Jump to content

WP7: Οδηγός εγκαταστασης RΟΜ από 7004 και Updates μεχρι και Mango RTM


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
επισεις ειμαι χρηστης windows xp

ειναι προβλημα αυτο για την αναβαθμιση?

 

Ενδείκνυται η όλη διαδικασία να γίνει σε Windows 7. Στα XP έχουν αναφερθεί προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και στα vista δεν υπαρχει προβλημα..

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!!!

Ειμαι σε nodo και unlocked.

Τώρα που θα βγεί το mango yπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το Official Update επειδή είναι unlocked?? (πιστεύω όχι..)

Υπάρχει όμως περίπτωση να μην δουλεύουν τα προγράμματα που έχω ήδη περάσει σωστά??

Όσον αφορά το market place αν θα θέλουμε να αλλάξουμε το πρωτεύον e mail ( για να βάλουμε ελληνικό και να έχουμε πρόσβαση στο μάρκετ σαν Ελλάδα ) θα μπορούμε να σβήσουμε το προηγούμενο ή θα παίξει reset??!

Προτρέχω λίγο αλλά μπορεί να έχετε μια ιδέα..!

Thanks in advance :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!!!

Ειμαι σε nodo και unlocked.

Τώρα που θα βγεί το mango yπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το Official Update επειδή είναι unlocked?? (πιστεύω όχι..)

Υπάρχει όμως περίπτωση να μην δουλεύουν τα προγράμματα που έχω ήδη περάσει σωστά??

Όσον αφορά το market place αν θα θέλουμε να αλλάξουμε το πρωτεύον e mail ( για να βάλουμε ελληνικό και να έχουμε πρόσβαση στο μάρκετ σαν Ελλάδα ) θα μπορούμε να σβήσουμε το προηγούμενο ή θα παίξει reset??!

Προτρέχω λίγο αλλά μπορεί να έχετε μια ιδέα..!

Thanks in advance :happy:

 

το unlock δεν εχει καμια σχεση με τα update! απλα σε αφηνει να περνας εφαρμογες που δεν ειναι στο marketplace! τα προγραμματα που μερνας απο το marketplace θα δουλευουν κανονικα και μετα τα update! τα υπολοιπα για να συναχησουν να δουλευουν θα πρεπει να ξεκλειδωσεις παλι την συσκευη μετα το update! το προτευων μαιλ αλαζει μονο με hard reset δηλαδη τα χανεις ολα! και μετα δυλωνεις αλλο οταν στο ζητησει στην αρχη! οσο αφορα το marketplace στην Ελλαδα ακομα δεν λειτουργει! οταν ωγει εντος λιγο ημερων το mango official update τοτε θα λειτουργει κανονικα λογικα! αυτο θα το δουμε σε λιγες μερες

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!!!

Ειμαι σε nodo και unlocked.

Τώρα που θα βγεί το mango yπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το Official Update επειδή είναι unlocked?? (πιστεύω όχι..)

Υπάρχει όμως περίπτωση να μην δουλεύουν τα προγράμματα που έχω ήδη περάσει σωστά??

Όσον αφορά το market place αν θα θέλουμε να αλλάξουμε το πρωτεύον e mail ( για να βάλουμε ελληνικό και να έχουμε πρόσβαση στο μάρκετ σαν Ελλάδα ) θα μπορούμε να σβήσουμε το προηγούμενο ή θα παίξει reset??!

Προτρέχω λίγο αλλά μπορεί να έχετε μια ιδέα..!

Thanks in advance :happy:

 

Επ ευκαιρία ..αφου εισαι σε nodo συνδεσε το στο pc και τσεκαρε να δεις αν εχει καποιο update...

Υπάρχουν καποιες ενδειξεις οτι εχει καποιο update....

Link to comment
Share on other sites

Viel thanks για τις πληροφορίες...κάπως έτσι τα είχα στο μυαλό μου...Να υποθέσω βέβαια ότι για να γίνει unlock στο mango official δεν ξέρουμε ακόμα τον τρόπο ε? Colossus_r θα το κοιτάξω και θα σας ενημερώσω... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Viel thanks για τις πληροφορίες...κάπως έτσι τα είχα στο μυαλό μου...Να υποθέσω βέβαια ότι για να γίνει unlock στο mango official δεν ξέρουμε ακόμα τον τρόπο ε? Colossus_r θα το κοιτάξω και θα σας ενημερώσω... :cool:

 

Ο τροπος ξεκλειδωματος θα ειναι ιδιος με αυτον που περιγραφεται στην πρωτη σελιδα αυτου του οδηγου.

Link to comment
Share on other sites

Επ ευκαιρία ..αφου εισαι σε nodo συνδεσε το στο pc και τσεκαρε να δεις αν εχει καποιο update...

Υπάρχουν καποιες ενδειξεις οτι εχει καποιο update....

 

και εγω σε nodo ειμαι το συνδεσα το τσεκαρα αλλα δεν βρισκει κατι your ρhone is up to date 7392. τι ενδειξεις υπαρχουν?:D

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιο update... :( Όταν κάνουμε reset το κινητό , κλειδώνει έτσι δεν είναι?? Άρα , άμα το σκεπτικό μου είναι σωστό, για να αλλάξουμε το ε μαιλ σε ελληνικό (εφοσόν είμαι σε nodo) θα πρέπει να ξαναφλασάρω την ρομ και να βάλω εξ αρχής το ε μαιλ που θέλω γιατί απο nodo και ξεκλείδωμα δεν γινεται..Κάπου βέβαια είχα διαβάσει ότι μπορείς στο mango να διαγράψεις ακόμα και το αρχικό μαιλ...Colossus στο Mango παίζει να παίρνει κατευθείαν ξεκλείδωμα ( εάν είναι κλειδωμένο) και να μην χρειαστεί να φλασάρουμε την αρχική ρομ?? (θα ταν άψογο!!)
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποιο update... :( Όταν κάνουμε reset το κινητό , κλειδώνει έτσι δεν είναι?? Άρα , άμα το σκεπτικό μου είναι σωστό, για να αλλάξουμε το ε μαιλ σε ελληνικό (εφοσόν είμαι σε nodo) θα πρέπει να ξαναφλασάρω την ρομ και να βάλω εξ αρχής το ε μαιλ που θέλω γιατί απο nodo και ξεκλείδωμα δεν γινεται..Κάπου βέβαια είχα διαβάσει ότι μπορείς στο mango να διαγράψεις ακόμα και το αρχικό μαιλ...Colossus στο Mango παίζει να παίρνει κατευθείαν ξεκλείδωμα ( εάν είναι κλειδωμένο) και να μην χρειαστεί να φλασάρουμε την αρχική ρομ?? (θα ταν άψογο!!)

 

Δεν μπορεις να διαγραψεις το πρωτο live mail που καταχωρειται ...ουτε στο Μango ..

Αν δεν εχεις ξεκλειδωσει πριν πας στο σε nodo/mango δεν μπορεις να ξεκλειδωσεις...

Βεβαια απο την στιγμη που το Mango εχει Ελληνικά (μενου και πληκτρολογιο) το ξεκλειδωμα για καποιους δεν θα ειναι απαραιτητο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εγινε φορματ στον υπολογιστη μου ομως εχω κρατησει το backup για να επαναφερω το τηλ στην νοντο για δεχτη την επισημη αναβαθμιση , τη κανω για να την βαλω στο τηλ μου αν εχετε την καλωσυνη να μου πειτε σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει αφού εγκαταστήσεις το zune, να μετακινήσεις τον φάκελο που περιέχει το backup (αυτόν με το μεγάλο όνομα) στη θέση:

c:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Windows Phone Update\

 

Το zune πρέπει να διαβάσει το backup και το κάνεις restore απο εκεί.

Αν θυμάμαι καλά. Ίσως το πρόγραμμα για full backup να υποστηρίζει και τη δυνατότητα να μπορείς να διαλέξεις εσύ τον φάκελο χωρίς να τον μετακινήσεις καν. Το βρίσκεις απο την υπογραφή του colossus_r ή απο το thread με τις δωρεάν εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει αφού εγκαταστήσεις το zune, να μετακινήσεις τον φάκελο που περιέχει το backup (αυτόν με το μεγάλο όνομα) στη θέση:

c:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Windows Phone Update\

 

Το zune πρέπει να διαβάσει το backup και το κάνεις restore απο εκεί.

Αν θυμάμαι καλά. Ίσως το πρόγραμμα για full backup να υποστηρίζει και τη δυνατότητα να μπορείς να διαλέξεις εσύ τον φάκελο χωρίς να τον μετακινήσεις καν. Το βρίσκεις απο την υπογραφή του colossus_r ή απο το thread με τις δωρεάν εφαρμογές.

 

Nαι σωστα το θυμάσαι ..Το υποστηρίζει ...Αλλα για να μην το μπερδεψουμε καλυτερα το Zune που του ειπες ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χρειαζομαιτην βοηθεια σασ σασ παρακαλω .το παραγμα εχει ως εξεις.εκανα εγκατασταση την τελεθταια εκδοση του zune κ μετα απο λιγες μολις μερες μου ελεγε κατι για την ρυθμιση παραμετρων τελωσπαντων δεν μπορεσα να κανω τπτ γιαυτο κ το εκανα απεγκατασταση κ τωρα μου λεει οτι η τελευται εκδοση ειναι ηδη εγκατεστημενη κ οτι δεν υπαρχει καινουργιο update!!!ρε παιδια please help δεν ξερω τι να κανω πραγματικα!!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χρειαζομαιτην βοηθεια σασ σασ παρακαλω .το παραγμα εχει ως εξεις.εκανα εγκατασταση την τελεθταια εκδοση του zune κ μετα απο λιγες μολις μερες μου ελεγε κατι για την ρυθμιση παραμετρων τελωσπαντων δεν μπορεσα να κανω τπτ γιαυτο κ το εκανα απεγκατασταση κ τωρα μου λεει οτι η τελευται εκδοση ειναι ηδη εγκατεστημενη κ οτι δεν υπαρχει καινουργιο update!!!ρε παιδια please help δεν ξερω τι να κανω πραγματικα!!!!!

 

τώρα μπερδευτηκα. Έκανες ξανα εγκατάσταση ? Και αν ναι πια έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Το link στο "Γ. Εγκατάσταση Mango beta 7712 και μετά RTM 7720" για να κατεβασω τα απαραιτητα προγραμματα δεν δουλευει. Μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Το link στο "Γ. Εγκατάσταση Mango beta 7712 και μετά RTM 7720" για να κατεβασω τα απαραιτητα προγραμματα δεν δουλευει. Μπορει να βοηθησει καποιος?

Απο 7004->Mango

Εσύ ακολουθείς μόνο το βήμα απο εκεί που είσαι. Εύκολα και γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το link στο "Γ. Εγκατάσταση Mango beta 7712 και μετά RTM 7720" για να κατεβασω τα απαραιτητα προγραμματα δεν δουλευει. Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Απο 7004->Mango

Εσύ ακολουθείς μόνο το βήμα απο εκεί που είσαι. Εύκολα και γρήγορα.

 

Εννουσε το λινκ για να κατεβασει το αρχειο ...

Το ανεβασα στο hotfile και σου εστειλα το λινκ με ΡΜ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννουσε το λινκ για να κατεβασει το αρχειο ...

Το ανεβασα στο hotfile και σου εστειλα το λινκ με ΡΜ

 

Θες να το βάλω στο πρώτο post; Ποιο link ακριβώς να αντικαταστήσω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θες να το βάλω στο πρώτο post; Ποιο link ακριβώς να αντικαταστήσω;

 

Το λινκ που πρπει να αντικατασταθει ειναι μετα το "Κατεβάζουμε το πακέτο με τα αρχεία που χρειάζονται"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το λινκ που πρπει να αντικατασταθει ειναι μετα το "Κατεβάζουμε το πακέτο με τα αρχεία που χρειάζονται"

 

Το πρώτο post ενημερώθηκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πρωτα κανα απεγκατασταση την τελευταια εκδοση zune στον υπολογιστη κ μετα δοκιμασα να ξανα εγκαταστησω την πρωτελευταια εκδοση του zune αλλα τιποτα λεει οτι ειναι εγκατεστημενη η τελευταια εκδοση του zune σταματαει τιποτα!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδή δεν έγινε καλά η απεγκατάσταση. Το είχα πάθει και εγώ.

Την 4.7 θες; Ψάξε στο μητρώο για Zune και σβήσε τα σχετικά κλειδιά, μετά ξαναπροσπάθησε. Αν και αν δε χρειάζεται καλύτερα βάλε την καινούρια και μείνε εκεί..

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι διεγραψα τα παντα που αφορουν το zune αφου εψαξα ολον τον υπολογιστη κ προσπαθησα να το κανω παλι εγκατασταση κ λεει παλι οτι ειναι εγκατεστημενη η τελευταια εκδοση του zune στον υπολογιστη!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα το ChevronWP7.exe εχει προβλημα απο οπου κ αν το κατεβασω μου λεει να βεβαιωσω την συνδεση του κινητου αλλα κ να ανοιξω το zune!!!τι να κανω ρε παιδια!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...