Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θελω Αγγλικο μενου αλλα Ελληνικα σε sms,hardware keyboard (7 pro) κλπ.τι κανω?

Στις ρυθμισεις βαζεις UK και στα πληκτρολογια Αγγλικο και Ελληνικο

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτόν τον οδηγώ μπορώ να τον χρησιμοποιήσω σε HD2 ?

 

Oxi ειναι μονο για WP7 συσκευες ...Σε HD2 δες ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εχω φτασει μεχρι το Mango beta 7712.

Προσπαθω να βαλω και το update σε RTM Mango (7720).

τρεχω ώς admin το ISVTo7720.bat.

Μου ανοιγει ενα παραθυράκι το οποιο κλεινει ομως αμέσως χωρίς να γινει κάτι στο κινητό.

( χρησιμοποιω laptop με windows vista. )

επίσης ΔΕΝ ειναι κλειδωμένω γιατι Α) το touchxplorer δυλευει κανονικά και Β) Οταν βαζω καποια εφαρμογή απο το tomxapinstaller μπαίνει κανονικά.

ευχαριστώ.

Edited by ioanniseng
Link to comment
Share on other sites

Εχω φτασει μεχρι το Mango beta 7712.

Προσπαθω να βαλω και το update σε RTM Mango (7720).

τρεχω ώς admin το ISVTo7720.bat.

Μου ανοιγει ενα παραθυράκι το οποιο κλεινει ομως αμέσως χωρίς να γινει κάτι στο κινητό.

( χρησιμοποιω laptop με windows vista. )

επίσης ΔΕΝ ειναι κλειδωμένω γιατι Α) το touchxplorer δυλευει κανονικά και Β) Οταν βαζω καποια εφαρμογή απο το tomxapinstaller μπαίνει κανονικά.

ευχαριστώ.

 

επειδη την πατισα κι εγω στην αρχη περασες τα αρχεια στον τοπικο δισκο και τα ετρεξες απο εκει? αν ναι το zune το εχεις κλειστο?

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

οταν παει να σου κλιση τι σου λεει με κοκκινα γραμματα? ξερο οτι κλινει πολυ γρηγορα αλλα προσπαθησε να δεις τι λεει στα κοκινα γραμματα στο τελος.....

 

παιδια μια αλλη ερωτιση το marketplace δεν θα αλλαξη που λεγανε?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα αντεγραψα στο c:\ και το zune κλειστο...

Παιζει να φταιει που εχω VISTA?

 

Πρεπει να το τρεχεις σαν Administrator και το αρχειο που πρπει να τρεξει να ειναι στο:

C:\RCToRTM\Diff-7.10.7712.60-7.10.7720.68-armv7-Retail-Microsoft.pks.cab ????

 

Και στις οδηγιες λεω οτι :

Επίσης πάμε και στο φάκελο c:\Zune\04.08.2134.00\UpdateTool και τρέχουμε το αντίστοιχο για το λειτουργικό μας (32bit ή 64bit)

 

 

παιδια μια αλλη ερωτιση το marketplace δεν θα αλλαξει που λεγανε?

 

Για ποια αλλαγη λές ??? Δεν καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

θα γινη σαν το android market λεγανε και ειχανε διξει με εικονα........

 

να αυτο εδω λεο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307257&highlight=marketplace

Edited by Exploticon
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση σε 7720 και μετά μου βρήκε μόνο του νεότερο update

HTC update for Windows Phone

 

Θα επανέλθω με νεότερα σε λίγο.

 

update

os version 7.10.7720.68

firmware 2250.21.12200.162

hardware 0003

radio software 5.65.09.25_2.45.50.21U

radio hardware A.102.0.D4

Bootloader 1.22.2250.0(119397)

chip soc 2.2.5.0

 

Αν οι υποψίες μου είναι σωστές, το thread αυτό είναι περιττό. Η HTC δίνει πλέον το update σε mango μέσω του zune.

Edited by StavrosD
Link to comment
Share on other sites

θα γινη σαν το android market λεγανε και ειχανε διξει με εικονα........

να αυτο εδω λεο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307257&highlight=marketplace

 

Υπάρχουν ηδη αρκετα site που κανουν αυτη την δουλεια εδω και καιρό...

http://www.windowsphoneapplist.com/ http://wp7.apphab.com/

Και της ιδιας της Microsoft

http://www.microsoft.com/windowsphone/en-us/apps/default.aspx

 

Και αν εχεις βαλει zune beta ειναι και μεσα απο το zune

 

Έκανα την αναβάθμιση σε 7720 και μετά μου βρήκε μόνο του νεότερο update

HTC update for Windows Phone

 

Θα επανέλθω με νεότερα σε λίγο.

 

update

os version 7.10.7720.68

firmware 2250.21.12200.162

hardware 0003

radio software 5.65.09.25_2.45.50.21U

radio hardware A.102.0.D4

Bootloader 1.22.2250.0(119397)

chip soc 2.2.5.0

 

Αν οι υποψίες μου είναι σωστές, το thread αυτό είναι περιττό. Η HTC δίνει πλέον το update σε mango μέσω του zune.

 

Oi υποψιες σου ειναι τελειως λάθος...

Το update που εκανες και που καναμε ολοι η πριν η μετα το mango, ειναι καποιοι driver της HTC και δεν εχει καμμια σχεση με το mango που θα το δωσει η Microsoft kai οχι η HTC...

Αλλα ακομη κια οταν ερθει το update του Mango απο τη Microsoft αυτο το thread δεν θα ειναι περιττο γιατι ειναι οδηγος για πολυ περισσοτερα απο ενα απλο update !!!!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα την εβδομάδα που μας πέρασε ένα LG Optimus 7 και το αναβάθμισα στην έκδοση 7392. Προσπάθησα να το ξεκλειδώσω με τη διαδικασία που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του thread αλλά το ChevronWP7.exe βγάζει μηνύματα λάθους (μία ότι έχω PIN, μία ότι δεν έχω το ZUNE ανοιχτό), έκανα reset στο τηλέφωνο αλλά πάλι τα ίδια, έβαλα και την IP μου με το developerservices.unlock.me στο hosts αλλά πάλι τίποτα.

 

Υπάρχει κάτι που χάνω στη διαδικασία?

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα την εβδομάδα που μας πέρασε ένα LG Optimus 7 και το αναβάθμισα στην έκδοση 7392. Προσπάθησα να το ξεκλειδώσω με τη διαδικασία που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του thread αλλά το ChevronWP7.exe βγάζει μηνύματα λάθους (μία ότι έχω PIN, μία ότι δεν έχω το ZUNE ανοιχτό), έκανα reset στο τηλέφωνο αλλά πάλι τα ίδια, έβαλα και την IP μου με το developerservices.unlock.me στο hosts αλλά πάλι τίποτα.

 

Υπάρχει κάτι που χάνω στη διαδικασία?

 

Για την συσκευη σου πηγαινε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305401

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα.

 

Αγόρασα την εβδομάδα που μας πέρασε ένα LG Optimus 7 και το αναβάθμισα στην έκδοση 7392. Προσπάθησα να το ξεκλειδώσω με τη διαδικασία που αναφέρεται στην πρώτη σελίδα του thread αλλά το ChevronWP7.exe βγάζει μηνύματα λάθους (μία ότι έχω PIN, μία ότι δεν έχω το ZUNE ανοιχτό), έκανα reset στο τηλέφωνο αλλά πάλι τα ίδια, έβαλα και την IP μου με το developerservices.unlock.me στο hosts αλλά πάλι τίποτα.

 

Υπάρχει κάτι που χάνω στη διαδικασία?

 

Κακώς γενικώς που μπήκες σε αυτή τη διαδικασία. Στα LG το ξεκλείδωμα γίνεται με τον απλούστερο τρόπο μέσα από hidden menu της ίδιας της συσκευής (MFG). Απευθύνσου στο link που έδωσε ο φίλος ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν το ειχα δει. Οντως ειναι πολυ πιο ευκολη διαδικασια.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Καπου εχει αναφερθει οτι το τηλ δέχεται μεχρι καποια συγκεκριμενα σε ποσοτητα .xap αρχεια δλδ εφαρμογες.

Αλλοι λενε εχουν βαλει 10 αλλοι 17....Το θεμα ειναι οτι τους βγαζει ενα μνμ οτι δεν μπορουν να βαλουν αλλες εφαρμογες....

Αυτο έχει λυθει πια το προβλημα ? Ισως σε καποια απο τις rom που αναφερετε και αν ναι σε ποια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Καπου εχει αναφερθει οτι το τηλ δέχεται μεχρι καποια συγκεκριμενα σε ποσοτητα .xap αρχεια δλδ εφαρμογες.

Αλλοι λενε εχουν βαλει 10 αλλοι 17....Το θεμα ειναι οτι τους βγαζει ενα μνμ οτι δεν μπορουν να βαλουν αλλες εφαρμογες....

Αυτο έχει λυθει πια το προβλημα ? Ισως σε καποια απο τις rom που αναφερετε και αν ναι σε ποια ?

 

οσες εφαρμογες θες χωρις περιορισμους, διαβασε λιγο:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο χτες εχω μπλεξει με το :Xτηλ να το ξεκλειδωνω και αυτο να επιμενει να κλειδωνει......

Σκεφτομαι να ξαναματακανω την διαδικασια μεχρι το noDo update (7392)....αλλα την τελευταια φορα μου εβγαλε ενα μνμ οτι εχω φτασει το μαξιμουμ των εφαρμογων..... ισχυει ή έχει λυθει ??

Η θα πρεπει να κάνω κι αλλο update σε rtm mango ??

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι κανενας δεν διαβαζει και δεν ακολουθει τους οδηγους;

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα γιατι κανενας δεν διαβαζει και δεν ακολουθει τους οδηγους;

 

Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια. Οι περισσότεροι διαβάζουν τα κομμάτια που νομίζουν ότι τους ενδιαφέρουν αλλά δεν αντιλαμβάνονται ότι πρέπει να ακολουθήσουν τα βήματα από την αρχή μέχρι το τέλος όπως ακριβώς περιγράφονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια συσκευή έχεις;

 

HTC 7 trophy

 

παιδια το μονο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχει περιορισμος στις εφαρμογες που εγκαθιστουμε στο τηλ στην nodo rom ....

Ευχαριστω...

Edited by CHRIBIZA
Link to comment
Share on other sites

HTC 7 trophy

 

παιδια το μονο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχει περιορισμος στις εφαρμογες που εγκαθιστουμε στο τηλ στην nodo rom ....

Ευχαριστω...

 

Το οτι σου ξανακλειδωνει σημαινει οτι κατι δεν κανεις σωστά και συμφωνα με τους οδηγους

Aν το τηλ. ειναι ξεκλειδωτο με τις οδηγιες που εχουμε δωσει δεν υπάρχει κανενας περιορισμός. Τελεια και παυλα.

Link to comment
Share on other sites

HTC 7 trophy

 

παιδια το μονο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχει περιορισμος στις εφαρμογες που εγκαθιστουμε στο τηλ στην nodo rom ....

Ευχαριστω...

 

οταν το ξεκλειδωσεις δεν πρεπει να το αποσυνδεσεις απο το zune! αμεσως κανε το κολπο να μην ξανακλειδωσει! αν το ξεσυνδεσεις και το συνδεσεις ξανα εχει κλειδωσει και πρεπει να κανεισ παλι την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...