Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα!

 

Τ9 υποστηρίζει στα μηνύματα;;;

Υπάρχει γρήγορη εναλλαγή από τα Ελληνικά στα Αγγλικά και το αντίστροφο;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

για αλλαγή γλώσσας απο αγγλικά σε ελληνικά ειναι 1 κουμπί

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το 4S και απο αυτα που διαβασα ψιλοαπογοητευτηκα...

Ειχα το 3GS και ελεγα να κανω μια αναβαθμηση.Αλλα:

1)Η μπαταρια του 4S κραταει λιγοτερο απο του 4?Ειναι αισθητη η διαφορα?ή απο του 3GS που εχω εγω?εχω το 3GS μου παντως το φορτιζω καθε βραδυ...

2)Η μη εναλλαγη 2G σε 3G θα μπορουσε να διορθωθει σε επομενο update?αμα δεν πιανω δηλαδη καθολου 3G καπου δεν θα μπορω να κανω-δεχτω κλησεις?:blink:

3)Το Siri λειτουργει κανονικα Ελλαδα?Γιατι ελεγαν οτι παιζει να ειναι διαθεσιμο μονο στην Αμερικη...

4)Αυτο με τις κιτρινες-μπλε οθονες που λετε ουτε το ειχα ξανακουσει ουτε το εχω παρατηρησει σε διαφορετικα iphone που εχω πιασει στα χερια μου...:worry:

 

Απλα γενικα σκεφτομαι μηπως παρω το 4 και οχι το 4S...!!μεχρι εκει εχει φτασει το δειλημμα μου...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το 4S και απο αυτα που διαβασα ψιλοαπογοητευτηκα...

Ειχα το 3GS και ελεγα να κανω μια αναβαθμηση.Αλλα:

1)Η μπαταρια του 4S κραταει λιγοτερο απο του 4?Ειναι αισθητη η διαφορα?ή απο του 3GS που εχω εγω?εχω το 3GS μου παντως το φορτιζω καθε βραδυ...

2)Η μη εναλλαγη 2G σε 3G θα μπορουσε να διορθωθει σε επομενο update?αμα δεν πιανω δηλαδη καθολου 3G καπου δεν θα μπορω να κανω-δεχτω κλησεις?:blink:

3)Το Siri λειτουργει κανονικα Ελλαδα?Γιατι ελεγαν οτι παιζει να ειναι διαθεσιμο μονο στην Αμερικη...

4)Αυτο με τις κιτρινες-μπλε οθονες που λετε ουτε το ειχα ξανακουσει ουτε το εχω παρατηρησει σε διαφορετικα iphone που εχω πιασει στα χερια μου...:worry:

 

Απλα γενικα σκεφτομαι μηπως παρω το 4 και οχι το 4S...!!μεχρι εκει εχει φτασει το δειλημμα μου...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

 

1. Το πρόβλημα στην μπαταρία έχει βρεθεί και θα λυθεί με update! Εμένα κρατάει 2 μέρες με αρκετή χρήση. (αφού έχω κλείσει τα location services που προκαλούν το πρόβλημα)

2. Δεν έχω προσέξει τέτοιο πρόβλημα. Δεν μου το έχει κάνει μέχρι στιγμής. Κανένα απολύτως πρόβλημα στις κλήσεις για μένα!

3. Το Siri είναι μόνο για αγγλόφωνες χώρες - Αμερική/ Αυστραλία/ Αγγλία/ Καναδάς

4. Αυτό με την οθόνη το έχω διαβάσει και εγώ αλλά σε κανένα από τα 5 που πήρε η παρέα μου δεν το έχει! Όλα δείχνουν μια χαρά! Ίσως είναι κάποια παρτίδα.

 

Προτείνω ανεπιφύλαχτα το 4S για να είσαι καλυμμένος και για το iOS6! (να τρέχει πιο γρήγορα)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχει full σημα εχει πεσει σε 2G και αυτο που εχει 1 μπάρα ειναι ακόμα σε 3G. Κλείσε το WiFi και θα το δεις απο τα αντιστοιχα εικονιδια. Μην βγάζετε ετσι ευκολα συμπερασματα και τρομάζετε τον κόσμο.

 

Και χωρις το wifi το ιδιο σημα εχει.. Συγνωμη δεν βγαζω ετσι συμπερασματα απο την στιγμη που εχω και αλλα θεματα με το κινητο μου..

 

1.Αμυχες στο κινητο απο σφραγισμενο κουτι, 2. κολλα κατω χαμηλα στην ενωση μεταξυ γυαλιου και μεταλλου,3.Διακοπες το ακουστικο και μικροφωνο καποιες φορες με ακουνε καποιες οχι,4.Κιτρινιλα στην οθονη,5.Σημα οποτε θελει ακομα και στο κεντρο της πολης να εχει 1-2 γραμμες και να μην ακους τιποτα.. Και αν το δουλεψω περισσοτερο κατι αλλο θα βρω ακομα.. Δεν ειναι το πρωτο μου iphone (ειχα 3gs 32GB κανενα προβλημα και το 4 32GB που ημουνα πολυ ευχαριστημενος)

Edited by iliaspot
Link to comment
Share on other sites

Και χωρις το wifi το ιδιο σημα εχει.. Συγνωμη δεν βγαζω ετσι συμπερασματα απο την στιγμη που εχω και αλλα θεματα με το κινητο μου..

 

1.Αμυχες στο κινητο απο σφραγισμενο κουτι, 2. κολλα κατω χαμηλα στην ενωση μεταξυ γυαλιου και μεταλλου,3.Διακοπες το ακουστικο και μικροφωνο καποιες φορες με ακουνε καποιες οχι,4.Κιτρινιλα στην οθονη,5.Σημα οποτε θελει ακομα και στο κεντρο της πολης να εχει 1-2 γραμμες και να μην ακους τιποτα.. Και αν το δουλεψω περισσοτερο κατι αλλο θα βρω ακομα.. Δεν ειναι το πρωτο μου iphone (ειχα 3gs 32GB κανενα προβλημα και το 4 32GB που ημουνα πολυ ευχαριστημενος)

Φίλε μου, για τα υπόλοιπα, εννοείται πως πρέπει να το πας πίσω.

Όταν όμως λέω για το WiFi, δεν εννοώ ότι φταίει το WiFi που δεν έχεις σήμα. Εννοώ πως φταίει η ένδειξη του WiFi ( δίπλα στο WIND GR) που δεν μπορείς να δεις ότι το iPhone 4 έχει χάσει το 3G και είναι σε 2G, ενώ το iPhone 4S διατηρεί ακόμα μια μπάρα σε 3G. Είναι προφανές ότι στο χώρο που έχουν τραβηχτεί οι φωτογραφίες έχει οριακό 3G.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνω. Από αυτά που γράφετε, βγαίνει το συμπερασμα ότι το 4S δουλεύει μόνο σε 3G. Δηλαδή, αν είσαι σε μέρος με απλή (και μοναδική) κάλυψη GPRS (2G) δε θα πιάνει καν σήμα; Δε το θεωρώ λογικό αυτό. Εγώ απλά πιστεύω ότι το μόνο που έκανε (λάθος της) η Apple, ήταν να αφαιρέσει το δικαίωμα επιλογής δικτύου από το χρήστη. Αυτό δε σημαίνει ότι η εναλλαγή δε γίνεται αυτόματα από τη συσκευή...Τουλάχιστον, έτσι ελπίζω, γιατί αλλιώς εγώ θα της κάνω μήνυση!

 

Αναφορικά με τη λήψη σήματος στις "πεδιάδες" της Αμερικής, θα ήθελα να πληροφορήσω το φίλο που το έγραψε ότι η Ευρώπη (και η Ελλάδα) είναι κλάσεις μπροστά στις τηλεπικοινωνίες σε σχέση με τις Η.Π.Α., τόσο στην ποιότητα, όσο και στην ποσότητα, αλλά και την υιοθέτηση νέων τεχνολογιών.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Απο που βγηκε το συμπερασμα οτι αν δεν ειναι 3G το σημα δεν εχει καθολου σημα; Για να φτασει σε 3G, περναει απο 2G. Οποτε αν δεν το βρει, πεφτει μετα σε απλο σημα. Το κακο ειναι απλα οτι δεν μπορουμε εμεις ως χρηστες να επιλεξουμε αν θελουμε το 3G ή οχι. Προσεξτε λιγο πως τα διατυπωνετε, γιατι καποιοι χρηστες που δεν εχουν πολλες γνωσεις παραπληροφορουνται και μετα γινεται ενας πανικος. Σημα παντα εχει, οσο εχει κεραιες. Για να φτασει να μην εχει σημα καθολου, αρα 0 κλησεις, δε θα εχει και κανενα αλλο κινητο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απο που βγηκε το συμπερασμα οτι αν δεν ειναι 3G το σημα δεν εχει καθολου σημα; Για να φτασει σε 3G, περναει απο 2G. Οποτε αν δεν το βρει, πεφτει μετα σε απλο σημα. Το κακο ειναι απλα οτι δεν μπορουμε εμεις ως χρηστες να επιλεξουμε αν θελουμε το 3G ή οχι. Προσεξτε λιγο πως τα διατυπωνετε, γιατι καποιοι χρηστες που δεν εχουν πολλες γνωσεις παραπληροφορουνται και μετα γινεται ενας πανικος. Σημα παντα εχει, οσο εχει κεραιες. Για να φτασει να μην εχει σημα καθολου, αρα 0 κλησεις, δε θα εχει και κανενα αλλο κινητο.

Δεν βλέπω από που θα μπορούσε ο φίλος μας ο Pharmex να βγάλει τέτοιο συμπέρασμα. Δεν είναι είναι δυνατόν να προσέχει κανείς τη διατύπωση του, για το ενδεχόμενο μηπως υπάρχει κάποιος που διαβάζει ολόκληρο thread και δεν έχει μπει στον κόπο να διαβάσει τα επίσημα specs μιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Το 80% οποιων μπαινει εδω μεσα, και το ξερεις, δεν καθεται να διαβασει ολες τις σελιδες. Πολυ λιγοι ειναι αυτοι που τα διαβαζουν. Ολοι λενε οτι θελουν αμεσα μια πληροφορια. Οποτε μετα γινεται πανικος και γραφεται οτι θελει ο καθενας... Ενω δεν ισχυει...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το 80% οποιων μπαινει εδω μεσα, και το ξερεις, δεν καθεται να διαβασει ολες τις σελιδες. Πολυ λιγοι ειναι αυτοι που τα διαβαζουν. Ολοι λενε οτι θελουν αμεσα μια πληροφορια. Οποτε μετα γινεται πανικος και γραφεται οτι θελει ο καθενας... Ενω δεν ισχυει...

Δεν έχεις άδικο, ωστόσο, δεν είναι δυνατόν μια διατύπωση να ικανοποιεί όλα τα παράλογα φαινόμενα!

 

Και επειδή είμαστε ελαφρώς off-topic...

Προς όλους τους ενδιαφερόμενους: Το iPhone 4S υποστηρίζει κανονικά 2G και 3G και κατασκευαστικά παραμένει μια από τις καλύτερες συσκευές. Προβλήματα δεν υπάρχουν ιδιαίτερα, εκτός αυτό της μπαταρίας, που κατά 95% θα λυθεί επιτυχώς σε κάποιο απ' τα επόμενα software updates. Ακούγεται (δεν το έχω δει προσωπικά) ότι η οθόνη του μαύρου έχει πιο ζεστή (warm) χρωματική απόδοση σε σχέση με το λευκό, χωρίς αυτό να είναι πρόβλημα. Το σήμα είναι γενικώς καλύτερο σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα και αυτό οφείλεται στο νέο worldmode baseband της Qualcomm (αντί για Infenion που είχαν τα προηγούμενα μοντέλα) και στη νέα σχεδίαση της κεραίας. Ας μην ξεχνάμε ότι το iOS 5 είναι ακόμα σε πολύ βρεφικό στάδιο. Θα βγουν 5-6 updates μεχρι να λυθούν όλα τα προβλήματα.

 

Όποιες κατασκευαστικές αστοχίες, πιθανώς να οφείλονται στις επιπλέον γραμμές παραγωγής που άνοιξαν βιαστικά στα μέσα Οκτωβρίου, λόγω της μεγάλης ζήτησης.

Όποιος διαπιστώνει εμφανές κατασκευαστικό πρόβλημα, να το πηγαίνει την ίδια μέρα πίσω στο κατάστημα και να απαιτεί άμεση αλλαγή.

Edited by kalantz
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, πρέπει να του μάθεις ποια είναι η γυναίκα σου, ποιος ο αδερφός σου, η μάνα σου και παει λέγοντας. Το θέμα είναι ότι από την στιγμή που δεν μπορει να αναγνωρίσει επαφές που είναι γραμμένες με ελληνικούς χαρακτήρες, πως του μαθαίνεις να αντιστοιχεί τις επαφές;

 

Εσύ Γιώργο, πως την έχεις γραμμένη την γυναίκα σου; Σε greeklish; Η μήπως κατά την εκμάθηση μπορεί να καταλάβει και να αναγνωρίσει τις επαφές που είναι γραμμένες στα ελληνικά; Αν ισχύει το δεύτερο, είναι μεγάλο πλεονέκτημα.

 

Ναι, σε ρωτάει να του πεις ποια είναι η "γυναίκα" σου, η ο πατέρας σου, κλπ.

Την γυναίκα μου την έχω γραμμένη "Greeklish" μόνο στο Επώνυμο. Πλέον όμως, λεω "Call my wife mobile" και την καλεί στο κινητό, χωρίς δεύτερη κουβέντα!:lol::lol:

Εκεί που μπορώ να γράψω την επαφή Αγγλικά κανονικά (πχ. John και οχι Giannis) το κάνω και παίζει πολύ σωστά. Σε κάποια (πχ. Leonidas) και εκεί παίζει σωστά, αρκεί να το προφερεις όπως θέλει να το ακούσει "ένας Αμερικάνος".

Link to comment
Share on other sites

Το Siri θα μας κανει να μαθουμε και αλλες προφορες!!! Να ειμαστε ετοιμοι για το εξωτερικο!!! :D :D
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

για αλλαγή γλώσσας απο αγγλικά σε ελληνικά ειναι 1 κουμπί

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ, Τ9 υποστηρίζει όμως, τόσο σε Ελληνικά, όσο και σε Αγγλικά;;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.

Ειμαι κατοχος του iPhone 4 εδω και 3 μηνες περιπου και σκεφτομαι αν αξιζει να μεταβω στο 4s.Μπορω να το βρω ανετα και χωρις να χρειαστει να δωσω επιπλεον χρηματα κτλ κτλ.Αξιζει ομως η αλλαγη;Ακουω πολλα προβληματα(κιτρινες οθονες,προβλημα με το σημα και τις κλησεις,μπαταρια) και δεν ξερω τι να κανω.

Εσεις τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Πως γνωρίζει, το iphone 4S, το σημείο που κάποιος βρίσκεται κάθε φορά, ώστε να μπορεί να πραγματοποιεί τις εντολές που του έχεις ήδη θέσει μέσω siri;

Το είδα σε video και πραγματικά αξίζει τον κόπο!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, Τ9 υποστηρίζει όμως, τόσο σε Ελληνικά, όσο και σε Αγγλικά;;; :confused:

 

Τι εννοεις Τ9; Απλα διορθωση/ προβλεψη λεξεων κι ορθογραφια; Ή αλφανουμερικο πληκτρολογιο οπως τα κλασσικα κινητα κι ο,τι αυτο συνεπαγοταν;

Αν εννοεις το δευτερο, δεν υφισταται.. Το πληκτρολογιο ειναι qwerty και δεν υπαρχουν πληκτρολογια στο appstore οπως το smart keyboard του market που μετατρεπουν το qwerty σε αλφανουμερικο.

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις Τ9; Απλα διορθωση/ προβλεψη λεξεων κι ορθογραφια; Ή αλφανουμερικο πληκτρολογιο οπως τα κλασσικα κινητα κι ο,τι αυτο συνεπαγοταν;

Αν εννοεις το δευτερο, δεν υφισταται.. Το πληκτρολογιο ειναι qwerty και δεν υπαρχουν πληκτρολογια στο appstore οπως το smart keyboard του market που μετατρεπουν το qwerty σε αλφανουμερικο.

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

καλησπέρα Ειρήνη,

 

εννοώ με το Τ9 αν μπορεί να κάνει πρόβλεψη λέξεων και ορθογραφία, τόσο στα Ελληνικά, όσο και στα Αγγλικά, όπως ήδη έγραψες. Είναι πολύ σημαντικό για μένα, μιας και με βολεύει πολύ στην ταχύτητα σύνταξης κειμένου. Από ότι καταλαβαίνω έχει λοιπόν. :happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Ειρήνη,

 

εννοώ με το Τ9 αν μπορεί να κάνει πρόβλεψη λέξεων και ορθογραφία, τόσο στα Ελληνικά, όσο και στα Αγγλικά, όπως ήδη έγραψες. Είναι πολύ σημαντικό για μένα, μιας και με βολεύει πολύ στην ταχύτητα σύνταξης κειμένου. Από ότι καταλαβαίνω έχει λοιπόν. :happy:

Καλησπέρα. Δεν υπαρχει Τ9 σε QWERTY πληκτρολόγιο. Το Τ9 υπάρχει μόνο στα κλασικα τηλέφωνα με αλφαριθμητικο πληκτρολογιο. Εδώ απλώς έχεις προβλεψη/διόρθωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν υπαρχει Τ9 σε QWERTY πληκτρολόγιο. Το Τ9 υπάρχει μόνο στα κλασικα τηλέφωνα με αλφαριθμητικο πληκτρολογιο. Εδώ απλώς έχεις προβλεψη/διόρθωση.

 

Αυτο εννοει ο φιλος μαλλον! Προβλεψη και διορθωση! Αυτο ναι το εχει κανονικα! ;)

 

 

written on Tapatalk by my iPhone

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.το θέμα με την sim 64κ-128k και την wind λύθηκε !!σημερα ολοκληρώθηκε η φορητοτητα και έτσι το 4s δουλεύει άψογα με Vodafone .πολυ απλά η wind δεν θέλει και δεν είναι σε θέση να υποστηρίξει το 4s με αυτήν την ταπεινή κάρτα sim 64k που δίνει !να σημειώσω εδώ ότι το προβλημα εντοπίζεται μόνο ! Σε συνδυασμό wind+microsim 64k +αναβάθμιση 5.1 άρα wind και 4s δεν πανε μαζί !!!;)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με wind f2g2 συγκεκριμένα και 64k σιμ κομμένη ,παίζει απροβληματιστα ,χωρίς το παραμικρό πρόβλημα !
Link to comment
Share on other sites

τελικα το πηρα κι εγω το 4s 32gb,ειχα καλη επιδοτηση,εδωσα και μια πολυ μικρη διαφορα και το πηρα,ελπιζω να μην μπω στην λιστα των προβληματων.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

 

Το 4S τελικά διαθέτει GPS ή υποστηρίζει μόνο A-GPS;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι

 

Το 4S τελικά διαθέτει GPS ή υποστηρίζει μόνο A-GPS;;;

Το A-GPS είναι καλύτερο απο σκέτο GPS. To πρώτο μπορεί να βρει το ακριβές σημείο πολυ γρήγορα χρησιμοποιώντας επιπλέον και τις κεραίες κινητής, ενώ το δεύτερο χρησιμοποιεί μόνο δορυφόρους με αποτέλεσμα να χρειάζεται περισσότερο χρόνο για το αρχικό σημείο εντοπισμού. Επιπλέον, σε περιπτωση κακης οπτικης επαφης, το A-GPS μπορεί λειτουργήσει με λιγότερους δορυφόρους (λόγω βοήθειας).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...