Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και φυσικά θα θέλουν το 5ευρω τους!! για την αλλαγή, μη ξεχνίομαστε! :wacko:

 

Εχω πληρώσει απο το πρωί 5+5 !!αυριο αν δεν το δώσω να δουλεύει άψογα δεν θα πάρουν ούτε cent!!

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το καταλάβεις αφου δε το βγάζει το πρόβλημα αμέσως! Εμένα λειτουργεί λίγο και μετά το εμφανίζει το πρόβλημα,μπορεί να κάνει και 1α ωρα! Σε εσένα δε παίζει καθόλου?
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα τώρα με την wind.τους είπα ολα τα συμπτώματα και κατα 95% φταίει η κάρτα .θρλει 128κ αύριο το πρωί πάω εκει και μιλάμε για περαιτέρω .

 

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση; Πως καταλαβαίνουμε αν η sim είναι 64 η 128κ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το γράφει η καρτούλα απο πίσω και η μεγάλη η πλαστική κάρτα με τα PIN δίπλα στα pin..πήγα σε 2 καταστήματα wind και μουπαν πως 128αρες micro sim ΔΕΝ ΕΧΕΙ η wind...κανένας άλλος με 4s να αναφέρει παρόμοιο θέμα με κάρτα wind δεν υπάρχει?
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με μια άλλη 64αρα που μου εδωσαν δωρεάν και πάλι το ίδιο πρόβλημα,το 3G σήμα ενω υπάρχει δε λειτουργεί και το σήμα χάνεται μετά απο κάποια ωρα και λέει invalid sim..οπότε WIND καρτοκινητή και IP4S δε παίζουν...αναγκαστικά OTE...
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με μια άλλη 64αρα που μου εδωσαν δωρεάν και πάλι το ίδιο πρόβλημα,το 3G σήμα ενω υπάρχει δε λειτουργεί και το σήμα χάνεται μετά απο κάποια ωρα και λέει invalid sim..οπότε WIND καρτοκινητή και IP4S δε παίζουν...αναγκαστικά OTE...

 

Μίλησα με το κεντρικό κατάστημα στην κηφισιας και ούτε αυτοί έχουν.λεει θα στείλουν email στο marketing να ρωτήσουν ποτε θα έχουν και θα με πάρουν τηλ.εγω να δώσω 700 ευρω και στην ουσία να μην εχω τηλ δεν παίζει !!παω για φορητοτητα Vodafone και ασε την wind να ψάχνει 128 κάρτες .ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!τωρα ετοιμαζω και ένα email να τους μαυρισω λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με μια άλλη 64αρα που μου εδωσαν δωρεάν και πάλι το ίδιο πρόβλημα,το 3G σήμα ενω υπάρχει δε λειτουργεί και το σήμα χάνεται μετά απο κάποια ωρα και λέει invalid sim..οπότε WIND καρτοκινητή και IP4S δε παίζουν...αναγκαστικά OTE...

 

Δούλεψα το τηλέφωνο με καινούρια κάρτα wind (f2g2) όλο το Σαββατοκύριακο και δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με το σήμα ούτε με την κάρτα. Όλα κανονικά!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα το τηλέφωνο με καινούρια κάρτα wind (f2g2) όλο το Σαββατοκύριακο και δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με το σήμα ούτε με την κάρτα. Όλα κανονικά!

 

Πως είναι αυτή η κάρτα??ειναι 64k ?

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι αυτή η κάρτα??ειναι 64k ?

 

Είναι 64κ καινούρια microsim από Wind, δοκίμασες κάρτα από άλλο πάροχο στο τηλέφωνό σου να δεις μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής και όχι του δικτύου?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου... Η οθόνη είναι "μπλε" και δεν κιτρινίζει!

Η ταχύτητα είναι εύκολα αντιληπτή (εχω δίπλα το 4αρη) και το Siri... απλά τα ΣΠΑΕΙ!!!! :):)

 

Ρωταω... "Ποτε εχει τα γενέθλια της η γυναίκα μου" / με ρωτάει το όνομα της / λέω το όνομα της / και μου απαντάει ΣΩΣΤΑ κάθε φορά που ρώτησα απο εδώ και στο εξής!

Θα μου πεις, αυτο βρήκες να το ρωτήσεις... :lol::lol: όπως και να έχει έχουμε να δούμε πολλά ακόμα...:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκίμασα με κοσμοτέ και ολα καλά μόνο με wind εχω θέμα...το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι οτι επειδή πριν είχα οτε κ είχα κάνει backup στο itunes με ρυθμίσεις οτε, να της πέρασε ίδιες στο ip4s και γιαυτό να μπερδευεται τώρα με άλλο πάροχο...
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα ένα λευκό 4s16gb και έχω απογοητευτεί με τη μπαταρία. Όχι μέρα δε βγάζει αλλα αν ασχοληθείς εντατικά στις 5-6 ώρες δεν έχεις τηλ. Φοβερό. Α και αυτο με το iMessage τι ακριβώς είναι ; Είναι free?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Μια ερωτηση θα ηθελα και εγω.Ο γαμπρος μου λογο αναβαθμισης στην vodafone θελει να παρει το 4s και

με ρωταει αν σε αυτην την συσκευη εχουν φτιαξει τα εξης:

 

1)Αναφορα παραδοσης sms εχει η συσκευη η οχι???Γιατι λογο δουλειας του στελνει αρκετα.

2)Με το bluetooth τι γινεται τελικα μπορει να συνεργαστει με της αλλες συσκευες και λειτουργικα (symbian-android)

αλλα και bluetooth υπολογιστη οστε να μπορει να γινεται μεταξυ του iphone 4s και τον αλλων συσκευων ανταλλαγη φωτο mp3 κλπ η οχι??

3)Με το ραδιο τι γινεται λειτουργει-εχει κανονικα η οχι???

4)Τελος ελληνικα εχει η συσκευη σε ολους τους τομεις μενου-μηνυματα κλπ η καπου οχι???

 

Περιμενω καποιον που το εχει δουλεψει να μας πει συντομα γιατι απο iphone ειμαστε ασχετοι!!!

Ευχαριστω!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει με το 3G και δεν εχει χρέωση αρκεί να έχει ο άλλος iphone..μπαταρία ολοι το ίδιο θέμα εχουμε κ περιμένουμε update...
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύει με το 3G και δεν εχει χρέωση αρκεί να έχει ο άλλος iphone..μπαταρία ολοι το ίδιο θέμα εχουμε κ περιμένουμε update...

 

εμενα προσωπικα αυτα π με κρατανε απο το να το παρω, με βαθμο σημαντικοτητας ειναι:

1)η κιτρινη οθονη

2)η μη επιλογη 2g/3g και το αντιστροφο

3)η κακη αυτονομια

4)ελειψη ελληνικων στο siri

Link to comment
Share on other sites

Είναι 64κ καινούρια microsim από Wind, δοκίμασες κάρτα από άλλο πάροχο στο τηλέφωνό σου να δεις μήπως είναι πρόβλημα της συσκευής και όχι του δικτύου?

 

Πήγα σε ένα κατάστημα wind και την είδα .ειναι κανονική σιμ και όχι μεγάλη και θέλει κόψιμο .το κινητο είναι μια Χαρα μιας και δουλεύει κανονικατα με sim 128k της voda.πήγα και έκανα φορητοτητα τωρα και βλέπουμε.παντως στην wind η άχρηστια και η απειρία πανε σύννεφο !!!!!:mad:;)

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου απαντηση σε αυτα που ρωταω λιγο πιο πανω???

Σορυ αλλα ειναι επειγων!!Ε??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Μια ερωτηση θα ηθελα και εγω.Ο γαμπρος μου λογο αναβαθμισης στην vodafone θελει να παρει το 4s και

με ρωταει αν σε αυτην την συσκευη εχουν φτιαξει τα εξης:

 

1)Αναφορα παραδοσης sms εχει η συσκευη η οχι???Γιατι λογο δουλειας του στελνει αρκετα.Μονο voda

2)Με το bluetooth τι γινεται τελικα μπορει να συνεργαστει με της αλλες συσκευες και λειτουργικα (symbian-android)oxi

αλλα και bluetooth υπολογιστη οστε να μπορει να γινεται μεταξυ του iphone 4s και τον αλλων συσκευων ανταλλαγη φωτο mp3 κλπ η οχι??oxi

3)Με το ραδιο τι γινεται λειτουργει-εχει κανονικα η οχι???δεν εχει

4)Τελος ελληνικα εχει η συσκευη σε ολους τους τομεις μενου-μηνυματα κλπ η καπου οχι???εχει

 

 

 

Περιμενω καποιον που το εχει δουλεψει να μας πει συντομα γιατι απο iphone ειμαστε ασχετοι!!!

Ευχαριστω!!!

 

αυτα νομιζω οτι ειναι σωστα

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα μπερδευτικα παραπανω...

 

1)Δηλαδη βρε παιδια αναφορα παραδοσης εχει μονο στα sms της vodafone αν καταλαβα καλα??Πως γινεται αυτο??

Η εχει στο μενου των μηνυματων την επιλογη για αναφορα παραδοσης sms για ολους η δεν εχει την εχει καθολου σωστα??

Την εχει η δεν την εχει για να ξερουμε??Και αν δεν την εχει γινεται με καποιο τροπο να βαλουμε σαν εφαρμογη η οχι???

2)Bluethooth γιοκ δηλαδη μονο για handsfree δουλευει σωστα??Κριμα..ελεγα οτι θα το ειχαν φτιαξει!!!

3)Οσο για το ραδιο καποιος φιλος μου ειχε πει οτι ισως υπαρχει η δυνατοτητα να κατεβασεις ραδιο

σαν εφαρμογη..η μηπως η συσκευη δεν εχει καθολου ενσωματωμενη κεραια ραδιοφωνου οποτε δεν θα εχει ραδιο καθολου..??

 

Ας μου απαντησει ακομα και κανα 2 αλλα παιδια για αυτα τα 3 πραγματα γιατι απο αυτα τα 3 εξαρταται

αν θα αγορασουμε το κινητο η οχι...!!!Ευχαριστω και περιμενουμε!!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Κανα νεο για JB tis 5.0 εχουμε?

Ευχαριστω :)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη σε ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα μπερδευτικα παραπανω...

 

1)Δηλαδη βρε παιδια αναφορα παραδοσης εχει μονο στα sms της vodafone αν καταλαβα καλα??Πως γινεται αυτο??

Η εχει στο μενου των μηνυματων την επιλογη για αναφορα παραδοσης sms για ολους η δεν εχει την εχει καθολου σωστα??

Την εχει η δεν την εχει για να ξερουμε??Και αν δεν την εχει γινεται με καποιο τροπο να βαλουμε σαν εφαρμογη η οχι???

2)Bluethooth γιοκ δηλαδη μονο για handsfree δουλευει σωστα??Κριμα..ελεγα οτι θα το ειχαν φτιαξει!!!

3)Οσο για το ραδιο καποιος φιλος μου ειχε πει οτι ισως υπαρχει η δυνατοτητα να κατεβασεις ραδιο

σαν εφαρμογη..η μηπως η συσκευη δεν εχει καθολου ενσωματωμενη κεραια ραδιοφωνου οποτε δεν θα εχει ραδιο καθολου..??

 

Ας μου απαντησει ακομα και κανα 2 αλλα παιδια για αυτα τα 3 πραγματα γιατι απο αυτα τα 3 εξαρταται

αν θα αγορασουμε το κινητο η οχι...!!!Ευχαριστω και περιμενουμε!!! ;);)

 

1) αναφορά παράδοσης μόνο με εντολή (*# , *0#, *ΝΟΤ# ανάλογα το δίκτυο) Στην vodafone και με Ελληνικά γράμματα στο μήνυμα. Στα άλλα δίκτυα χρειάζεται greeklish.

2) bluetooth μόνο για ακουστικά και λειτουργία μόντεμ.

3) Υπάρχουν πολλές εφαρμογές ραδιοφώνου. Χρεισιμοποιούν data, άρα μέσω 3G υπάρχει χρέωση και μέσω wi fi δωρεάν. H συσκευή δεν έχει ράδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Μια ερωτηση θα ηθελα και εγω.Ο γαμπρος μου λογο αναβαθμισης στην vodafone θελει να παρει το 4s και

με ρωταει αν σε αυτην την συσκευη εχουν φτιαξει τα εξης:

 

1)Αναφορα παραδοσης sms εχει η συσκευη η οχι???Γιατι λογο δουλειας του στελνει αρκετα.

2)Με το bluetooth τι γινεται τελικα μπορει να συνεργαστει με της αλλες συσκευες και λειτουργικα (symbian-android)

αλλα και bluetooth υπολογιστη οστε να μπορει να γινεται μεταξυ του iphone 4s και τον αλλων συσκευων ανταλλαγη φωτο mp3 κλπ η οχι??

3)Με το ραδιο τι γινεται λειτουργει-εχει κανονικα η οχι???

4)Τελος ελληνικα εχει η συσκευη σε ολους τους τομεις μενου-μηνυματα κλπ η καπου οχι???

 

Περιμενω καποιον που το εχει δουλεψει να μας πει συντομα γιατι απο iphone ειμαστε ασχετοι!!!

Ευχαριστω!!!

 

πολυ απλη η απαντηση

θα πεις στον γαμπρο σου να παρει ενα αλλο κινητο μιας και το iphone δεν κανει αυτα που ζηταει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χιλια ευχαριστω ολους γιαυτο ειναι η κοινοτητα για βοηθαει ο ενας τον αλλον!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα νεο παιδια για το jailbreak?

 

εκανα βλακεια που περασα το software update? λετε να αργησω περισσοτερο στο να μπορω να κανω το jailbreak?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...