Jump to content

Vodafone 4G : Συζητήσεις-απόψεις


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως σίγουρα κάνουν κάτι . Υπάρχει βελτίωση small step each time , αλλά επιτελους βλέπω να διορθώνουν προβλήματα. Δεν ειναη σαν την Cote που φτιάχνει το διξτυο σε όλο το νομο σε 1 βδομάδα αλλά ξατι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Πάντως σίγουρα κάνουν κάτι . Υπάρχει βελτίωση small step each time , αλλά επιτελους βλέπω να διορθώνουν προβλήματα. Δεν ειναη σαν την Cote που φτιάχνει το διξτυο σε όλο το νομο σε 1 βδομάδα αλλά ξατι γίνεται 

Το κάτι δεν φτάνει. Πρέπει να γίνουν σοβαρά βήματα. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, nikosp88 said:

Επιβεβαιώνω και εγώ κανένα θέμα με τα απεριόριστα πήγε τρένο.

Επίσης από Κρήτη μου έκαναν εντύπωση τα καταστήματα της αφού σε όλα όσα είδα είχαν ουρές κόσμου. Οι Κρητικοί προτιμούν vodafone... Το σήμα καμπάνα, είχε LTE σχεδόν σε όλο τον ΒΟΑΚ

Δεν έχει ενεργούς συνδρομητές η vf, άλλωστε για αυτό πρόσφατα έβγαλε την προσφορά των δεδομένων με 0,1 ευρώ. Μπάς και ανανεώσουν τον χρόνο ομιλίας... Δεν κάνει κάτι μαγικό η vf, ειδικά από τεχνολογικής άποψης αιώνες πίσω από πράσινη , και αν λες ότι δουλεύει καλύτερα (πολλά άτομα εδώ αμφιβάλουν και όχι άδικα), σημαινει ότι απλά η vf είναι άδεια 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενεργούς συνδρομητές η vf, άλλωστε για αυτό πρόσφατα έβγαλε την προσφορά των δεδομένων με 0,1 ευρώ. Μπάς και ανανεώσουν τον χρόνο ομιλίας... Δεν κάνει κάτι μαγικό η vf, ειδικά από τεχνολογικής άποψης αιώνες πίσω από πράσινη , και αν λες ότι δουλεύει καλύτερα (πολλά άτομα εδώ αμφιβάλουν και όχι άδικα), σημαινει ότι απλά η vf είναι άδεια 
μπράβο σου ούτε για αναλυτής δεν κάνεις
με cash back ανανεώνεις και με 5 σεντς,ίσως και λιγότερο,έχεις πορωσει τοσο πολύ με την πράσινη που ούτε μπροστά σου δεν βλέπεις ,πραγματικά αιώνες πίσω η πράσινη!!!
μόνο μην παραπληροφορεις σε παρακαλώ δηλαδή

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, nikosp88 said:

Επιβεβαιώνω και εγώ κανένα θέμα με τα απεριόριστα πήγε τρένο.

Επίσης από Κρήτη μου έκαναν εντύπωση τα καταστήματα της αφού σε όλα όσα είδα είχαν ουρές κόσμου. Οι Κρητικοί προτιμούν vodafone... Το σήμα καμπάνα, είχε LTE σχεδόν σε όλο τον ΒΟΑΚ

Ναι το είδαμε το τρένο. Ας είμαστε και λίγο αντικειμενικοί. Και στα Γιάννενα οι πλειονότητα Vodafone έχει αλλά σέρνεται. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, akalos said:

μπράβο σου ούτε για αναλυτής δεν κάνεις
με cash back ανανεώνεις και με 5 σεντς,ίσως και λιγότερο,έχεις πορωσει τοσο πολύ με την πράσινη που ούτε μπροστά σου δεν βλέπεις ,πραγματικά αιώνες πίσω η πράσινη
μόνο μην παραπληροφορεις σε παρακαλώ δηλαδή

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


 

Επειδή δεν έχει σταθμό στην περιοχή σου ? Για εξήγησε μου πως μεταφραζεις εσύ την πιθανή υπέροχη της vf με capacity 400mbps vs 1.6 gbps στην cosmote ? Αν μπορεσεις να βρεις τροπο να μου εξηγησεις παω πασο .. ειδικα με το χαος που προκαλει η ιδια με παρεμβολες κτλπ ... Ο ιδιος εσυ δεν ειπες οτι σερνοταν μεσα στο Ηρακλειο ? Η σε μπερδευω με καποιον αλλο?

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχει σταθμό στην περιοχή σου ? Για εξήγησε μου πως μεταφραζεις εσύ την πιθανή υπέροχη της vf με capacity 400mbps vs 1.6 gbps στην cosmote ? Αν μπορεσεις να βρεις τροπο να μου εξηγησεις παω πασο .. ειδικα με το χαος που προκαλει η ιδια με παρεμβολες κτλπ
δεν με αφορούν αυτά που λες εσύ δεν έχω κανένα συμφέρον ποια είναι δεύτερη η πρώτη,μόνο η γραμμή που κάνω άριστα την δουλειά μου,δεν προσπαθώ να πείσω κανένα τα χουμε πει πολλές φορές,προχθές ανανέωσα με 10 σεντς και πήρα την πασχαλινή προσφορά και πάλι ....σε αυτό λοιπόν απάντησα και μόνο ....μάθε το λοιπόν και μην παραπληροφορεις την επόμενη όσο αναφορά το 1 σεντς....καλή σου μέρα


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

δεν με αφορούν αυτά που λες εσύ δεν έχω κανένα συμφέρον ποια είναι δεύτερη η πρώτη,μόνο η γραμμή που κάνω άριστα την δουλειά μου,δεν προσπαθώ να πείσω κανένα τα χουμε πει πολλές φορές,προχθές ανανέωσα με 10 σεντς και πήρα την πασχαλινή προσφορά και πάλι ....σε αυτό λοιπόν απάντησα και μόνο ....μάθε το λοιπόν και μην παραπληροφορεις την επόμενη όσο αναφορά το 1 σεντς....καλή σου μέρα


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Σωστός αλλά φίλε μου δεν ξέρουν όλοι το cash back για να ανανεώνουν με 5 ή 10 σεντ 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια Παντελάκη μου τα ίδια Παντελή μου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός αλλά φίλε μου δεν ξέρουν όλοι το cash back για να ανανεώνουν με 5 ή 10 σεντ 
θα συμφωνήσω σε αυτό απόλυτα καθώς δεν υπάρχει κουμπακι στο cu που έχω και στην εφαρμογή είναι κάπως κρυμμένο αλλά σαν χρήστες του my phone είναι αδικαιολόγητο να κάνεις πως δεν το ξέρεις ....προφανώς δεν αναφέρομαι σε σένα ...άρα λοιπόν όσες φορές δώσει δωρεάν data ας πούμε 4 φορές χρόνο θα δώσεις 20 σεντς,στην πράσινη 40€ η 48€ σωστά τα λέω ? δεν ξέρω το ελάχιστο ποσό πόσο είναι στην πράσινη

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikosp88 said:

αυτό πως προκύπτει; :classic_laugh:

Aπλα μαθηματικά ... 1(10mhz) + 3(20mhz) + 20(10mhz)... 2χ2  Μimo  , συνολο 400mbps.. Cosmote 7+7(30 mhz) + 3+ 3(30mhz) + 1(20mhz) + 20 (10mhz) 4x4mimo... συνολο 1.6gbps. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, akalos said:

δεν με αφορούν αυτά που λες εσύ δεν έχω κανένα συμφέρον ποια είναι δεύτερη η πρώτη,μόνο η γραμμή που κάνω άριστα την δουλειά μου,δεν προσπαθώ να πείσω κανένα τα χουμε πει πολλές φορές,προχθές ανανέωσα με 10 σεντς και πήρα την πασχαλινή προσφορά και πάλι ....σε αυτό λοιπόν απάντησα και μόνο ....μάθε το λοιπόν και μην παραπληροφορεις την επόμενη όσο αναφορά το 1 σεντς....καλή σου μέρα


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Nαι αλλά νομίζω εδώ μέσα δεν υπάρχει ούτε μισό άτομο να ενδιαφέρετε αν στο σπίτι σου έχει 200mbps , αλλα την συνολικη εμπειρια του δικτου στον νομο και την περιοχη σου . Η vodafone ξερει να το κρυβει πολυ καλα το cashback , και εγω που το χρησημοποιουσα παλια καθε μερα , τωρα νομιζα οτι ειχε καταργηθει. Εγω αναφερομαι τεχνολογικα για μια αιωνιοτητα πισω

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikosp88 said:

spacer.png

Εσωτερικός χώρος Σκουφά 2CA

όπως το είπες 2CA ... Εδώ η καλή πρωτοποριααααααα... Σε micro είσαι και έχει 80mbps με 2ca?

Link to comment
Share on other sites



Nαι αλλά νομίζω εδώ μέσα δεν υπάρχει ούτε μισό άτομο να ενδιαφέρετε αν στο σπίτι σου έχει 200mbps , αλλα την συνολικη εμπειρια του δικτου στον νομο και την περιοχη σου . Η vodafone ξερει να το κρυβει πολυ καλα το cashback , και εγω που το χρησημοποιουσα παλια καθε μερα , τωρα νομιζα οτι ειχε καταργηθει. Εγω αναφερομαι τεχνολογικα για μια αιωνιοτητα πισω
άσε τα σάπια που ξέρεις? νόμιζες για το ένα ότι έχει καταργηθεί αλλά τα τεχνολογικα τα ξέρεις γιατί άραγε ? ρε βονταφοναρα λέμε και Άγιος ο Θεός!!!!
και θα έπρεπε να παρακαλάς που υπάρχουν ευχαριστημένοι πελάτες σε άλλες εταιρείες αντί να τους πολεμάς με παραπληροφόρηση!!!https://www.speedtest.net/my-result/a/8335034596


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akalos said:


 

άσε τα σάπια που ξέρεις? νόμιζες για το ένα ότι έχει καταργηθεί αλλά τα τεχνολογικα τα ξέρεις γιατί άραγε ? ρε βονταφοναρα λέμε και Άγιος ο Θεός!!!!
και θα έπρεπε να παρακαλάς που υπάρχουν ευχαριστημένοι πελάτες σε άλλες εταιρείες αντί να τους πολεμάς με παραπληροφόρηση!!!


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Που την είδες φίλε μου την παραπληροφιση? Άσε με να μάντεψω , μέσα στο σπίτι σου? Χαίρομαι παρά πολύ που είναι άριστη για την χρήση που θέλεις ... Αλλά δεν μου απαντάς , εσύ δεν είσαι που δεν ήσουν ευχαριστημένος μέσα στο Ηράκλειο ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, akalos said:


 

άσε τα σάπια που ξέρεις? νόμιζες για το ένα ότι έχει καταργηθεί αλλά τα τεχνολογικα τα ξέρεις γιατί άραγε ? ρε βονταφοναρα λέμε και Άγιος ο Θεός!!!!
και θα έπρεπε να παρακαλάς που υπάρχουν ευχαριστημένοι πελάτες σε άλλες εταιρείες αντί να τους πολεμάς με παραπληροφόρηση!!!https://www.speedtest.net/my-result/a/8335034596


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Τέτοιες ταχύτητες έχω σπίτι μου που έχω μόνιμα το 4G Router. 
Το θέμα είναι ότι μετράω και έξω που δυστυχώς δεν είναι τόσο καλή. 
Στη δουλειά μου που έχει Micro κεραία. μόνο τις αναχωρήσεις καλύπτει και στις αφίξεις έχει Edge. 

Η Cosmote έχει καλύτερο σήμα πάντως, πιο σταθερό και δεν βγαίνει no service. 
Επισης Αντισαμο που πήγα προχθές και είναι από τις πιο τουριστικές παραλιες μαζί με τον Μυρτο εδώ και 4 χρόνια να έχει μόνο GSM; Ενώ στη Σαμη 3,5 χιλιόμετρα πιο πέρα έχει σήμα καμπάνα. 
Και υποτίθεται έχει αναβαθμίσει η Vodafone,έχει βάλει σταθμούς και πατάει η Wind μέσω Victus στις θέσεις της. Έχει ξεκινήσει από το 2019 και συνεχίζει να κάνει network sharing, με αποτέλεσμα να μειώνουν τα κόστη και να πατάνε στις θέσεις της Vodafone κυριως διότι έχει ετοιμο δίκτυο και Micro εντός Αργοστολίου. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 χιλιόμετρα έξω από τα Τρίκαλα,μετά τη γέφυρα Καραβοπορου πηγαίνοντας προς την Πύλη,έξω από το εργοστάσιο αλουμινίου Exalco-Γρατσανης!Εγώ τα γράφω όσο αναλυτικά μπορώ και ας μην τα ξέρει ο κόσμος..Και έτσι πρέπει να ενημερώνουμε.Εκτός πόλης,εκεί είναι η διαφορά με την αντίπαλη εταιρία.Εντος πόλης κοντράρονται στα ίσα σχεδόν. 

IMG_20220427_132517.jpg

IMG_20220427_132735.jpg

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Που την είδες φίλε μου την παραπληροφιση? Άσε με να μάντεψω , μέσα στο σπίτι σου? Χαίρομαι παρά πολύ που είναι άριστη για την χρήση που θέλεις ... Αλλά δεν μου απαντάς , εσύ δεν είσαι που δεν ήσουν ευχαριστημένος μέσα στο Ηράκλειο ?

/ignore Γιώργη να τελειώνουμε


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θέρμη Θεσσαλονίκης απίστευτες μεταπτώσεις στις ταχύτητες. Μέσα σε 5 λεπτά στο ίδιο ακριβώς μέρος τα τέστ έδειξαν 6,57, 5,89, 35,2, 21,3, 11,47Mbps.....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, damierom said:

Θέρμη Θεσσαλονίκης απίστευτες μεταπτώσεις στις ταχύτητες. Μέσα σε 5 λεπτά στο ίδιο ακριβώς μέρος τα τέστ έδειξαν 6,57, 5,89, 35,2, 21,3, 11,47Mbps.....

Πάλι καλά. Εδώ στο κέντρο της Αθήνας κάνει από γιαλαντζί 5g σε Ε στο πίτς φιτίλι. Από ταχύτητες σε κεντρικές οδούς στο κέντρο από 1 έως 16 mbps με συνεχείς μεταπτώσεις. Κάθε 50 μέτρα άλλη συμπεριφορά. Στη γειτονιά μου για 200 μέτρα παίζει γύρω στο 40αρι με 80αρι. Ήμουν τυχερός. Ένα κλικ ποιο κάτω το χάος.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

 

7 ώρες πριν, nikosp88 said:

spacer.png

Πεντέλη 

Φαντάζομαι στη Νέα Πεντέλη από την κεραία #211, γιατί στην παλαιά επικρατεί το χάος... 😁 Όπως και σε Ντράφι, Ανθούσα.

Εν τω μεταξύ, κάτι κάνει η Vodafone έξω από την Σπάρτη και έχω πολύ χαμηλό σήμα 4G. Έχω την εντύπωση ότι γίνεται συνεγκατάσταση με Wind, γιατί η #1480 στο βουνό είναι εξαφανισμένη. 

 

Update: Τελικά η 1480 επανήλθε το απόγευμα. Δεν ξέρω αν ήταν βλάβη ή δοκιμές. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το IWLAN τι είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το VoWiFi

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική πλατεία στην Ξάνθη στο ανατολικό τμήμα έχει από 6 Mbps έως 10 καθημερινά. Λίγο ποιο κάτω σε δύο σημεία από 1800 άρα όταν δεν έχει κόσμο πιάνει από 25 έως 80 ανάλογα το σημείο. Όπως ήταν πριν λίγους μήνες που είχα περάσει πάλι από την περιοχή.

5G ανάβει στη συσκευή αλλά είναι NSA not connected. Sorry για την έλλειψη screen capture αλλά ήταν σε ξένη συσκευή φίλου και δεν τα έχω πάρει ακόμα.

(Για κάποιους promoter της εταιρίας που έχουν κάνει μπαχαλο το forum τον τελευταίο καιρό κάνοντας το άσπρο μαύρο τους προκαλώ ανά πάσα στιγμή για όπου έχω μετρήσει με οποιαδήποτε εταιρία να έρθουν να μετρήσουμε μαζί ανά την Ελλάδα σε live feed στο YouTube για να δούμε την αξιοπιστία του κάθε ένα).

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikosp88 said:

1785286027_Screenshot2022-04-28at13_38_58.thumb.png.40684438523fd123f15d9c74cdd435c7.png

Δεν υπάρχει 5g στην Ξάνθη

Τo 5g στην Ξάνθη ανάβει εδώ και 5  μήνες τουλάχιστον. Μάθε να κάνεις σωστά την δουλειά σου τουλάχιστον.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...