Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε καποιες εφαρμογες που δεν εχουν κ τις καλυτερες ενημερωσεις μπορω κλικαροντας το ''καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων'' να γυρισω στην προηγουμενη version?.καλα εχω καταλαβη η κανω λαθος.

Και αν ναι,θα μπορεσω μετα οποτε ξαναθελω να τις κανω παλι ενημερωση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπααα... ξαναδοκίμασα σήμερα και μου λεει ότι έχω ήδη το τελευταίο software..

 

Και εγω μια απο τα ιδια...Τιποτα:(

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Καινούργιος χρήστης στο Android και γενικά στα smartphone καινούργιος και στο forum...

 

Λίγα λόγια λοιπόν και από εμένα. Είμαι κάτοχος ενός SE Χperia Arc αγορασμένο από την Κίνα (αυθεντικό τηλέφωνο βέβαια) με κόστος 300ευρώ, από της 2 Οκτωβρίου. Με το κινητό η συμβίωση μου όλο αυτό τον καιρό είναι εύκολη, δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε μην την μπαταρία ούτε με την μεταφορά των επαφών μου από το προηγούμενο SE που είχα (W595) καθώς και την αναβάθμιση στην έκδοση 2.3.4 που έκανε από την πρώτη κιόλας βδομάδα που το παρέλαβα μέσω του PC Companion. Γενικά ακολουθώντας της οδηγίες είτε του κινητού είτε του προγράμματος έκανα όλες τις παραπάνω διαδικασίες εύκολα και γρήγορα.

Επίσης μέχρι τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποια ατέλεια ή σφάλμα στην συσκευή όσον αφορά σπασίματα ή ραγίσματα. Με το σήμα τα πάω μια χαρά, η μπαταρία μου κρατάει μια μέρα με εξαντλητική χρήση του κινητού σε παιχνίδι και "παίζοντας" με διαφορές άλλες εφαρμογές, ενώ με απλή χρήση με ομιλία 1 ώρα την μέρα, μερικά μηνύματα και 1 - 2 ώρες ίντερνετ μου κράτησε σχεδόν 2,5 μέρες.

 

Προς το παρόν λοιπόν όλα καλά, πολύ διάβασμα εδώ στο forum για το καινούργιο αντικείμενο ώσπου να αρχίσω να το "πειράζω" άλλα έχοντας πραγματική γνώση των πραγμάτων...

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα ελπίζω πως θα τα ξαναπούμε!

Edited by FotisVR46
Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες εφαρμογες που δεν εχουν κ τις καλυτερες ενημερωσεις μπορω κλικαροντας το ''καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων'' να γυρισω στην προηγουμενη version?.καλα εχω καταλαβη η κανω λαθος.

Και αν ναι,θα μπορεσω μετα οποτε ξαναθελω να τις κανω παλι ενημερωση?

αυτο που λες γινεται!!καλα καταλαβες και μετα αν θες ξανακανεις update.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα στο σερβις του καταστηματος (mobile hellas) που ειχα παει το Arc μου για το θεμα με την οθονη(θα το βρειτε λιγες σελιδες πισω).

Πηρα σημερα λοιπον και ζητησα να με ενημερωσουν για την κατασταση του σερβις.

Η κοπελα στο τηλεφωνο μου ειπε οτι δεν γνωριζει. Της ειπα να μου πει σε ποιο καταστημα εχει σταλει για να παρω εγω στο καταστημα και να ενημερωθω.(μεσω ΙΜΕΙ)

Μου ειπε οτι δεν μπορει να μου το δωσει γιατι εχει παει για σερβις μεσω καταστηματος το κινητο.

Της ειπα λοιπον να παρει εκεινη (αφου αυτη ειναι το καταστημα) να ενημερωθει και στην συνεχεια να καλεσει εμενα.

Η απαντηση της ηταν οτι και να παρει δεν θα της πουν κατι αλλο παρα το οτι θα τους ενημερωσουν οταν ειναι ετοιμο .

Ειναι λογικη αυτη η αρνηση τους να ενημερωθω απο τους ιδιους ή απευθειας απο την SE?

Οταν δε της ειπα οτι ειναι ηδη μια βδομαδα εκει το κινητο φανηκε εκπληκτη λεγοντας πως ειναι πολυ μικρο χρονικο διαστημα και πως θα χρειαστει τουλαχιστον 3-4 βδομαδες

Ειναι λογικα πραγματα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

ενας μηνας απο τοτε που απεκτησα το Arc και ομολογω δεν εχω μετανιωσει ουτε στιγμη για την αγορα του!

το πρωτο μου android κινητο, οποτε διαβασα πολλα μεσα εδω στο φορουμ και σε αλλα φορα του εξωτερικου

το κινητο ηταν παραεισαγωγης απο Γερμανια, προσφατα ομως του περασα την generic world εκδοση για να παιρνω γρηγορα τις αναβαθμισεις (αυτη τη στιγμη τρεχει την 2.3.4)

προβληματα δεν εχω κανενα, ουτε απο θεμα software ουτε απο θεμα hardware

 

τελος με το μονο αγχος που ειχα για τη διαρκεια της μπαταριας ειμαι αρκετα ικανοποιημενος

οκ τις πρωτες μερες που το ψαχουλευα πολυ και περνουσα διαρκως εφαρμογες δυσκολα εβγαζε τη μια μερα

τωρα ομως με νορμαλ χρηση τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα!

με περιπου δυο ωρες κλησεις, αρκετα sms. λιγο wifi internet και λιγα παιχνιδια η μπαταρια εχει ηδη αντεξει σχεδον 2 ημερες και εχει ακομα 30%! not bad!! :p

για του λογου το αληθες:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το τηλεφωνο εδω και 3 μερες δεν μου πιανει σημα. ενω στο σημειο που το ειχα παντα επιανε κανονικα! ξερετε τι μπορει να φταει; εχω κανει επανεκινηση εχω κοιταξει το πεδιο του δικτυου . τπτ ομως. να σημειωσω οτι του εκανα αναβαθμιση στην 2.3.4 μεσο της εφαρμογης update

 

εχει κανεις το ιδιο προβλημα ;

 

να σημειωσω πως εχω εχω κανει ολικη επαναφορα του τηλεφωνου - επανεγκατασταση εκδοσης μεσω pc companion και ξανα μεσω seus και δεν φτιαχνει με την καμια! οποτε δειχνει οτι εχει σημα ειναι μια γραμμη (και παραλληλα δειχνει ενα κιτρινο τριγωνακι στα αριστερα της οθονης) αλλα στο 98 % που το κοιταζω δεν εχει καθολου σημα (το κιτρινο τριγωνακι αριστερα υπαρχει ) δοκιμασα και αλλη καρτα σιμ και παλι τα ιδια! καποια λυση ξερετε ;

 

 

νομιζω οτι φταιει η εκδοση 2.3.4 υπαρχει τροπος να γυρισω πισω ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων σου γραφει τιποτα σε σχεση με το κιτρινο τριγωνο
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

οταν κατεβαζεις την μπαρα ειδοποιησεων σου γραφει τιποτα σε σχεση με το κιτρινο τριγωνο

 

μου γραφει οτι δεν υπαρχει καλυψη δικτυου

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παρομοιο προβλημα ειχα παρατηρησει σε ενα Χ5 ενος φιλου μολις καναμε αναβαθμιση σε 2.3.5 ,ξαναπερασαμε αλλη ρομ ομως και εστρωσε λογικα κατι δεν πηγε καλα με την εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Παρομοιο προβλημα ειχα παρατηρησει σε ενα Χ5 ενος φιλου μολις καναμε αναβαθμιση σε 2.3.5 ,ξαναπερασαμε αλλη ρομ ομως και εστρωσε λογικα κατι δεν πηγε καλα με την εγκατασταση.

 

εγω ομως πως περναω αλλη ρομ δεν ξερω.. ! επισης φοβαμαι μην το βγαλω εκτος εγγυησης

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν γκαλαξυ ς θα σου ελεγα το αρκ δεν εχω προλαβει να το κρατησω πανω απο μια εβδομαδα ειναι στο σερβις για προβληματικη οθονη και δεν ξερω τι παιζει με ρομς και φλασαρισματα .
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια...Τιποτα:(

 

Και ομως ναι!!!

Μολις εγινα 2.3.4:D,για να δουμε αν αξιζε η τοση αγωνια!!!

Φιλε Chriz,για προσπαθησε ξανα μαλλον θα γινεις;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις το ιδιο προβλημα ;

 

να σημειωσω πως εχω εχω κανει ολικη επαναφορα του τηλεφωνου - επανεγκατασταση εκδοσης μεσω pc companion και ξανα μεσω seus και δεν φτιαχνει με την καμια! οποτε δειχνει οτι εχει σημα ειναι μια γραμμη (και παραλληλα δειχνει ενα κιτρινο τριγωνακι στα αριστερα της οθονης) αλλα στο 98 % που το κοιταζω δεν εχει καθολου σημα (το κιτρινο τριγωνακι αριστερα υπαρχει ) δοκιμασα και αλλη καρτα σιμ και παλι τα ιδια! καποια λυση ξερετε ;

 

 

νομιζω οτι φταιει η εκδοση 2.3.4 υπαρχει τροπος να γυρισω πισω ;

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις την 2.3.4. Αν σου ξαναβάλει το ίδιο πρόβλημα... service!

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Η μέρα ξεκίνησε ωραία. Μόλις έκανα "τράμπα" το arc με ένα SGSII.

Θα μου λείψει αλλά ώρες - ώρες μου έσπαγε τα νεύρα με την αργή (μερικές φορές) απόκριση του και με το σήμα ( που σε συνδυασμό με το σήμα μπανάνα της cosmo, ήταν για γέλια) καθώς και η κακή ποιότητα κατασκευής ( κερασάκι στην τούρτα η "ρογμούλα" που απέκτησε πάνω από τον σένσορα).

 

Θα μου λείψει επίσης η κορυφαία κάμερα του (μόνο με του pixon μπορώ να τη συγκρίνω) καθώς και μπαταρία του που πιστεύω πως δεν την έχει άλλο android.

Edited by PRATINAS
Link to comment
Share on other sites

εγω ομως πως περναω αλλη ρομ δεν ξερω.. ! επισης φοβαμαι μην το βγαλω εκτος εγγυησης

 

Παρόμοιο πρόβλημα με το σήμα και το "κίτρινο τριγωνάκι" αντιμετωπίζω και εγώ από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 2.3.4. Μάλιστα δεν είναι λίγες οι φορές που κλείνει από σήμα την ώρα που μιλάω με κάποιον στο τηλ. Η αλήθεια είναι πως στο σημείο που βρίσκομαι ποτέ δεν είχα φουλ σήμα, όμως στην 2.3.3 δεν μου τα έκανε αυτά.. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.. Κατά τα άλλα δεν έχω κανένα παράπονο, όλα λειτουργούν άψογα..

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε προβλημα με το σημα,εχετε κοσμοτε;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε προβλημα με το σημα,εχετε κοσμοτε;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

εγω vofafone και τσεκαρισμενο οτι δεν εφτεγε ουτε το δικτυο ουτε η σιμ! σημερα το δωσα για σερβις

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε προβλημα με το σημα,εχετε κοσμοτε;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

 

Εγώ cosmote, αλλά δε νομίζω να φταίει αυτό. Γιατί όπως είπα και παραπάνω, αν και ποτέ δεν είχα το καλύτερο σήμα, στη 2.3.3 δεν μου έβγαζε ούτε ειδοποίηση ότι δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου ούτε έκλεινε κατά τη διάρκεια κάποιας κλήσης μου.. Αν περάσω ξανά τη 2.3.4 υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα ή δεν αξίζει ο κόπος; Γνωρίζει κανείς;

 

Sent from my LT15i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω vofafone και τσεκαρισμενο οτι δεν εφτεγε ουτε το δικτυο ουτε η σιμ! σημερα το δωσα για σερβις

 

α οκ..γιατι καμια φορα και μενα μου κλεινε το κινητο οταν μιλαγα.και εχω κοσμοτε.και ρωτησα στο θεμα της κοσμοτε και αντιμετωπιζουν και αλλοι αυτο το προβλημα..

αλλα σημα δεν μου εχανε ποτε..

 

anna88_VS ναι ξαναπερνα την.υπαρχουν πιθανοτητες κατι να πηγε στραβα στην ενημερωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην διαχειριση εφαρμογων αμα κλικαρεις μια εφαρμογη υπαρχει η εντολη ''εκκαθαριση προσωρινης μνημης''

Ξερει καποιος τι κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην διαχειριση εφαρμογων αμα κλικαρεις μια εφαρμογη υπαρχει η εντολη ''εκκαθαριση προσωρινης μνημης''

Ξερει καποιος τι κανει αυτο?

 

Είναι η προσωρινή μνήμη της εφαρμογής ή αγγλιστί μνήμη cache. Την δημιουργεί η εφαρμογή και περιέχει δεδομένα τα οποία της επιτρέπουν να ξεκινάει πιο γρήγορα και να αποδίδει καλύτερα κουράζοντας λιγότερο τον επεξεργαστή καθώς είναι δεδομένα που χρειάζεται συχνά και τα δημιουργεί για να τα έχει έτοιμα...

 

Το μόνο κακό είναι ότι η πολλή συσσωρευμένη chache σε μακροχρόνια περίοδο χρήσης επιβαρύνει το smoothness της συσκευής γι' αυτό καλό είναι μια στο τόσο να καθαρίζεις την cache από εφαρμογές που "την έχουν μεγάλη"! :p (μεγάλη cache θεωρείται από 2.5-3ΜΒ και πάνω)

 

Φυσικά γι' αυτή τη δουλειά υπάρχουν και εφαρμογές που κάνουν clean την cache για να μην παιδεύεσαι μια-μια μέσα από την διαχείριση εφαρμογών. Παράδειγμα.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Είναι η προσωρινή μνήμη της εφαρμογής ή αγγλιστί μνήμη cache. Την δημιουργεί η εφαρμογή και περιέχει δεδομένα τα οποία της επιτρέπουν να ξεκινάει πιο γρήγορα και να αποδίδει καλύτερα κουράζοντας λιγότερο τον επεξεργαστή καθώς είναι δεδομένα που χρειάζεται συχνά και τα δημιουργεί για να τα έχει έτοιμα...

 

Το μόνο κακό είναι ότι η πολλή συσσωρευμένη chache σε μακροχρόνια περίοδο χρήσης επιβαρύνει το smoothness της συσκευής γι' αυτό καλό είναι μια στο τόσο να καθαρίζεις την cache από εφαρμογές που "την έχουν μεγάλη"! :p (μεγάλη cache θεωρείται από 2.5-3ΜΒ και πάνω)

 

Φυσικά γι' αυτή τη δουλειά υπάρχουν και εφαρμογές που κάνουν clean την cache για να μην παιδεύεσαι μια-μια μέσα από την διαχείριση εφαρμογών. Παράδειγμα.

 

εμενα καμια φορα βαραει κατι 12αρια..:lol:

πλεον στα 2 mb τα διαγραφω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε τι παιζει με το σερβις ; πηγα το κινητο αλλα δεν μου το δεχτηκαν εντος εγγυησης επειδη ειναι γερμανικο. μου λενε να τους παω την γερμανικη αποξειξη αγορας για να το βαλουν στην εγγυηση. εγω το πηρα απο ελληνικο μαγαζι.. κανεις τα φωτα του ;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερετε τι παιζει με το σερβις ; πηγα το κινητο αλλα δεν μου το δεχτηκαν εντος εγγυησης επειδη ειναι γερμανικο. μου λενε να τους παω την γερμανικη αποξειξη αγορας για να το βαλουν στην εγγυηση. εγω το πηρα απο ελληνικο μαγαζι.. κανεις τα φωτα του ;

 

σε ποιο σερβις το πηγες;της SE?

Γιατι αν ειναι εισαγωγης προφανως και δεν το δεχεται.λογικα το μαγαζι που το αγορασες σου δωσε δυο χρονια εγγυησης αρα το πας στο μαγαζι να το φτιαξει. και αυτοι θα το δεχτουν

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...