Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι δουλευει αλλα μονο στα αγγλικα(δηλαδη μπορεις να στελνεις οτι θες στην αγγλικη και να δινεις εντολες στα αγγλικα)..οτι εντολη θες..εκτως απο οτι εχει να κανει με maps για ελλαδα...

επισης εχω την αισθηση οτι κραταει τις εντολες σου και "μαθαινει την προφορα σου" και σωζει τις εντολες σου στο σερβερ..το λεω αυτο γιατι οταν πας να κανεις disable το siri σου λεει οτι θα σβηστουν ολες οι πληροφοριες σου και θα παρει καιρο να ξαναχτιστουν οι πληροφοριες που εχει συλλεξει απο σενα οταν το ξαναενεργοποιησεις

 

Φίλε έχω πάρει την reception case από ivyskin. Πιστεύεις ότι θα κάνει για το 4s που θα πάρω? ή πρέπει να πάρω κι άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι αν διαλέξεις τα Αγγλικά (US) από τα Αγγλικά (UK) έχει διαφορά στην προφορά και πιάνει περισσότερα ?

 

Ναι το δοκιμάζω με τον Άγγλο αυτές τις μέρες. Τελικά οι Αμερικάνοι μάλλον μιλάνε πολύ βλαχοαγγλικά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Άντε γιατι δεν την παλεύω άλλο. Το θέλωωωωωωωω...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα όργανα...

 

Τελικά μου φαίνεται πως όλοι εμείς οι κάτοχοι του 4 (του απλού) είμαστε οι πιο κερδισμένοι φέτος. Πήραμε το "διαμαντάκι" iOS 5 με όλα τα καλούδια του (εκτός του Siri, που δεν μου λείπει και πολύ), έχουμε τέλεια αυτονομία στις μπαταρίες μας και οι τιμές μεταπώλησης των συσκευών μας θα κρατηθούν ψηλά λόγω του νέου 4 (8 GB) που θα κοστίζει 549 € όταν έρθει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με 24μηνο συμβολαιο unlimited (Cosmote/Vodafone) των 25 ευρω ποσο λετε να βγαινει; Για το 8αρι 4 ελεγε 385€ περιπου, για να κανω ενα προχειρο υπολογισμο το 4αρι με 16GB ποσο το δινουν τωρα στο παραπανω συμβολαιο;
Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου και εγω το 4αρι.δεν μπορω να εξηγησω και δεν το λεω ειρωνικα γιατι καποιος να δαπανησει τοσα χρηματα για το 4s ?το σιρι?ο επεξεργαστης?η καμερα?και μην μου πει κανεις οτι η καμερα στο 4 ειναι ασχημη,ή ειναι αργο?και ξαναλεω εχω ενα 4αρι στα χερια μου και εω δωσει αλλο ενα :shock:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχω στην κατοχη μου και εγω το 4αρι.δεν μπορω να εξηγησω και δεν το λεω ειρωνικα γιατι καποιος να δαπανησει τοσα χρηματα για το 4s ?το σιρι?ο επεξεργαστης?η καμερα?και μην μου πει κανεις οτι η καμερα στο 4 ειναι ασχημη,ή ειναι αργο?και ξαναλεω εχω ενα 4αρι στα χερια μου και εω δωσει αλλο ενα :shock:

 

Αν υπολογίσεις και αυτό που γράφουν εδώ για την αυτονομία (http://www.digitallife.gr/dokimazoume-protoi-stin-ellada-to-iphone-4s/), τότε ναι το iPhone 4 αποτελεί μια πιο ολοκληρωμένη αγορά. Άλλωστε ποτέ δεν είχε ιδιαίτερο πρόβλημα το τεσσάρι με την κάμερα και την ταχύτητα του.

Link to comment
Share on other sites

Για ψυχολογικούς λόγους θα το πάρει κάποιος που είχε το 4 ...ή για λόγους prestige ή γιατί απλά τα είχε τα €€ και γούσταρε να το πάρει.

Προσωπικά δεν δίνω το 4αρι για να πάρω το 4S δεν βλέπω τι παραπάνω μου δίνει .

Το 4S είναι ιδανικό γι αυτούς που έχουν (2g,3g,3gs ) ή καθόλου Iphone κι αυτό θα είναι το πρώτο τους .

 

 

Εγώ πάντως σίγουρα θα περιμένω το 5αρι .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Για ψυχολογικούς λόγους θα το πάρει κάποιος που είχε το 4 ...ή για λόγους prestige ή γιατί απλά τα είχε τα €€ και γούσταρε να το πάρει.

Προσωπικά δεν δίνω το 4αρι για να πάρω το 4S δεν βλέπω τι παραπάνω μου δίνει .

Το 4S είναι ιδανικό γι αυτούς που έχουν (2g,3g,3gs ) ή καθόλου Iphone κι αυτό θα είναι το πρώτο τους .

 

 

Εγώ πάντως σίγουρα θα περιμένω το 5αρι .

συμφωνω απολυτα κι αυτο με προυποθεσεις

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμάζω με τον Άγγλο αυτές τις μέρες. Τελικά οι Αμερικάνοι μάλλον μιλάνε πολύ βλαχοαγγλικά.

 

"Σωωωωωώπα", μη το λες!

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται οτι 11 Νοεμβρίου θα έχει άφιξη η συσκευή στην Ελλάδα...:)

Ειδωμεν!

 

EDIT: Είναι πλέον official. 11 Νοέμβρη το 4S στην Ελλάδα

 

CUPERTINO, California—November 1, 2011—Apple® today announced that iPhone® 4S, the most amazing iPhone yet, will be available in Hong Kong, South Korea and 13 additional countries on Friday, November 11. Customers will be able to pre-order iPhone 4S beginning on Friday, November 4.*

 

iPhone 4S is packed with incredible new features including Apple’s dual-core A5 chip for blazing fast performance and stunning graphics; an all new camera with advanced optics; full 1080p HD resolution video recording; and Siri™, an intelligent assistant that helps you get things done just by asking.

 

Beginning Friday, November 11, iPhone 4S will be available in Albania, Armenia, Bulgaria, El Salvador, Greece, Guatemala, Hong Kong, Malta, Montenegro, New Zealand, Panama, Poland, Portugal, Romania and South Korea. iPhone 4S is available today in 29 countries around the world and will be available in more than 70 countries by the end of the year.

 

iPhone 4S comes in either black or white for a suggested retail price of $199 (US) for the 16GB model, $299 (US) for the 32GB model and $399 (US) for the new 64GB model.** iPhone 4S is sold through the Apple Online Store, Apple’s retail stores and select Apple Authorized Resellers. iPhone 4 is available for just $99 (US) and iPhone 3GS is available for free with a two year contract from participating carriers.

 

*Pre-orders not available in Albania, El Salvador, Guatemala, Malta, Montenegro and Panama.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Άντε και έχω δώσει το 4 και περιμένω αυτό! Να δούμε πότε θα το βάλουν τα δίκτυα σε προ παραγγελία!!! Στο Golden-i λέει:

Η επίσημη ημερομηνία διάθεσης του iPhone 4S για την Ελλάδα ανακοινώθηκε από την Apple ότι είναι 11/11/11.

Κρατήσεις / παραγγελίες για το iPhone 4S θα ξεκινήσουν την ημερομηνία κυκλοφορίας του και όχι νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Λετε να βγει καποια εφαρμογη στο cydia ετσι ωστε να εχεις την επιλογη να το γυρνας σε 2g ?Δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι να το κανουν αυτο..
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα αλλαξω το 4αρακι μου για το 4s. λιγοι νομιζω οτι θα αντικαταστησουν το 4αρι με το καινουργιο.

αν ειχα το 3G 3GS σιγουρα θα το αγοραζα αλλα τωρα θα περιμενω το 5αρι.

με τον ολοιδιο σχεδιασμο εδωσαν αξια στα 4αρια.

Δεν θα υπαρξει 5αρι... οπως πολλοι υποστηριζουν θα αλλαξει ακομα και το ονομα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πλέον στα χέρια μου! Είχα κάνει παραγγελία στο UK Apple store, με διεύθυνση φίλου μου στην Αγγλία, ο οποίος έφτασε σήμερα με το πακετάκι ! Περιμένω τώρα να τελειώσω τη δουλειά και να πάω σπίτι να το ενεργοποιήσω.

Ουτως ή άλλως από το παλιό μου 3GS είναι μεγάλη αλλαγή...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πλέον στα χέρια μου! Είχα κάνει παραγγελία στο UK Apple store, με διεύθυνση φίλου μου στην Αγγλία, ο οποίος έφτασε σήμερα με το πακετάκι ! Περιμένω τώρα να τελειώσω τη δουλειά και να πάω σπίτι να το ενεργοποιήσω.

Ουτως ή άλλως από το παλιό μου 3GS είναι μεγάλη αλλαγή...

 

Καλή χρήση, με το νέο "μπλιμπλίκι" σου, φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το iPhone 4s κυκλοφόρησε στην Κύπρο από ένα ηλεκτρωνικό κατάστημα και είναι πολύ ακριβό:

16 GB από 849 ευρώ

και 32 GB από 899 ευρώ... δεν είναι κάπως υπερβολικοί???:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το iPhone 4s κυκλοφόρησε στην Κύπρο από ένα ηλεκτρωνικό κατάστημα και είναι πολύ ακριβό:

16 GB από 849 ευρώ

και 32 GB από 899 ευρώ... δεν είναι κάπως υπερβολικοί???:worry:

 

Όχι, γιατί εσείς εκεί πέρα, ΕΧΕΤΕ φράγκα! (λολ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρξει 5αρι... οπως πολλοι υποστηριζουν θα αλλαξει ακομα και το ονομα

 

Απόλυτα λογικό από την στιγμή που το "4S" είναι ουσιαστικά το πέμπτο κατά σειρά! Δεν θα έστεκε καν το επόμενο να είχε το όνομα "5"... Όπως επίσης και το "6" ακούγεται πλέον αρκετά κοινότυπο... Ας ελπίσουμε σε κάποια περισσότερο πρωτότυπη ονομασία για το επόμενο μοντέλο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω πλέον στα χέρια μου! Είχα κάνει παραγγελία στο UK Apple store, με διεύθυνση φίλου μου στην Αγγλία, ο οποίος έφτασε σήμερα με το πακετάκι ! Περιμένω τώρα να τελειώσω τη δουλειά και να πάω σπίτι να το ενεργοποιήσω.

Ουτως ή άλλως από το παλιό μου 3GS είναι μεγάλη αλλαγή...

 

απο το site το πηρε ο φιλος σου?αν ναι ποσες μερες εκανε να του ερθει?

το εχω παραγγειλει εδω και μια βδομαδα και ακομη τιποτα...ειπανε 4-11 θα παραδοθει και ακομη στο processing ειναι grr

Link to comment
Share on other sites

απο το site το πηρε ο φιλος σου?αν ναι ποσες μερες εκανε να του ερθει?

το εχω παραγγειλει εδω και μια βδομαδα και ακομη τιποτα...ειπανε 4-11 θα παραδοθει και ακομη στο processing ειναι grr

Εγω ειχα κανει παραγγελια απο το γερμανικο site, μιας και θα πηγαινε Βερολινο. Η παραγγελια εγινε 15/10, και μου ειχαν δωσει ημερομηνιες παραδοσης 24-30/10. Μεχρι και τις 26/10 ελεγε οτι και εσενα. 28 το πρωι το ειχα στο χερι μου. Θα σου στειλει μειλ που θα λεει αριθμο φορτωτικης και θα το παρακολουθεις. Θα ειναι στην ωρα του!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα λογικό από την στιγμή που το "4S" είναι ουσιαστικά το πέμπτο κατά σειρά! Δεν θα έστεκε καν το επόμενο να είχε το όνομα "5"... Όπως επίσης και το "6" ακούγεται πλέον αρκετά κοινότυπο... Ας ελπίσουμε σε κάποια περισσότερο πρωτότυπη ονομασία για το επόμενο μοντέλο!

 

που το βρηκες το απολυτο λογικο?

το πρωτο λεγοτανε 2G

το δευτερο 3G

που την ειδες την λογικη?

δεν νομιζω να αλλαξει η ονομασια του ελεος με τις ανυποστατες φημες. μπουχτησαμε ολο το 2011.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...