Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το site το πηρε ο φιλος σου?αν ναι ποσες μερες εκανε να του ερθει?

το εχω παραγγειλει εδω και μια βδομαδα και ακομη τιποτα...ειπανε 4-11 θα παραδοθει και ακομη στο processing ειναι grr

 

Το παρήγγειλα εγω και έδωσα την πιστωτική μου, απο το Apple store UK, με διεύθυνση παράδοσης στο Λονδίνο. Η παραγγελία έγινε 8/10 και αμέσως μου έδωσαν ημερομηνία παράδοσης 24-31/10. Υστερα από 6 ημέρες, η παράδοση έγινε 18-24/10. Δευτέρα 24/10, το απόγευμα, είχε παραδοθεί στο σπίτι του φίλου μου. Η μόνη "παρασπονδία" που έκανα ήταν, οτι, οταν έβαλα πιστωτική, ζητούσε ταχ. κώδικα Αγγλίας και έβαλα αυτόν του φίλου μου στο Λονδίνο αν και στη διεύθυνση της κάρτας μου έγραφα Αθήνα!! Δεν έπαιζε όμως κανένα ρολο στην παραγγελία....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες το απολυτο λογικο?

το πρωτο λεγοτανε 2G

το δευτερο 3G

που την ειδες την λογικη?

δεν νομιζω να αλλαξει η ονομασια του ελεος με τις ανυποστατες φημες. μπουχτησαμε ολο το 2011.

 

Το πρώτο λεγόταν απλά "iPhone" σκέτο! Το δεύτερο λεγόταν 3"G" όχι 3! Το "3G" υποδηλώνει την λειτουργία του δικτύου! Το 4 ονομάστηκε έτσι επειδή ήταν το τέταρτο κατά σειρά!

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο λεγόταν απλά "iPhone" σκέτο! Το δεύτερο λεγόταν 3"G" όχι 3! Το "3G" υποδηλώνει την λειτουργία του δικτύου! Το 4 ονομάστηκε έτσι επειδή ήταν το τέταρτο κατά σειρά!

 

ξεχνατε το 3GS ή μου φαινεται?:p

@greenfan εμενα ακομη τα ιδια μου λενε 4-11. ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει 11 γιατι τωρα πεφτει σ/κ ειναι ακομη στο 2ο σταδιο, σιγουρα θα παρει αλλη μια βδομαδα να παει στο 3ο κ στο 4 παραδοση, ελεος πρεπει να εξαντλησουν την προθεσμια μεχρι την τελευτεα μερα?:(

Εντομεταξυ τσεκαρα διαθεσιμοτητα στις γυρω πολεις στα iphone store και δεν ειχε κανενα, μερικα δεν το εχουν παρει καν.

Link to comment
Share on other sites

@Ironmaiden Ξέρω πως η αναμονή είναι δύσκολη, αλλά θα έρθει και τότε θα έχεις όλο το χρόνο να το χαρείς! To Siri έχει πλάκα, αλλά θέλει "οξφορδιανά" Αγγλικά για να σε καταλάβει! Ειδικά με τα ελληνικά ονόματα είναι αλλού ντ' αλλού!!! Σε μηνύματα ή καιρό ή να σου διαβάσει mail είναι πολύ καλό...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη "παρασπονδία" που έκανα ήταν, οτι, οταν έβαλα πιστωτική, ζητούσε ταχ. κώδικα Αγγλίας και έβαλα αυτόν του φίλου μου στο Λονδίνο αν και στη διεύθυνση της κάρτας μου έγραφα Αθήνα!! Δεν έπαιζε όμως κανένα ρολο στην παραγγελία....

 

Χαχα το εκανα και εγω αυτο με το ipad 2, η καρτα μου εγραφε Ηρακλεους, Θεσσαλονικη,zip code Boston USA :D

Link to comment
Share on other sites

Ε..ε..ερχεται!!!!!!!!!!!!!!!!Το 64αρι θα ειναι συντομα στα χερια μου!!!(αυριο με το καλο!!):D:D:D

Και απο τιμη???Αυριο θα σας πω ωστε να παθετε εγκεφαλικο!!!!!!!!!!!:lol::lol:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχθες το πρωι ηρθε στα χερια μου απο Αγγλια το 4s 32Gb το εφερε συγγενης του κολλητου μου μια και θα γυριζε Ελλαδα.. Ολα καλα για πρωτη εικονα.. Παμε να πουμε μια δευτερη εικονα :P α)Εβαλα την sim απο Wind ολα καλα Wing Gr στο status bar συνδεεω το itunes για να συγχρονισω για τις επαφες μου μετα το συγχρονισμο απο Wind gr εγινε Τim Gr δεν με νοιαζει να σας πω την αληθεια. β)Ειχε μπαταρια 72% οταν το πρωτοαναψα της 9 το πρωι, 22% πηγε της 11:50 το βραδυ, να πουμε χωρις καμια φορτησει απο το πρωι που το αναψα.(φυσικα περιμενω και εγω οπως ολοι το 5.0.1 για την διορθωσει του bug της μπαταριας γ)Παντως ειναι γρηγορο και στο ιντερνετ και στο ανοιγμα τον εφαρμογων και φυσικα πολυ ομαλη και γρηγορη κοιληση των εικονιδιων.θελω να τεσταρο την κεραια γιατι κατι μου φανικε οτι κανει τα ιδια.

 

(Το κινητο ειναι φορτισμενο απο της 3 το βραδυ 100% και αυτη την στιγμη που γραφω(12:00) ειναι στα 90%.)

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχθες το πρωι ηρθε στα χερια μου απο Αγγλια το 4s 32Gb το εφερε συγγενης του κολλητου μου μια και θα γυριζε Ελλαδα.. Ολα καλα για πρωτη εικονα.. Παμε να πουμε μια δευτερη εικονα :P α)Εβαλα την sim απο Wind ολα καλα Wing Gr στο status bar συνδεεω το itunes για να συγχρονισω για τις επαφες μου μετα το συγχρονισμο απο Wind gr εγινε Τim Gr δεν με νοιαζει να σας πω την αληθεια. β)Ειχε μπαταρια 72% οταν το πρωτοαναψα της 9 το πρωι, 22% πηγε της 11:50 το βραδυ, να πουμε χωρις καμια φορτησει απο το πρωι που το αναψα.(φυσικα περιμενω και εγω οπως ολοι το 5.0.1 για την διορθωσει του bug της μπαταριας γ)Παντως ειναι γρηγορο και στο ιντερνετ και στο ανοιγμα τον εφαρμογων και φυσικα πολυ ομαλη και γρηγορη κοιληση των εικονιδιων.θελω να τεσταρο την κεραια γιατι κατι μου φανικε οτι κανει τα ιδια.

 

(Το κινητο ειναι φορτισμενο απο της 3 το βραδυ 100% και αυτη την στιγμη που γραφω(12:00) ειναι στα 90%.)

 

 

Σαν γυναίκα κι εγω να ρωτήσω... Τι χρωματάκι το πήρες???:rolleyes::p:rolleyes::p

Link to comment
Share on other sites

Σαν γυναίκα κι εγω να ρωτήσω... Τι χρωματάκι το πήρες???:rolleyes::p:rolleyes::p

 

Αυτη την φορα το πηρα λευκο..Το 4 που πουλησα ηταν μαυρο..Ειπα για να καταλαβω οτι κατι αλλαξε σε αυτο το κινητο λεω δεν το περνω σε λευκο; :p

Link to comment
Share on other sites

hello παιδια!!!μολις μου ηρθε!πανεμορφο μονο που δεν χωραει η σιμ μου να μπει!λολ τι στο καλο παιζει?πρεπει να βαλω αλλη σιμ?
Link to comment
Share on other sites

hello παιδια!!!μολις μου ηρθε!πανεμορφο μονο που δεν χωραει η σιμ μου να μπει!λολ τι στο καλο παιζει?πρεπει να βαλω αλλη σιμ?

 

Micro-sim απο παροχο

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να αλλαξω αριθμο?ποια ειναι η διαδικασια?το πηρα απο apple και εχω νουμερο στην orange.
Link to comment
Share on other sites

θα πρεπει να αλλαξω αριθμο?ποια ειναι η διαδικασια?το πηρα απο apple και εχω νουμερο στην orange.

 

δεν αλλαζεις αριθμο απλα σου δινουν μια microsim, μπορεις ομως να κοψεις και αυτη που εχεις, ψαξε λιγο εδω στο forum

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγακι χαμενη, ειχα διαβασει παλλια οτι πρεπει να κοψεις την σιμ αλλα δεν θελω να το κανω.στην ελλαδα αν πας και ζητησεις micro sim για το νουμερο σου στην δινουν κατευθειαν?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι λιγακι χαμενη, ειχα διαβασει παλλια οτι πρεπει να κοψεις την σιμ αλλα δεν θελω να το κανω.στην ελλαδα αν πας και ζητησεις micro sim για το νουμερο σου στην δινουν κατευθειαν?

 

Nαι, με 5 euro

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα micro sim, αναγκαστηκα πηρα καινουριο νουμερο γιατι θα εκανε εως και 7 μερες να μου ερθει κρατοντας το παλιο μου νουμερο.πληρωσα 15 pounds, δηλαδη 18 ευρω περιπου...ελεος. τελοσπαντον ειναι τελειο!:P o siri δουλευει μονο μεσω wifi η ιντερνετ απο τον παροχο?αν συνδεσω το iphone με το pc δεν μπορει να περνει internet απο εκει? ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα micro sim, αναγκαστηκα πηρα καινουριο νουμερο γιατι θα εκανε εως και 7 μερες να μου ερθει κρατοντας το παλιο μου νουμερο.πληρωσα 15 pounds, δηλαδη 18 ευρω περιπου...ελεος. τελοσπαντον ειναι τελειο!:P o siri δουλευει μονο μεσω wifi η ιντερνετ απο τον παροχο?αν συνδεσω το iphone με το pc δεν μπορει να περνει internet απο εκει? ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Συγνωμη γιατι 7 μερες? εγω ξερω οτι το κανουν την ιδια στιγμη μεσα σε 5 λεπτα ειναι ετοιμο με το ιδιο νουμερο

Link to comment
Share on other sites

ετσι μου ειπαν.πρεπει να παρω λεει τηλεφωνο στην εξυπηρετηση να το δηλωσω και να μου στειλουν μεσα σε 7 μερες με ταχυδρομειο την micro sim με το νουμερο μου. εχουν αυτη την επιλογη(τουλαχιστον στην orange,λες να με πιασανε κοροιδο?) και την επιλογη να παρεις micro sim απο το καταστημα με αλλο νουμερο με 15 λιρες και μετα να παρεις τηλεφωνο στην orange και να τους πεις οτι θες να σου μεταφερουν το αλλο σου νουμερο απο την κανονικη sim στην καινουρια microsim και να αντικατασταθει το καινουριο νουμερο.οτι να ναι, πολυ κλεφτες, εχε χαρη που βιαζομουν να δω το iphone....

 

btw δοκιμασα το siri με ελληνικα, βασικα δεν εμφανιζει τον siri αλλα φωνητικες εντολες που δουλευουν μια χαρα.

στα αγγλικα ειναι σουπερ παντως αν εξαιρεσεις το οτι μου ειπε οτι του ειπα οτι θελω να παθω καρκινο λολ!(cancel please---->cancer please)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελληνικό menu έχει το 4S ???

Και αν ναι, ενεργοποιείται το siri στα Αγγλικά, πραγματοποιεί δηλαδή τις εντολές που του λες, ακόμα και αν έχει κάποιος το ελληνικό menu?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια έχει! Το Siri καταλαβαίνει Αγγλικά όποια γλώσσα και να έχεις στο menu.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ελληνικες επαφες γραμμενες με greeklish, τους καταλαβαινει το Siri φωνητικά για να κάνεις κλήση?
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ελληνικες επαφες γραμμενες με greeklish, τους καταλαβαινει το Siri φωνητικά για να κάνεις κλήση?

 

Πρεπει να ειναι κανονικα στα αγγλικα τα ονοματα και οχι greeklish..Παντως για να καταλαβαινει τις εντολες ποιο ευκολα πρεπει να εχεις αυτη την κρυα αγγλικη προφορα αλλιως θα σου σπασει τα νευρα :p

Link to comment
Share on other sites

Το Siri έχει ένα πρόβλημα με τα ελληνικά ονόματα. Για παράδειγμα το -ου, που είναι πολύ κοινό στα ελληνικά ονόματα το "βλέπει" και το διαβάζει ως o - u. Δηλαδή το Παπαδόπουλος το λέει ως Παπαντοπο-ϋλος. Και με την απαραίτητη αγγλική προφορά βέβαια...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκω πάρα πολύ λογικό αυτό. Δεν το θεωρώ πρόβλημα αυτό που λες μιας και η Ελληνική γλώσσα δεν υποστηρίζεται.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...