Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα!

 

Είμαι κάτοχος android κινητού (HTC Desire) και σκεύτομαι σοβαρά να αγοράσω το iphone 4S.

Χρησιμοποιώ όμως πολύ, εφαρμογές όπως εορτολόγιο, λεξικό, shazam-shoundhound, lyar κ.τ.λ

Υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές, ή κάτι αντίστοιχο και στο 4S;

Επίσης διαθέτει GPS, και αν δεν είναι είναι κάποιος δυνδεδεμένος στο internet, μπορει να καθοδηγηθεί;;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων ! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

GPS σαν δεκτη, Δε σου εχει ετοιμο προγραμμα και χαρτες. Για αυτα πρεπει να πληρωσεις extra. H να κανεις jb οταν βγει:p

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χτες και τρελάθηκα μόλις διαπίστωσα ότι έχουν απενεργοποιήσει την δυνατότητα εναλλαγής από 2g σε 3g και τούμπαλιν... Δεν φτάνει δηλαδή που έχει μικρότερη αυτονομία έτσι κι αλλιώς, έπρεπε να γονατίζει κι άλλο την μπαταρία το μόνιμο 3g... Μα τι σκέφτονταν :mad:

ηθελα να τα γραψω τις προηγουμενες μερες αλλα ελεγα μην δεχτω παρατηρησεις κλπ....

 

υπαρχουν και αλλα προβληματα σε bugs klp...σιγα σιγα θα τα βρητε μονοι σας....

Αυτο με το 3G για μενα ειναι απαραδεκτο...ειδικα αν μενεις καπου εκτος κεντρου το κινητο ζηταει να βρει 3G και τρωει την μπαταρια στην αναζητηση.

Δεν μιλαω για κιτρινες οθονες...κλπ κλπ...

 

 

Το δικο μου παντως δεν ειχε προβλημα με την μπαταρια και μαλιστα απο χτες το βραδυ εκανα και την αναβαθμιση με την οποια λυνεται(οπως λενε) το προβλημα.Και μαλιστα μετα απο 13 ωρες χρησης μπορω να πω οτι ηδη την βλεπω καλυτερη!!!!!!!!Αρα ολα καλα!!!

δεν το εχεις ουτε μια εβδομαδα και βγαζεις συμπερασματα για την μπαταρια ενω αυτη δεν εχει στρωσει καν και ενω αλλαξες fw?

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να στρώσει κιόλας!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να στρώσει κιόλας!!!

 

κατσε να δεις....αναλογα βεβαια και τι χρηση κανεις....περιεργος ειμαι.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ακομα με 5.0. Το εχω 2 βδομαδες. Επειδη ειχα και το 4αρι, η μπαταρια μου φαινεται το ιδιο, αν οχι και καλυτερη, με ιδια χρηση παντα. Και το καλυτερη το τονιζω απο την αποψη οτι στο 4αρι ειχα παντα 2G ενεργοποιημενο, και μερικες φορες ανοιγα 3G. Τωρα με το 3G παντα ανοιχτο και ιδια χρηση, εχω την ιδια αποδοση. Οποτε αν τυχον βαλει το κουμπι απενεργοποιησης και εχω 2G, υποθετω θα εχω ακομα καλυτερα αποτελεσματα. Μιλαω παντα στην ιδια περιοχη χρησης και τα 2, ιδια χρηση, ιδια φορτιση.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Υπαρχει καποιο free navi για το 4ς?

Το πηρα χθες απο επιδοτηση που ειχα στην βουλγαρια και μου ειναι πολυ συμπαθητικο!!!

εκανα το πρωι τη πρωτη φορτιση και τωρα περναω τραγουδια μεσω i-tunes!!!

δεν εκανα update στην 5.0.1 διοτι φανταζομαι οτι οταν βγει JB θα ειναι ποιο ευκολο στην version την οποια ειμαι τωρα :)

 

Φιλικα

 

Νικολας :)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

Υπαρχει καποιο free navi για το 4ς?

Το πηρα χθες απο επιδοτηση που ειχα στην βουλγαρια και μου ειναι πολυ συμπαθητικο!!!

εκανα το πρωι τη πρωτη φορτιση και τωρα περναω τραγουδια μεσω i-tunes!!!

δεν εκανα update στην 5.0.1 διοτι φανταζομαι οτι οταν βγει JB θα ειναι ποιο ευκολο στην version την οποια ειμαι τωρα :)

 

Φιλικα

 

Νικολας :)

 

Free όχι. Υπάρχει με 10 ευρώ το NAVV Greece που είναι αξιοπρεπές, και με 22 ευρώ το Don't Panic με χάρτες της GI (ίδιοι με του destinator) που είναι πολύ καλό πρόγραμμα. Κάτι free προγράμματα που εμφανίστηκαν κατά καιρούς δεν έλεγαν τίποτα. Μετά πας στα 50+ ευρώ για Destinator & Tom Tom.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις περιεργη συμπεριφορα με cosmote; Για λιγο πιανει σημα και μετα μου βγαζει συνεχεια no service.

 

ΥΓ. Απ'οτι βλεπω ειναι γενικο το προβλημα μετα την 5.01.

Edited by GaNgBaNg
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε υπαρχει καποιο προβλημα με την χρεωση του ιντερνετ εκτος wifi?(το λεω γιατι ειναι παντα 3g)
Link to comment
Share on other sites

Το νέο iPhone 4S βρίσκεται στα χέρια μου εδώ και μερικές ώρες. Η μπαταρία πέφτει όντως ταχύτερα, και -δυστυχώς για εμένα- η οθόνη έχει κίτρινη απόχρωση στην φωτεινότητά της (και όχι την γνωστή «μπλέ απόχρωσης» απόδοση).
Link to comment
Share on other sites

GPS σαν δεκτη, Δε σου εχει ετοιμο προγραμμα και χαρτες. Για αυτα πρεπει να πληρωσεις extra. H να κανεις jb οταν βγει:p

δηλαδή δεν μπορείς να κατεβάσεις free χάρτες ή πρόγραμμα για πλοήγηση από το internet?:confused:

πρέπει να πληρώσεις extra?:worry:

Sorry παίδες, αλλά από i-phone είμαι άσχετος...:O

Link to comment
Share on other sites

Το νέο iPhone 4S βρίσκεται στα χέρια μου εδώ και μερικές ώρες. Η μπαταρία πέφτει όντως ταχύτερα, και -δυστυχώς για εμένα- η οθόνη έχει κίτρινη απόχρωση στην φωτεινότητά της (και όχι την γνωστή «μπλέ απόχρωσης» απόδοση).

 

δυστυχώς τα ψυχρα χρώματα φαίνεται να είναι παρελθόν για τα καινούρια μήλα. κι εγώ ανήκω σε αυτούς που έχουν λόξα με το έντονο λευκό και κατά πως φαίνεται μόνο τα λεύκα τεσσάρια ήταν έτσι. οι προμηθευτές της apple πλέον πρέπει να παίζουν με τέτοιες οθόνες...

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις περιεργη συμπεριφορα με cosmote; Για λιγο πιανει σημα και μετα μου βγαζει συνεχεια no service.

 

ΥΓ. Απ'οτι βλεπω ειναι γενικο το προβλημα μετα την 5.01.

 

Νομίζω είναι θέμα της 5.0.1 και όχι του 4S καθώς το αντιμετώπισα με 5.0.1 σε iPhone 4 μία φορά με σύνδεση cosmote. Με το 4S δεν το έχω δει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με vodafone το αντιμετοπιζω. Πεφτει το σημα ξαφνικα και εισαι εκτος συνδεσης. Αρκετα ενοχλητικο.

Εγω πηρα 64αρι με κιτρινη οθονη, η γυναικα μου 16 αρι με μπλε....

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Fit to screen γινεται τιποτα στον safari? στον native του android μου αναδιπλωνει το κειμενο πχ εδω στο φορουμ, ενω στον σαφαρι μου κανει ζοομ αλλα και παλι πρεπει να σκρολλαρω περα δωθε
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι παίζει με τις κίτρινες οθόνες. Κάποια iphone 4s έχουν άσπρη οθόνη και κάποια άλλα κίτρινη. Από ότι διάβασα και σε ξένα site πολλοί χρήστες έχουν αυτό το πρόβλημα και το γυρίζουν πίσω στο κατάστημα που το πήραν, ανταλάσοντάς το με κάποιο με άσπρη οθόνη. Τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει στην Ελλάδα. Όσοι έχουν iphone 4s ας μας πούν τι χρώμα οθόνης έχουν. Επίσης διάβασα (δεν ξέρω αν ισχύει σίγουρα) οτι με την πάροδο του χρώνου μια κίτρινη οθόνη γίνετε σιγά σιγά άσπρη.
Link to comment
Share on other sites

Πφ, αναρωτιέμαι αν στην WIND θα αντιληφθούν σε τι αναφέρομαι όταν μιλώ για «κίτρινη οθόνη» ώστε να μου στείλουν διαφορετική συσκευή. Θέλω να ελπίζω πως δεν θα υπάρχει σχετικό πρόβλημα. Ελπίζω.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η κιτρινοπή δεν είναι χάλια. Δηλαδή, αν δεν είχα ένα άλλο iPhone για να συγκρίνω δεν θα το είχα καταλάβει καν..

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.991078,23.648916

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με vodafone το αντιμετοπιζω. Πεφτει το σημα ξαφνικα και εισαι εκτος συνδεσης. Αρκετα ενοχλητικο.

Εγω πηρα 64αρι με κιτρινη οθονη, η γυναικα μου 16 αρι με μπλε....

 

Και τα θεωρείτε φυσιολογικά αυτα ρε παιδια σε κινητά αξίας 900 + 670 = 1570 ευρω;

Για μένα θα ήταν λόγος να φύγω μια και καλη απο την εταιρία, αν δε μου τα αντικαθιστουσαν (χωρίς να θέλω να προκαταβαλλω κάποιον, αλλα δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα. Kinder έκπληξη έγινε το unboxing ενός iphone)...

Φυσικα δεν έχω κάτι με τη εταιρία. Έχουν περάσει απο τα χέρια μου καμία δεκαριά iPhone 4 και αυτη τη στιγμη είμαι κάτοχος iPad 2...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι πως είναι αρκετά ορατό σε σκουρόχρωμες «οθόνες», π.χ. κατά την διάρκεια της φόρτισης το Slide to unlock δεν έχει την απόχρωση που θα έπρεπε, το background εργασίας στο Photoforge φαίνεται μαυρο-κίτρινο, το κείμενο έχει μία κίτρινη χροιά γύρω από τα γράμματα... Πφ, σπάστηκα. Και σύμφωνα με την έως στιγμής έρευνά μου στο διαδίκτυο δεν υπάρχουν περιοριστικοί παράγοντες. Π.χ. δεν ξέρουμε αν οι συσκευές με το yellow tint ξεκινούν από συγκεκριμένα γράμματα στο SN τους, ή κάτι ανάλογο.

 

Και τα θεωρείτε φυσιολογικά αυτα ρε παιδια σε κινητά αξίας 900 + 670 = 1570 ευρω;

Για μένα θα ήταν λόγος να φύγω μια και καλη απο την εταιρία (χωρίς να θέλω να προκαταβαλλω κάποιον, αλλα δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτα)...

Φυσικα δεν έχω κάτι με τη εταιρία. Έχουν περάσει απο τα χέρια μου καμία δεκαριά iPhone 4 και αυτη τη στιγμη είμαι κάτοχος iPad 2...

 

Το να φύγω, θα ήταν το «άλλο άκρο». Μου αρκεί να μου το αντικαταστήσουν χωρίς «μα μου» με γρήγορες και συνοπτικές διαδικασίες. Βέβαια, θέλω να δω: οι φήμες θέλουν τα λευκά να έχουν σωστές οθόνες, τα μαύρα να έχουν σε μεγαλύτερο βαθμό yellow tinted screens. Αλλά, είναι δύσκολο να μάθω με ευκολία και έως αύριο πρωί τι και πως.

Edited by AGK
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η κιτρινοπή δεν είναι χάλια. Δηλαδή, αν δεν είχα ένα άλλο iPhone για να συγκρίνω δεν θα το είχα καταλάβει καν..

 

 

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=37.991078,23.648916

 

Συμφωνώ απόλυτα! Έχω 4 iPhone 4 και τα 2 έχουν κιτρινωπή οθόνη. Μόνο όταν τα βάζω δίπλα δίπλα φαίνεται η διαφορά (εμφανής) και προτιμώ τη μπλε. Εντούτοις, δε με χαλάει ιδιαίτερα και η κίτρινη. Νομίζω όμως ότι ήταν πιο κίτρινη όταν τα αγόρασα και με το καιρό μειώθηκε η κιτρινίλα. Ευτυχώς, το 4S 64GB που παρέλαβα προχθές είναι μπλε!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...