Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εχει το zune region greece και νομιζω ουτε το Hotmail...το ειχα δηλωσει Uk...Πρεπει να εχω ελληνικο Hotmail ε?

σε εσενα με τα uk Μπορεις να αγορασεις Microsoft points Γιατι εγω δε μπορω...τα artist info δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια colossus_r

Με goldcard tool χρειάζομαι debrand y cable :(

Μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ίσως;

Το κιν βέβαια δεν το αγόρασα απο vodafone.. βέβαια το λογότυπο της φαίνεται κατα την εκκίνηση της συσκευής.Το αναφέρω διότι κάποιοι γράφουν στα φόρα οτι όταν είναι vodafone branded έχει εγκατεστημένες εφαρμογές της vodafone κ ολας. Σε εμένα τουλάχιστον δεν έχω δεί κάτι εγκατεστημένο απο vodafone.

Οπότε έτσι όπως είναι τα πραγματα φαντάζομαι δεν έχω ουτε την δυνατότητα να περάσω σε παλαιότερο firm;

πχ μπορώ να βρώ απο καποιον άλλο πατριώτη που έχει ανεβάσει μια έκδοση 7008 ας πουμε, να την περάσω στο

φάκελο του zune όπου κ θα το δεί και θα μου επιτρέψει να κάνω restore;

 

Δεν μπορεις να βαλεις το backup απο αλλο τηλ...Παντως ετσι οπως ειναι δεν μπορεις να βαλεις τιποτα αν δεν το κανεις de-brand...

Oτιδηποτε αλλο ειναι επικίνδυνο για να το χαλασεις..

 

δεν εχει το zune region greece και νομιζω ουτε το Hotmail...το ειχα δηλωσει Uk...Πρεπει να εχω ελληνικο Hotmail ε?

σε εσενα με τα uk Μπορεις να αγορασεις Microsoft points Γιατι εγω δε μπορω...τα artist info δουλευουν?

 

Εχω ξαναγραψει οτι και πριν που δεν ειχαμε Ελληνικά αλλα και τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα με το hotmail το Μαρκετ κλπ...

Ηοtmail με χωρα Ελλάδα ...και ελληνικά στα windows/zune

Το μονο που δεν κανω (δεν το δοκιμασα ποτε ) ειναι να αγοράζω εφαρμογες με πιστωτική κάρτα ...ολα τα αλλα ειναι ΟΚ.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Έρχονται συνεχόμενα καλούδια και το διάβασμα εδώ και στους xda καλά κρατεί...

 

Ερωτήσεις: Κάτοχος HD7 είμαι με dft rom τώρα...

1. Γιατί χρειάζεται να πάω από την αρχή(δλδ στην 7004 ή 7008);;

2. Πού μπορώ να βρω αυτές τις rom(τις παραπάνω δλδ) για το τηλέφωνό μου;

Έκδοση ΛΣ: 7713.WM7_Main

DFT.20110803-0252

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και καιρο στο trophy την dtf ρομ αλλα σημερα διαπιστωσα πως εχω μονο βιντεοκαμερα και οχι φωτογραφια και καθολου ρυθμισεις.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδω και καιρο στο trophy την dtf ρομ αλλα σημερα διαπιστωσα πως εχω μονο βιντεοκαμερα και οχι φωτογραφια και καθολου ρυθμισεις.

 

Γι αυτο ο φιλος μας ο colossus εγραψε......

Ελληνικά και ρυθμισεις φωτογραφικής μηχανης

Για οσους εχουν βαλει Mango 7720 η Custom DTF με Ελληνικά δεν εχουν τις ρυθμισεις της φωτογραφικής μηχανης αυτη ειναι η λυση. Η διαδικασια ειναι ιδια με το CustClear.provxml.txt αρχειο. Τωρα θα το κανουμε με το αρχειο που επισυνάπτω. camerasettingsmanifest.0408.xml.txt

 

Να Στείλουμε με μαιλ στον εαυτό μας το αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. Ανοίξτε απο το κινητό σας το mail που στείλατε και πατήστε επάνω στο αρχείο camerasettingsmanifest.0408.xml.txt. για να γίνει download. Περιμένετε λιγο (στην οθόνη δεν φαινετε τίποτα) αλλά όταν κατεβεί πατήστε για να ανοίξει από το Word. Εδώ μην αλλάξετε τίποτα και πατήστε τις 3 τελιτσες και από το μενού διαλέξτε save as και πατήστε ΟΚ να σωθεί.

Ανοίγετε στο τηλέφωνο το πρόγραμμά Τouchexplorer και πηγαίνετε στον κατάλογο \My documents Εκεί υπάρχει το αρχείο που σώσαμε πριν και πρέπει να το κάνετε rename από camerasettingsmanifest.0408.xml.txt σε camerasettingsmanifest.0408.xml και μετά να το αντιγράψετε στον κατάλογο windows.

Για το αρχειο πατας εδω...[ATTACH]21594[/ATTACH]

Edited by chkan
Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Έρχονται συνεχόμενα καλούδια και το διάβασμα εδώ και στους xda καλά κρατεί...

 

Ερωτήσεις: Κάτοχος HD7 είμαι με dft rom τώρα...

1. Γιατί χρειάζεται να πάω από την αρχή(δλδ στην 7004 ή 7008);;

2. Πού μπορώ να βρω αυτές τις rom(τις παραπάνω δλδ) για το τηλέφωνό μου;

Έκδοση ΛΣ: 7713.WM7_Main

DFT.20110803-0252

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313351

 

αν εχεις backup με nodo ξεκλειδωτο συνεχιζεις απο εκει

 

και εγω με DFT ειμαι αλλα λεω να μεινω μ αυτη προς το παρον, γιατι οι εξελιξεις ειναι ραγδαιες

 

Στον οδηγο η rom ειναι για το trophy

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω με DFT ειμαι αλλα λεω να μεινω μ αυτη προς το παρον, γιατι οι εξελιξεις ειναι ραγδαιες

και γω μαζι σου φιλε μου mustanggre γιατι απ οτι βλεπω δεν υπαρχει καμια διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Έρχονται συνεχόμενα καλούδια και το διάβασμα εδώ και στους xda καλά κρατεί...

 

Ερωτήσεις: Κάτοχος HD7 είμαι με dft rom τώρα...

1. Γιατί χρειάζεται να πάω από την αρχή(δλδ στην 7004 ή 7008);;

2. Πού μπορώ να βρω αυτές τις rom(τις παραπάνω δλδ) για το τηλέφωνό μου;

Έκδοση ΛΣ: 7713.WM7_Main

DFT.20110803-0252

 

Για να βρουμε τι ΡΟΜ θελεις πρεπει να ξερουμε ΟΛΑ οσα γραφει στο settings/about/More info

Γραψε στο φορουμ με τον οδηγο και θα σου πω τι θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αγόρασα σήμερα δυο καλώδια male/female usb και έφτιαξα την καλωδίωση όπως φαίνεται στην

επισυναπτόμενη εικόνα. Στο 4ο βήμα απο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10176994#post10176994

δεν έχω καταλάβει πια rom πρέπει να έχω κατεβάσει ώστε να μετονομάσω το Ruu_signed.nbh σε Sparimg.nbh για να

προχωρήσω. Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Στελνω αρχεια. Xap στο κινητο με mail και δεν τα αναγνωριζει λεει πως δεν υπαρχει εφαρμογη που να μπορει να τα ανοιξει.μονο μεσω pc γινεται εγκατασταση;;φυσιολογικα η dtf ειναι ξεκλειδωτη

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Στελνω αρχεια. Xap στο κινητο με mail και δεν τα αναγνωριζει λεει πως δεν υπαρχει εφαρμογη που να μπορει να τα ανοιξει.μονο μεσω pc γινεται εγκατασταση;;φυσιολογικα η dtf ειναι ξεκλειδωτη

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Μόνο από pc, δε γίνεται μέσα από το τηλέφωνο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια..η μπαταρια σε mango 7720 RTM ειναι τραγικη..!πολυ τρωει βρε παιδι μου!

σε mango beta 2 ηταν απιστευτη...με εβγαζε 3 μερες!με wifi κλειστα το ιδιο 3g,location,data τα παντα δηλαδη!και τωρα με τα ιδια κλειστα με βγαζει με το ζορι μια μερα!χθες το βραδυ στις 3 το πρωι ειχα 29% που το τσεκαρα σε battery saver και ξυπναω το πρωι στις 9..δηλαδη μετα απο 6 ωρες και το τηλεφωνο ειχε κλεισει απο μπαταρια!τραγικο...και το φορτισα μεχρι 100 τισ εκατο!και ολη μερα παλι με κλειστα τα wifi και τα παντα με χρηση μονο 10 λεπτα τλφν και καμια 30 sms απτις 11 και κατι το πρωι σημερα μεχρι τωρα που παει 7.30 η ωρα εχω ηδη 37% μπαταρια!!!!που να εμπαινα για λιγο και σε wifi!ηδη θα εκανα δευτερη φορτιση τωρα!να επισημανω επισης πως την φωτεινοτητα την εχω στο LOW !Ελεος!αν ειναι το τελικο mango αυτο οπως ακουγεται..οχι δεν θα παρω τοτε και θα παρω αλλη συσκευη με καλυτερη αυτονομια μπαταριας!αν καποιος παρατηρησε κατι παρομοιο ας το μοιραστει μαζι μας...

 

EDIT..Στο battery saver μου λεει χρονος αναμονης(μεχρι να κλεισει το τλφν) ειναι 5 ωρες και ειναι στα 36% τωρα!

πφφφφφφφφφ.....

στο iphone 4 με 36% εβγαζε σχεδον 2 μερες στα ιδια πραματα που εχω στο LG optimus 7 0.0

Edited by edangel8
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Για να βρουμε τι ΡΟΜ θελεις πρεπει να ξερουμε ΟΛΑ οσα γραφει στο settings/about/More info

Γραψε στο φορουμ με τον οδηγο και θα σου πω τι θελεις

 

 

Σε ποιο τόπικ εννοείς να γράψω τα στοιχεία που χρειάζεται; Σε αυτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313351

 

γιατί οδηγό έχει και σε αυτότ το τόπικ που είμαστε τώρα

 

Πάντως τα έγραψα εκεί, αν υπάρχει πρόβλημα να τα μεταφέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια..η μπαταρια σε mango 7720 RTM ειναι τραγικη..!πολυ τρωει βρε παιδι μου!

σε mango beta 2 ηταν απιστευτη...με εβγαζε 3 μερες!με wifi κλειστα το ιδιο 3g,location,data τα παντα δηλαδη!και τωρα με τα ιδια κλειστα με βγαζει με το ζορι μια μερα!χθες το βραδυ στις 3 το πρωι ειχα 29% που το τσεκαρα σε battery saver και ξυπναω το πρωι στις 9..δηλαδη μετα απο 6 ωρες και το τηλεφωνο ειχε κλεισει απο μπαταρια!τραγικο...και το φορτισα μεχρι 100 τισ εκατο!και ολη μερα παλι με κλειστα τα wifi και τα παντα με χρηση μονο 10 λεπτα τλφν και καμια 30 sms απτις 11 και κατι το πρωι σημερα μεχρι τωρα που παει 7.30 η ωρα εχω ηδη 37% μπαταρια!!!!που να εμπαινα για λιγο και σε wifi!ηδη θα εκανα δευτερη φορτιση τωρα!να επισημανω επισης πως την φωτεινοτητα την εχω στο LOW !Ελεος!αν ειναι το τελικο mango αυτο οπως ακουγεται..οχι δεν θα παρω τοτε και θα παρω αλλη συσκευη με καλυτερη αυτονομια μπαταριας!αν καποιος παρατηρησε κατι παρομοιο ας το μοιραστει μαζι μας...

 

EDIT..Στο battery saver μου λεει χρονος αναμονης(μεχρι να κλεισει το τλφν) ειναι 5 ωρες και ειναι στα 36% τωρα!

πφφφφφφφφφ.....

στο iphone 4 με 36% εβγαζε σχεδον 2 μερες στα ιδια πραματα που εχω στο LG optimus 7 0.0

 

Και εγώ φίλε με 7392 το lg με έβγαζε 3 μέρες από όταν πέρασα την 7720 μου τελειώνει πιο γρήγορα με την ίδια χρήση πέρασα το backup και γύρισα σε nodo και θα κάνω υπομονή να έρθει επίσημα η αναβάθμηση να έχω και τα ελληνικά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ φίλε με 7392 το lg με έβγαζε 3 μέρες από όταν πέρασα την 7720 μου τελειώνει πιο γρήγορα με την ίδια χρήση πέρασα το backup και γύρισα σε nodo και θα κάνω υπομονή να έρθει επίσημα η αναβάθμηση να έχω και τα ελληνικά.

 

και καλα κανεις φιλε μου!μολις τωρα εβαλα το κινητο για φορτιση παλι..εκλεισα 11 ωρες χωρις να κανω τιποτα απολυτως..μονο τηλεφωνα και μηνυματα εστειλα ολη μερα..και για την ακριβεια εκλεισα με 15 λεπτα τηλεφωνο και 46 μυνηματα!δεν μπηκα καθολου wifi..!και το τονιζω..εχω τα παντα κλειστα 3g,data,wifi,location,bluetooth και τα λοιπα!δεν μπορω να καταλαβω τι τρεχει...!

αν δω οτι συνεχιζεται ετσι και αυριο θα το γυρισω και γω σε mango beta2 και θα περιμενω την official εκδοση!

υπομονη...

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τόπικ εννοείς να γράψω τα στοιχεία που χρειάζεται; Σε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313351

γιατί οδηγό έχει και σε αυτότ το τόπικ που είμαστε τώρα

Πάντως τα έγραψα εκεί, αν υπάρχει πρόβλημα να τα μεταφέρουμε...

 

To ιδιο ειναι απλως εδω τα διαβαζω πιο γρηγορα...

Η ΡΟΜ που θελεις ειναι σε αυτην την σελιδα

 

Η ρομ

4.2 BR: RUU_Schubert_HTC_Europe_1.54.401.01_Radio_5.51.09. 29_22.32.50.10U_by_ansar

Σε καποιους εκανε η 4.1 σε αλλους η 4.2 ...Δοκιμασε την 4.2 και αν εχει προβλημα δοκιμασε τις αλλες 2

 

και καλα κανεις φιλε μου!μολις τωρα εβαλα το κινητο για φορτιση παλι..εκλεισα 11 ωρες χωρις να κανω τιποτα απολυτως..μονο τηλεφωνα και μηνυματα εστειλα ολη μερα..και για την ακριβεια εκλεισα με 15 λεπτα τηλεφωνο και 46 μυνηματα!δεν μπηκα καθολου wifi..!και το τονιζω..εχω τα παντα κλειστα 3g,data,wifi,location,bluetooth και τα λοιπα!δεν μπορω να καταλαβω τι τρεχει...!

αν δω οτι συνεχιζεται ετσι και αυριο θα το γυρισω και γω σε mango beta2 και θα περιμενω την official εκδοση!

υπομονη...

 

Απλως να σας θυμησω οτι οταν βαζουμε νεα ΡΟΜ στο τηλεφωνο για να στρωσει η μπαταρια θέλει 2-3 κυκλους (φορτιση/αποφορτιση) Ουσιαστικα θελει καπου 4-5 ημερες. Αυτο γινοταν παντα....

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλως να σας θυμησω οτι οταν βαζουμε νεα ΡΟΜ στο τηλεφωνο για να στρωσει η μπαταρια θέλει 2-3 κυκλους (φορτιση/αποφορτιση) Ουσιαστικα θελει καπου 4-5 ημερες. Αυτο γινοταν παντα....

 

Δεν είμαι τόσο σίγουρος για το κατά πόσο ισχύει αυτό. Η μπαταρία θέλει κάποιους κύκλους φόρτισης στην αρχή της χρήσης της σε μία συσκευή και όχι μετά από κάθε νέα rom. Μιλάω γενικά βέβαια γιατί υπάρχουν και κάποιες μέθοδοι καλιμπραρίσματος αλλά όχι εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι τόσο σίγουρος για το κατά πόσο ισχύει αυτό. Η μπαταρία θέλει κάποιους κύκλους φόρτισης στην αρχή της χρήσης της σε μία συσκευή και όχι μετά από κάθε νέα rom. Μιλάω γενικά βέβαια γιατί υπάρχουν και κάποιες μέθοδοι καλιμπραρίσματος αλλά όχι εδώ.

 

Γιαννη αυτο ισχυει απο την εποχη που φλασαραμε ρομ σε WinMo ...Παντα μετα τις πρωτες μερες εφτιαχνε η μπαταρία...

Και τωρα ακομη στο HD2 αν βαλω ρομ (android η winmo) τα ιδια κανει....

Το θεμα δεν εχει να κανει ακριβως μονο με την μπαταρια οσο με τον τροπο που αναγνωριζεται απο το λειτουργικο.

Και απο οτι ειδα και εδω για να αναγνωριστει σωστα η μπαταρια απο το λειτουργικο μετα απο φλασαρισμα θελει λιγο το χρονο της

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια..η μπαταρια σε mango 7720 RTM ειναι τραγικη..!πολυ τρωει βρε παιδι μου!

σε mango beta 2 ηταν απιστευτη...με εβγαζε 3 μερες!με wifi κλειστα το ιδιο 3g,location,data τα παντα δηλαδη!και τωρα με τα ιδια κλειστα με βγαζει με το ζορι μια μερα! ... πφφφφφφφφφ.....

στο iphone 4 με 36% εβγαζε σχεδον 2 μερες στα ιδια πραματα που εχω στο LG optimus 7 0.0

- Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε σένα φίλε μου ,αλλά εμένα με όλα ανοιχτά (όπως πάντα) ... άλλωστε δεν έχει καμιά χρησιμότητα η συσκευή αυτού του τύπου ,με όλα τα παραπάνω κλειστά ... είναι 22 ώρες από την τελευταία φόρτιση και έχει ακόμα !!!! ... 44% μπαταρία ... :ninja:

- Η χρήση που κάνω είναι κατά βάση internet (wifi + 3G) ... και βάλε και στα υπ' όψιν ότι δεν έχω καλή λήψη στην βάση μου ,που σημαίνει ότι οι συχνές εναλλαγές μεταξύ των H,E,G ,κουράζουν ιδιαίτερα τη μπαταρία !!!!

 

- Συσκευή LG-E900_Mango7720_RTM αναβαθμισμένη απο MangoBeta_7712

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση το lg optimus 7 σε 7712 και δεν είναι ελληνικά!

Το πρόγραμμα registry editor δεν ανοίγει!

Δοκίμασα να κάνω αυτά που λέει ο φίλος ο colossus_r από το Μfg αλλά δεν μπόρεσα :

 

Εδώ θα πρέπει να κάνουμε μια διόρθωση στη registry για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά. Με το πρόγραμμα Registry Editor που εγκαταστήσαμε πριν ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKLM\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string.. Βγείτε από τον registry editor και μπείτε πάλι να βεβαιωθείτε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

 

Ολα αυτα εχουν καποια σημασια αν εισαι σε nodo 7392 και θες να πας σε mango... Αν εισαι ηδη σε mango beta και πανω αστο δεν γινεται

 

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς να τα κάνω ελληνικά?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια παιδιά. Είχα πάει σε 7720 τις μέρες που την φόραγα έκανα μερικές αλλάγες στις επαφές μου (πρόσθεσα - έσβησα 2-3ις). μετά έκανα συγχρονισμό με το hotmail και τις ανέβασα εκεί(ευτυχώς έκανα εξαγωγή σε αρχείο). Χθές ξαναγύρισα σε 7392 και έκανα συγχρονισμό με το hotmail ώστε να ενημερώσω τις επαφές μου αλλά διαπίστωσα ότι αντί να ενημερωθεί το τηλέφωνο ενημερώθηκε το hotmail. Και ρωτώ πως μπορούμε να ρυθμίσουμε να κάνει συγχρονισμό και να έρχονται οι αλλαγές στο τηλέφωνο????

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη αυτο ισχυει απο την εποχη που φλασαραμε ρομ σε WinMo ...Παντα μετα τις πρωτες μερες εφτιαχνε η μπαταρία...

Και τωρα ακομη στο HD2 αν βαλω ρομ (android η winmo) τα ιδια κανει....

Το θεμα δεν εχει να κανει ακριβως μονο με την μπαταρια οσο με τον τροπο που αναγνωριζεται απο το λειτουργικο.

Και απο οτι ειδα και εδω για να αναγνωριστει σωστα η μπαταρια απο το λειτουργικο μετα απο φλασαρισμα θελει λιγο το χρονο της

 

Έχω τις ενστάσεις μου πάνω σε αυτό αλλά δεν είναι ο κατάλληλος χώρος να το συζητήσουμε μιας και θα βγούμε off-topic. Είναι ένα θέμα που σηκώνει συζήτηση πάντως. :rolleyes:

 

Επιστρέφουμε στα του οδηγού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω τις ενστάσεις μου πάνω σε αυτό αλλά δεν είναι ο κατάλληλος χώρος να το συζητήσουμε μιας και θα βγούμε off-topic. Είναι ένα θέμα που σηκώνει συζήτηση πάντως. :rolleyes:

Επιστρέφουμε στα του οδηγού.

Nαι εχεις δικιο ..Ατελειωτες συζητησεις για το θεμα στο XDA για χρονια τωρα...

Παντως εγω παντα στις συσκευες μου το αντιμετωπιζω με αυτον τον τροπο.

 

Έκανα αναβάθμιση το lg optimus 7 σε 7712 και δεν είναι ελληνικά!

Το πρόγραμμα registry editor δεν ανοίγει!

Δοκίμασα να κάνω αυτά που λέει ο φίλος ο colossus_r από το Μfg αλλά δεν μπόρεσα :

Μπορεί να με βοηθήσει κανείς να τα κάνω ελληνικά?

Ευχαριστώ

 

Τις αλλαγες πρπει να τις κανεις οσο εισαι στη εκδοση 7392 (Nodo) αν πας σε 77ΧΧ δεν μπορεις να κανεις αλλαγες...

Ειπα και πριν επειδη δεν εχω LG ισως στο φορουμ της συσκευης να ξέρει καποιος αν δουλευει το Registry editor

 

Μία βοήθεια παιδιά. Είχα πάει σε 7720 τις μέρες που την φόραγα έκανα μερικές αλλάγες στις επαφές μου (πρόσθεσα - έσβησα 2-3ις). μετά έκανα συγχρονισμό με το hotmail και τις ανέβασα εκεί(ευτυχώς έκανα εξαγωγή σε αρχείο). Χθές ξαναγύρισα σε 7392 και έκανα συγχρονισμό με το hotmail ώστε να ενημερώσω τις επαφές μου αλλά διαπίστωσα ότι αντί να ενημερωθεί το τηλέφωνο ενημερώθηκε το hotmail. Και ρωτώ πως μπορούμε να ρυθμίσουμε να κάνει συγχρονισμό και να έρχονται οι αλλαγές στο τηλέφωνο????

 

Οι αλλαγες που ισχυουν ειναι οι τελευταιες ημερολογιακα...

Αν οταν εκανες sync ειχες λαθος ημερομηνια στο κινητο μπορει να προκαλεσει αυτο που λές.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Έχω τις ενστάσεις μου πάνω σε αυτό αλλά δεν είναι ο κατάλληλος χώρος να το συζητήσουμε μιας και θα βγούμε off-topic. Είναι ένα θέμα που σηκώνει συζήτηση πάντως. :rolleyes:

 

Επιστρέφουμε στα του οδηγού.

 

τελικα ο κολοσσος εχει ενα μικρο δικιο..εστρωσε λιγο η μπαταρια μετα τον δευτερο κυκλο φορτισης αποφορτισης!απο τις τις 3 παλι το βραδυ με 100% που το εβγαλα απτην πριζα τωρα ειμαι στο 84% με τα ιδια τα χθεσινα δεδομενα που ανεφερα και πιο πανω δηλαδη ολα κλειστα αλλα με την διαφορα οτι μπηκα σημερα λιγο και ιντερνετ για κανα 5 λεπτο και εκανα 5 λεπτα τλφν και εστειλα 20 μνμτ..!ε ναι εχει μεγαλη σχεση απο χθες και προχθες..!εκλεισα 10 ωρες και εχω 84% εκει που χθες εκλεισε στο 12ωρο κοντα χωρις να κανω τιποτα!μαλλον μετα τον τριτο κυκλο φορτισης αποφορτισης θα στρωσει καλυτερα!να σαι καλα κολοσσε για την πληροφορια γιατι ετοιμο ημουν να το φλασαρω προηγουμενο ρομ...

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγες που ισχυουν ειναι οι τελευταιες ημερολογιακα...

Αν οταν εκανες sync ειχες λαθος ημερομηνια στο κινητο μπορει να προκαλεσει αυτο που λές.

 

Όπα δεν το έπιασα αυτό που είπες. το backup nodo ειναι 3-8-11 τις αλλαγές της έκανα 13-14/8 που έβαλα την 7720 και χθες πέρασα το backup. Να πω την αλήθεια δεν κοίταξα την ημερομηνία μετά το backup αν ήταν η σωστή ή έλεγε 03-08-11.

 

Τη σχέση έχει η ημερομηνία δεν έπρεπε ότι αλλαγές υπάρχουν στο hotmail να κατέβουν στο τηλέφωνο???

 

και κάτι άλλο η έκδοση zune 04.08.2134.00 δουλεύει στην nodo 7392 να την αφήσω που είναι και ελληνική ή να περάσω την κανονική 4.7.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...