Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω τη βλεπω κανονικα...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Κι εγώ κανονικά τη βλέπω αλλα "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Samsung GT-I9000"

 

Edit: Μήπως έχει να κάνει με το resolution της οθόνης;

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν η JVU μου φαίνεται λίγο πολύ η ίδια σε ταχύτητα με την JW1. Οι μόνες θετικές πινελιές είναι η Lockscreen, τα κουμπιά στην οθόνη όταν ακούς μουσική με τα ακουστικά και η εφαρμογή επεξεργασίας φωτογραφιών (καραμέλες για παιδάκια δηλαδή). Επίσης εντελώς άχρηστα για μένα είναι το Face Unlock (καλό για φιγούρα αλλά μέχρι εκεί) και το να βγάζεις φωτογραφία (1280x720, αν το λες φωτογραφία αυτό:p) κατά την διάρκεια που τραβάς βίντεο (άσε που αυτό το πρόσθετο μείωσε την διαθέσιμη μνήμη κατά 9MB:shock:)!. Όλα τα άλλα μου φαίνονται τα ίδια. Το μόνο που θέλω να δω είναι η διάρκεια της μπαταρίας σχετικά με την JW1 η οποία είναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι δεν κανω καλα...πηγα στο μαρκετ κατεβασα το terminal emulator και πληκτρολογησα su και μετα mount/ grep ext...αλλα δεν μου δειξε κατι?

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι δεν κανω καλα...πηγα στο μαρκετ κατεβασα το terminal emulator και πληκτρολογησα su και μετα mount/ grep ext...αλλα δεν μου δειξε κατι?

 

mount | grep ext

 

Όχι mount/ ( αυτό "|" το σύμβολο)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κανονικά τη βλέπω αλλα "Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Samsung GT-I9000"

 

Edit: Μήπως έχει να κάνει με το resolution της οθόνης;

 

Μάλλον έχει να κάνει με το market στην Ελλάδα... δοκίμασε μία με market enabler να δούμε τι λέει. Και ποια ρομ έχει ο καθένας; (XXJVT 2.3.6 που λέει ο ilpara δεν υπάρχει).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Προχειροφτιαγμένη μοιάζει η νέα rom με την πρώτη ματιά.

Το Market παλιο, η ένδειξη swipe screen to unlock δεν αλλάζει με την γλώσσα, στο μενού κλειδώματος οθόνης όλα είναι στα ελληνικά (με προυπόθεση να έχετε γλώσσα συστήματος στα ελληνικά) με εξαίρεση το face recognition που βαριόντουσαν να μεταφράσουν σε "αναγνώριση προσώπου" και ένα bug για να γουστάρουμε... Αν έχετε ενεργοποιήσει το face unlock και σας παρουν τηλέφωνο...αντε να το ξεκλειδώστε. Ειδικά αν είστε σε σκοτεινό χώρο...

Αισθάνομαι ότι πήραν μια 2.3.6, έβαλαν έναν δύσμοιρο να της πετάξει τα καινούργια features όπως νάναι, ολη η διαδικασία κράτησε καμια ώρα δεν την δοκίμασαν καν (αλλιώς θα έβλεπαν ότι το face unlock είναι προβληματικό στην αποδοχή κλήσεων και... έτοιμο το value pack!

οποτε εχουμε μια ελπιδα να μας πεταξουν αργα η γρηγορα μια προχειρη,ανεπισημη, leaked ics με μερικα bugs,:rolleyes:

εμενα προσωπικα δε θα με χαλαγε,πολυ....

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

οποτε εχουμε μια ελπιδα να μας πεταξουν αργα η γρηγορα μια προχειρη,ανεπισημη, leaked ics με μερικα bugs,:rolleyes:

εμενα προσωπικα δε θα με χαλαγε,πολυ....

 

Όχι δεν έχουμε τέτοια ελπίδα από τη στιγμή που είπανε ότι δε θα βγάλουν ics. Για να γίνει κάτι leak πρέπει να το δουλεύουνε.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

περνω τωρα με titanium backup all system app and data....

 

αν περασω την νεα jvu ....και μετα κανω restore....μηπως θα φερεις restore και εφαρμογες απο την jvz Μου?

Link to comment
Share on other sites

περνω τωρα με titanium backup all system app and data....

 

αν περασω την νεα jvu ....και μετα κανω restore....μηπως θα φερεις restore και εφαρμογες απο την jvz Μου?

 

Ποτέ, μα ποτέ δεν θα επαναφέρεις από μία rom σε άλλη εφαρμογές συστήματος. Θα έχεις σίγουρα πρόβλημα. Ίσως μπορείς να επαναφέρεις κάποια από τα data, όπως τα passwords των wi fi που είχες αποθηκευμένα, αλλά μέχρι εκεί.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα το κρατήσω καβάτζα καθώς μετά το πρώτο τηλεφώνημα τα υπόλοιπα 20 ήταν χωρίς πρόβλημα. Τι να πω, μάλλον μου έδειξε ότι τσατίστηκε για την απιστία αλλά τώρα του πέρασε :p.
Mακη για αρχη μην δινεις σημασια,ενα fc παρομοιο ειχα φαει κι εγω καποια στιγμη στην jw1 αλλα μεχρι εκει ηταν,δεν μου το ξανακανε ποτε για οσο καιρο την ειχα και δουλευε υποδειγματικα,ισως να ηταν τυχαιο,αν οχι back to jw1 ;)

Εν το μεταξυ απ οτι διαβαζω ο κερνελ της jvu εχει διαφορες απο τους προηγουμενους,μηπως κατι για καποιο λογο (δεν ξερω,υποθεσεις κανω..) στραβωνει,εγω γυρισα σε cf root μεχρι να δωσουν τα καινουρια sourche και φιαξει καποιον αλλον ο Στρατος βασισμενο σε αυτα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Mακη για αρχη μην δινεις σημασια,ενα fc παρομοιο ειχα φαει κι εγω καποια στιγμη στην jw1 αλλα μεχρι εκει ηταν,δεν μου το ξανακανε ποτε για οσο καιρο την ειχα και δουλευε υποδειγματικα,ισως να ηταν τυχαιο,αν οχι back to jw1 ;)

Εν το μεταξυ απ οτι διαβαζω ο κερνελ της jvu εχει διαφορες απο τους προηγουμενους,μηπως κατι για καποιο λογο (δεν ξερω,υποθεσεις κανω..) στραβωνει,εγω γυρισα σε cf root μεχρι να δωσουν τα καινουρια sourche και φιαξει καποιον αλλον ο Στρατος βασισμενο σε αυτα.

 

Πάρη θα μείνω με τον semaphore γιατί έχω ενεργοποιήσει κάποιες από τις επιλογές του για ταχύτητα και ram και έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος. Επίσης, αν και είναι μάλλον νωρίς για συμπεράσματα καθώς είμαι στην δεύτερη φόρτιση, αυτή η μπαταρία δεν λέει να πέσει. Μα με τίποτα λέμε :lol:.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την νέα JVU με τον CF τον καινούργιο. Φαίνεται καλή, αν και το face unlock είναι λίγο για παιδάκια. Ειδικά όταν σε παίρνουν τηλέφωνο χάλια. Κλειστό πάντα.

 

Πέρασα και το ελληνικό πληκτρολόγιο της Samsung! Ευχαριστώ σε αυτόν που το ανέβασε.

 

Τίποτα άλλο ξέχασα; :happy:

 

http://www.multiupload.com/V7N2QN44CF

 

CRT-off και battery percentage για XXJVU

 

Φλασάρετε μέσω CWM recovery

 

Το Battery % δουλέυει, το CRT-Off όχι.. Πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπου;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Το Battery % δουλέυει, το CRT-Off όχι.. Πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπου;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις - οθόνη - κινούμενη εικόνα και επέλεξε το κάποιες ή όλες τις κινήσεις.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

xwjvz main changes:

 

Main changes:-

 

- faster boot time

- better memory management

- better overall performance/smoothness

- faster browser

- wider battery icon

- RFS seems more tuned

- better 2D performance

- slower 3D performance (in quadrant)

- better GPS performance (instant fix/better reception)

 

 

εχουμε καποια αλλα changes στην xxjvu?

 

το μονο που βρηκα ειναι αυτα:

 

Updates by Faryaab Sheikh @Faryaab

- XXJVU CHANGE: Camera is better and can take picture when shooting video! @SamMobiles

- XXJVU CHANGE: Galaxy S2′s Photo Editor Added @SamMobiles

- XXJVU CHANGE: New Lockscreen sounds! @SamMobiles

- XXJVU CHANGE: Auto-Rotation is fast – Fast switching from portrait to landscape. @SamMobiles

- XXJVU CHANGE: IO performance is better! @SamMobiles

- XXJVU CHANGE: Stock Browser is smoother! @SamMobiles

- XXJVU CHANGE: Gallery3D is faster and smoother! @SamMobiles

- XXJVU CHANGE: FPS is a bit higher on 3D! @SamMobiles

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα συνεχόμενα post αλλά τώρα επεξεργάζομαι την JVU...

 

Λοιπόν πήγα να στείλω ένα μήνυμα και με προειδοποίησε για κάτι (να βάλω κάτι στο αυτόματο) και το έστειλε όπως ναναι με ερωτηματικά! Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

PCode:GT-I9000HKYCOS

 

PDA : I9000XWJVN

PHONE : I9000XXJVQ

CSC : I9000XXJV9

 

 

Έκδοση Firmware

2.3.3

Έκδοση Βασικού φάσματος

I9000XXJVQ

Έκδοση Kernel

2.6.35.7-I9000XWJVN-CL366455

root@DELL86 #2

Αριθμός Κατασκευής

GINGERBREAD.XWJVN

 

Καλησπέρα σε όλους, τα παραπάνω είναι τα στοιχεία που βλέπω στο κινητό μου, θέλω να κάνω Semaphore, υπάρχει κάποιος να μου πει ποια έκδοση ταιριάζει με τα παραπάνω στοιχεία?

1. Με το Semaphore θα είμαι και root??:(:(

2. Μπορώ να επανέλθω μετά στην τορινή κατάσταση??:O

3. Θα πρέπει να κάνω Backup?? Πώς??

Σας εχαριστώ.

Θανάσης.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα συνεχόμενα post αλλά τώρα επεξεργάζομαι την JVU...

 

Λοιπόν πήγα να στείλω ένα μήνυμα και με προειδοποίησε για κάτι (να βάλω κάτι στο αυτόματο) και το έστειλε όπως ναναι με ερωτηματικά! Τι μπορεί να φταίει;

 

Παρακαλώ διάβασε το θέμα οδηγοί για νέους χρήστες. Ερωτήσεις σαν την παραπάνω που έχουν απαντηθεί στους οδηγούς θα διαγράφονται.

Ευχαριστώ.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Περασα την ElinROM_XXJVU_Odex_NoWipe-CWM3.zip. Δεν υπαρχουν πια στο κινητο χαρτες, και στο market δεν βρισκει το google maps:wacko: Εχει συμβει και σε αλλον αυτο? Υπαρχει λυση η ξανα φλασαρισμα?:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα! Περασα την ElinROM_XXJVU_Odex_NoWipe-CWM3.zip. Δεν υπαρχουν πια στο κινητο χαρτες, και στο market δεν βρισκει το google maps:wacko: Εχει συμβει και σε αλλον αυτο? Υπαρχει λυση η ξανα φλασαρισμα?:(

 

Bάλε το market enabler, ενεργοποίησε κάποιον ξένο provider, και κατέβασε το maps μετά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, τα παραπάνω είναι τα στοιχεία που βλέπω στο κινητό μου, θέλω να κάνω Semaphore, υπάρχει κάποιος να μου πει ποια έκδοση ταιριάζει με τα παραπάνω στοιχεία?

1. Με το Semaphore θα είμαι και root??:(:(

2. Μπορώ να επανέλθω μετά στην τορινή κατάσταση??:O

3. Θα πρέπει να κάνω Backup?? Πώς??

Σας εχαριστώ.

Όλοι οι semaphore κάνουν!

1) ναι

2) ναι

3) για semaphore οχι δε χρειάζεται

Αφού θα το πειράξεις που θα το πειράξεις, γιατί δε φεύγεις από την 2.3.3??? Υπάρχει οδηγός εδώ με αυτό τον τρόπο κιόλας το κάνεις όπως ήταν το κινητό σου για να πάρεις την εγγύηση πάλι. Το δικό σου λογισμικό είναι αυτό που λέει:

Gingerbread 2.3.3:

I9000XWJVN (COS/CYO) (XWJVN/XXJVQ/OXXJV9)

στο λινκ που σου έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ξερετε εχω βαλει προσφατα την JW1. Οι πρωτες εντυπωσεις μου ηταν αριστες. Δεν ειχα ποσταρει ομως γιατι ηθελα να τσεκαρω και την καταναλωση μπαταριας και μου ηταν λιγο δυσκολο πριν τις γιορτες γιατι στην δουλεια μου δεν ειχα 3g και με το ζορι ουτε σκετο g και ετσι ειχα μεγαλυτερη καταναλωση.

Σημερα περασα και τον semaphore 2.4 stock colours και πραγματικα στεναχωρηθηκα γιατι πλεον δεν υπαρχει κανενας λογος να ψαχνω τροπους να βελτιωσω το κινητο μου. Τωρα ειναι πραγματι ΤΕΛΕΙΟ. Σταθεροτατη rom. Οικονομικοτατη στη μπαταρια. Ωραια χρωματα. Καλο wifi. Αμεσο gps. Τι αλλο να ζητησει κανεις απο το galaxy?

Μια ερωτηση εχω ομως. Το voodoo colours πρεπει να το απεγκαταστασω τωρα που εβαλα semaphore 2.4 sc?

Το μονο που εκανα ηταν να του επαναφερω τις ρυθμισεις στο voodoo πριν αλλαξω kernel

:) :) :) :)

 

Αν εννοείς το Voodoo control application, θα το χρειαστείς για το voodoo sound (ελπίζω να έχεις ακούσει voodoo sound - με ακουστικά :) )

 

Edit: Συγνώμη, μόλις τώρα είδα ότι η ερώτηση απαντήθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι απο προχτες που ειμαι με τη νεα jvu 2.3.6, η μπαταρια μου αδειαζει απειλητικα γρηγορα....:) Για να σας προλαβω εχω κανει καλιμπρεισιον Edited by ste3001

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι απο προχτες που ειμαι με τη νεα jvu 2.3.6, η μπαταρια μου αδειαζει απειλητικα γρηγορα....:) Για να σας προλαβω εχω κανει καλιμπρεισιον

 

Έκανες 3-4 πλήρης κύκλους;

 

Κάποιες ερωτήσεις για τη συγκεκριμένη εφαρμογή παιδιά.

Κατ αρχήν όταν την ανοίγω με ρωτάει αν θέλω "Βoot Νormally" ή "Show TCPdump Screen". Τι ακριβώς είναι αυτό?

Πατώντας Boot Normally ποιες απ όλες τις επιλογές θα πρέπει να χω τικαρισμένες και ποιες όχι?

 

Boot normally,download και τέλος

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...