσης δεν υποστηρίζει η συσκευή animated backgrounds τόσο στην οθόνη κλειδώματος, όσο και στην οθόνη αφετηρίας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το 4s να σου πω πως.Στο DHD εχει επιλογη για το τι απο τα δυο θες να κανεις.

 

Δηλ αν βαλεις το dont panic ή Sygic με το που ανοιγει κατεβαζει δεδομενα ?:(

 

Σε άλλα τηλέφωνο. Στο iPhone 4S δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης του 3g για την ώρα.

 

 

στο προηγουμενο ποστ ηθελα να πω πως απενεργοποιεις τα δεδομενα δικτυου. ετσι το τηλεφωνο εχει προσβαση στο ιντερνετ μονο με wlan.

Link to comment
Share on other sites

στο προηγουμενο ποστ ηθελα να πω πως απενεργοποιεις τα δεδομενα δικτυου. ετσι το τηλεφωνο εχει προσβαση στο ιντερνετ μονο με wlan.

Εννοεις μεσα απο το προγραμμα του gps απενεργοποιεις τα δεδομενα δικυου?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις μεσα απο το προγραμμα του gps απενεργοποιεις τα δεδομενα δικυου?

 

απενεργοποιεις γενικα τα δεδομενα δικτυου απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου

Link to comment
Share on other sites

στην καρτελα advanced επιλεγεις open stream (ctrl+U)

κανεις paste το Link, πατας ok και εισαι ready ;)

 

Θεος!ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γινει αδιαβροχο το Iphone κ οχι μονο

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στο άλλαξαν, έπρεπε να τα απαιτήσεις. Το πλαίσιο έχει το σύστημα επιστροφής DOA βάσει του οποίου μπορείς να επιστρέψεις το προϊόν μέσα σε 7 μέρες και να σου δώσουν μια καινούργια συσκευή.

 

Ετσι νομιζα και εγω,αλλα η πραγματικοτητα που ζω ειναι περα για περα διαφορετικη.Το παρεδωσα στις 5/12 και τοσες μερες ουτε η vodafone ,ουτε φυσικα η Apple ηξερε που ειναι το κινητο.Σημερα μετα απο σχετικους καυγαδες η voda μου ζητησε να παω στο Πλαισιο ,για να μαθω που ειναι το κινητο ,ωστε να πληροφορηθει και η Vodafone.

Τελικα απο τις 5/12 εφθασε στις 9/12 στο service της Apple ,οπου μολις το παρελαβαν και αφου το εξετασουν θα αποφανθουν.Εκτιμηση επιστροφης-αντικαταστασης κινητου 8+ μερες και βλεπουμε.,απο Δευτερα εννοειτε

Αυτα ολα υπαρχουν με τα σχετικα εγγραφα για οποιον δεν πιστευει,και οποιος ονειρευεται αμεση αντικατασταση κινητου ,ας το ξεχασει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Το icloud μόνο φωτο,επαφές και σημειώσεις μεταφέρει;αρχεία απο το ibooks πχ pdf κτλ δεν μπορεί νατα στείλει στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες !

 

Να ρωτήσω κάτι. Το 4S δεν υποστηρίζει adobe flash player?

Υπάρχουν sites που πρέπει να έχεις flash player για να δεις videos, και δεν μπορώ να τα δω.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;;;

Επίσης δεν υποστηρίζει η συσκευή animated backgrounds τόσο στην οθόνη κλειδώματος, όσο και στην οθόνη αφετηρίας;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ειναι γνωστο απο καταβολης κινητων apple, πως ο flash player, που παρεμπιπτοντως σταματησε την αναπτυξη του, οτι δεν υποστηριζεται...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βρηκα καποια επιλογη ωστε να ενεργοποιησω να ακουγονται οι ειδοποιησεις των sms από το ηχειο ενω εχω bluetooth ή το ενσυρματο handsfree.

Οποιος ξερει αν γινεται και πως, θα παρακαλουσα να βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Ετσι νομιζα και εγω,αλλα η πραγματικοτητα που ζω ειναι περα για περα διαφορετικη.Το παρεδωσα στις 5/12 και τοσες μερες ουτε η vodafone ,ουτε φυσικα η Apple ηξερε που ειναι το κινητο.Σημερα μετα απο σχετικους καυγαδες η voda μου ζητησε να παω στο Πλαισιο ,για να μαθω που ειναι το κινητο ,ωστε να πληροφορηθει και η Vodafone.

Τελικα απο τις 5/12 εφθασε στις 9/12 στο service της Apple ,οπου μολις το παρελαβαν και αφου το εξετασουν θα αποφανθουν.Εκτιμηση επιστροφης-αντικαταστασης κινητου 8+ μερες και βλεπουμε.,απο Δευτερα εννοειτε

Αυτα ολα υπαρχουν με τα σχετικα εγγραφα για οποιον δεν πιστευει,και οποιος ονειρευεται αμεση αντικατασταση κινητου ,ας το ξεχασει

Εμένα μου έχει αλλάξει το πλαίσιο ένα HTC Wildfire s σε 8 μέρες μετά από συννενόηση με την HTC. To πλαίσιο μιλούσε για 7 μέρες DOA αλλά μετά από τηλεφώνημα στην HTC δεχθηκε το DOA μέχρι 14 μέρες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει αλλάξει το πλαίσιο ένα HTC Wildfire s σε 8 μέρες μετά από συννενόηση με την HTC. To πλαίσιο μιλούσε για 7 μέρες DOA αλλά μετά από τηλεφώνημα στην HTC δεχθηκε το DOA μέχρι 14 μέρες.

 

Το Πλαισιο εκανε μια βδομαδα να το στειλει απο Θεσσαλονικη στο service της Apple,ακομη και ακτοπλοικως να το εστελνε πιο γρηγορα θα εφθανε.Απο τη στιγμη που η βλαβη ηταν προφανης και διαπιστωμενη ,επρεπε να αλλαχθει αμεσως.Το να μην λειτουργει το ακουστικο του τηλεφωνου,δεν χρειαζεται να παει στη Apple να το εξακριβωσει,οταν το ιδιο το Service του Πλαισιου το διαπιστωσε.

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαισιο εκανε μια βδομαδα να το στειλει απο Θεσσαλονικη στο service της Apple,ακομη και ακτοπλοικως να το εστελνε πιο γρηγορα θα εφθανε.Απο τη στιγμη που η βλαβη ηταν προφανης και διαπιστωμενη ,επρεπε να αλλαχθει αμεσως.Το να μην λειτουργει το ακουστικο του τηλεφωνου,δεν χρειαζεται να παει στη Apple να το εξακριβωσει,οταν το ιδιο το Service του Πλαισιου το διαπιστωσε.

Και εμένα το Πλαίδιο Καλαμαριάς το άλλαξε επιτόπου. Δεχ χρειάστηκε να το στείλουν στην HTC. Επρεπε και σε σένα να το αλλάξουν αμέσως.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδάκια...Θα πάρω και γω το 4S λέω ωσονούπο..Τώρα έχω android 2.3 uncustom rom (sony xperia 10 mini pro) το οποίο και θα κρατήσω μετά δεν το αλλάζω με τίποτα,είναι μικρούλι και με βολεύει πάρα πολύ και κάνει και τα πάντα..Διάβασα όλα τα ποστ σας εδώ και μου έκανε εντύπωση που αναφέρεται πολλοί προβλήματα σήματος κλπ..Σε διάφορα άρθρα διάβασα οτι το 4S

έχει δυο κεραέες στα πλαινά για να εξαλλείψει το κενό με το πρόβλημα σηματος που χε το 4,αρα δε θα πρεπε να ναι αν όχι το ίδιο,καλύτερο απτο 4 και όχι χειρότερο όπως πολλοί λένε??:wacko::wacko: Επίσης κάποιο πρόγραμμα sms για αναφορές κλπ που επίσης λέτε δεν έχει δεν υπάρχει?Ακόμη επειδή μου είναι απαραίτητο το gps ,δεν μπορεις να κατεβάσεις application με χαρτες κλπ και μετά να το χεις χωρις την χρηση δεδομένων και να χρεώνεσαι οπως στα android??Για αρχή αυτά.. :O

A αν το αγοράσω απο apple store στην αγγλια και μου το φερει φιλος εδω,μετά με την εγγύηση τη παίζει ξέρετε?Ισχύει κανονικά εδώ και που παω αν έχω πρόβλημα?!

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς με ποιό τρόπο μπορώ να μεταφέρω βιντεάκια απο το iphone στο ipad;

 

Κατέβασε το PhoneView! ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το PhoneView! ;)
Επίσης, αν δεν θες να μεσολαβεί ο υπολογιστής, υπάρχει πρόγραμμα στο App Store που κάνει απευθείας τη δουλειά μέσω ασύρματης σύνδεσης και λέγεται PhotoSync. Φυσικά είναι και για photos και με έχει σώσει μιας και το Mac το έχω μόνιμα στη ντουλάπα... Είναι paid όμως, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε free...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...