Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν μπορεις να κανεις αλλαγες στην Registry δεν ξερω αλλον τρόπο για τα Ελληνικά...

Το lg εχει ενα ενσωματωμενο registry editor ??? η κανω λάθος...

 

Εννοείται πως έχει ενσωματωμένο registry editor. O φίλος μάλλον δεν έχει διαβάσει το άλλο τόπικ, του τηλεφώνου.

πρέπει να περάσουμε στην συσκευή μας την εφαρμογή MFG η οποία μας δίνει πλήρη πρόσβαση στο σύστημα. Για να ξεκινήσει η εγκατάσταση της εφαρμογής, πηγαίνουμε στην οθόνη κλήσης από το μενού Phone και πληκτορλογούμε ##634# και πατάμε το πλήκτρο κλήσης. Περιμένουμε μέχρι να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση. 

Πηγαίνουμε στην λίστα εφαρμογών, τρέχουμε την εφαρμογή MFG και όταν μας ζητηθεί ο κωδικός πρόσβασης πλκτρολογούμε 277634#*# και enter.


Ξεκλείδωμα της συσκευής

Για το ξεκλείδωμα της συσκευής, θα χρειαστεί να εγκαταστήσουμε το MFG registry editor.

1. Ανοίγουμε το MFG και χρησιμοποιούμε τον κωδικό ανοίγματος για να μπούμε στην κύρια οθόνη της εφαρμογής. Ο κωδικός είναι appmfg#*# ή 277634#*#

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα επιτυχώς σε Optimus 7 το 7720.

 

Μια παρατήρηση. Με ελληνικό locale και ελληνικό id, έχει εξαφανιστεί το bing audio. Ενώ στα ενδιάμεσα updates όταν δεν είχα δηλώσει ακόμη id(μετά από επαναφορά σε NoDo και hard reset) το έβλεπα κανονικά.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα επιτυχώς σε Optimus 7 το 7720.

 

Μια παρατήρηση. Με ελληνικό locale και ελληνικό id, έχει εξαφανιστεί το bing audio. Ενώ στα ενδιάμεσα updates όταν δεν είχα δηλώσει ακόμη id(μετά από επαναφορά σε NoDo και hard reset) το έβλεπα κανονικά.

 

Πηγαινε Ρυθμισεις/Περιοχη και Γλωσσα και αλλαξε σε Αγγλικά UK to τελευταιο "Γλωσσα Αναζητησης προγρ. περιηγ." Σωσε και κανε επανεκινηση

 

Επισης επειδη δεν εχεις ρυθμισεις καμερας κανε αυτο που γραφω 2 ποστ πιο πάνω

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Ρυθμισεις/Περιοχη και Γλωσσα και αλλαξε σε Αγγλικά UK to τελευταιο "Γλωσσα Αναζητησης προγρ. περιηγ." Σωσε και κανε επανεκινηση

 

Επισης επειδη δεν εχεις ρυθμισεις καμερας κανε αυτο που γραφω 2 ποστ πιο πάνω

 

Σε English UK το εχω colossus, δεν το είχα αλλάξει. Μόνο το locale έχω ελληνικό.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Σε English UK το εχω colossus, δεν το είχα αλλάξει. Μόνο το locale έχω ελληνικό.

 

Περιεργο...Σε trophy μολις το βαλεις UK και το σωσεις μετα την επανεκκινηση δουλευει...

Οταν πατας το κουμπι της αναζητησης ανοιγει το Bing ??? Η ο ΙΕ και σε παει στη σελιδα του bing???

Τα 3 εικονίδια τα βλεπεις (Aνιχνευση-Μουσικη-Οπτικη Απεικονιση???

Link to comment
Share on other sites

Μου ανοίγει κανονικά το bing, και βλέπω τις υπόλοιπες 3 υπηρεσίεσ κανονικά, αλλά όχι το audio.

 

Greek έχω region format και system locale.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πληροφορια για το αν τα updates μετά την RTM θα λαμβάνονται κανονικά; Από ότι αντιλαμβάνομαι μάλλον ναι...

 

Αν θέλω να τα κάνω όλα από την αρχή υποθέτω για οπτιμους 7 βάζω από αυτό το thread αυτή που λέει greece.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=935578

 

Αυτήν την διαδικασία την έκανες δουλεύει??

Ο οδηγός τα λέει λίγο μπερδεμένα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μου ανοίγει κανονικά το bing, και βλέπω τις υπόλοιπες 3 υπηρεσίεσ κανονικά, αλλά όχι το audio.

Greek έχω region format και system locale.

 

Ποιες ειναι οι τρεις αφου δεν βλεπεις Μουσική ...!!!!!!!!!!!

Στις ρυθμισεις ...Βαλε ολα τα αλλα Ελληνικά και μονο το τελευταιο UK ... σωσε και restart

 

Αυτήν την διαδικασία την έκανες δουλεύει??

Ο οδηγός τα λέει λίγο μπερδεμένα

 

Για το XDA λες η τον οδηγο μου ??? Αν λες τον οδηγο μου ...Που ακριβως μπερδεύεσαι ??

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Στο bing έχω Scout, vision, voice. Πριν είχα και το audio. Ήδη colossus όλα είναι greek εκτός του τελευταίου, και του display language, που δεν έχω ελληνικά μενού.(δεν έκανα edit regitstry σε NoDo)

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Στο bing έχω Scout, vision, voice. Πριν είχα και το audio. Ήδη colossus όλα είναι greek εκτός του τελευταίου, και του display language, που δεν έχω ελληνικά μενού.(δεν έκανα edit regitstry σε NoDo)

 

Α. ναι το voice ειναι ..δεν υποστηριζεται στα Ελληνικά.... Αλλα για να στο δειχνει με ολα Ελληνικά ειναι περιεργο...

Θα εκανα και μια δοκιμη με το προτελευταιο σε UK...

Ηταν απο την αρχη η εγκατασταση καθαρη ???

Link to comment
Share on other sites

Α. ναι το voice ειναι ..δεν υποστηριζεται στα Ελληνικά.... Αλλα για να στο δειχνει με ολα Ελληνικά ειναι περιεργο...

Θα εκανα και μια δοκιμη με το προτελευταιο σε UK...

Ηταν απο την αρχη η εγκατασταση καθαρη ???

 

Ξεκίνησα από καθαρό NoDo( με hard reset) και συνέχισα από εκεί. Δεν δήλωσα εξ αρχής Windows Live id παρά μόνο όταν έφτασα στην 7720. Στην 7712 λοιπόν, όταν έμπαινε στο bing, είχε 4 επιλογές. Και το voice και audio. Τώρα δεν έχει audio.

 

Δοκίμασα να τα βάλω όλα UK και restart και δεν άλλαξε κάτι. Υποθέτω είναι θέμα live id. Εσύ με ελληνικό live id είσαι;

 

Το voice και το audio δεν είναι η ίδια υπηρεσία. Δε βρίσκει μουσική μέσω του voice, μόλις το δοκίμασα.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω RSPL/HSPL στο Trophy. Έχω δοκιμάσει και τις 3 εκδόσεις απο DFT αλλά η συσκευή μετά την ολοκλήρωση δεν κάνει restart. Παραθέτω τα στοιχεία της συσκευής απο settings/about

OS Version: 7.0.7392.0

Firmware revision number: 2250.21.12200.162

Hardware revision number: 0003

Radio software version: 5.65.09.25_22.45.50.21U

Radio hardware version: A.102.0.D4

Bootloader version: 1.22.2250.0(119397)

Chip SOC version: 2.2.5.0

 

Tricolor Screen info

 

PC40100 SS-BC (4K)

SPL-1.22.2250.0(119397)

MicroP(LED) 0.09

TOUCH A1(v10,20)

 

Η συσκευή εμφανίζει την ένδειξη usb χωρίς πρόβλημα όταν συνδέσω το καλώδιο καθώς και στο DFT Launch Program φαίνεται οτι ολοκληρώνεται κανονικά η εγκατάσταση.

Δυστυχώς δεν έχω κάποια παλαιότερη έκδοση στο zune όπως 7004 ή 7008. Η τελευταία αναβάθμιση λογισμικού έγινε στις 28 Ιουλίου απο 7392 σε 7392 αλλάζωντας απ οτι παρατήρησα στο info μόνο το Firmware Revision number απο 2250.09.12000.162 σε 2250.21.12200.162 οπότε σε περίπτωση restore απο zune to firmware θα παραμείνει ως έχει 7392.

Ψάχνωντας για παλαιότερη έκδοση με χαμηλότερη SPL για να μπορέσω να εγκαταστήσω RSPL βρήκα απο ansar:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=924333

Με βάση το παράδειγμα του το οποίο κ παραθέτω:

 

In order to identify your phone ROM version see in the settings>about>more information:

Firmware revision number: 2250.09.16101.707

Your phone ROM version will be: 1.61.707.01

The characteristic value (CV) is: 707

 

Τότε το αντίστοιχο της συσκευής μου θα πρέπει να είναι έτσι:

Firmware revision number: 2250.21.12200.162

Your phone ROM version will be: 1.22.162.00

The characteristic value (CV) is: 162

 

Οπότε και η αντίστοιχη rom που θα πρέπει να κατεβάσω θα είναι η

162: Vodafone_FR (SFR) operator, with CID VODAP203

Την οποία και κατέβασα καθώς και τις 2 ελληνικές που βρήκα:

RUU_Spark_Vodafone_ELL_1.10.168.04_Radio_5.52.09.16_22.33a.50.10U_by_ansar

RUU_Spark_Vodafone_ELL_1.10.168.05_Radio_5.52.09.16_22.33a.50.10U_by_ansar

Δεν κατάφερα να περάσω καμια απ το RomUpdateUtility μιας και στο 1% το τηλ έκανε restart και

το μνμ που εμφανιζόταν ήταν το εξής:

ERROR [294] : INVALID VENDER ID

This Update Utility cannot be used for your PDA Phone. Please check your Update Utility.

 

Να αναφέρω οτι το τηλ είναι branded απο Vodafone.

Μπορείτε να με βοηθήσετε στο πως να περάσω μια rom (7004,7008) η οποία και θα έχει

χαμηλή SPL ώστε να προβώ στην εγκατάσταση Rspl;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελληνικά και ρυθμισεις φωτογραφικής μηχανης

Για οσους εχουν βαλει Mango 7720 η Custom DTF με Ελληνικά δεν εχουν τις ρυθμισεις της φωτογραφικής μηχανης αυτη ειναι η λυση. Η διαδικασια ειναι ιδια με το CustClear.provxml.txt αρχειο. Τωρα θα το κανουμε με το αρχειο που επισυνάπτω. camerasettingsmanifest.0408.xml.txt

 

Να Στείλουμε με μαιλ στον εαυτό μας το αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. Ανοίξτε απο το κινητό σας το mail που στείλατε και πατήστε επάνω στο αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. για να γίνει download. Περιμένετε λιγο (στην οθόνη δεν φαινετε τίποτα) αλλά όταν κατεβεί πατήστε για να ανοίξει από το Word. Εδώ μην αλλάξετε τίποτα και πατήστε τις 3 τελιτσες και από το μενού διαλέξτε save as και πατήστε ΟΚ να σωθεί.

Ανοίγετε στο τηλέφωνο το πρόγραμμά Τouchexplorer και πηγαίνετε στον κατάλογο \My documents Εκεί υπάρχει το αρχείο που σώσαμε πριν και πρέπει να το κάνετε rename από camerasettingsmanifest.0408.xml.txt σε camerasettingsmanifest.0408.xml και μετά να το αντιγράψετε στον κατάλογο windows.

 

Κάντε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και θα έχετε και τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σε 7712 θελω να παω στην 7720 κατευθειαν και δε με ενδιαφερουν τα ελληνικα ουτε να το ξεκλειδωσω.

αυτο το προβλημα με το camera settings για να το λυσω χρειαζεται να ειναι ξεκλειδωτο το τηλ οποτε πρεπει να παω σε nodo κτλ....????

επισης οταν βγει το επισημο Mango θα πρεπει να παμε πισω σε Nodo η δε θα χρειαστει καθολου?

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα από καθαρό NoDo( με hard reset) και συνέχισα από εκεί. Δεν δήλωσα εξ αρχής Windows Live id παρά μόνο όταν έφτασα στην 7720. Στην 7712 λοιπόν, όταν έμπαινε στο bing, είχε 4 επιλογές. Και το voice και audio. Τώρα δεν έχει audio.

Δοκίμασα να τα βάλω όλα UK και restart και δεν άλλαξε κάτι. Υποθέτω είναι θέμα live id. Εσύ με ελληνικό live id είσαι;

Το voice και το audio δεν είναι η ίδια υπηρεσία. Δε βρίσκει μουσική μέσω του voice, μόλις το δοκίμασα.

 

Το voice me to music ειναι διαφορετικά

Φωνητικες οδηγιες (δεν υποστηριζεται στην Ελλαδα) και Αναγνωριση Μουσικής (δουλευει μια χαρά)

Το Live id που εχω ειναι hotmail.com και ειναι χωρα Ελλάδα... και δεν ειχα ποτε προβλημα με market η κατι αλλο

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

 

Ευχαριστώ

 

εγω ειμαι σε 7712 θελω να παω στην 7720 κατευθειαν και δε με ενδιαφερουν τα ελληνικα ουτε να το ξεκλειδωσω.

αυτο το προβλημα με το camera settings για να το λυσω χρειαζεται να ειναι ξεκλειδωτο το τηλ οποτε πρεπει να παω σε nodo κτλ....????

επισης οταν βγει το επισημο Mango θα πρεπει να παμε πισω σε Nodo η δε θα χρειαστει καθολου?

 

Κατα πασα πιθανοτητα αυτο ειναι το τελικο mango...

Mε Αγγλική γλωσσα δεν υπαρχει προβλημα με τα settings στην camera

Αν θες να συνεχισεις πηγαινε στο τελευταιο κομματι των οδηγιων (Δ) αλλα αφου κατεβασεις πρωτα τα αρχεια που λέω στο

Γ. Εγκατάσταση Mango beta 7712 και μετά RTM 7720

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Γ. Εγκατάσταση Mango beta 7712 και μετά RTM 7720

το κανω και μολις παω να τρεξω το isv to 7720 Μου βγαζει error και update wp has stopped working

τα εχω κανει ολα ακριβως εγκατεστησα το zune τρεχοντας το StartZuneLocal.exe και μετα το Update ....

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά και ρυθμισεις φωτογραφικής μηχανης

Για οσους εχουν βαλει Mango 7720 η Custom DTF με Ελληνικά δεν εχουν τις ρυθμισεις της φωτογραφικής μηχανης αυτη ειναι η λυση. Η διαδικασια ειναι ιδια με το CustClear.provxml.txt αρχειο. Τωρα θα το κανουμε με το αρχειο που επισυνάπτω. camerasettingsmanifest.0408.xml.txt

 

Να Στείλουμε με μαιλ στον εαυτό μας το αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. Ανοίξτε απο το κινητό σας το mail που στείλατε και πατήστε επάνω στο αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. για να γίνει download. Περιμένετε λιγο (στην οθόνη δεν φαινετε τίποτα) αλλά όταν κατεβεί πατήστε για να ανοίξει από το Word. Εδώ μην αλλάξετε τίποτα και πατήστε τις 3 τελιτσες και από το μενού διαλέξτε save as και πατήστε ΟΚ να σωθεί.

Ανοίγετε στο τηλέφωνο το πρόγραμμά Τouchexplorer και πηγαίνετε στον κατάλογο \My documents Εκεί υπάρχει το αρχείο που σώσαμε πριν και πρέπει να το κάνετε rename από camerasettingsmanifest.0408.xml.txt σε camerasettingsmanifest.0408.xml και μετά να το αντιγράψετε στον κατάλογο windows.

 

Κάντε επανεκκίνηση το τηλέφωνο και θα έχετε και τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Ωαιο το κολπο colossus και εγω δεν ειχα τις ρυθμησεις της καμερας, με DFT rom.

 

Επισης να πω οτι το αρχειο που επισυναπτεις κατεβαινει κατευθειαν στο κινητο απ το myphone χωρις να χρειαζεται να το κατεβασεις πρωτα στο pc και να κανεις τη διαδικασια με το mail

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω RSPL/HSPL στο Trophy. Έχω δοκιμάσει και τις 3 εκδόσεις απο DFT αλλά η συσκευή μετά την ολοκλήρωση δεν κάνει restart. Παραθέτω τα στοιχεία της συσκευής απο settings/about

OS Version: 7.0.7392.0

.

 

Καλησπέρα Μάριε

 

To τηλεφωνο σου ειναι branded κλειδωμενο στον παροχο (εταιρία κινητης τηλεφωνιας) που σου το πουλησε...

Ειναι λιγο μπερδεμα αλλα πρεπει για να το ανοιξεις και να μπορεις να βαλεις αλλες ΡΟΜ πρεπει να ακολουθησεις αυτα που λεει ΕΔΩ

 

 

Ωαιο το κολπο colossus και εγω δεν ειχα τις ρυθμησεις της καμερας, με DFT rom.

Επισης να πω οτι το αρχειο που επισυναπτεις κατεβαινει κατευθειαν στο κινητο απ το myphone χωρις να χρειαζεται να το κατεβασεις πρωτα στο pc και να κανεις τη διαδικασια με το mail

 

Ευχαριστώ για το feedback

 

 

Γ. Εγκατάσταση Mango beta 7712 και μετά RTM 7720

το κανω και μολις παω να τρεξω το isv to 7720 Μου βγαζει error και update wp has stopped working

τα εχω κανει ολα ακριβως εγκατεστησα το zune τρεχοντας το StartZuneLocal.exe και μετα το Update ....

 

Εισαι σίγουρος οτι ακολουθησες τις οδηγίες ???

Ο καταλογος ειναι στον βασικο καταλογο ??? Δηλαδή ειναι c:\RCToRTM ????

Απο τον καταλογο c:\Zune\04.08.2134.00\UpdateTool ετρεξες το αντίστοιχο για το λειτουργικό σου (32bit ή 64bit) update tool ???

Ετρεξες το αρχείο “ISVTo7720.bat” με δικαιώματα διαχειριστή???

 

Kατι απο αυτα δεν εκανες σωστά

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να κανεις διορθωσεις τοτε πρεπει να κανεις οτι λεει στην πρωτη σελιδα ...δηλαδή

 

Εδώ θα πρέπει να κάνουμε μια διόρθωση στη registry για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά. Με το πρόγραμμα Registry Editor που εγκαταστήσαμε πριν ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKLM\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string.. Βγείτε από τον registry editor και μπείτε πάλι να βεβαιωθείτε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

 

Ολα αυτα εχουν καποια σημασια αν εισαι σε nodo 7392 και θες να πας σε mango... Αν εισαι ηδη σε mango beta και πανω αστο δεν γινεται

 

πφφφφφφ...το εκανα ολο απτην αρχη,γυρισα σε nodo εκανα τα απαραιτητα edit σε MFG REGISTRY για να μου περασει τα ελληνικα και αφου ολοκληρωθηκε η εγκατασταση του mango 7720 RTM ειδα παλι μονο 5 γλωσσες!Βαριεμαι πολυ να ξανακανω την διαδικασια μονο και μονο για να εχω ελληνικα και να στελνω μυνηματα επιτελους με 160 χαρακτηρεσ αντι του 70!μην μου πεις για το native keyboard 2.12 h 2.13 για lg γιατι δεν δουλευει με κανεναν deployer η xap installer!οποτε θα περιμενω την τελικη εκδοση με τα ελληνικα περασμενα επιτελους :happy:

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Οκ το εφτιαξα πρεπει πριν κλεισεις το zune να το αφησεις να συνδεσει πρωτα το τηλ και μετα να κλεισεις το zune ...εγω το εκλεινα μολις πηγαινε να ανοιξει.....
Link to comment
Share on other sites

απο τι βλεπω δεν εχει γινει καμια διορθωση σχετικα με το region του hotmail το ιδιο προβλημα με το zune ακομη....

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις ???? Το region Hotmail πρεπει να ειναι ιδιο με του PC/Ζune

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειπα σωστα..

εγω εχω ενα mail που το εχω σε com και το ειχα δηλωσει αγγλια .

μπορω να αγορασω απο το Marketplace του κινητου με χρεωση της καρτας μου

δε μπορω ομως να δω artist info, και δε μπορω να αγορασω εφαρμογες απο το zune και δε μπορω να αγορασω microsoft points me την ιδια καρτα που αγοραζω απο το κινητο

εαν παλι δηλωσω το ελληνικο hotmail βλεπω marketplace στα ελληνικα αλλα μεχρι εκει

γενικα εχω μπερδευτει πολυ με το zune Και το Marketplace εαν καποιος εχει ξεκαθαρισει κατι καλο θα ηταν να μας το πει...

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειπα σωστα..

εγω εχω ενα mail που το εχω σε com και το ειχα δηλωσει αγγλια .

μπορω να αγορασω απο το Marketplace του κινητου με χρεωση της καρτας μου

δε μπορω ομως να δω artist info, και δε μπορω να αγορασω εφαρμογες απο το zune και δε μπορω να αγορασω microsoft points me την ιδια καρτα που αγοραζω απο το κινητο

εαν παλι δηλωσω το ελληνικο hotmail βλεπω marketplace στα ελληνικα αλλα μεχρι εκει

γενικα εχω μπερδευτει πολυ με το zune Και το Marketplace εαν καποιος εχει ξεκαθαρισει κατι καλο θα ηταν να μας το πει...

 

αυτο διωρθονεται..αλλα αν απτην στιγμη που εχεις στο τηλεφωνο 5 γλωσσες και οχι την ελληνικη τοτε το zune δεν αναγνωριζει το region της ελλαδας και δεν θα λειτουργει το ελληνικο hotmail!αν ομως εχεις με τα κολπακια και την ελληνικη γλωσσα βαλε τοτε και στο zune region Greece και το hotmail επισης στης ρυθμισης γυρνα το σε region Greek και θα ειναι ενταξει..!ετσι θα γινει τολαχιστον στο official mango!δεν ειμαι σιγουρος αν θα λειτουργησει σε mango rtm..!εγω εχω ακομα τις 5 γλωσσες με region uk,zune uk,hotmail region uk!ετσι λειτουργει και το marketplace σωστα..!υπομονη για το official μανγκο και το τσεκαρουμε καλυτερα τοτε

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια colossus_r

Με goldcard tool χρειάζομαι debrand y cable :(

Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ίσως;

Το κιν βέβαια δεν το αγόρασα απο vodafone.. βέβαια το λογότυπο της φαίνεται κατα την εκκίνηση της συσκευής.Το αναφέρω διότι κάποιοι γράφουν στα φόρα οτι όταν είναι vodafone branded έχει εγκατεστημένες εφαρμογές της vodafone κ ολας. Σε εμένα τουλάχιστον δεν έχω δεί κάτι εγκατεστημένο απο vodafone.

Οπότε έτσι όπως είναι τα πραγματα φαντάζομαι δεν έχω ουτε την δυνατότητα να περάσω σε παλαιότερο firm;

πχ μπορώ να βρώ απο καποιον άλλο πατριώτη που έχει ανεβάσει μια έκδοση 7008 ας πουμε, να την περάσω στο

φάκελο του zune όπου κ θα το δεί και θα μου επιτρέψει να κάνω restore;

Edited by mariosk1gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...