Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bάλε το market enabler, ενεργοποίησε κάποιον ξένο provider, και κατέβασε το maps μετά.

 

Το εκανα, αλλα τζιφος:p τιποτα και απο εκει. Σε ευχαριστω για την απαντηση παντως:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανες 3-4 πλήρης κύκλους;

 

 

 

Οχι δεν εκανα..αλλα επειδη φλασαρω τακτικα και γνωριζω περιπου τκ καταναλωση επρεπε να χω , εχω την εντυπωση οτι με τη νεο ρομ αδειαζει πολυ πιο γρηγορα...

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

^ αν δεν κάνεις 3-4 κύκλους χωρίς φλασαρισματα δεν μπορείς να καταλάβεις την μπαταρία.

Έχω συναντήσει customιες που φαινόταν ρουφιχτρες και σε 5 κύκλους γινόντουσαν καλύτερες απο stock.

 

Edit: η χρήση που κάνω εγώ πχ είναι σχετικά ίδια.

Βγάζω 6-7 ώρες προβολής στην καλύτερη (με οποιαδήποτε ρομ).

Με ics έβγαζα 3,5-4 ώρες. Μετά από 5-6 κύκλους έστρωσε για τα καλά. Τώρα είμαι στις 6,5 ώρες προβολή.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Έκανες 3-4 πλήρης κύκλους;

 

 

 

Οχι δεν εκανα..αλλα επειδη φλασαρω τακτικα και γνωριζω περιπου τκ καταναλωση επρεπε να χω , εχω την εντυπωση οτι με τη νεο ρομ αδειαζει πολυ πιο γρηγορα...

 

Είναι λίγο χειρότερη απο την jw1 αλλά δεν έχει και τρομερή διαφορά. Απλά η jw1 ηταν κορυφαία σε μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια...προσπαθησα να κανω flash την νεα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431596

 

xxjvu απο εδω και γυρω στο 70% του flashing Μου κανει failed....

 

εκανα και repartition πριν εννοειται....τι παιζει;

________

 

εκανα flash jvz και φαινεται οτι το περναει.....

 

καποιο σωστο Link?

 

 

 

ΑΚΥΡΟ !

 

εκανα λαθος στην θεση του μοντεμ ειχα βαλει το csc και το αντιστροφο! :)

Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα, αλλα τζιφος:p τιποτα και απο εκει. Σε ευχαριστω για την απαντηση παντως:)

 

Από το πρώτο post: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3883896#post3883896.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Mακη για αρχη μην δινεις σημασια,ενα fc παρομοιο ειχα φαει κι εγω καποια στιγμη στην jw1 αλλα μεχρι εκει ηταν,δεν μου το ξανακανε ποτε για οσο καιρο την ειχα και δουλευε υποδειγματικα,ισως να ηταν τυχαιο,αν οχι back to jw1 ;)

 

Φλάσαρα τη Κυριακή, εφαγα FC τη Δευτέρα, και 2 απανωτά σήμερα με το καλημέρα:!: τυχαίο; δε νομίζω:)

Απο xwjvu σε xxjvu παρατειρώ βελτίωση στα χρώματα οπόταν δεν το κουνάω απεδώ (φυσικά μπορεί να είναι γιατί εβαλα semaphore sc ή/και αύξησα τη φωτεινότητα:lol:) Ολα αυτά μέχρι την επόμενη ρομ φυσικά!

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το FC παιδια ? file corruption? γιατι τωρα πριν λιγο περασα την XXJVU... αν εχει προβλημα να γυρισω πισω στην JVZ μου...!
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το FC παιδια ? file corruption? γιατι τωρα πριν λιγο περασα την XXJVU... αν εχει προβλημα να γυρισω πισω στην JVZ μου...!

 

Force close εφαρμογής

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το FC παιδια ? file corruption? γιατι τωρα πριν λιγο περασα την XXJVU... αν εχει προβλημα να γυρισω πισω στην JVZ μου...!

 

FC=Force Close, δηλαδή αναγκαστικός τερματισμός κάποιας εφαρμογής, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με file corruption.

To fc για το οποία μιλάμε (στις κλήσεις, στη διαδικασία phone.android) παρουσιαζόταν σε κάποιες 2.3.4 roms αλλά αργότερα διορθώθηκε. Απλά όπως φαίνεται στην καινούργια JVU υπάρχει ξανά:mad:!

 

edit: και με πρόλαβαν κιόλας!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

FC=Force Close, δηλαδή αναγκαστικός τερματισμός κάποιας εφαρμογής, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με file corruption.

To fc για το οποία μιλάμε (στις κλήσεις, στη διαδικασία phone.android) παρουσιαζόταν σε κάποιες 2.3.4 roms αλλά αργότερα διορθώθηκε. Απλά όπως φαίνεται στην καινούργια JVU υπάρχει ξανά:mad:!

 

edit: και με πρόλαβαν κιόλας!

 

δεν ξερω αν ακομη αν μου κανει κατι τετοιο.Ειναι επιβεβαιωμενο? τι kernel εχετε περασει ?προς το παρον εχω τον cfroot που δινουν στο xda.

Link to comment
Share on other sites

 

Το εκανα και ολα καλα:) Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ακομη αν μου κανει κατι τετοιο.Ειναι επιβεβαιωμενο? τι kernel εχετε περασει ?προς το παρον εχω τον cfroot που δινουν στο xda.

 

Δεν είναι θέμα kernel. Είναι θέμα προβληματικού phone.apk. Αν σου είχε τύχει θα το είχες καταλάβει. Για περιγραφή του προβλήματος δες εδώ.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Force close εφαρμογής
Μιχαλη,στο phone.apk στο εκανε το fc?
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη,στο phone.apk στο εκανε το fc?

 

εχω περασει ctr off + battery %... μηπως μπορω να έχω και ωραιο μπλε wireless εικονιδιο + ωραια εικονιδιακια που μας ειχες φτιαξει για την jvz ? :):):) Eυχαριστω ετσι και αλλιως

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει ctr off + battery %... μηπως μπορω να έχω και ωραιο μπλε wireless εικονιδιο + ωραια εικονιδιακια που μας ειχες φτιαξει για την jvz ? :):):) Eυχαριστω ετσι και αλλιως

 

Εδώ δες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1433179

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα με την JVU είναι ότι μου ανοίγει σε κάθε κλήση την ανοιχτή ακρόαση. Ακόμα και με το Viber... Σαν να είναι default η ανοιχτή ακρόαση.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά force close το phone.apk δεν μου έχει κάνει εμένα! Μήπως περάσατε κανένα περίεργο mod-θέμα?

 

Μου έκανε μόνο ένα, όπως είπα, στην πρώτη κλήση. Και από mod-θέμα...μόνο το δικό σου :p.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,οσοι ειχατε fc,ειχατε ολοι τo Boeffla-Mod ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Απλά από ότι διάβασα στον οδηγό κατάλαβα ότι, Το re-partition να μην είναι τικ αρισμένο!!

Σωστά??

Θανάσης.
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη,στο phone.apk στο εκανε το fc?

Ναί, σύνολο 5 φορές, όλες με ανοικτή ακρόαση

 

Εδώ δες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1433179

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα με την JVU είναι ότι μου ανοίγει σε κάθε κλήση την ανοιχτή ακρόαση. Ακόμα και με το Viber... Σαν να είναι default η ανοιχτή ακρόαση.. :wacko:

 

Δεν το κάνει σε μένα

 

Παιδιά force close το phone.apk δεν μου έχει κάνει εμένα! Μήπως περάσατε κανένα περίεργο mod-θέμα?

 

Μόνο το δικό σου!!

 

Ρε παιδια,οσοι ειχατε fc,ειχατε ολοι τo Boeffla-Mod ?

 

Boeffla whaaaat?:p

 

Edit: το bluetooth έκανε κατι κουλά (δεν συνδεόταν) αλλα δεν το έψαξα ακόμη, χτές δούλεψε μια χαρά

Edited by mico

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Φοράω τον συνδυασμό rom XXJVU + semaphore 2.4.0. Παρατήρησα κάτι και θέλω να τσεκάρω αν είναι bug της XXJVU ή κάτι πάει στραβά με το σετάρισμα του κινητού μου.

 

Στην εφαρμογή της κάμερας όλα πάνε καλά όταν φωτογραφίζω με την πίσω κάμερα. Όταν όμως τη γυρίσω στην μπροστινή και φωτογραφίσω τον εαυτό μου τότε η εφαρμογή κολλάει και πρέπει να την κλείσω με την διαχείριση εργασιών. Και φυσικά δεν έχει αποθηκευτεί πουθενά η φωτογραφία. Έλεγξα τα παρακάτω:

1) Δεν παίζει ρόλο αν ορίζω ως χώρο αποθήκευσης την sd card ή την ext sd card.

2) Η εφαρμογή της κάμερας δεν έχει data ή cache για να σβήσω.

3) Το πρόβλημα δεν λύνεται ούτε με wipe cache + dalvik + fix permissions από recovery.

 

Αν μπορείτε τσεκάρετε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ναί, σύνολο 5 φορές, όλες με ανοικτή ακρόαση

 

 

Edit: το bluetooth έκανε κατι κουλά (δεν συνδεόταν) αλλα δεν το έψαξα ακόμη, χτές δούλεψε μια χαρά

Tετοια πες μου και δουλευω συνεχεια την ανοικτη ακροαση!!Απλα δεν εχω προλαβει ακομη να το δοκιμασω με το bluetooth.

 

Λοιπόν,

 

Φοράω τον συνδυασμό rom XXJVU + semaphore 2.4.0. Παρατήρησα κάτι και θέλω να τσεκάρω αν είναι bug της XXJVU ή κάτι πάει στραβά με το σετάρισμα του κινητού μου.

 

Στην εφαρμογή της κάμερας όλα πάνε καλά όταν φωτογραφίζω με την πίσω κάμερα. Όταν όμως τη γυρίσω στην μπροστινή και φωτογραφίσω τον εαυτό μου τότε η εφαρμογή κολλάει και πρέπει να την κλείσω με την διαχείριση εργασιών. Και φυσικά δεν έχει αποθηκευτεί πουθενά η φωτογραφία. Έλεγξα τα παρακάτω:

1) Δεν παίζει ρόλο αν ορίζω ως χώρο αποθήκευσης την sd card ή την ext sd card.

2) Η εφαρμογή της κάμερας δεν έχει data ή cache για να σβήσω.

3) Το πρόβλημα δεν λύνεται ούτε με wipe cache + dalvik + fix permissions από recovery.

 

Αν μπορείτε τσεκάρετε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα.

Oχι Μακη,στο δικο μου δουλευει μια χαρα,γιατι δεν κανεις δοκιμη με cf-root kernel η και τον στοκ να δεις τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

Φοράω τον συνδυασμό rom XXJVU + semaphore 2.4.0. Παρατήρησα κάτι και θέλω να τσεκάρω αν είναι bug της XXJVU ή κάτι πάει στραβά με το σετάρισμα του κινητού μου.

 

Στην εφαρμογή της κάμερας όλα πάνε καλά όταν φωτογραφίζω με την πίσω κάμερα. Όταν όμως τη γυρίσω στην μπροστινή και φωτογραφίσω τον εαυτό μου τότε η εφαρμογή κολλάει και πρέπει να την κλείσω με την διαχείριση εργασιών. Και φυσικά δεν έχει αποθηκευτεί πουθενά η φωτογραφία. Έλεγξα τα παρακάτω:

1) Δεν παίζει ρόλο αν ορίζω ως χώρο αποθήκευσης την sd card ή την ext sd card.

2) Η εφαρμογή της κάμερας δεν έχει data ή cache για να σβήσω.

3) Το πρόβλημα δεν λύνεται ούτε με wipe cache + dalvik + fix permissions από recovery.

 

Αν μπορείτε τσεκάρετε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα.

 

οχι δεν το κανει στο δικο μου με την καμερα λειτουργει τζαμι με cfroot ειμαι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...