Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις αλλαγες πρπει να τις κανεις οσο εισαι στη εκδοση 7392 (Nodo) αν πας σε 77ΧΧ δεν μπορεις να κανεις αλλαγες...

Ειπα και πριν επειδη δεν εχω LG ισως στο φορουμ της συσκευης να ξέρει καποιος αν δουλευει το Registry editor

 

εγω που το εκανα δεν δουλεψε..δεν εχω τα ελληνικα!παρεμεινα με 5 γλωσσες..!και να ξανακανω την ιδια διαδικασια μου φαινεται χρονοβορα να γυρισω σε nodo οποτε το αφησα μεχρι να ερθει η τελικη επισημη εκδοση γιατι συνηθησα μεχρι τωρα με τα αγγλικα!:lol::lol::lol:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
τελικα ο κολοσσος εχει ενα μικρο δικιο..εστρωσε λιγο η μπαταρια μετα τον δευτερο κυκλο φορτισης αποφορτισης!απο τις τις 3 παλι το βραδυ με 100% που το εβγαλα απτην πριζα τωρα ειμαι στο 84% με τα ιδια τα χθεσινα δεδομενα που ανεφερα και πιο πανω δηλαδη ολα κλειστα αλλα με την διαφορα οτι μπηκα σημερα λιγο και ιντερνετ για κανα 5 λεπτο και εκανα 5 λεπτα τλφν και εστειλα 20 μνμτ..!ε ναι εχει μεγαλη σχεση απο χθες και προχθες..!εκλεισα 10 ωρες και εχω 84% εκει που χθες εκλεισε στο 12ωρο κοντα χωρις να κανω τιποτα!μαλλον μετα τον τριτο κυκλο φορτισης αποφορτισης θα στρωσει καλυτερα!να σαι καλα κολοσσε για την πληροφορια γιατι ετοιμο ημουν να το φλασαρω προηγουμενο ρομ...

 

Μήπως τυγχάνει να πειράζεις και λιγότερο τη συσκευή σου από την πρώτη φόρτιση; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπα δεν το έπιασα αυτό που είπες. το backup nodo ειναι 3-8-11 τις αλλαγές της έκανα 13-14/8 που έβαλα την 7720 και χθες πέρασα το backup. Να πω την αλήθεια δεν κοίταξα την ημερομηνία μετά το backup αν ήταν η σωστή ή έλεγε 03-08-11.

Τη σχέση έχει η ημερομηνία δεν έπρεπε ότι αλλαγές υπάρχουν στο hotmail να κατέβουν στο τηλέφωνο???

και κάτι άλλο η έκδοση zune 04.08.2134.00 δουλεύει στην nodo 7392 να την αφήσω που είναι και ελληνική ή να περάσω την κανονική 4.7.

 

Εστω και καποιες ωρες να ειναι μπροστα το κινητο αυτο θεωρειτε το πιο προσφατο...

Μια υποθεση κανω ετσι ??? Δεν μου ετυχε ποτε, οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρος

 

Η εκδοση του zune πρπει να ειναι η κανονικη και οχι η beta Αλλαξε την.

Link to comment
Share on other sites

Εστω και καποιες ωρες να ειναι μπροστα το κινητο αυτο θεωρειτε το πιο προσφατο...

Μια υποθεση κανω ετσι ??? Δεν μου ετυχε ποτε, οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρος

 

Η εκδοση του zune πρπει να ειναι η κανονικη και οχι η beta Αλλαξε την.

 

Δλδ συγνώμη αν για κάποιο λόγο γυρίσω το τηλέφωνο μου πισω σε backup 6 μηνών και έχω προσθέσει 20 καινούργια ονόματα στις επαφές μου αυτό σημαίνει ότι θα τα χάσω?? Δεν μας τα λέει καλά η microsoft.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ συγνώμη αν για κάποιο λόγο γυρίσω το τηλέφωνο μου πισω σε backup 6 μηνών και έχω προσθέσει 20 καινούργια ονόματα στις επαφές μου αυτό σημαίνει ότι θα τα χάσω?? Δεν μας τα λέει καλά η microsoft.

 

Δεν με καταλαβες ...Αν γυρισεις πισω τα πιο νεα δεδομενα θα ειναι αυτα στο Ιντερνετ ...

Παλι με την MS τα εβαλες ???

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυγχάνει να πειράζεις και λιγότερο τη συσκευή σου από την πρώτη φόρτιση; :rolleyes:

 

οχι,ειδικα μεχρι τωρα το ελιωσα και σε gaming :lol:

λοιπον επαιξα για μια ωρα ακριβως το hyndro thunder και απο 84% που ειχα με πηγε στο 45% και εκλεισα 12 ωρο..!οποτε με αυτο νομιζω θα με βγαλει μεχρι αυριο με νορμαλ χρηση..!πιστευω εστρωσε πραγματικα η μπαταρια!

ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον..!χθες δεν ηταν ετσι..εχανε σαν τρελο..λες και διψουσε μεσα στην ερημο και απεγνωσμενα ηθελε να πιει :lol::lol:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

εγω στην τριτη φορτιση και κραταει πολυ καλα 30% παραπανω απο την 7712 πολυ καλα!!

καμια μπαταρια υπαρχει να κραταει παραπανω?οχι ομως αυτες που το παχαινουν....

 

ρε παιδια στον explorer αυτη θα ειναι η τελικη εικονα?δεν εχει find forward και τα ατιμα τα tabs γιατι τα βγαλανε μια χαρα ηταν στην κυρια οθονη..(βεβαια πατωντας το back τα εμφανιζει ολα τα Tabs στο Multitasking...τα οποια και να τα κλεισεις με back μενουν στην μνημη του explorer.. πολυ καλο αυτο)

επισης δεν εχει full screen.....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά και ρυθμισεις φωτογραφικής μηχανης

Για οσους εχουν βαλει Mango 7720 η Custom DTF με Ελληνικά δεν εχουν τις ρυθμισεις της φωτογραφικής μηχανης αυτη ειναι η λυση. Η διαδικασια ειναι ιδια με το CustClear.provxml.txt αρχειο. Τωρα θα το κανουμε με το αρχειο που επισυνάπτω. camerasettingsmanifest.0408.xml.txt

 

Να Στείλουμε με μαιλ στον εαυτό μας το αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. Ανοίξτε απο το κινητό σας το mail που στείλατε και πατήστε επάνω στο αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. για να γίνει download. Περιμένετε λιγο (στην οθόνη δεν φαινετε τίποτα) αλλά όταν κατεβεί πατήστε για να ανοίξει από το Word. Εδώ μην αλλάξετε τίποτα και πατήστε τις 3 τελιτσες και από το μενού διαλέξτε save as και πατήστε ΟΚ να σωθεί.

Ανοίγετε στο τηλέφωνο το πρόγραμμά Τouchexplorer και πηγαίνετε στον κατάλογο \My documents Εκεί υπάρχει το αρχείο που σώσαμε πριν και πρέπει να το κάνετε rename από camerasettingsmanifest.0408.xml.txt σε camerasettingsmanifest.0408.xml και μετά να το αντιγράψετε στον κατάλογο windows.

 

Κάντε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και θα έχετε και τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Το touchexplorer για mango που μπορώ να το βρω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καταλαβες ...Αν γυρισεις πισω τα πιο νεα δεδομενα θα ειναι αυτα στο Ιντερνετ ...

Παλι με την MS τα εβαλες ???

 

 

ok φίλε ευχαριστώ αλλά δεν μου τα λες καλά τότε εμένα έπρεπε εφόσον γύρισα πίσω να ενημερωθεί το τηλέφωνο από το χοτμαιλ και όχι το ανάποδο που έπαθα.

επειδή πιστεύω ότι άκρη δεν θα βγάλω με το τη ισχύει τελικά καλό είναι να κρατάμε backup τις επαφές στο χοτμαιλ όταν κάνουμε κάποια αλλαγή στο τηλέφωνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ok φίλε ευχαριστώ αλλά δεν μου τα λες καλά τότε εμένα έπρεπε εφόσον γύρισα πίσω να ενημερωθεί το τηλέφωνο από το χοτμαιλ και όχι το ανάποδο που έπαθα.

επειδή πιστεύω ότι άκρη δεν θα βγάλω με το τη ισχύει τελικά καλό είναι να κρατάμε backup τις επαφές στο χοτμαιλ όταν κάνουμε κάποια αλλαγή στο τηλέφωνο.

 

λοιπον θα σου το πω εγω πιο απλα.. :lol:

αν αποθηκευσεις μια επαφη σε hotmail ειτε gmail πρεπει να το κανεισ συγχρονισμο στο τηλεφωνο ωστε να αποθηκευτει και στην σελιδα(hotmail.com) εκτος του τηλεφωνου..

αν δεν το κανεις δεν αποθηκευεται η επαφη στο hotmail.com και απλα φαινεται στο κινητο και οταν βαλεις αλλο λογισμικο και κανεις συγχρονισμο τοτε λες που πηγαν οι επαφες που αποθηκευσα???αυτος ειναι ο λογος ετσι την πατησα και γς με καμια 10ρια επαφες!και απο τοτε οτι επαφη αποθηκευω σε gmail που εχω εγω παω στο email μεσω κινητου και παταω συγχρονισμο στις επαφες για να αποθηκευτουν..!ελπιζω να βοηθησα...

 

εγω στην τριτη φορτιση και κραταει πολυ καλα 30% παραπανω απο την 7712 πολυ καλα!!

καμια μπαταρια υπαρχει να κραταει παραπανω?οχι ομως αυτες που το παχαινουν....

 

εχει 1800mA στο ebay αν ψαξεις την εταιρια mugen...!αξιοπιστη σε μπαταριες 100%

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα σου το πω εγω πιο απλα.. :lol:

αν αποθηκευσεις μια επαφη σε hotmail ειτε gmail πρεπει να το κανεισ συγχρονισμο στο τηλεφωνο ωστε να αποθηκευτει και στην σελιδα(hotmail.com) εκτος του τηλεφωνου..

αν δεν το κανεις δεν αποθηκευεται η επαφη στο hotmail.com και απλα φαινεται στο κινητο και οταν βαλεις αλλο λογισμικο και κανεις συγχρονισμο τοτε λες που πηγαν οι επαφες που αποθηκευσα???αυτος ειναι ο λογος ετσι την πατησα και γς με καμια 10ρια επαφες!και απο τοτε οτι επαφη αποθηκευω σε gmail που εχω εγω παω στο email μεσω κινητου και παταω συγχρονισμο στις επαφες για να αποθηκευτουν..!ελπιζω να βοηθησα...

 

 

Μάλλον δεν διάβασες καλά τι γράφω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

22. Από τον φάκελο c:\RCToRTM τρέχουμε το αρχείο “ISVTo7720.bat” με δικαιώματα διαχειριστή πάλι. Θα εγκαταστήσει διάφορα αρχεία και μετά πο λίγο θα κάνει επανεκκίνηση το τηλέφωνο στην εκδοση 7720…

 

 

Τρέχω σαν διαχειριστής το παραπάνω αρχείο, στιγμιαία φαίνεται το παράθυρο του προγράμματος στην οθόνη του υπολογιστή και αμέσως χάνεται χωρίς να προχωρήσει σε εγκατάσταση αρχείων ούτε φυσικά και επανεκκινεί το τηλέφωνο. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Σημειώνω ότι έχω εγκαταστήσει τη νέα έκδοση του Zune (04.08.2134.00), ανοίγει κανονικά και αναγνωρίζει το Trophy και ότι είμαι στην έκδοση Mango beta 7712.

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω σαν διαχειριστής το παραπάνω αρχείο, στιγμιαία φαίνεται το παράθυρο του προγράμματος στην οθόνη του υπολογιστή και αμέσως χάνεται χωρίς να προχωρήσει σε εγκατάσταση αρχείων ούτε φυσικά και επανεκκινεί το τηλέφωνο. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Σημειώνω ότι έχω εγκαταστήσει τη νέα έκδοση του Zune (04.08.2134.00), ανοίγει κανονικά και αναγνωρίζει το Trophy και ότι είμαι στην έκδοση Mango beta 7712.

 

Προσεξε να εχεις τους φακελους στο C: και να ειναι κλειστο το Zune.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε να εχεις τους φακελους στο C: και να ειναι κλειστο το Zune.

 

Ναι, αυτό το έχω προσέξει, κάτι άλλο θα φταίει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το έχω προσέξει, κάτι άλλο θα φταίει. Ευχαριστώ.

 

μέσα στον φάκελο zune που κατέβασες υπάρχει το UpdateTool το εγκατέστησες?? Πήγαινε στην προσθαφαίρεση και δεν αν έχει μπει η σωστη έκδοση 04.08.2134. το ίδιο μου έκανε και εμένα και όταν έβγαλα την παλιά έκδοση και έβαλα την καινούργια ξεκίνησε κανονικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το έχω προσέξει, κάτι άλλο θα φταίει. Ευχαριστώ.

 

μέσα στον φάκελο zune που κατέβασες υπάρχει το UpdateTool το εγκατέστησες?? Πήγαινε στην προσθαφαίρεση και δεν αν έχει μπει η σωστη έκδοση 04.08.2134. το ίδιο μου έκανε και εμένα και όταν έβγαλα την παλιά έκδοση και έβαλα την καινούργια ξεκίνησε κανονικά.

 

Αυτο ειναι τo πιο πιθναο προβλημα. Κοιταξε το

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Windows Phone Device Manager

Ξεκινώ την εφαρμογή και μου δείχνει ότι ξεκίνησε αλλά στην

Οθόνη του pc δεν βλέπω τίποτα .

Link to comment
Share on other sites

μέσα στον φάκελο zune που κατέβασες υπάρχει το UpdateTool το εγκατέστησες?? Πήγαινε στην προσθαφαίρεση και δεν αν έχει μπει η σωστη έκδοση 04.08.2134. το ίδιο μου έκανε και εμένα και όταν έβγαλα την παλιά έκδοση και έβαλα την καινούργια ξεκίνησε κανονικά.

 

Αυτο ειναι τo πιο πιθναο προβλημα. Κοιταξε το

 

Λύθηκε το πρόβλημα. Είχα το φάκελο RCToRTM στην επιφάνεια εργασίας πιστεύοντας ότι ανήκει στο δίσκο C. Μόλις μετέφερα τα αρχεία στο δίσκο C το αρχείο ISVTo7720.bat έτρεξε κανονικά. Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Windows Phone Device Manager

Ξεκινώ την εφαρμογή και μου δείχνει ότι ξεκίνησε αλλά στην

Οθόνη του pc δεν βλέπω τίποτα .

 

Δοκίμασε να το εγκαταστήσεις σε άλλο pc,και εμένα το έκανε αλλά μόλις άλλαξα ήταν μια χαρά.Καλύτερα να είναι windows 7.

Εγώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα με αυτό το πρόγραμμα, μόλις στέλνω ένα αρχείο από το file explorer μετά δεν υπάρχει στο κινητό!(Έχω το lg optimus 7)

Link to comment
Share on other sites

Το pc win7 το κινητό είναι το htc hd7 δεν έχω άλλο pc

Αν υπάρχει άλλη ιδέα .

Ευχαριστώ πάντως όλα τα παιδιά που ποστάρουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

Έπειτα απο ατέλειωτο διάβασμα απο το site σας και απο xda κατάφερα να βρώ την σωστή rom για το κιν μου.

RUU_Spark_Vodafone_DE_1.10.162.06_Radio_5.52.09.16_22.33a.50.10U_by_ansar

Κάποια στιγμή μου ήρθε φλασιά οτι την πρώτη φορά που είχα ανοίξει το τηλ η γλώσσα ήταν στα γερμανικά

οπότε και κατέβασα απο ansar την αντίστοιχη γερμανική κ πλέον ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση και βρίσκομαι με

firmware 7004 κ εγκατεστημένη RSPL επιτυχώς!

Τώρα βρίσκομαι στο δίλημμα για το αν θα πάω μέχρι 7392 αλλά ξεκλειδωμένος πλέον ή να προχωρήσω σε 7713 ή 7714 mango beta.

Τι μου προτείνετε;

1. Η εγκατάσταση σε πχ 7713 mango γίνεται κανονικά απο Cotulla RSPL κατευθείαν από 7004; κ αν ναι θα είναι ξεκλείδωτη η συσκεύη;

2. Αν προχωρήσω μέχρι 7392 απο update μεσω zune θα πρέπει να χρησιμοποιήσω κ μόνο chevron unlock απο τώρα για να ξεκλειδώσω την συσκευή ή μπορώ να περάσω κατευθείαν HSPL και να παραμείνω ξεκλείδωτος μέχρι το τελευταίο official update;

Link to comment
Share on other sites

Το pc win7 το κινητό είναι το htc hd7 δεν έχω άλλο pc

Αν υπάρχει άλλη ιδέα .

Ευχαριστώ πάντως όλα τα παιδιά που ποστάρουν

 

Τι εκδοση ΡΟΜ εχεις ??? Δεν δουλευει απο 7392 και πάνω..

Επισης σταματαει να δουλευει αν εβαλες beta Phone Dev Tools ..(εστω και αν μετα το εβγαλες)

 

Καλησπέρα και πάλι,

Έπειτα απο ατέλειωτο διάβασμα απο το site σας και απο xda κατάφερα να βρώ την σωστή rom για το κιν μου.

RUU_Spark_Vodafone_DE_1.10.162.06_Radio_5.52.09.16_22.33a.50.10U_by_ansar

Κάποια στιγμή μου ήρθε φλασιά οτι την πρώτη φορά που είχα ανοίξει το τηλ η γλώσσα ήταν στα γερμανικά

οπότε και κατέβασα απο ansar την αντίστοιχη γερμανική κ πλέον ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση και βρίσκομαι με

firmware 7004 κ εγκατεστημένη RSPL επιτυχώς!

Τώρα βρίσκομαι στο δίλημμα για το αν θα πάω μέχρι 7392 αλλά ξεκλειδωμένος πλέον ή να προχωρήσω σε 7713 ή 7714 mango beta.

Τι μου προτείνετε;

1. Η εγκατάσταση σε πχ 7713 mango γίνεται κανονικά απο Cotulla RSPL κατευθείαν από 7004; κ αν ναι θα είναι ξεκλείδωτη η συσκεύη;

2. Αν προχωρήσω μέχρι 7392 απο update μεσω zune θα πρέπει να χρησιμοποιήσω κ μόνο chevron unlock απο τώρα για να ξεκλειδώσω την συσκευή ή μπορώ να περάσω κατευθείαν HSPL και να παραμείνω ξεκλείδωτος μέχρι το τελευταίο official update;

 

Ρε συ μπερδευτηκες πολυ ....εχεις 2 επιλογες

 

1. Αν ακολουθησεις τον νεο οδηγο (στο πρωτο ποστ) που ανεβασα πρπει να ξεκινησεις απο 7004 και σταματας σε οποια ΡΟΜ θέλεις εσυ, θα εισαι με επισημη ΡΟΜ που γινεται update κανονικα μεσω Zune οταν υπαρχουν νεα update ..Αλλα πρεπει να πας ενα ενα τα βηματα...

Εδω δεν χρειαζεται RSPL/HSPL.

 

2. Βαζεις την 7714 της DFT και εισαι με τη μια ξεκλειδωτος αλλα οχι επισημη ΡΟΜ και χωρις την δυνατοτητα να κανεις update....

Εδω χρειαζεται RSPL/HSPL

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ colossus_r

 

Μόλις έβαλα την 7714 και εγκατέστησα κ το zune για mango.Όλα δουλεύουν ρολόι!

Πλέον στο zune υπάρχει κ το marketplace το οποίο μου πετάει μνμ οτι το pc έχει region greece κ η συσκευή

region uk (για να λειτουργεί το marketplace) κ δεν με αφήνει να εγκαταστήσω μέσω zune κάποιο app.Δεν με απασχολεί τόσο πολύ βέβαια μιας κ μπορώ να εγκαταστήσω κ απ την συσκευή οτι θέλω. Υπάρχει η δυνατότητα τώρα να βάλω κ mp3 ringtone; Διάβασα οτι μπορείς μέσω του zune αλλά δεν το έχω βρει ακόμη. Τέλος έχω την εφαρμογή Tom xap installer με ανοιχτό το zune παράλληλα (όπως το ζητάει κ όλας) αλλά δεν με αφήνει να εγκαταστήσω κάποιο xap αρχείο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια κ πάλι colossous_r :)

 

Υ.Γ. Εγκατέστησα μόνο RSPL κ κατευθείαν 7714.. ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

για ringtones πρέπει να επεξεργαστείς τον ήχο που θέλεις να τον κάνεις μέχρι 39 δευτερόλεπτα, μέγιστο μέγεθος 1 mb και αρχείο mp3, έπειτα μέσω του zune πριν το συγχρονίσεις στη συσκευή σου θα κανείς πάνω δεξί κλικ Edit και στο GERNE θα γράψεις RINGTONE επιλέγεις οκ και μετά το συγχρονίζεις στο κινητό, θα το δεί αυτόματα πάνω πάνω εκεί που επιλέγεις τα ringtones. ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστώ colossus_r

 

Μόλις έβαλα την 7714 και εγκατέστησα κ το zune για mango.Όλα δουλεύουν ρολόι!

Πλέον στο zune υπάρχει κ το marketplace το οποίο μου πετάει μνμ οτι το pc έχει region greece κ η συσκευή

region uk (για να λειτουργεί το marketplace) κ δεν με αφήνει να εγκαταστήσω μέσω zune κάποιο app.Δεν με απασχολεί τόσο πολύ βέβαια μιας κ μπορώ να εγκαταστήσω κ απ την συσκευή οτι θέλω. Υπάρχει η δυνατότητα τώρα να βάλω κ mp3 ringtone; Διάβασα οτι μπορείς μέσω του zune αλλά δεν το έχω βρει ακόμη. Τέλος έχω την εφαρμογή Tom xap installer με ανοιχτό το zune παράλληλα (όπως το ζητάει κ όλας) αλλά δεν με αφήνει να εγκαταστήσω κάποιο xap αρχείο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια κ πάλι colossous_r :)

 

Υ.Γ. Εγκατέστησα μόνο RSPL κ κατευθείαν 7714.. ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

 

Αλλαξε στην συσκευη το region απο uk σε Ελληνικα...

Εγκατασταση xap θα κανεις με TOM installer και οχι Zune ... και τα free απο το marketpalce στην συσκευή σου

Για τα ring σου απαντησε ο Spidergr πιο πανω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...