Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με ενοχελεί κι εμένα, απλώς λέω πως θέλει έναν ιδιαίτερο τρόπο για να σου πετύχει τα σωστά ονόματα, τουλάχιστον στην αρχή. Μετά "μαθαίνει" κι αυτό!

Πάντως είναι πολύ χρησιμο σε σημειώσεις, σε πληροφορίες ή σε λειτουργίες ατζέντας, όλα αυτά βέβαια στα Αγγλικά...

 

Και έχει και πλάκα!!

Edited by greenfan

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν από Πλαίσιο, όπου είχα κάνει προπαραγγελία το 64GB μαύρο, ότι παρέλαβαν και αύριο θα είναι στα χέρια μου! Μου φαίνεται ότι γενικά δεν πρέπει να έγινε χαμός με τις προπαραγγελίες, αφού την έκανα μόλις τη Δευτέρα και η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να είμαι από τους πρώτους που παραλαμβάνουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν από Πλαίσιο, όπου είχα κάνει προπαραγγελία το 64GB μαύρο, ότι παρέλαβαν και αύριο θα είναι στα χέρια μου! Μου φαίνεται ότι γενικά δεν πρέπει να έγινε χαμός με τις προπαραγγελίες, αφού την έκανα μόλις τη Δευτέρα και η αλήθεια είναι ότι δεν περίμενα να είμαι από τους πρώτους που παραλαμβάνουν.

 

Απο τους πρωτους θα εισαι γιατι δεν περνουν ολοι 64αρι :P

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα σε 16άρι μαύρο!

 

Από Ελλάδα, ή από εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, οταν χρησιμοποιειτε το siri μεσο παροχου, στοιχιζει πολυ?

 

Aπ΄ότι βρήκα ψάχνοντας...

 

If you use Siri 2-3 times per day at an average of 63KB per instance, you might expect to use 126KB to 189KB per day, or 3.7 to 5.5MB per month. For 4-6 times a day, that might come out to 252KB to 378KB per day, or 7.4 to 11MB per month. If you use it 10-15 times per day, you might end up using 630KB to 945KB per day, or 18.5 to 27.7MB per month.” Even if you use Siri heavily, only 30 MB of data will be used monthly.

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα τριημερο που στα χερια μου ειχα iphone 4s 64gb και iphone 4 32gb μπορω να πω τα εξης:

το καινουριο εχει αρκετα καλυτερη οθονη(χρωματικη αποδοση) ειναι σαφεστατα απιστευτα καλυτερο στο σημα!!(μερα με νυχτα το ενα με το αλλο!!) και ειναι και εμφανως πιο γρηγορο σαν ταχυτητα!!

Τωρα οσον αφορα την μπαταρια το 4αρι ειναι καλυτερο απο το 4s αλλα οχι τρελλη διαφορα,το πολυ ενα 10%.

Πολλοι θα πουν οτι δεν αξιζει να δωσεις λεφτα να πας απο το 4αρι στο 4s και θα συμφωνησω μαζι τους,αξιζει βεβαια αν εχει καποιος παλιοτερο iphone(3G η' 3GS).Ομως αν καποιος εχει την δυνατοτητα να δωσει ενα ποσο και πουλησει το δικο του τηλ/νο σε καλη τιμη τοτε σαφως και αξιζει!!!Εχω πουλησα ενα iphone 4 32gb(κοντα 400 ευρω) και εδωσα επιπλεον λιγοτερα απο 300 ευρω ωστε να παρω το iphone 4s 64gb!!!!!!!!!!!!:X:X:X:D

SUPER ΤΙΜΗ!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω Βασιλη!!!(ξερει αυτος!!):D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα τριημερο που στα χερια μου ειχα iphone 4s 64gb και iphone 4 32gb μπορω να πω τα εξης:

το καινουριο εχει αρκετα καλυτερη οθονη(χρωματικη αποδοση) ειναι σαφεστατα απιστευτα καλυτερο στο σημα!!(μερα με νυχτα το ενα με το αλλο!!) και ειναι και εμφανως πιο γρηγορο σαν ταχυτητα!!

Τωρα οσον αφορα την μπαταρια το 4αρι ειναι καλυτερο απο το 4s αλλα οχι τρελλη διαφορα,το πολυ ενα 10%.

Πολλοι θα πουν οτι δεν αξιζει να δωσεις λεφτα να πας απο το 4αρι στο 4s και θα συμφωνησω μαζι τους,αξιζει βεβαια αν εχει καποιος παλιοτερο iphone(3G η' 3GS).Ομως αν καποιος εχει την δυνατοτητα να δωσει ενα ποσο και πουλησει το δικο του τηλ/νο σε καλη τιμη τοτε σαφως και αξιζει!!!Εχω πουλησα ενα iphone 4 32gb(κοντα 400 ευρω) και εδωσα επιπλεον λιγοτερα απο 300 ευρω ωστε να παρω το iphone 4s 64gb!!!!!!!!!!!!:X:X:X:D

SUPER ΤΙΜΗ!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω Βασιλη!!!(ξερει αυτος!!):D

 

το σκεφτομαι και γω παρα πολυ να το παρω, αλλα τα 700 euro minimum και να χει κ ελλατωματικη μπαταρια ειναι τρομακτικο ρισκο.και στην ελλαδα δεν εχουμε επιστροφη χρηματων αν δεν ειναι αυτο π διαφημιζουν..μονο επιστροφη κ αγορα κπου αλλου..το σκεφτομαι παρα πολυ.

κ αλλος ενας λογος που το σκεφτομαι ειναι το πως εχει πολυ μικροτερη οθονη απο τη τωρινη μ συσκευη ( sgs II )..το οτι θα ναι πιο αργο που λενε ολοι, δε με απασχολει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ελαττωματική μπαταρία δεν έχει η συσκευή. Όλα λύνονται με firmware update.

 

ασ ελπισουμε..παντως απο οτι φαινετααι δε λυθηκε ακομη..και αυτες οι 100 ωρες λιγοτερος χρονος αναμονης ακομα και απο τα δεδομενα της apple , δε φαινεται καθησυχαστικος.

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι και γω παρα πολυ να το παρω, αλλα τα 700 euro minimum και να χει κ ελλατωματικη μπαταρια ειναι τρομακτικο ρισκο.και στην ελλαδα δεν εχουμε επιστροφη χρηματων αν δεν ειναι αυτο π διαφημιζουν..μονο επιστροφη κ αγορα κπου αλλου..το σκεφτομαι παρα πολυ.

κ αλλος ενας λογος που το σκεφτομαι ειναι το πως εχει πολυ μικροτερη οθονη απο τη τωρινη μ συσκευη ( sgs II )..το οτι θα ναι πιο αργο που λενε ολοι, δε με απασχολει ιδιαιτερα.

 

Αυτο που λες δηλαδη ειναι να σκοτωσεις το γαλαξια 2 σου και να βαλεις αλλα 300+ για ενα 4s?

Οκ...

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως δεν ειχε προβλημα με την μπαταρια και μαλιστα απο χτες το βραδυ εκανα και την αναβαθμιση με την οποια λυνεται(οπως λενε) το προβλημα.Και μαλιστα μετα απο 13 ωρες χρησης μπορω να πω οτι ηδη την βλεπω καλυτερη!!!!!!!!Αρα ολα καλα!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες δηλαδη ειναι να σκοτωσεις το γαλαξια 2 σου και να βαλεις αλλα 300+ για ενα 4s?

Οκ...

 

οχι ακριβως...θα μου ρθει αρκετα φθηνοτερα..απλα σιχαθηκα τη ζωη μου, με τη μπαταρια του γαλαξια , οτι ρομ,οτι μοντεμ και αν εβαλα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω να ρωτησω ποσο κραταει η μπαταρια στο iphone 4s?Επειδη θελω να το αγορασω με ενδιαφερει πολυ ποσο κραταει ι μπαταρια γιατι τωρα εχω το vivaz κ με το ζορι μου κραταει 2μερες μετα απο αντικατασταση μπαταριας κ με ελαχιστη χρηση.Ας μου πει καποιος, κ τι χρηση κανει στο κινητο.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους:) έχω ενα λευκο iPhone 4 το οποίο το:love::love::love::love: αλλα ψιλόφλερταρω κ με το S!!ήθελα τη γνώμη σας εάν αξίζει η αλλαγη:confused::confused:

Ευχαριστω εκ των προτέρων :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως δεν ειχε προβλημα με την μπαταρια και μαλιστα απο χτες το βραδυ εκανα και την αναβαθμιση με την οποια λυνεται(οπως λενε) το προβλημα.Και μαλιστα μετα απο 13 ωρες χρησης μπορω να πω οτι ηδη την βλεπω καλυτερη!!!!!!!!Αρα ολα καλα!!!

 

Εγώ δεν την έχω κάνει ακόμα την αναβάθμιση, καθώς το τηλέφωνο δεν είχε πρόβλημα με την μπαταρία. Εσύ είδες διαφορά, να την κάνω την αναβάθμιση?

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

οχι ακριβως...θα μου ρθει αρκετα φθηνοτερα..απλα σιχαθηκα τη ζωη μου, με τη μπαταρια του γαλαξια , οτι ρομ,οτι μοντεμ και αν εβαλα..

Δεν ειναι καλη η μπαταρια του συμφωνω. ειναι σαφως κατωτερη απο το 4αρι.

Αλλα μην περιμενεις οτι θα δεις καλυτερα πραγματα απο το 4s (και με τις αναβαθμισεις και ολα), σε προειδοποιω...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω πριν λιγες ωρες,ηξερα απο την αρχη οτι δεν θα εβλεπα μεγαλες διαφορες σε σχεση με το 4ρι,και οντως ετσι ειναι.Προς το παρων μου λειπει το cydia(πολυ):lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω πριν λιγες ωρες,ηξερα απο την αρχη οτι δεν θα εβλεπα μεγαλες διαφορες σε σχεση με το 4ρι,και οντως ετσι ειναι.Προς το παρων μου λειπει το cydia(πολυ):lol:

 

δεν εχει βγει ακομα jb ? νομιζα οως ειχε ηδη κυκλοφορησει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καλη η μπαταρια του συμφωνω. ειναι σαφως κατωτερη απο το 4αρι.

Αλλα μην περιμενεις οτι θα δεις καλυτερα πραγματα απο το 4s (και με τις αναβαθμισεις και ολα), σε προειδοποιω...

 

θες να πεις πως του 4s ακομα κ με τα updates ειναι τοσο χαλια οσο του s2 ?αν ειναι ετσι τοτε ισως το κρατησω το γαλαξια..

Link to comment
Share on other sites

θες να πεις πως του 4s ακομα κ με τα updates ειναι τοσο χαλια οσο του s2 ?αν ειναι ετσι τοτε ισως το κρατησω το γαλαξια..

 

Σαφως, πρακτικα μιλαμε για περιπου ιδια αυτονομια. Απο τη στιγμη που η apple αφησε την ιδια μπαταρια (με 10mah διαφορα μοναχα) ο διπυρηνος ηταν εγγυηση για... γρηγορα battery drain.

Στη θεση σου θα εμενα ευκολα με το S2 (κι αν εχεις επιδοτηση απλα παρε κατι αλλο και πουλα το η περνα την επιδοτηση στο παγιο σου).

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου παντως δεν ειχε προβλημα με την μπαταρια και μαλιστα απο χτες το βραδυ εκανα και την αναβαθμιση με την οποια λυνεται(οπως λενε) το προβλημα.Και μαλιστα μετα απο 13 ωρες χρησης μπορω να πω οτι ηδη την βλεπω καλυτερη!!!!!!!!Αρα ολα καλα!!!

 

ποια αναβαθμιση εκανες?σου εβγαλε κατι στο itunes?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χτες και τρελάθηκα μόλις διαπίστωσα ότι έχουν απενεργοποιήσει την δυνατότητα εναλλαγής από 2g σε 3g και τούμπαλιν... Δεν φτάνει δηλαδή που έχει μικρότερη αυτονομία έτσι κι αλλιώς, έπρεπε να γονατίζει κι άλλο την μπαταρία το μόνιμο 3g... Μα τι σκέφτονταν :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...