Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

Τελευταία έχω βάλει ένα ηχοσύστημα στο αυτοκίνητο, το οποίο υποστηρίζει και bluetooth για συνομιλία.

Θα μπορεί να συνδεθεί το iphone με την συσκευή?

Αναταλλαγή πληροφοριών, π.χ. φωτογραφιών, με άλλες συσκευές κινητών δεν γίνεται καθόλου;

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Τελευταία έχω βάλει ένα ηχοσύστημα στο αυτοκίνητο, το οποίο υποστηρίζει και bluetooth για συνομιλία.

Θα μπορεί να συνδεθεί το iphone με την συσκευή?

Αναταλλαγή πληροφοριών, π.χ. φωτογραφιών, με άλλες συσκευές κινητών δεν γίνεται καθόλου;

 

Ευχαριστώ!!!

 

Καλημερα, εγω το εχω δοκιμασει σε φιλου αμαξι(AUDI) που εχει bluetooth και δουλευουν τα παντα απο επαφες-ανοιχτει ακροαση-μεχρι και τα τραγουδια.. Τωρα για να στελνεις σε αλλα κινητα πρεπει το κινητο να ειναι JB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Μια ερωτηση θα ηθελα και εγω.Ο γαμπρος μου λογο αναβαθμισης στην vodafone θελει να παρει το 4s και

με ρωταει αν σε αυτην την συσκευη εχουν φτιαξει τα εξης:

 

1)Αναφορα παραδοσης sms εχει η συσκευη η οχι???Γιατι λογο δουλειας του στελνει αρκετα.

2)Με το bluetooth τι γινεται τελικα μπορει να συνεργαστει με της αλλες συσκευες και λειτουργικα (symbian-android)

αλλα και bluetooth υπολογιστη οστε να μπορει να γινεται μεταξυ του iphone 4s και τον αλλων συσκευων ανταλλαγη φωτο mp3 κλπ η οχι??

3)Με το ραδιο τι γινεται λειτουργει-εχει κανονικα η οχι???

4)Τελος ελληνικα εχει η συσκευη σε ολους τους τομεις μενου-μηνυματα κλπ η καπου οχι???

 

 

 

Περιμενω καποιον που το εχει δουλεψει να μας πει συντομα γιατι απο iphone ειμαστε ασχετοι!!!

Ευχαριστω!!!

 

1.Απο μονο του δεν εχει ουτε απο vodafone που εχει ο κολλητος μου αλλα μπορεις να κατεβασεις απο το appstore την εφαρμογη smsReports και θα εχει για ολα τα δικτυα.

2.Δεν συνεργαζεται ,μονο με ακουστικο bluetooth συνεργαζεται .Εκτος και βγει το JB και βγει καμια εφαρμογη οπως ειχε βγει στο 4 το celeste και μπορουσες να στειλεις σε αλλα κινητα.

3.Δεν εχει, μονο μεσο ιντερνετ :cry:

4.Οταν για πρωτη φορα το συνδεσης με το pc σου για activate(ενεργοποιηση) γυριζουν τα παντα σε Ελληνικα..

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα ένα λευκό 4s16gb και έχω απογοητευτεί με τη μπαταρία. Όχι μέρα δε βγάζει αλλα αν ασχοληθείς εντατικά στις 5-6 ώρες δεν έχεις τηλ. Φοβερό. Α και αυτο με το iMessage τι ακριβώς είναι ; Είναι free?

 

Με το imessage μπορεις να στειλεις μηνυμα σε αλλο iphone με ios5 αν ειναι και τα 2 σε δικτυο wifi(δεν χρειαζεται να ειναι στο ιδιο) μπορεις και στελνεις οσα μηνυμα θες εντελως δωρεαν. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να πω και τα δικα μου τωρα.. Εχω το 4s μιαμιση εβδομαδα πριν κυκλοφορισει στην Ελλαδα μου το εστειλε κολλητος μου απο την Αγγλια μια κ ειχα πουλησει το 4αρι μου την ημερα μια ωρα πριν ανακοινωθει οτι δεν θα βγει 5 αλλα 4s..Και αναγκαστηκα και πηρα το 4s..Το θεμα ειναι οτι ειμαι αρκετα ιδιοτροπος με κατι καινουργιο αντικειμενο που αγοραζω γιατι τα λεφτα δεν τα βρισκουμε στο δρομο.. 1. Με καλυπτει στην Ελλαδα καποιο καταστημα για την εγγυηση; η πρεπει να το στελνω Αγγλια ; 2.Ειμαι ατυχος με την οθονη γιατι εμενα επεσε να κιτρινιζει και 3.Το κουτι μου το εστειλε κανονικα σφραγκισμενο με την ζελατινα του το θεμα ειναι οτι στο κατω μερος οπως βλεπεις μπροστα σου την οθονη εχει 2 αμυχες επανω στο μεταλλο τις καταλαβαινεις με το νυχι η αν δεις να γυαλιζει στο ιδιο σημειο στο κλεισιμο μεταξι γυαλιου και μεταλλου φαινεται κατι σαν κολλα(κατι σαν πλαστικη τριχα) λες και εχει ανοιχτει :S και εχω τρελαθει και σκεφτομαι τα λεφτα που εδωσα και δεν ξερω τι να κανω..
Link to comment
Share on other sites

+1.Δεν εχω δει καπου να αναφερετε κανενας σε αυτο το θεμα...

 

Διάβαζε εδώ για να ενημερώνεσαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να πω και τα δικα μου τωρα.. Εχω το 4s μιαμιση εβδομαδα πριν κυκλοφορισει στην Ελλαδα μου το εστειλε κολλητος μου απο την Αγγλια μια κ ειχα πουλησει το 4αρι μου την ημερα μια ωρα πριν ανακοινωθει οτι δεν θα βγει 5 αλλα 4s..Και αναγκαστηκα και πηρα το 4s..Το θεμα ειναι οτι ειμαι αρκετα ιδιοτροπος με κατι καινουργιο αντικειμενο που αγοραζω γιατι τα λεφτα δεν τα βρισκουμε στο δρομο.. 1. Με καλυπτει στην Ελλαδα καποιο καταστημα για την εγγυηση; η πρεπει να το στελνω Αγγλια ; 2.Ειμαι ατυχος με την οθονη γιατι εμενα επεσε να κιτρινιζει και 3.Το κουτι μου το εστειλε κανονικα σφραγκισμενο με την ζελατινα του το θεμα ειναι οτι στο κατω μερος οπως βλεπεις μπροστα σου την οθονη εχει 2 αμυχες επανω στο μεταλλο τις καταλαβαινεις με το νυχι η αν δεις να γυαλιζει στο ιδιο σημειο στο κλεισιμο μεταξι γυαλιου και μεταλλου φαινεται κατι σαν κολλα(κατι σαν πλαστικη τριχα) λες και εχει ανοιχτει :S και εχω τρελαθει και σκεφτομαι τα λεφτα που εδωσα και δεν ξερω τι να κανω..

 

Αν εχεις την εγγυηση απο το αγγλικο καταστημα ισχυει κανονικα και στην Ελλαδα...Τωρα για τις γρατζουνιες μου φαινεται πολυ περιεργο...Ιδιως απο την apple αυτο πρεπει να συμβαινει 1:100.000 κομματια...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, να πω και τα δικα μου τωρα.. Εχω το 4s μιαμιση εβδομαδα πριν κυκλοφορισει στην Ελλαδα μου το εστειλε κολλητος μου απο την Αγγλια μια κ ειχα πουλησει το 4αρι μου την ημερα μια ωρα πριν ανακοινωθει οτι δεν θα βγει 5 αλλα 4s..Και αναγκαστηκα και πηρα το 4s..Το θεμα ειναι οτι ειμαι αρκετα ιδιοτροπος με κατι καινουργιο αντικειμενο που αγοραζω γιατι τα λεφτα δεν τα βρισκουμε στο δρομο.. 1. Με καλυπτει στην Ελλαδα καποιο καταστημα για την εγγυηση; η πρεπει να το στελνω Αγγλια ; 2.Ειμαι ατυχος με την οθονη γιατι εμενα επεσε να κιτρινιζει και 3.Το κουτι μου το εστειλε κανονικα σφραγκισμενο με την ζελατινα του το θεμα ειναι οτι στο κατω μερος οπως βλεπεις μπροστα σου την οθονη εχει 2 αμυχες επανω στο μεταλλο τις καταλαβαινεις με το νυχι η αν δεις να γυαλιζει στο ιδιο σημειο στο κλεισιμο μεταξι γυαλιου και μεταλλου φαινεται κατι σαν κολλα(κατι σαν πλαστικη τριχα) λες και εχει ανοιχτει :S και εχω τρελαθει και σκεφτομαι τα λεφτα που εδωσα και δεν ξερω τι να κανω..

 

Το δικό μου που παρέλαβα από ελληνικό κατάστημα την Παρασκευή έχει στην κάτω αριστερή γωνία, στο γυαλί κάτω από την οθόνη έχει φύγει ένα κομμάτι γυαλιού (μάλλον κατά την τοποθέτηση) και δημιουργεί στο εσωτερικό της οθόνης μια μικρή λευκή σκιά. Εάν δεν το ξέρεις δεν το παρατηρείς και αυτό μόνο από συγκεκριμένες οπτικές γωνίες.

Ατυχία, το έστειλα πίσω για έλεγχο στο service kαι από ότι μου είπανε στο Γερμανό θα γίνει αντικατάσταση!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που παρέλαβα από ελληνικό κατάστημα την Παρασκευή έχει στην κάτω αριστερή γωνία, στο γυαλί κάτω από την οθόνη έχει φύγει ένα κομμάτι γυαλιού (μάλλον κατά την τοποθέτηση) και δημιουργεί στο εσωτερικό της οθόνης μια μικρή λευκή σκιά. Εάν δεν το ξέρεις δεν το παρατηρείς και αυτό μόνο από συγκεκριμένες οπτικές γωνίες.

Ατυχία, το έστειλα πίσω για έλεγχο στο service kαι από ότι μου είπανε στο Γερμανό θα γίνει αντικατάσταση!

 

Εμενα αν το κοιταξεις απο πολυ κοντα κ με καλο φως και βαλεις το νυχι σου καταλαβαινεις οτι κατι βγαινει απο στην ενωση γυαλιου κ μεταλλου και το μεταλλο καπως φαγωμενο χωρις το κινητο να εχει πεσει γιατι απο την πρωτη μερα ζελατινα και θηκη και γιαυτο δεν το ειχα δει την αρχη..Μολις μιλησα με τον κολλητο μου στην Αγγλια θα μου στειλει την αποδειξη και την εγγυηση μηπως το στειλω και εγω στα κεντρικα στην Αθηνα..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αν το κοιταξεις απο πολυ κοντα κ με καλο φως και βαλεις το νυχι σου καταλαβαινεις οτι κατι βγαινει απο στην ενωση γυαλιου κ μεταλλου και το μεταλλο καπως φαγωμενο χωρις το κινητο να εχει πεσει γιατι απο την πρωτη μερα ζελατινα και θηκη και γιαυτο δεν το ειχα δει την αρχη..Μολις μιλησα με τον κολλητο μου στην Αγγλια θα μου στειλει την αποδειξη και την εγγυηση μηπως το στειλω και εγω στα κεντρικα στην Αθηνα..

 

Στη δική μου συσκευή με την αφή δεν καταλαβαίνεις τίποτα, ούτε εγώ το είχα παρατηρήσει, μόνο φίλος μου που είχε μεγάλη εμπειρία σε iphone μόλις το έπιασε στα χέρια του το διαπίστωσε!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου συσκευή με την αφή δεν καταλαβαίνεις τίποτα, ούτε εγώ το είχα παρατηρήσει, μόνο φίλος μου που είχε μεγάλη εμπειρία σε iphone μόλις το έπιασε στα χέρια του το διαπίστωσε!

 

Και εγω το παρατηρησα γιατι δεν ειναι το πρωτο iphone Που αγοραζω η πιανω στα χερια μου.Αλλα με χαλασε αυτο και ποιο πολυ και η οθονη:mad:

Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Ελλαδα ποιο ειναι το επισημο καταστημα της apple κ service? Παρακαλω αν ξερει καποιος τηλ. και διευθυνση.
Link to comment
Share on other sites

Εδω στην Ελλαδα ποιο ειναι το επισημο καταστημα της apple κ service? Παρακαλω αν ξερει καποιος τηλ. και διευθυνση.

 

Της Cosmote τα αναλαμβάνει ο Γερμανός καθώς και αυτά που πουλάει ο ίδιος, της Vodafone νομίζω η arvato. Για κάνε τους ένα τηλέφωνο να δεις τι γίνεται.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθες το πήρα.. iphone 4S 32gb λευκό... με ανανέωση vodafone unlimited 45 και έδωσα και 320 ευρώ επιλέον... :D

 

 

Εδω στην Ελλαδα ποιο ειναι το επισημο καταστημα της apple κ service? Παρακαλω αν ξερει καποιος τηλ. και διευθυνση.

 

επίσημος αντιπρόσωπος για την Ελλάδα στα προϊόντα apple γενικά είναι η iSquare.. .για τα iphones όμως τα αναλαμβάνει η vodafone-cosmote.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου... Η οθόνη είναι "μπλε" και δεν κιτρινίζει!

Η ταχύτητα είναι εύκολα αντιληπτή (εχω δίπλα το 4αρη) και το Siri... απλά τα ΣΠΑΕΙ!!!! :):)

 

Ρωταω... "Ποτε εχει τα γενέθλια της η γυναίκα μου" / με ρωτάει το όνομα της / λέω το όνομα της / και μου απαντάει ΣΩΣΤΑ κάθε φορά που ρώτησα απο εδώ και στο εξής!

Θα μου πεις, αυτο βρήκες να το ρωτήσεις... :lol::lol: όπως και να έχει έχουμε να δούμε πολλά ακόμα...:)

Λογικά, πρέπει να του μάθεις ποια είναι η γυναίκα σου, ποιος ο αδερφός σου, η μάνα σου και παει λέγοντας. Το θέμα είναι ότι από την στιγμή που δεν μπορει να αναγνωρίσει επαφές που είναι γραμμένες με ελληνικούς χαρακτήρες, πως του μαθαίνεις να αντιστοιχεί τις επαφές;

 

Εσύ Γιώργο, πως την έχεις γραμμένη την γυναίκα σου; Σε greeklish; Η μήπως κατά την εκμάθηση μπορεί να καταλάβει και να αναγνωρίσει τις επαφές που είναι γραμμένες στα ελληνικά; Αν ισχύει το δεύτερο, είναι μεγάλο πλεονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγη ωρα εντοπισα και αλλο προβλημα στο 4s 32Gb μου ,διπλα διπλα με iphone 4 με ιδια εταιρια κινητης τηλεφωνιας το 4s με μια γραμμη σημα και το 4 φουλ.Πεφτει το σημα οποτε του την βαρεσει εχω και φωτο διπλα διπλα. Ελεος δηλαδη, εχει φυγει αμεσως για την αντιπροσωπεια για αντικατασταση..http://img853.imageshack.us/img853/809/iphonesn.jpg Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγη ωρα εντοπισα και αλλο προβλημα στο 4s μου ,διπλα διπλα με iphone 4 με ιδια εταιρια κινητης τηλεφωνιας το 4s με μια γραμμη σημα και το 4 φουλ.Πεφτει το σημα οποτε του την βαρεσει εχω και φωτο διπλα διπλα. Ελεος δηλαδη, εχει φυγει αμεσως για την αντιπροσωπεια για αντικατασταση..

 

μια μπαρα,τι? 3g σημα?γιατι μια μπαρα 3g, ειναι πιο δυνατο απο 4 gsm..για καποιο πανηλιθιο λογο η apple θεωρησε καλη ιδεα να μην μπορεις να κλεισεις το wcdma/gsm σε gsm only..

Link to comment
Share on other sites

μια μπαρα,τι? 3g σημα?γιατι μια μπαρα 3g, ειναι πιο δυνατο απο 4 gsm..για καποιο πανηλιθιο λογο η apple θεωρησε καλη ιδεα να μην μπορεις να κλεισεις το wcdma/gsm σε gsm only..

 

Μολις εβαλα και φωτο..Αυτο ειναι ενα απο τα προβληματα που εχει το 4s μου..Επρεπε να ειχα μεινει στο παλιο μου 4αρι που δεν ειχα κανενα παραπονο..

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα και φωτο..Αυτο ειναι ενα απο τα προβληματα που εχει το 4s μου..Επρεπε να ειχα μεινει στο παλιο μου 4αρι που δεν ειχα κανενα παραπονο..

 

Και εγω εχω παραγγειλει το 4s και τρομαζω με αυτα που λετε. Παντως εαν ειναι σε 3g το ενα και σε gsm το αλλο, καλλιστα μπορει να ειναι φυσιολογικο..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω παραγγειλει το 4s και τρομαζω με αυτα που λετε. Παντως εαν ειναι σε 3g το ενα και σε gsm το αλλο, καλλιστα μπορει να ειναι φυσιολογικο..

 

το θεμα ειναι οτι πεφτει το σημα ασχετες στιγμες συν οτι κανει διακοπες το ακουστικο οταν μιλαω με καποιον :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

 

Τ9 υποστηρίζει στα μηνύματα;;;

Υπάρχει γρήγορη εναλλαγή από τα Ελληνικά στα Αγγλικά και το αντίστροφο;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι πεφτει το σημα ασχετες στιγμες συν οτι κανει διακοπες το ακουστικο οταν μιλαω με καποιον :mad:

 

Αυτο με το σημα το παθαινω κι εγω. Μηπως ομως ειναι θεμα sim;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγη ωρα εντοπισα και αλλο προβλημα στο 4s 32Gb μου ,διπλα διπλα με iphone 4 με ιδια εταιρια κινητης τηλεφωνιας το 4s με μια γραμμη σημα και το 4 φουλ.Πεφτει το σημα οποτε του την βαρεσει εχω και φωτο διπλα διπλα. Ελεος δηλαδη, εχει φυγει αμεσως για την αντιπροσωπεια για αντικατασταση..http://img853.imageshack.us/img853/809/iphonesn.jpg

αυτο που εχει full σημα εχει πεσει σε 2G και αυτο που εχει 1 μπάρα ειναι ακόμα σε 3G. Κλείσε το WiFi και θα το δεις απο τα αντιστοιχα εικονιδια. Μην βγάζετε ετσι ευκολα συμπερασματα και τρομάζετε τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν δειχνει το 4s λιγοτερο σημα, ειναι γιατι ειναι σημα 3g, ενω το 4, σε 2g. Και παλι ισχυροτερο το σημα του 4s θα ναι. Τωρα αν καποιες φορες κρεμαει, ειναι ανεπαρκης η καλυψη 3g τη δεδομενη στιγμη. Σε αυτο φυσικα οφειλεται η ηλιθια αποφαση της apple να μην αφησει τη δυνατοτητα να το λειτουργεις σε 2g μονο πχ.

 

Λες και η Ελλαδα, με τα τοσα βουνα και λαγκαδια, θα μπορουσε να χει ποτε τις υποδομες ή την ενταση σηματος των δικτυων της Αμερικης με τις απεραντες πεδιαδες.

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...